Grupi i gjakut dietë ushqim dhe gjaku


Feeding grupi i gjakut nuk është zgjidhja dhe e trajton atë me skepticizëm e nevojshme. Por një kokërr të së vërtetës në dietë për grupet e gjakut ende të ketë rrezikun e shumë manifestimeve të rritet sëmundje kur ne rregullisht hani ushqime gjenetikisht të kundërindikuar dhe të kemi parasysh të gjitha rekomandimet e shkruara janë dietë grup të gjakut dhe të shkojnë në të gjitha këto inteligjente, për të mos punojnë, siç thuhet në një thënie të njohur shkon, "budalla detyrim për t'u lutur për të Perëndisë, ai do ta copëtojë ballin."

Gjëja kryesore për të dini si kudo, sidomos në dietë dhe nuk ha tepër.


Mos harroni: njerëzit hanë për të jetuar, nuk jetojnë për të ngrënë!

Teoria e të ushqyerit dhe dietat në grupin e gjakut nga Peter D'Adamo

Sipas teorisë vënë përpara nga mjeku amerikan Peter D'Adamo ushqyerit në grupin e gjakut varet predispozicion gjenetik të një individi të grupit të tij të gjakut. Sëmundjet e gjakut në grup dhe identitetin, i njohur tashmë për ju. Njeriu duhet të hani ato ushqime në dietën ngrënë me grupin e tij të gjakut, procesin e saj të zhvillimit gjenetik, në kushtet në të cilat u formuan grupet e gjakut. Përdorimi i produkteve në dietë janë të papajtueshme me llojin tuaj të gjakut mund të çojë në slagging trupin dhe trashje, grupet e ushqimit përmirëson punën kontrast e gjakut, rrit imunitetin dhe rrit jetëgjatësinë.

Fuqia e grupit 1 të gjakut

Baza e ushqimit duhet të jetë kryesisht vakt mish, ushqim perime, nëse nuk eliminohen, ajo nuk duhet të mbizotërojë mbi proteina. Produktet e qumështit dhe kokrra e vështirë për ta që të tretet. Njerëzit me gjak të parë hanin kryesisht mish, kështu që ata kanë traktit ndihmon tretjen e ushqimit të mirë dhe të sistemin imunitar të fortë.

Produkte të drejtë: Lean mish, peshk, vaj ulliri, fara kungull, panxhar, fiq, arra,

Produktet papërshtatshëm: Produktet e qumështit, djathë, djathë, mish yndyror, produkte miell, patate, mandarina, portokall, pjepër, avokado, luleshtrydhe, misri dhe gjalpë badiava, ullinj, një shumëllojshmëri e drithërave.

2 gjakut dhe osobenosty ushqim

Gjaku u shfaq në agim të bujqësisë, fermerët gjak. Kjo makinë për vegjetarianët. Merrni njerëz nga grupi i dytë të ngrënies gjakut nevojë për më shumë ushqime bimore, produktet e qumështit. hani ushqime më të natyrshme, duke kufizuar, duke shmangur përdorimin e ushqime proteinike të pasura, ushqime të kripura, pickling harengë, etj traktin gastrointestinal ato më pak të qëndrueshme dhe shumë të ndjeshme në krahasim me njerëzit e gjakut parë

Produkte të drejtë vote: deti, soje, fasule, fasule, hikërror, oriz, artichoke, artichoke Jeruzalem, vajra vegjetale, soje, perime. Produkt i papranueshëm: bukë gruri, majonezë, patate, kajsi, Kastrati, ketchup

Fuqia 3 njerëzit me grupin e gjakut

Njerëzit nomade rezistente në kushte të ftohta klimatike. Një Ice Age në njerëzimin. Njerëzit me këtë grup të gjakut kanë shëndet të mirë, imunitet të mirë ndaj sëmundjeve. Nevoja e një dietë të ekuilibruar, të përdorin si mish dhe ushqime bimore. Prix ​​nuk ushqyerit e ekuilibruar, ul imunitetin dhe ekziston rreziku i sëmundjeve.

Ju hahet dy lloje e para të gjakut, grupin e parë dhe të dytë të gjakut.

Ushqime e preferuar: produktet e qumështit, peshku, lepuri, vaj flaxseed, Qengji. Limit: domate dhe shegë, soje, mish pule, vaj luledielli,

Ushqimi 4 persona ymeyushyh grupi i gjakut

Gjak të rralla, me sa duket, kishte këtë gjakun e Jezu Krishtit, njerëzit me këtë grup të gjakut u shfaq në tokë, një kohë relativisht të gjatë. Reagojnë në çdo ndryshim në mjedisin dhe në dietë. Sistemi i tretjes është shumë e ndjeshme, sistemi imunitar është më tolerante për të çdo gjë të huaj, diçka vsyaz rritur pak rrezikun e kancerit. Ata mund të kenë ndonjë produkt.

Dietë duhet të mbizotërojë produktet e qumështit, kjo nuk është yndyrë, perime dhe fruta. Njerëzit me këtë grup të gjakut pusi për të kombinuar aktivitet fizik dhe punë mendore.