Procedura hazovidvedennya


Me akumulimin e gazeve në personin zorrët fillon të ndjehen siklet për shkak të shqetësimit në bark, nganjëherë është frymëmarrja e vështirë (muskujve të frymëmarrjes të diafragmë, pidibhana deri guxim vzduvshymysya dhe dritë të mjaftueshme për të shpjegoj kur të frymëmarrjes). Në porsalindurve dhe foshnjat, kjo gjendje shkakton ankth, duke qarë fëmija nuk prek barkun.

Në njerëz të shëndetshëm, kjo mund të jetë rezultat i dietës të pahijshme, kur një person ha shumë bukë, qumësht, sode

Nxjerrje gazi foshnjat nuk formuara përmes sistemit të tretjes dhe në njerëz të moshuar me disa kushte (zgjatur kufizimin e lëvizjes pas operacionit, traktin gastro-intestinale) në zorrë akumulon një sasi të madhe të gazrave formuar gjatë tretjes.

Në raste të tilla, gazrat nga zorrët Hazovidvedennya hiqet duke përdorur një tub të veçantë avull, e cila mund të blihet në barnatore. Tubes janë bërë prej gome të butë, madhësitë e tyre varet nga mosha

Teknologji hazovidvedennya procedurale


Tube para se procedura duhet të larë me ujë të rrjedhshëm, sigurohuni që terreni i saj (uji duhet të rrjedhin nga vrima në tub) dhe çiban.

Pacienti shtrihet në anën e saj, këmbët prirje në gjunjë. Fund të rrumbullakosura e vazelinë diskreditimi tub ose vaj luledielli, është futur në pjesën e prapme të vrimë, përhapjen mollaqe. Më të mirë për të bërë lëvizje spirale (promovimin trauma më të lirë dhe më pak). Gjatësia fund jashtë duhet të qëndrojnë të paktën 5-7 cm. Tub është lënë për 30-40 minuta.

Procedura mund të përsëritet disa herë në ditë, por mos harroni se telefoni çdo herë keni nevojë për të larë dhe vlim. Kur dhimbje ose parehati nuk duhet të shtyjë deri në.