Trajtimi mjekësor bankat Bankat 1


Metoda e trajtimit është bankat që të krijuara nga djegia e oksigjenit presion negativ sucks lëkurën bankare dhe indit nënlëkuror, sjelljen e tyre hyperemia rënda (skuqje) dhe madje edhe për të shpërthimit të enëve të vogla të gjakut, kapilarë. Hemorragji rezultuar në trajtimin e bankave mjekësore janë, në fakt, autohemotherapy, aktivizon imunitar (mbrojtës) reagimin e pacientit.

Përgatitjet për trajtimin e bankave


Përgatitja: një grup i pastër, fshij kavanoza thatë Mjekësi (20-25 copë), kortsanh (pirg), një copë pambuku, alkooli, ndeshjet, vazelinë.

Bankat Mjekimi është aq i durueshëm hedhur në barkun e tij, pasi gëlltit lëkurën e saj me alkoolin lyhet me një shtresë e hollë e vazelinë për të nënshkruar lëkurën me kufijtë më të madhe bankat. Dorën e majtë janë kortsanh me clenched një copë pambuk lagur me alkool dhe të lehta. Djathtë merr bankën në zgavrën e vet të fuqishëm zjarrit input dhe output, dhe shpejt vënë bankat fyt në zonën e dëshiruar të trupit. Për shkak të presionit negativ në lëkurën e bankës dhe indit nënlëkuror janë thithur në të, duke marrë një rozë të ndritshme ose ngjyrë Bagrov. Anije të vogla mund të thyej ndodh gjakderdhje në lëkurë. Kjo nuk është e tmerrshme, Bankat Trajtimi do të jetë efektive vetëm.

Ind të fortë thithje shkakton një ndjenjë të tensionit, nganjëherë dhimbje e shurdhër. Kur të gjitha bankat janë vënë, pacienti është i mbuluar me një batanije. Bankat mbajnë 15-20 minuta (fëmijët 5-10 minuta), largimin e tyre si më poshtë: Banka tilted dorën e majtë dhe të djathtë shtyn gisht të dorës në lëkurë në buzë të bankave lënë të ajrit. Kur procedura është e përfunduar, kujdes fshij lëkurës dhe të lënë të pacientit në shtrat.

Aplikimi i kanaçe Mjekësore

Bankat përdorur në sëmundjen inflamatore të mushkërive (bronkit, pneumonia) mioziti, nevralgji, neurit. Efekti i tyre terapeutik është i lidhur me rrjedhën lokale e gjakut dhe limfatike në lëkurë dhe indet shtrirë nën atë. Kjo përmirëson ushqyerit e tyre, vatra inflamator shpërndajë të shpejtë dhe ul dhimbje nevralgji.

Bankat nuk mund të përdoret në sëmundjet e lëkurës, lodhje, rritjen e gjakderdhje.

Bankat vënë në varësi të vendndodhjen e inflamacionit; nën klavikul, shpatull dhe në mes, në anën e pasme, që është vendi ku trashësia e muskujve dhe yndyra shtresa dhe nuk protrusions kockëmadh dhe ënjtje. Për secilën fushë të përzgjedhur kërkohet 5 6 kanaçe. Zona e zemrës është lënë i lirë.

Bankat vënë çdo ditë ose të caktojë një mjek. Merrni një dush, procedurat dush ditë nuk janë kanaçe stoit.Posle mbeten në spote vjollcë dhe të errët të lëkurës vjollcë, si pas një ndikim të rëndë. Ata gradualisht zhduken.