Si për të vënë mustardë 1


Procedura, duke mustardë është fare e thjeshtë. Para se të vendosni mustardë, thith ato në ujë të ngrohtë dhe të vënë në mënyrë të vendosur në lëkurë nga pala, e cila lyhet mustardë, ukryvshy batanije pacientit. Vënë mustardë, në mënyrë tipike të mbajë 10-15 minuta para shfaqjes së ikrasnoty duhanit. Pas heqjes lumtur ujit të larjes të lëkurës në stimulim të lartë lyhet vazelinë.

Përgatitja e Llaçe mustardë shtëpisë


Gëzuar ju mund të përgatisë atë më: ​​mustardë thatë holluar në ujë të ngrohtë deri shtetit butë, kjo slurry u smeared në rroba, rroba të lartë të mbuluar atë shumë dhe të bashkangjitur për të trupit. Për mustardë jo suva lëkurë tepër të inatosur dhe ajo mund të mbahet më gjatë, mustardë e thatë mund të para-përziera me një sasi të barabartë të miellit (mundësisht thekre), dhe shtoni pak mjaltë.

Fëmijët ndonjëherë përgatitur mustardë, duke marrë miell 2-3 herë më shumë se mustardë; dhe përdorimi i përfunduar rezervuar nuk rekomandoj për ta vënë atë në lëkurën zhveshur, dhe një shami të hollë, letër.