Share mjete popullore limfatike


Pastrimi limfatike në shtëpi: receta

Sistemi limfatik - një përbërës i rëndësishëm i sistemit imunitar, funksioni kryesor i cili është furnizimi dhe mbrojtur trupin nga viruset dhe bakteret.

Në limfatike nyjet gjitha bakteret dhe mikrobet janë neutralizuar, duke rezultuar nuk hyjnë në gjak. Share limfatike - një procedurë shumë e dobishme dhe e nevojshme, sepse limfosistemy ndotja mund të provokojë probleme serioze shëndetësore.

Pastrimi limfatike: pse është e nevojshme ^


Limfatike është lëngu ndërqelizor që qarkullon vazhdimisht. Ajo është shumë e ngjashme në përbërje të gjakut, ajo përmban edhe pak gjak që të depërtoj nëpër muret e enëve të gjakut.

Rëndësia e limfatike është se furnizimi lëngu lehtëson ushqyesve celularë dhe heqjen e mikrobeve të vdekur, viruset, dhe substancave të tjera të dëmshme.

Kur përshpejtimin rrjedhën limfatike, përmirësimi edhe shpejtësinë e metabolizmit. Megjithatë, kur ngadalëson aktuale limfatike fluide, është ndërprerja e indeve të jetës dhe qelizave. Kur nyjet limfatike janë të dehur, ata të pushojë për të kryer funksionet e saj kryesore, pikërisht për të pastruar dhe të mbrojtur trupin. Kjo është arsyeja pse pastrimi është një duhet limfatike njerëzit që vuajnë nga sëmundjet e zemrës, veshkat dhe mushkëritë.

Është e rëndësishme të theksohet fakti se para se të pastrimit limfatike duan të shpenzojnë pastrimin zorrët cilësisë dhe mëlçinë. Koha ideale për procedurat e pastrimit limfatike - pranverë. Pas procedura në mënyrë të konsiderueshme rrit imunitetin, një person bëhet më rezistente ndaj sëmundjeve të ndryshme dhe infeksionet, si dhe më energjike dhe të gëzuar.

Pastrimin e limfatike në shtëpi: receta popullore ^

Pastrimi mjete popullore limfosistemy, receta shtëpi

Ka shumë mënyra mjekësore për të pastruar sistemin limfatik e toksinave, por ajo mjete popullore pastër do të jetë jo më pak efektive.

Për të zgjedhur metodën më të përshtatshme të pastrimit, ju duhet të lexoni më të popullarizuara të tyre.

Share limfatike ëmbël dhe enterosgels

Për efektiv rrënjë pastrimi limfatike rekomanduar jamball, e cila është një limfostimulyatorom madhe dhe enterosgel - Sorbent krahasueshme me një sfungjer që thith të gjitha substancave të dëmshme.

Vlen të përmendet se ushqyesve nuk enterosgel absorbuar. Ky medikament funksionon si kjo: lëvizin nëpër zorrët, njëkohësisht thithjen toksina dhe viruset që pas 07:00 vyvedutsya e trupit te njeriut.

Procedura për trajtimin limfatik përdorimin e jamball dhe enterosgels duhet të kryhet si më poshtë:

 • Së pari, ju keni nevojë për një lugë gjelle e shurupit të jamball shtoni një gotë me ujë të distiluar në temperaturën e dhomës dhe pastaj pi përmbajtjen e gota.
 • Ajo duhet të marrë një lugë dhe pini atë enterosgels sasinë e nevojshme të ujit.
 • Rreth 2 orë pas marrjes së drogës nuk mund të hani.

Kohëzgjatja e pastrimit limfosistemy - disa javë. Pas përfundimit të kursit do të jetë përmirësimi i dukshëm i rëndësishëm i shëndetit dhe pamjen e lëkurës, presion normal dhe alergji do të zhduket.

Share limfatike qymyr druri

Qymyr druri aktivizuar kontribuon jo vetëm për të pastruar rrjedhjen limfatike, por edhe të gjithë organizmit. Për të përdorur aktivizimit të karbonit ka sjellë vetëm përfitime dhe efikase pastruar, ju duhet të saktë të identifikuar të cilat i drogës duhet të merret.

 • Doza ditore duhet të merret në normën e 1 tabletë në 10 kg. Kjo është, me një peshë prej 60 kg, ajo është e rekomanduar për të pirë 6 tableta të qymyr aktivizuar.
 • Limfatike Sigurisht spastrim përdorur këtë drogë duhet të zgjasë të paktën 3 javë.

Share vaj vegjetal limfatike

Share vaj vegjetal limfatike ka qenë përdorur për një kohë të gjatë. Kjo metodë e pastrimit është konsideruar shumë efektive dhe të thjeshtë. Nevoja për të pastruar menjëherë pas zgjohen.

 • Duhet të marrin një lugë gjelle vaj luledielli, i sigurt i parafinuar dhe vendin e saj në bazë të gjuhës.
 • Pastaj, të lëngshme duhet të shtyjë me dhëmbët e tij dhe gjuhën për të kthyer prapa në gojën tuaj.
 • Vaj duhet së pari të kondensimit dhe pastaj të ndryshojë ngjyrën.
 • Kohëzgjatja e procedurës - 20 minuta.

Pastrimi limfatike lëngje natyrale

Për efektive pastrimi limfatike kryesisht përdorin lëngje natyrore të grejpfrut, portokalli ose limoni. Sepse frutat përmbajnë acide frutash dhe vitamina, ata laheshin në mënyrë efektive dhe të pastrohen limfatike.

Procedura për pastrimin lëngje agrume limfatike të tilla:

 • Mëngjes është e nevojshme për të përgatitur lëng litër nga frutave agrume, të tilla si grejpfrut 4, 3 limon dhe portokall, numri i kërkuar për vëllimin e specifikuar.
 • Lëng duhet të holluar litër ujë.
 • Nga 8 në mëngjes duhet të fillojë procedurën duke pirë një gotë me lëng holluar me ujë.
 • Ajo duhet të pini lëng çdo orë derisa përzierje gatuar gjatë.
 • Kohëzgjatja - 3 ditë.

Gjatë kohës së pastrimit duhet të braktisë ngrënies. Në mbrëmje, pas spastrimit të bëjë një klizmë spastrimit. Disa ditë pas kursit duhet të hanë vetëm ushqim vegjetarian.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin e gjakut mjete popullit pastrimit.

Share limfatike në shtëpi në Butakova dhe Walker, receta, komente ^

Pastrimit nga Butakova limfatike

Kohëzgjatja - 2 javë. Procesi i pastrimit limfatike Butakova metodë si vijon:

 • Në fillim të procedurave të pastrimit duhet të shpërndajë një liquorice tabletë në ujë të ngrohtë dhe pini zgjidhje.
 • Atëherë ajo është e rekomanduar për të pirë një gotë ujë koralesh. Në ditën duhet të pini 3 tableta.
 • Pas 03:00 nevojë për të marrë një sorbent të mirë, të tilla si algat kafe. Kjo është e nevojshme në mënyrë që të substancave helmuese nuk janë kthyer në limfatike.
 • Pini koral ujë përsëri. Pini sorbent kërkuar tri herë në ditë 2 tableta.
 • Për të pastruar kanalet biliare, ajo merr tri herë në ditë për të pirë një nanoclaster artichoke tabletë.
 • Pritjes Altymeyt nevojë për të rivendosur humbur për shkak të pastrimit të pasura me vitamina.
 •  Aktivin e nevojshme për lidhjen e substancave toksike.
 • Është gjithashtu e rëndësishme për të marrë një probiotic për të rivendosur microflora zorrëve.

Pastrimi limfatike në Walker

 • Ju duhet të para-ngrirë të ujit. Pastaj e vënë atë, prisni pak derisa të shkrihet dhe derdh ujë të shkrirë.
 • Ju gjithashtu duhet të përgatisë një lëng grejpfrut-portokalli-limoni (grejpfrut dhe portokalli 900 g limon - 200g) dhe lëng holluar e njëjta sasi e ujit të para-përgatitur.
 • Para se pastrimi duhet të bëhet klizmë dhe pije zgjidhje të përgatitur me një lugë gjelle kripë Glauber në një gotë me ujë.
 • Atëherë ju keni nevojë për një të mirë të ngrohtë deri të trupit, duke marrë një dush të nxehtë.
 • Pastaj ju pini një gotë me lëng, pastaj pi një gjysmë gotë çdo orë e gjysmë deri në përzierje mbi.
 • Sekuenca e veprimeve që do të përsëritet tri ditë.

Pastrimi limfatike nga Walker duhet të jetë jo më shumë se një herë në vit.

Pastrimit nga Butakova limfatike: komente

Lydia, 33 vjeç:

"Në rrugën për pastrimin Butakova limfatike i thashë mikut tim. Dhe unë të vendosë për të kaluar procedurën e pastrimit. Zbatimin e të gjitha udhëzimet që ju të gjeni në internet. Në fund të pastrimit vënë re se gjendja ime e lëkurës përmirësohet, dhe presioni kthehet në normale. I këshilloj të gjithë për këtë metodë! "

Catherine, 29:

"Pastrimi në limfatike Butakova ishte për mua një zbulim. Me rekomandimet Butakova unë kam qenë në gjendje për të hequr qafe kollë kronike, e cila më tmerruan për vite me rradhë. Pas marrjes së një rezultat pozitiv, kam këshilluar këtë metodë për të babait të tij, i cili ka qenë prej kohësh i shqetësuar për dhimbje koke. Tani ai ishte mirënjohës për mua si në gjendje për të hequr qafe këtë problem. "

Pastrimit nga limfatike Walker: komente

Yana, 22:

"Metoda e trajtimit limfatike cili sugjeroi Walker, unë mendoj shumë efektive, siç përjetuar personalisht. Kam luajtur çdo gjë sipas udhëzimeve. Vënë re se lëkura ime u bë e pastër. Gjithashtu, kam harruar se çfarë dridhura vjeshtë. Unë rekomandoj këtë metodë. "