Share zorrët në shtëpi


Share zorrë pa enemas në shtëpi

Slagging organizëm është konsideruar si një nga shkaqet më të zakonshme të shumë sëmundjeve.

Substanca të rrezikshme janë depozituar në trup, duke shkaktuar ftohjet e shpeshta, dobësi, lodhje, etj Share zorrë - një procedurë e dobishme që mund të parandaluar këto situata të pakëndshme.

Share zorrë: pse është e nevojshme ^


Dobi të spastrimit zorrë është e pamohueshme. Nuk është një frazë e zakonshme, e cila thotë se shteti i zorrëve varet nëse imunitet të mirë. Dhe kjo është e vërtetë në qoftë se zorrët pastruar i mbeturinave dhe toksinave, njerëzit nuk kanë frikë nga ndonjë sëmundje.

Në qoftë se koha nuk të shpëtoj prej slagging, skorje mund të kthehet gradualisht në gurë fekal, helm në gjak, ndikojnë negativisht në disponimin, gjendjen e lëkurës, shëndetësore.

Si rezultat i spastrimit zorrë bëhemi të shëndetshëm, të rinj dhe prettier. Pas procedurave të pastrimit e përmirësimit toksina pochuyutsya menjëherë dhe do të shfaqet gradualisht.

Kështu, zorrët pastrim të ndikojë pozitivisht:

 • Shëndetin e tërë. Për shkak të faktit që trupi të shpëtoj prej toksinave, përmirësimin e enëve të gjakut të ushqyerit. Dhimbje koke Pra, shkuar, presion të lartë të gjakut, problemet e tretjes. Përveç kësaj, nyje të bëhen më fleksibël dhe të lëvizshme.
 • Pamja. Ekspertët fytyre zorrë Share emëruar shumë, shumë shpesh. Pastrimi i rregullt do të përmirësojë traktit digjestiv të lëkurës, të tilla si zhdukjen e puçrra fytyre, lëkurë dhe rrudhat. Flokët do të bëhet e trashë dhe me shkëlqim, të shëndetshëm dhe të bukur.
 • Mood. Pas pastrimit zorrët të ndjehen të lehtësuar dhe vetëbesimin, energji dhe gëzim. Një dëshirë për të bërë diçka dhe për të arritur qëllimet.
 • Të rinjtë në përgjithësi. Personi do të jetë i freskët, dhe personi do të rrezatojë gëzim, vitalitetin dhe shëndet të mirë, duke tërhequr të tjerët.

Ajo është në mënyrë që të shohin këto ndryshime të rëndësishme rekomanduara procedurën spastrimin zorrë rregullisht.

Share zorrët në shtëpi: receta popullore ^

Nuk janë një shumë e shëndetit dhe të pastrimit metodat e njerëzve, të tilla si duke përdorur enemas, përdorimin e concoctions bimor të ndryshme, etj Për të zgjedhur opsionin më të përshtatshëm duhet të jetë i njohur me metodat më të popullarizuara dhe të sigurt të pastrimit traktin gastrointestinal njerëzve.

Share pluhur zorrë naftës

Pastrimit duke përdorur vaj pluhur është shumë e zakonshme, si ju lehtë mund të kaloni në shtëpi pa kohë dhe para të shpenzimeve. Kjo metodë është konsideruar më e butë se sa përdorimi i enemas ose larje.

Shumica e naftës pluhur për të pastruar zorrët e marra si më poshtë:

 • Doza është llogaritur në mënyrë që të pi 1 g vaji per 1 kg.
 • Prano agjent rekomanduar me stomak bosh, të tilla si 5 ose më shumë orë pas një vakt.
 • Përveç kësaj, pas përdorimit të naftës pluhur për të plotësisht të kufizuar e ushqimeve të 12 orëve të ardhshme.
 • Ujë për të pirë është i lejuar, por në sasi shumë të vogla.
 • Është gjithashtu e rekomanduar për të përgatitur trupin para procedurës, 2-3 ditë para pastrimit duhet të hanë vetëm ushqime të lehta, të ligët, të butë dhe të pakripur.
 • Para procedurës që ju duhet për të ngrohur naftës në një banjë me ujë dhe të ftohtë në temperaturën e dhomës, pini gllënjka të vogla, lëng shtrydhur limoni. Për të kapërcyer përzier, e cila zakonisht shfaqet i lejohet të bëj rrush.
 • Një çift i orëve pas pastrimit procedurave personi ndjen efektin e saj laksativ, i cili merr rreth 6 orë.

Mos harroni në lidhje me sigurinë e tyre dhe të kryejnë këto procedura vetëm pas konsultimit me një specialist. Ajo gjithashtu duhet të i kushtoj vëmendje të contraindications ekzistuese:

 • Kjo metodë e spastrimit traktit digjestiv është i kundërindikuar në nënat shtatzëna dhe pleqsh, njerëzit që vuajnë nga pengimi zorrëve.
 • Kundërindikuar një popull të pastër me sëmundje të zemrës për shkak të stol vjen në një shumë të kaliumit, i cili është përgjegjës për gjendjen e muskulit të zemrës.

Colon Pastrimit fara liri

Fara liri pastrimi zorrëve: një recetë

Në këtë mënyrë Siberian jo vetëm që ndihmon të pastruar zorrët, por normalizimin e plotë të traktit gastrointestinal.

Procesi i pastrimit përdorimit flaxseed është si vijon: për të përgatitur tretësirë ​​të dobishme dhe të marrë atë për 10 ditë. Për të përgatitur të drogës për pastrimin e zorrëve është e nevojshme:

 • 100 g fara liri në një mulli kafeje për të bluaj dhe derdh 250 g të ftohtit vaj luledielli presion.
 • Insistojnë të paktën 7 ditë.
 • Merrni ilaç të rekomanduar për një orë përpara se të hahet një lugë gjelle.
 • Mundësisht shkundur përzierje para përdorimit në masë ishte homogjene.

Rezultati do të jetë i dukshëm pas përfundimit të spastrimit. Gjatë këtyre 7 ditëve duhet të konsumohen vetëm produkte bimore, me përjashtim të alkoolit dhe ëmbëlsirat. Mos përdorni këtë metodë kur pastrimi:

 • pancreatitis kronike;
 • hepatit;
 • cholelithiasis.

Në raste të tilla, vaj vegjetal zëvendësim ujë të zier. Për të përgatitur infuzion, ju keni nevojë për një lugë çaji fara derdh një gotë me ujë të zier dhe të lënë për 2 orë. Ai pastaj i gatshëm për përdorim.

Share qymyr zorrëve

Aktivizimit të karbonit është përdorur për pastrimin e traktit digjestiv shpesh. Në problemeve, shoqëruar me kalb dhe bloating, ajo është e rekomanduar për të marrë një tabletë për çdo 10 kg peshë trupore tri herë në ditë për disa orë para se një vakt. Për të arritur efektin e prekshëm pa dëm për shëndetin natyrisht duhet të zgjasë më së shumti 14 ditë.

Pastrimi përdorur karbonit aktivizimit të përdorura për trajtimin e sëmundjeve të lëkurës të shkaktuara nga çekuilibër të microflora. Në këtë rast, duke marrë pilula çdo ditë për një skemë të ngjashme.

Mos e merrni me qymyr shumë kohë pas administrimit kronike ajo pengon absorbimin e vitaminave. Kundërindikimet kjo metodë me gjakderdhje, tumore malinje, lezionet e stomakut.

Magnezi pastrimin zorrët

Magnezi ose magnez sulfate është përdorur në përgatitjen e zgjidhje të spastrimit. Recetë e zgjidhjes është shumë e thjeshtë:

 • Peshon 70 kg 6 g pluhur tretur në një gotë me ujë.
 • Kur përdorni zgjidhje mund të jetë i larë poshtë me ujë.

Nuk rekomandohet pastrimi njerëzve ulçerë enterocolitis sëmurë, cholecystitis, hipertensionit. Merrni magnez për njerëzit që tëmthit gurë lejohet vetëm pas konsultimit me një specialist.

Shpërndaj zorrët krunde

Veprimi i krunde për të pastruar traktit digjestiv është si vijon: kur të përzier me ujë, ata kanë aftësinë për të bymehet, duke formuar një stol të lirshme, të cilat vënë presion mbi murin e zorrëve. Pas kësaj ka zbrazjes shpeshta.

Në mënyrë efektive për të pastruar të mjaftueshme për të përdorur 2 lugë krunde tri herë në ditë. Është e rëndësishme që të pinë ujin e tyre, që ata të rritur në vëllim dhe për të prodhuar efektin e dëshiruar.

Senna pastrimin zorrët

Grass Seine - një mjet i madh, i cili është një zëvendësim i madh duke enemas të pastruar trupin. Është e rekomanduar për të marrë në mbrëmje.

 • Lugë gjelle Senna të derdh një gotë me ujë dhe vlim 5 minuta, pastaj të lënë për 20 minuta.
 • Supë tensionuar duhet të merret si një çaj 2 orë pas një vakt.
 • Disa orë pas marrjes së supë mund të hahet.

Vini re se bari i pastër duhet të bëhet vetëm duke lexuar udhëzimet për zbatimin e saj, e cila duhet të sigurojë ekspertin. Për fëmijët, kjo procedurë është e kundërindikuar.

Share zorrë sode

Sode për pastrimin e traktit të tretjes është përdorur si një tretësirë ​​ujore, e cila është administruar nga klizmë. Për ta bërë atë, duhet 20 g sode tretur në 800 ml ujë dhe ta çojë në një temperaturë prej rreth 40 gradë. Zgjidhja mbajë futur në rektum merr rreth gjysmë ore.

Para dhe pas procedurës vënë një klizmë spastrimit. Ashtu si çdo metodat e tjera të pastrimit traktit digjestiv, sode pastër janë të lejuara vetëm në këshillën e një specialist.

Sallatë fshesë për të pastruar zorrët

Kjo sallatë vepron si një fshesë, gjithëpërfshirës të gjitha substancave të dëmshme nga trupi.

Përgatitja është e thjeshtë:

 • Ju duhet të përzierje djathë lakër, rrepkë, karrota dhe panxhar në raport 3: 1: 1: 1.
 • Ju mund të shtoni lëng një limoni pak, qepë, selino, sezonin me ndonjë vaj perimesh.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin Share mjete popullit limfatike.

Shtëpi spastrim zorrë, komente, këshilla ^

Rishikimet e pastrimit të brendshëm zorrë lexuesit tanë të rregullt më pozitiv.

Share qymyr zorrëve: komente

Marina, 38 vjet:

"I vendosur për të provoni këtë metodë e spastrimit zorrë. Kam luajtur çdo gjë si udhëzuar, pra kur pesha e saj 60 kg mori 6 tableta 3 herë në ditë. Rezultati është i kënaqur plotësisht: përveç traktin gastrointestinal pastrohet, mori një bonus bukur, por ajo humbi 3 kg në 2 javë ".

Eva, 25 vjeç:

"Në këtë mënyrë unë e këshilloi një mik, pasi kishte përjetuar atë për veten tuaj. Rezultatet e kënaqur, pavarësisht nga fakti se unë ende skeptik i metodave të tilla të trajtimit dhe enemas preferuar. "

Colon Pastrimit fara liri: komente

Margarita, 45:

Me moshën, fillova të shqetësojnë kapsllëk të shpeshta. I vendosur për të provoni mjet famshme për pastrimin e zorrëve - fara liri. Mbushur me ujë dhe farës këmbënguli. Shijen e supë nuk ishte shumë i pështirë, dhe rezultati ishte i papritur: sporozhnyavsya unë mjaft shpesh. Pas përfundimit të kursit, kam harruar për kapsllëk. "

Yana, 21:

"Zierje përgatitur nga recetë të përshkruar. Unë jam i lumtur me kosto të ulët dhe efikasitet të lartë të kësaj metode të pastrimit. Tani përdorimi liri vazhdimisht, jo vetëm në formën e zierje, por si një piper. "