Pastrimi anijet mjetet juridike popullore


Pas pastrimit enët janë dhimbje koke dhe presioni

Share Anijet dhe mbajtja e tyre në gjendje të mirë është çelësi për shëndetin dhe jetëgjatësinë, në mënyrë që enët e gjakut të shëndetshme - një garantues sistemet normale të qarkullimit të gjakut dhe kardiovaskulare dhe parandalimin e arteriosklerozës, hipertension, sulmet në zemër dhe tru.

Pse duhet të pastruar enët ^


Siç e dini, mosha e veshin anije - ata trash gradualisht humbasin elasticitetin e tyre, të bëhet i brishtë dhe i brishtë, dhe muret e tyre janë të pabarabartë dhe të përafërt.

Ata përfundimisht depozituar shtresa e kripë, yndyrna, gëlqere, kolesterolit, të parandaluar rrjedhjen e gjakut dhe formimin e pllakë aterosklerotike. Si rezultat i reduktuar vaskulare lumen deri për të përfunduar mbylljen e ndërprerë me energji indet përreth.

Intrigës atherosclerosis është se së pari ajo shkon pa u vënë re dhe nuk merr përsipër simptomat klinike, siç janë komplikimet e tij të frikshëm të tilla si sulmi në zemër ose goditje në tru mund të papritur të grevës është konsideruar mjaft të shëndetshme. Vetëm një ngushtim të enëve prej më shumë se 50% të fillojnë të shfaqen simptomat karakteristike të lezioneve aterosklerotike.

Këtu janë karakteristikat kryesore të fqinjëve "i keq" që duhet t'i kushtojë vëmendje dhe të cilat tregojnë nevojën për të bërë pastrimin dhe konsolidimin e tyre:

 • Çdo dëmtim të enëve të gjakut të trurit - memorie të dobët dhe përqendrim, dhimbje koke, marramendje, vizion të reduktuar dhe paaftësisë dëgjuar.
 • Çdo dëmtim të enëve të gjakut të zemrës - gulçim, angina.
 • Gjymtyrë arteriosklerozës - dhimbje në këmbë, Bora e gjymtyrë, dhimbje të muskujve kur ecin, zbehtë këmbët lëkurës.

Prandaj pastrimi i enëve prej kolesterolit duhet të kërkohet shkallë për çdo individ që ndihmon të mbajë fleksibilitet dhe elasticitetin e tyre. Frekuenca e anijeve pastrimit varet nga kushtet individuale të trupit, por bëhet më shpesh se një herë në vit.

Enë Pastrimi mjete popullore ^

Pastrimi mjete enët popullore e përdorur që nga kohërat e lashta dhe i ndihmon ata edhe i qartë i kolesterolit dhe depozitave të tjera, pa ndihmën e drogës.

Share cerebrale siguron që:

 • njerëzit janë dhimbje koke,
 • presion normal të gjakut,
 • ul kolesterolit të keq,
 • rritur humor,
 • Performanca dhe trupi në përgjithësi.

Share anije nga kolesterolit duke përdorur hudhër dhe limon

Pjesa e enëve të kolesterolit të keq duke përdorur hudhër dhe limon ka qenë përdorur gjerësisht për shkak të pronave unike të këtyre mrekulli - produktet. Hudhra ka veti anti-sklerotizues dhe pastron enët e shkëlqyer nga kolesterolit. Kjo është arsyeja pse të gjithë kuzhinë Kaukazian enët e mishit yndyrë (Pilaf, SHISH qebap) prypravlyayutsya hudhër të bollshme.

Lëng limoni është treguar edhe për atherosclerosis, si dhe përmirëson elasticitetin e enëve të gjakut:

 • 4. Merrni lëvore limoni dhe peeled 4 krerët e hudhër, mish i grirë.
 • Pastaj dele përzierje në tre-litër jar dhe shtoni buzë me ujë të ngrohtë.
 • Insistojnë 3 ditë në temperaturë dhome, nxitje herë pas here.
 • Pas 3 ditësh, tendosje dhe dyqan në frigorifer.
 • Merrni 3 herë në ditë për 100 g
 • Për një kurs të plotë të pastrimit të cilat Kohëzgjatja 40 ditë për të pirë katër banka të tilla.

Shpërndaj anije hudhër

Share anije hudhër - tretësirë ​​alkooli përdoret në Tibet lashtë si një mënyrë për të ruajtur energji në pleqëri, të rinjve dhe shëndet të mirë:

 • Merrni 150 gram hudhër peeled dhe 150 gram alkool (vodka mundeni).
 • Hudhër imët pres ose pure në një mortajë prej druri ose prej porcelani, të shtoni në një kavanoz qelqi dhe të mbushur me alkool.
 • Mbyllni kapakun dhe të mbyllë një leckë të errët që nuk ishte ekspozuar në dritë.
 • Insistojnë në një vend të ftohtë për 10 ditë (jo në frigorifer).
 • Pas 10 ditësh, të filtruar nëpërmjet një leckë të trashë dhe le vidstoyitsya edhe 3 ditë.
 • Pastaj butësisht derdh të lëngshme në një enë, pour sedimenteve.
 • Rezultuar Infuzion duhet të merret brenda një muaji 3 herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies, duke shtuar sasi të drejtën e pikave në 50 g ujë ose qumësht.
 • Rritja e dozës në mënyrë rigoroze sipas skemës, me çdo vakt duke shtuar 1 pikë.

Shkruani një orar për marrjen e infusions për të shmangur gabimet:

Pastaj ju duhet të vazhdojë duke marrë 15 pika tri herë në ditë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Share nyje në shtëpi. 

Anijet bimor Pastrimi nga kolesterolit ^

Pastron enët e gjakut nga pllakë recetave të tilla popullore:

Mbledhja e bimëve mjekësore për trajtimin e anijeve

 • Mix 100 gram kamomil, Helichrysum, yarrow dhe thupër buds.
 •  Mbrëmje 1 lugë gjelle përzierje pour 1 litër. ujë të vluar, të lënë për 30 minuta.
 • Marrë gjatë natës infuzion 200 ml me shtimin e 1 h. Lugë e mjaltit.
 • Në të ngrohtë mbetur infuzion mëngjes, shtoni 1 lugë mjaltë dhe pini 15-20 minuta para mëngjes.
 • Përsëriteni çdo ditë deri në fund të gjitha barit që ju dëshironi për të mbajtur në një kavanoz qelqi të mbyllur.

Share anije duke përdorur gjethet gji

 •  7 artikuj të thata lë gji pour 300 ml ujë dhe vlim valë mbi një ngrohje të qetë për 5 minuta, të lënë për 4 orë.
 • Merrni për 3 ditë në gllënjka të vogla.

Mbledhja halore-shypshynovyy

 •  5 tbsp hala grimcuar e përzier me 2 tbsp qepë dhe 2 lugë hips grimcuar.
 • Hidh 700 ml ujë të vluar, kuzhinier në një zjarr të qetë për 10 minuta.
 • Pastaj të përfundojë një batanije dhe të lënë të mbush brenda natës.
 • Pini 1 litër në ditë për një muaj.

Pastrimi anijet arra

 • Me ushqim të shkëlqyer pastrimi anijeve nga kolesterolit është arra.
 • Gjysma një kilogram arra trajtuar përmes një mulli mishit të bluaj dhe ruajtur në një kavanoz qelqi të mbyllur në frigorifer.
 • Brenda 2 muaj të marrë 1 lugë gjelle, pirja e 100 gram e gjysmë me ujë një orë para ushqimit mëngjes dhe në mbrëmje.

Rrikë dhe limon

 • Merrni 250 g rrikë, limon dhe hudhër.
 • Bluaj në një mulli mishit, shtoni 250 ml. ujë të zier, ditë infuzion në frigorifer. Merrni tri herë në ditë për 1 lugë gjelle gjysmë ore para ngrënies, bridou 1 lugë mjaltë.

Para se të fillojë pastrimi mjete enët popullore, është e këshillueshme për të pastruar zorrë ujë i kripur, sepse ndryshe, toksina, toksina dhe helmet do të dorëzohet në gjak, uljen e të gjitha përpjekjet për asgjë.

Mos harroni në lidhje me rëndësinë e dietë e duhur - dietë duhet domosdoshmërisht të jetë i pranishëm produktet e hedh lëng gjakut, nuk është një shumë e perime, fruta, herbs, arra dhe fruta agrume që shkrijnë pllaka kolesterolit dhe për të hequr kolesterol "i keq" nga trupi.

Jo rolin paktën në forcimin e gjakut anije të luajtur dhe stërvitje, e cila është një mjet i shkëlqyer për parandalimin e arteriosklerozës, sepse në sajë të tyre gjak i holluar dhe zvogëlon rrezikun e clots gjakut (thrombocytosis).

Ne gjithashtu rekomandojmë shikojnë njohës një videoklip i TV popullore "të jetuar i shëndetshëm" për shëndetin e enëve të gjakut dhe 3 - treguesit kryesorë që ne kemi nevojë të dimë për kryeneçësinë e tyre të mirë të punës: