Colon Pastrimit me ujë të kripur


Colon Pastrimit ujë të kripur shëron tërë trupin

Përfitimet e spastrimit të rregullt zorrë e toksinave, toksina dhe helmet e prodhuara nga të ushqyerit e dobët, ekologji keqe dhe stresi, ka qenë prej kohësh askush në dyshim.

Pse spastrim dëshiruar zorrë ^


"Gut Dirty" është një mjedis i favorshëm për rritjen e baktereve patogjene putrefactive, të cilat gradualisht e zëvendësuar atë me microflora dobishme.

Si rezultat, trupi ngre shumë probleme:

 • ekziston një mungesë e vitaminave dhe mineraleve të sintetizuara bakteret e dobishme gut;
 • helmet thithen nëpërmjet murit pambrojtur zorrës së trashë dhe të hyjë të mëlçisë, duke çuar në prishjen e strukturës së biliare dhe formimin e gurëve të tëmthit;
 • vuan sistemin nxjerrës, duke shkaktuar lëkura duket abrasions, puçrra fytyre, inflamacion dhe shenjat e plakjes hershme;
 • shkaterron sistemin imunitar, ka alergji ndryshme dhe sëmundje kronike;
 • toksinave efekt negativ në enët e gjakut, duke shkaktuar spazma, rritje të tensionit të gjakut (hipertensionit simptomat) dhe zhvillimin e sulmeve të zemrës dhe goditje;
 • toksina dhe helmet mund të depërtojnë nga hapësira ndërqelizor në të njëjtën qeli, e shkatërruar atë në nivelin gjenetik dhe promovimin e degjenerim kanceroze.

Karakteristikat kryesore slagging zorrë kur është koha për të marrë veprim:

 • të qenët i përgjumur,
 • dhimbje koke,
 • apati,
 • prek gjuhën veshura,
 • fryma e keqe,
 • shurdhim në bark,
 • rumbling dhe ënjtje,
 • skuqje të lëkurës,
 • kapsllëk,
 • pezmatimi i mukozës në gojë,
 • pllakë të dhëmbëve,
 • shumë lythat dhe moles varur në qafë dhe sqetull.

Si rregull, njerëzit nuk janë shumë të rinj ose jo të vërtetë duke çuar një jetë të shëndetshme, gjithmonë i pranishëm disa prej këtyre shenjave. Prandaj, pastrim i rregullt zorrë duhet të jetë një prioritet për çdo person që dëshiron për të ruajtur shëndetin e tyre dhe të mbrojnë kundër sëmundjeve.

Colon Pastrimit kripë ujë ^

Mënyra më efektive dhe të plotë të pastrimin e trupit është ujë i kripur spastrimit zorrë, përdoret në ushtrimet yoga për shumë shekuj. Kjo teknikë unike quhet fyell Prakshalanu dhe ju lejon të plotësisht të qartë traktin gastrointestinal, e cila është e pamundur në ndonjë mënyrë tjetër përveç urisë plotë.

Të gjitha metodat e tjera, për fat të keq, japin vetëm iluzionin e një trajtim të plotë për shkak klizmë tradicionale dhe kolonoterapiya janë vetëm në departamentin e madhe. Ka raste kur njerëz të cilët menduan se ata të pastruar zorrët, hidroterapi zorrës së trashë pas seancave, performanca fyell Prakshalany befasuar gjetur në e tyre gropa feçe qershi, ngrënë shumë muaj më parë.

Fakti që në traktin e tretjes në drejtim të stomakut në anus është një shumë e sphincters ushqimore dhe valvulave që hapur dhe të afërt për të ndihmuar progresin e saj.

Metodat fyell Prakshalany përveç zorrë spastrimit ujë të kripur, përfshin të kryejnë ushtrime të veçanta që relaksoheni muskujt e këtyre valvulave. Ky ujë i kripur lirisht bie në zorrën e trashë dhe vepron atje si vaj, zbutjen stol dhe liruar atë nga trafiku.

Kundërindikimet dhe frekuenca e procedurave të spastrimit zorrë ^

Colon Pastrimit me metodën e ujë i kripur fyell Prakshalany kundërindikuar:

 • njerëzit me sëmundje të Ulçera në stomak dhe lezione akute të traktit digjestiv - kolit, gastrit, pancreatitis, diarre, dizenteri, tuberkulozi, vuri në hemorroide dhe kancerin e zorrës së trashë.
 • Gjithashtu, nuk e mbajnë atë gjatë menstruacioneve,
 • në temperaturë të ngritur ose presionit të gjakut,
 • krizë zemre
 • çdo rëndim të sëmundjeve kronike,
 • ftohjet kur trupi është shumë i relaksuar.
 • Kjo metodë e pastrimit është e ndaluar gjatë shtatzënisë dhe menjëherë pas largimit duke agjëruar (jo me herët se një muaj).

Për të kryer procedurën fyell Prakshalany mund si të nevojshme si profilaksi katër herë në vit në ndryshimin e stinëve. Për njerëzit që vuajnë nga kapsllëk kronik, ajo mund të jetë mënyra më e mirë e "ri-edukimin" e zorrëve dhe përdoren në vend të enemas - fillimisht dy herë në javë, dhe pastaj, si pastrimi çdo dy javë.

Për efekt më të mirë për të spastrimit zorrë është e dëshirueshme për të përgatitur paraprakisht, që është për t'u çlodhur, lagështoj dhe të ngrohtë deri trupin tuaj. Për ta bërë këtë për një javë, do të përpiqen që të përmbahet nga yndyrore, skuqur, enët djegëse dhe mishit çdo ditë, të marrë një dush të ngrohtë çdo mëngjes dhe pini lëngje të freskëta, lëngje perime - karrota, mollë, panxhar, kastravec.

Metodat zorrë spastrim fyell ujë kripë - Prakshalana ^

Metodat zorrë uji spastrim kripë është si vijon:

 • duhet të shpërndajë 1 lugë gjelle kripa e detit për litër të ujit të ngrohtë dhe pini 1 gotë, të pijshëm gota rotacion ujit me performancën e lëvizje të veçantë në një ritëm të shpejtë për të ndihmuar të relaksoheni muskul unazor.
 • Kështu që ju duhet për të përsëritur 6 herë (gotë me ujë - ushtrim) derisa të dehur gjashtë gota.

Numri Ushtrimi 1, "pompë".

 • Qëndroni drejt, këmbët sup width përveç, armëve në kështjellë me duart e tij Përmbi krye të tij, marrë frymë të lirë.
 • Anojnë ngadalshëm alternuar djathtë dhe të majtë, 8 herë në çdo drejtim.
 • Këto lëvizje të hapur portierin stomak që uji të jetë në gjendje për të marrë atë në duodenum.

Numri Ushtrimi 2 "lëvizjet rrethore".

 • Zgjasë krahun tuaj të djathtë përpara, të shtyjë gjoks e majtë.
 • Eliminimi dorën e djathtë, të kthehen vetëm pjesërisht të drejtën e sipërme të trupit.
 • Pastaj mënyrë tjetër. Drejtuar nga 8 herë.

Numri Ushtrimi 3 "Cobra".

 • Merrni pronate duke u fokusuar në bërryla, këmbët sup gjerësi 40 cm.
 • Mbaj frymën tuaj, të heqë dhe të shkojnë në të djathtë, duke u përpjekur për të parë thembrën e tij.
 • Kthehu tek pozicionin e fillimit, të pushojnë.
 • Përsëriteni në anën tjetër. Drejtuar nga 8 herë.

Numri Ushtrimi 4 "Ulur në haunches e tij."

 • Mbledhje në mënyrë që distanca në mes të këmbëve ishte rreth 30 cm, dhe pesë ishin të vendosur në pjesën e jashtme të hips dhe jo nën mollaqe.
 • Ulët gju tuaj të majtë në dysheme, duart mbi gjunjë.
 • Me duart anim këmbën e djathta në të majtë, anim trupin pak përpara. Në këtë rast, të përpiqet të shtyjë këmbën tuaj të drejtë në barkun e tij.
 • E njëjta gjë duhet të përsëritet në të majtë, 8 herë në çdo drejtim. Ky ushtrim ndihmon lëvizin ujin në zorrën e trashë.

Pas 6 gota do të jetë i dehur dhe i bëri 6 komplekset duhet të paraqitet kërkojnë të pastroj. Nëse jo për 5 mauled përsëri, të përsëritur të gjithë sërë lëvizjet në fillim dhe të shkojnë në tualet. Nëse ne dështojnë përsëri zbrazjes, e cila nuk ka gjasa, të bëjë një klizmë ujë të vogël të thjeshtë pa kripë.

Pas lëvizja e parë zorrë duhet përsëri të pini një gotë me ujë, për të bërë stërvitje dhe të shkojnë në tualet. Ky cikël duhet të përsëritet deri atëherë, deri sa uji del i pastër. Numri procedurat e përsëritura varet nga kontaminimi individuale të zorrëve, por zakonisht nuk kërkon më shumë se 10-14 gota.

Pas pastrimit pije 3 gota me ujë të thjeshtë dhe të shtypur rrënjë gjuhën, të përpiqen për të nxitur të vjella për të krejtësisht të pastër në stomak dhe çaktivizoni evakuimin. Nëse ju nuk bëni, atëherë për një orë disa herë duan të vizitojnë në banjë.

Ndonjëherë dehur pas disa gota ujë i kripur ka përzier dhe plotësia, ndjenja se uji kalon në zorrë. Kjo tregon se ka hapur muskul unazor parë. Në këtë rast, të bëjë seri 2-3 e ushtrimeve. Pasi përzier do të kalojë, pastaj të kalojnë në stomak hapet dhe ju mund të vazhdojë procedurën për skemën.

Nëse ju mendoni se formuar në zorrët dhe parandalon bllokimet e procesit të shkarkimit të gazit, klikoni mbi barkun e tij me duart e tij, të marrë një qëndrim mbi blades (thupër) dhe të ndjekin një sërë të katër ushtrime.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin anijeve të pastër mjete popullit.  

Ushqim dhe pije pas zorrë uji spastrimit kripur ^

Pas përfundimit të plotë të pastrimit prehje për gjysmë ore, atëherë të jetë i sigurt dhe të hani, jo më vonë se një orë pas lëvizjes së fundit zorrë (kjo është e rëndësishme, sepse ju nuk mund të largohet nga stomak bosh pas pastrimit kripë shumë se një orë). Pini para se ushqimi nuk mund, pavarësisht nga informacioni që ishte etur, për këtë ju mbështesin evakuimin dhe do të vazhdojë për të shkuar në tualet.

 • Para ushqimit rekomanduar - oriz i gatuar në ujë me gjalpë (rreth 40 gram), grurë, kënaqur ose makarona me djathë integruar.
 • Gjatë këtyre ditëve nuk mund të hani qumësht, kos, djathë të bardhë, perime të freskëta dhe fruta, ushqime acid dhe alkool.
 • Bukë mund të hahet pas vakt të dytë, në fund të ditës të vijnë përsëri në ushqimin normal me përjashtim të mishit.

Lëvizja e parë zorrë të shfaqet rreth 24-36 orë pas spastrimit procedurë zorrë, ata janë ngjyrë të artë-verdhë dhe nuk ka erë, si foshnje. Efekti pozitiv i pastrimit të ndodhë me kalimin e kohës si një frymëmarrje të freskët, të përmirësuar çehre dhe të bardhë të pastër e syve.

Përveç kësaj, pas pastrimit fyell - Prakshalany shumë njerëz heqin qafe e alergjive dhe për të marrë thithjen lëndë ushqyese të shkëlqyer, duke shkaktuar të gjithë merr peshë të përsosur - ligët shpëtoj thinness sëmurë, dhe ata që janë mbipeshë, të humbasin peshë.

Njerëzit vëmendje të qëllimshme serioze për shërim dhe pastrimit të saj, mund të mbajnë fyell Prakshalanu çdo muaj, si ajo ndihmon për rinovimin, forcimin e imunitetit, mirëqenien dhe rritjen e trupit të energjisë.

Ne gjithashtu rekomandojmë shikojnë njohës një videoklip i TV popullore "të shëndetshme të jetesës" në zorrë - arsyet për performancën e tij të dobët dhe metodat efektive të merren me këtë: