Mëlçia mjete spastrim popullore


Pastrimin e brendshëm të mëlçisë: receta popullore.

Mëlçisë - një filtër rëndësishme që pastron pa u ndalur trupin nga substancat e dëmshme, kështu që ajo duhet të jetë i pastër të paktën një herë në vit për funksionimin normal të të gjitha organeve dhe sistemeve.

Sot ka shumë metoda që në mënyrë efektive dhe të sigurtë mund të pastër mëlçisë në shtëpi.

Pastrimi i mëlçisë: pse është e nevojshme ^


Siç e dini, mëlçisë pastron gjakun e papastërtive të dëmshme. Ashtu si çdo filtër tjetër, ai gradualisht ndotet skorje dhe substancave të tjera toksike përmes fshikëz fshikëz e tëmthit gurë shfaqet.

Mëlçisë dehur ndikojë negativisht në imunitetin e njeriut. Gjithashtu, në qoftë se ajo është e mbushur me skorje, një person ndjen lodhje konstante, apatinë, dhimbje koke e tij mundim dhe pagjumësi. Për të shmangur këtë, ju keni nevojë për pastrim të rregullt.

Mëlçia spastrim mjetet juridike popullore jep rezultate shumë të mira:

 • Promovon një përmirësim të shënuar e shëndetit përmes pastrimit efektiv të gjakut.
 • Përmirëson sistemin imunitar.
 • Bën lëkurën të pastër dhe të qetë.
 • Ulur ndjeshëm ose edhe zhduken plotësisht lëkurë dhe skuqjen, lëkura bëhet rrezatues, është qarqet e verdhë dhe të errëta nën sytë.
 • Zvogëlon numrin e rrudhave.
 • Sytë e tij janë të ndritshme, pa ngjyrë të verdhë e cila tregon sëmundje apo slagging organizëm.
 • Pastrimit përmirëson ndjeshëm gjendjen shpirtërore, ndjeu një rritje të energjisë dhe dëshirën për të ushtruar shfrytëzon poyavletsya.

Pastrimi i mjeteve juridike popullore mëlçisë, receta shtëpi ^

Pastrimin e naftës në familje dhe limon

Ka kaq shumë receta për të ndihmuar ju të kryer pastrimin efektiv. Të vendosë që një për të zgjedhur detaje dëshirueshme njihen me metodat më të popullarizuara të trajtimit.

Pastrimi i kënaqur mëlçisë

Mënyra më e lehtë për të pastruar mjekësi tradicionale ofron përdorimin e kënaqur - infuzion e kokrra tërshërë (trajtohet). Për të përgatitur supë duhet të bluaj oats kokërr në një mulli kafeje. Duhet të theksohet se bollgur nuk do të bëjë efektin e dëshiruar, për shkak se ajo është përdorur për pastrimin grurin.

 • Në fasule janë copëtuar filxhan me ujë të valë, dhe të lëngshme që rezulton është derdhur në një termos, japin birrë për 12 orë.
 • Lejo supë rekomandohet 2-3 herë në ditë para ushqimit.
 • 1 ditë është e rekomanduar për të pirë të paktën një pintë infuzion.
 • Kohëzgjatja e pastrimit me kënaqur - 2-3 muaj.

Pastrimi panxhar mëlçisë

Panxhar - një nga produktet më të zakonshme për të ju ndihmojë të kryejë pastrimin efektiv të mëlçisë. Për procedurën e rekomanduar kuzhinier panxhar supë:

 • Panxhar e vogla, pour 3 litra ujë në vlim dhe kuzhinier rreth ngrohjes ulët deri në rrugën vykypyt ujit që vështirë se do të mbulojë panxhar.
 • Pas kësaj tenxhere duhet të hiqni nga të nxehtit, të ftohur pak panxhar, hekura atë në rende dhe i hedh në masë përsëri në ujë.
 • Supë duhet të vlim, vlim për 20 minuta, pastaj të ftohet pak.
 • Ju duhet të pini një gotë lëng mishi çdo 4 orë.

Pastrimin e sorbitol mëlçisë

Të qartë mund të mëlçisë dhe duke përdorur sorbitol:

 • Në mëngjes pas zgjimit dhe para mëngjesi duhet të ngrohtë gotë me ujë mineral. Në këtë ujë duhet të derdh një lugë çift të sorbitol.
 • Shumica e zgjidhjes që rezulton duhet të pini, dhe pastaj të shkoni në anën e djathtë dhe të vënë një jastëk të ngrohjes për të ngrohur hypochondrium duhur.
 • Edhe pas disa kohe, pra 20 minuta pas marrjes zgjidhje duhet marrja në pyetje e sorbitol minerale dhe të shpenzojnë një orë në pozicionin e shtrirë në shpinë.

Pastrimin e mëlçisë Milk

Për trajtimin dhe pastrimin e mëlçisë duke përdorur Gjembi qumështit është e nevojshme për të përgatitur lëngun tjetër;

 • Dy lugë fara të thata Thistle pour 2-2.5 gota e ujit, pastaj kuzhinier deri derisa gjysma e lëngshme ka avulluar.
 • Përgatitur supë rekomandohet tendosje dhe vendas.
 • Pritja duhet të jetë me lugë gjelle infuzion një orë pasi të hahet 2-3 herë në ditë.
 • Valuta Qumësht pastrimi duhet të zgjasë të paktën një muaj.

Pastrimi vaj ulliri mëlçisë

 • Për të pastruar mëlçisë është e rekomanduar për të pirë vaj ulliri dhe një lugë lëng limoni për 30 minuta përpara se të hahet.
 • Vaji i ullirit gjithashtu mund të shtoni një gotë me lëng domate dhe për të marrë në një skemë të ngjashme.

Nuk është një tjetër mënyrë për të pastruar shtëpinë tuaj duke përdorur lëng limoni dhe vaj ulliri:

 • Për këtë ditë procedura është e lejuar vetëm për të përdorur lëng molle në çdo sasi.
 • Gjumit duhet të përgatisë një gotë me gjalpë dhe një gotë me lëng limoni.
 • Çdo 15 minuta për të pirë një gllënjkë lëng dhe vaj.
 • Gjatë procedurës së rekomanduar shtrihen në anën e djathtë, duke i dhënë atij një ngrohje jastëk.

Pastrimi herbs mëlçisë

Siç e dimë, bimëve mund të ndihmojnë në trajtimin e çdo, madje edhe sëmundje shumë serioze. Për pastrimin efektiv të mjekësisë tradicionale rekomandon përdorimin e bimëve të tilla si celandine, pelin, çikore dhe shumë të tjerë.

 • Është e nevojshme për të përgatitur infuzion dhe të marrë atë në mëngjes para ngrënies dhe në mbrëmje para gjumit.
 • Numri infuzion - 1 filxhan 1 filxhan mëngjes dhe në mbrëmje.
 • Kohëzgjatja e trajtimit - 1 muaj.

Pastrimi rrush mëlçisë

Për të pastruar mëlçisë nga substancave të dëmshme rrush të thatë duhet të përgatitur si më poshtë:

 • Rrush të thatë para duhet të larë dhe të zhytem në ujë të ngrohtë për 15 minuta.
 • Atëherë të mbuluar me ujë të ftohtë dhe të insistojnë brenda disa ditësh.
 • Në mëngjes, përpara se të hahet, ju plotësisht të pini të lëngshme dhe të hani të gjitha rrush, pastaj të shkoni në anën e djathtë dhe të ngrohtë shishe të nxehtë me ujë në kuadratin e djathtë e sipërme.

Kjo metodë e pastrimit është eliminimi i pezëm biliare dhe parandalimin e shfaqjes së gurëve të tëmthit.

Pastrimin e magnez mëlçisë

 • Për të pastruar sulfate magnezi pluhur mëlçisë, duhet 20 gram pluhur holluar në 70 ml ujë.
 • Rezulton Zgjidhja është e dëshirueshme për të pirë në mëngjes.
 • Pas kësaj, si në rastet e mëparshme, shtrihem dhe të ngrohtë anën njerëzore shishe me ujë të nxehtë.

Pas marrjes pluhur për të krejtësisht të kufizojë vakte në ditë. Lejuar për të pirë vetëm lëngje natyrale. Një ditë mund të hani ushqime bimore, tre ditë ju mund të lëvizin gradualisht në dietë të zakonshme.

Spastrim mëlçisë në shtëpi nga Moritz, Malakhov, Neumyvakina: komente ^

Andreas Moritz, e mahnitshme të pastër të mëlçisë

Për të pastruar mëlçisë siç rekomandohet Moritz është e nevojshme:

 • 6 litra lëng të freskët nga molla,
 • Zgjidhja e magnezit, duke ju bërë të dëshironi në 3 gota e ujit për të shpërndarë 4 lugë pluhur,
 • një gjysmë filxhan vaj ulliri,
 • Pjesa gotë e natyrshme e lëng grejpfrut.

Gjithashtu, ju duhet të bëni një kat litër dhe një kuart.

Pastrimit nga Moritz kryhet si më poshtë:

 • 18.00 - Nevoja për të pirë një filxhan e gjysmë e zgjidhjes gatuar magnezi.
 • 20.00 - duhet të pini zgjidhje mbetur.
 • 22.00 - ju duhet të përgatisin një përzierje e lëng agrume pjesë-filxhan dhe një gjysmë gotë me vaj ulliri, përzierje mirë dhe pije përzierje në një gllënjkë. Pas kësaj rekomandohet menjëherë të shkoni në shtrat.
 • 6.00 - pini një filxhan ½ e zgjidhjes.
 • 8.00 - duhet të pinë të njëjtën zgjidhje që shërbejnë me magnezi.

Pastrimin e mëlçisë Malakhov

Sipas rekomandimeve Malakhov, pastrimi duhet të kryhet si më poshtë:

 • 7,00 - të bëjë pastrimin klizmë. Pastaj jo shumë i ngushtë që të ketë mëngjes dhe pini panxhar - lëng molle.
 • 14.00 - rekomandohet në fund të ditës hypochondrium drejtë ngrohtë shishe me ujë të nxehtë.
 • 19.00 - të marrë 200 gram vaj ulliri dhe limon lëng. Me një interval prej 15 minutash për të pirë një gllënjkë lëng dhe vaj.
 • 23.00 - klizmë duhet të bëhet për të hequr qafe e ndjesi të pakëndshme që tregojnë fillimin e pastrimit.

Neumyvakyn: pastrimin e mëlçisë

 • Një javë para dhe javë pas një dite të procedurave të pastrimit duhet të hanë vetëm ushqime bimore.
 • Pastaj 3 ditë është e rekomanduar për të pirë lëng të freskët molle në mëngjes dhe të vënë pastrimin klizmë.
 • Në mbrëmjen e ditës së tretë që ju duhet të marrë një gotë me vaj ulliri dhe limon lëng, pinë të njëjtën skemë si në metodën e mëparshme.
 • Në ditën e pastrimit të mëlçisë është e dëshirueshme jo vetëm për të vënë një klizmë në mëngjes, por para gjumit.

Mos harroni se duke përdorur këtë dhe teknika të tjera vetëm pas konsultimit me një specialist.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Share zorrët në shtëpi.

Pastrimi i mëlçisë: reagime nga lexuesit tanë

Elena, 22 vjet:

"Rreth një javë më parë në një faqe rastësisht shkoi në seksionin" pastrimin e mëlçisë Moritz: komente "dhe ishte shumë i befasuar me numrin e fjalëve pozitive në lidhje me këtë teknikë. I vendosur për të provoni. Vazhdoi pastrimin 7 ditët e mia.

Gjatë kësaj kohe fillova të rock, mjaft shumë gurë. Përveç kësaj, procedura e spastrimit atë javë, në fytyrën e numrit të reduktuar në mënyrë të konsiderueshme të pimples të vogla. Në përgjithësi, unë jam plotësisht i kënaqur me pastrimin! "

Jeanne, 29:

"Hiqni, ka ndjekur pikërisht librin e udhëzimeve Malakhov. Procedura është pa dhimbje, por para se zbatimin e tij duhet të bëjë me ultratinguj për përjashtoi mundësinë se guri merr mbërthyer në ngushticën. "

Mila, 33 vjet:

"Clear në Neumyvakina, si teknikën e tij të njohur më këshilloi, nga përvoja ime pozitive. Ata bënë çdo gjë sipas udhëzimeve. I liked rezultatin, mori një gur, dhe unë filluan të ndihen të lehtësuar dhe besimin. "