Cilat janë përfitimet e orthodhoksëve agjëron për shëndetin


Agjëron ortodoksë të promovuar të pastër dhe përmirësimin e trupit

Agjëron Përfitimet ortodokse për shëndetin në ditët e sotme pothuajse të gjithë dyshim për shkak ushqime të ligët lejohen gjatë Kreshmës, është, sipas mjekëve, nutritionists, mënyrë e përsosur për të ndihmuar të pastruar trupin e toksinave, lehtësojë atë dhe t'i japë sistemit të tretjes një pushim.

Ortodokse dhe pas shëndetësor ^


Sot ndoshta askush nuk dyshon se moderimi në ushqim është thelbësor për të gjithë. Mjekët njëzëri thonë se shkaqet kryesore themelore të çdo dhe të gjitha sëmundjet janë lodhje nervor, ngrën tepër dhe toksynemiya - helmimi toksina dhe helmet.

Po të mos ishte për këta faktorë, njerëzit mund të sigurtë të jetojnë jashtë deri në 150 vjet pikërisht për të njëjtën pritshmërinë e jetës llogaritur trupin e tij. Rreth lodhje nervor dhe se të gjitha sëmundjet lindin nga nervat, e di dhe e kuptoj çdo gjë, por për të mbrojtur veten nga stresi në kohën tonë të çmendur praktikisht e pamundur.

Paqëndrueshmëri emocionale, frika e ndryshme, ankthi dhe pasiguria tepër sistemi rraskapitëse nervor dhe dobësojnë rezervat e saj të energjisë nervor. Në një farë mënyre të qetësuar veten dhe mbush me gëzim në të njëjtën kohë, njerëzit kanë filluar të marrin në sasi të mëdha të kafe, çaj, çokollatë, sodas ndryshme caffeinated, duhanit, alkoolit dhe nganjëherë drogës, sesa të shkaktojë një dëm të madh.

Duke toksinemii gjithashtu shkakton natyrshme në pothuajse të gjitha njerëzit modernë dietë të gabuar dhe të paekuilibruar. Ushqimi monoton varfër në vitamina dhe minerale të ushqimit të tilla ushqime të shpejta dhe gjysëm bën që personi të përpiqet për të mbushur këtë mangësi, të hahet një shumë më tepër se ai ka nevojë.

Si rezultat i ushqimit të tepërt nuk mund plotësisht peretravytysya dhe zasvoyitysya dhe rrjedhimisht pjesërisht të depozituar në formën e yndyrës dhe pjesërisht mbetet patrazuar dhe është depozituar në formën e toksinave, duke shkaktuar helmimin gjithë trupin dhe çuar tek shumë sëmundje.

Përveç kequshqyerja, slagging çon në faktin se njerëzit ishin të pijshëm shumë pak ujë, dhe shpesh të cilësisë së dyshimtë. Njeriu është me rëndësi jetike për të pirë një ditë të paktën 2 litra ujë të zakonshëm të pastër për të plotësuar humbjet ditore fiziologjike. Uji si tretës të mirë natyrore është spastrimi thjeshtë dhe ideale e toksinave dhe helmet, por se ai duhet të vijë rregullisht dhe në sasi të mjaftueshme.

Përzjerë proces dehje kushtet negative mjedisore, duke rezultuar në trup nëpërmjet një shumëllojshmëri të gazeve toksike, nitrateve, metalet e rënda dhe popullatës antibiotikët përdorimin e tepruar dhe medikamente të tjera nëse nuk është absolutisht e nevojshme.

Agjëron Përfitimet ortodokse për shëndetin ^

Enët dhe menus për postin ortodokse

Çfarë është e çuditshme është se përfitimet e orthodhoksëve agjëron e madhe jo vetëm për njerëzit me peshë të tepërt, por edhe për dhimbje hollë, sepse pas agjërimit trupi bëhet një peshë normale të shëndetshme.

Ushqim vegjetarian përbërë kryesisht nga drithëra, fruta dhe perime janë më të dobishme për dietë, sepse ajo përmban shumë vitamina dhe minerale dhe fibra, e cila është kryesore "pastër" e toksinave dhe mbeturinave tjera toksike që tretem dhe kalb për vite në zorrë.

Aktet Fiber në zorrë si një furçë, ziskribayuchy muret e të gjitha sedimente panevojshme, thithjen toksina dhe mukusit, e cila është shumë e trupit dehur. Gjithashtu të dobishme agjërimi afat-ditore gjatë Kreshmës, e cila të forcojë më tej trupin, sepse agjërimi vetes sëmundje shumë shumë të dobishme dhe të shëron, por pasi të hahet ushqim pa mish të rritur këtë efekt shumë herë.

Përveç kësaj, vëllimi agjërimi i stomakut është reduktuar dhe nevoja për ushqim është ulur ndjeshëm. Kjo është ajo që ushqimi, të tilla si drithëra, për shkak të pranisë në karbohidratet e tyre përbërja dhe fibra, përveç të qënit shumë i dobishëm, i jep një ndjenjë të ngopjes pothuajse të gjithë ditën.

Ju ndoshta keni vënë re më shumë se një herë atë rrjet të ngushtë të darkës fast food, ishte befasuar për të gjetur se së shpejti të ndiheni të uritur përsëri. Kjo nuk është befasuese, sepse ushqimi i tillë është jashtëzakonisht i varfër në fibra, proteina dhe vitamina dhe i jep ngopje, por shumë yndyrë dhe kalori, e cila çon në overeating dhe trashje.

Pozicionet ortodoksë të rritur në mënyrë të qartë e shëndetit, të rregulluar metabolizmin dhe për këtë arsye në mënyrë të barabartë të dobishme për pacientët dhe të shëndetshme, por të sëmurë dhe debilitated lejuar disa lehtësimin në dietë.

Edhe diabetikët mund të agjërojnë, pavarësisht paragjykimeve që dieta e tyre duhet domosdoshmërisht të jetë mish i pranishëm. Ky është një gabim, sepse për të ruajtur e sheqerit në gjak të dëshiruar pacientë të tilla nuk kanë nevojë për mish dhe proteina. Dhe, siç e dimë, proteinat nuk janë vetëm mish dhe nuk janë vetëm kafshët, por edhe me origjinë bimore. Për shembull, shumë proteina përmbajnë arra, fara, që edhe bukë.

Besohet se përmbahen në pozita ortodokse shumë e vështirë dhe shumë frikë se jo shumë ditë me radhë mund të ndjehen brejtje urie. Por ky nuk është rasti, sepse, siç u përmend tashmë, i njëjti drithëra jep një ndjenjë e plotësi, butësi dhe gjallëri që ju edhe pyes veten se çfarë mund të jetë i kënaqur pa mish.

Shpesh ne hamë nuk janë aq të uritur, por për shkak se ata duan diçka të shijshme, e ëmbël shpesh që paraqesin tepërt në çdo frigorifer, duke shkaktuar tundimit për të rostiçeri. Ky projekt-ligj është një thënie të mirë: ". Ju dëshironi të hani - hani një mollë, ju nuk doni mollë - pra, nuk duan të hanë"

Këto ushqime kanë një zakon të keq që mund të çrrënjoset tërësisht duke vendosur vetë se pas Lent ortodokse, ju bëni atë vetëm për hir të shëndetit, të rinjve dhe bukuri, sepse askush përveç ju nuk mund ta bëjë. Asnjë pilula nuk do të ndihmojë të pastrojë dhe të shëndetshme si ajo do të bëjë pozitat respektimi i rregullt ortodokse.

Sidomos sot, me kaq shumë produkte, ju gjithmonë mund të diversifikuar dietën tuaj, për shembull, vlim të njëjtën bollgur dhe spërkat me arra integruar - do vakt të përkryer të shijshme, të përzemërt dhe të shëndetshme.

Për njerëzit me trashje dhe mbipeshë pozitat e respektimit ortodokse është një mundësi e madhe për t'u kthyer peshën e tyre normale pa stres në trup, e cila është subjekt i dieta të ndryshme të pabalancuara, nga të cilat pastaj në mënyrë të pashmangshme sypyatsya flokët, në galopin hormonet, imuniteti ulet dhe ka probleme të tjera.

Ne ju rekomandojmë që të lexoni artikullin në faqen tonë të internetit dietë vegjetarian - Post shijshme

Çfarë duhet të hani, kur agjërimi ^

Vakt vegjetarian, menu kur palosur siç mund të jetë jo vetëm e dobishme, por edhe shumë e shijshme:

  • Ndjehen të lirë për të eksperimentuar me të në shtëpi i bërë - marinades ndryshme, turshi dhe pickling, si dhe kungull i njomë gjysmë të ngrira, speca, kërpudha, trangujve.
  • Gjinjtë kuzhinier jo e zakonshme, dhe me shtimin e zarzavate dhe perime - të tilla si hikërror me kërpudha, mel perla me kungull apo kungull.
  • Në shpejt ju mund të përgatisë shumë pjata me patate - pancakes patate, patate të pjekura në furrë, kërpudha mbushur dhe perime të tjera.
  • Të postoni ka shumë supave të ndryshme - supë meatless, supë kërpudha, supë me fasule të konservuar apo hash patate, radishes, prej trangujve, zarzavate dhe panxhar.

Pas pozicionet ortodokse, kështu që ju përfundimisht të marrë të përdoret për një dietë të shëndetshme që nuk do të duan të hanë yndyrore, ushqime të skuqura dhe i tymosur dhe humbasin sapo fituara zakonet e dobishme të hahet dhe të jetesës.

Pastrimi trupin tuaj dhe të ngop me të gjithë e nevojshme duke përdorur ushqimin e duhur, ju jeni të befasuar për të gjetur se ju nuk keni nevojë për kafe dhe të stimuluesve të tjera për funksionimin normal, si vullnet pa to gëzuar, energjik dhe efikas.

Ne ju inkurajojmë që të shikojnë videoklipin se si për të ngrënë gjatë Kreshmës - përfitime maksimale të shijshme, me gjithë shpirt dhe me shëndetin: