Urina keq shkakton, trajtim të mjeteve juridike popullore


Trajtimit urina mjetet juridike të këqija në shtëpi

Shumë njerëz, të dy të rriturit dhe fëmijët përballen me problemin e erë të urinës. Për fat të keq, përputhshmëria me rregullat bazë të higjienës jo gjithmonë të ndihmojë për të zgjidhur atë.

Urinës ka një erë të mprehtë: shkaqet, simptomat ^


Urinë e një personi të shëndoshë është e qartë, ka një hije të lehta të verdhë vjen nga erë e keqe e saj të fortë.

Erë të mprehtë e urinës shfaqet kur çdo shkelje të punës së sistemit të nxjerrës. Nëse kjo simptomë duket dhe zgjat një kohë të gjatë, ajo është e rekomanduar për të parë një specialist.

Shkaqet kryesore të shtypjeje "shije" të urinës në vijim:

 • Disa ilaçe që irriton mur fshikëz.
 • Inflamacion dhe ekzemë.
 • Disa ushqime, të tilla si ushqimet pikante dhe të kripura, pijet alkoolike. Kjo erë zhduket pas disa ditësh.
 • Çrregullime metabolike, dehidratim, diabeti.

Erë të pakëndshme e urinës në meshkuj mund të shkaktohet nga zhvillimi i infeksioneve të tilla si cystitis, urethritis, ose pielonefrit, dhe inflamacion të prostatës, prostatitis është. Ajo erë si amoniak dhe urina bëhet turbullt.

Mosmbajtjeje keq në gratë përbën një shkelje të microflora e vaginës, dhe prania e sëmundjeve që janë të transmetueshme seksualisht.

Era e pakëndshme e urinës në fëmijë shfaqet në rastin e sëmundjeve inflamatore të sistemit urogjenital. Në temperatura të larta apo dehidrimi urina bëhet më e përqendruar dhe i jep një erë të pakëndshme.

Ndryshimi erën e urinës në foshnjat mund të jetë për shkak të futjes apo ndryshimin e ushqimeve dietë nënës.

Urina keq gjatë shtatzënisë është i lidhur zakonisht me dehidratim, përdorimin e vitaminave, toksiciteti, dështimi hormonal.

Mjete të këqija popullore trajtimit urinë, receta shtëpi ^

Folk Trajtimi erë urinë: receta shtëpi dhe mjetet

Urinës erë si aceton, trajtim

Kjo simptomë është konsideruar i rrezikshëm për shkak se ajo mund të tregojë praninë e diabetit. Nga pamja erë aceton e urinës duhet të kontaktoni menjëherë një specialist.

 • Për të hequr qafe erë e keqe, ajo është e rekomanduar për të kufizuar konsumin e yndyrore dhe aromë ushqime të përfshijnë në dietën e ngrënies përmbajnë karbohidratet.
 • Për të zgjidhur problemin e erë me një aluzion e mjekëve aceton të rekomandojë për të pirë pije alkaline dhe vënë pastrimin klizmë.

Urinës erë si amoniak, trajtim

"Aroma" urina amoniakut sinjalizon zhvillimin e inflamacionit në fshikëz. Hiq inflamacion dhe për këtë arsye të ndihmojë për të eliminuar zierje duhma e gjethet e rrush pa fara e zezë.

 • Për ta bërë atë lugë gjelle e nevojshme të lëndëve të para për të krijoj një filxhan me ujë të valë dhe mbush për një orë.
 • Filtruar duke përdorur garzë dhe të pijë 200 ml tri herë në ditë para ushqimit.
 • Gjatë gjithë rrjedhës së trajtimit duhet të hani sa më shumë manave të freskëta rrush pa fara.
 • Pije zierje mund të jetë për të përfunduar zhdukjen e simptomave të sëmundjes.

Era e pakëndshme e urinës në mëngjes: Trajtimi

Kastrati janë një diuretik i shkëlqyer dhe i ndihmon të zgjidhë problemin e mëngjes "shije" të urinës. Përdorimi i lëng boronicë është në gjendje për të pastruar mur fshikëz e baktereve që shumëfishohen gjatë natës për shkak të stagnimit të urinës, dhe për të hequr të mprehtë "parfum".

 • Manaferrat Glass duhet të gatuaj shtyp dhe derdh mbi to lëngun në një kavanoz.
 • Skins duhet të derdh një litër ujë të vluar, të sjellë një çiban dhe derdh rezulton pije lëng.
 • Në natën ju mund të pini deri në dy litra lëng.

Erë kalbur e trajtimit urinës

Kjo simptomë tregon nahnoenyyah në traktit urinar, infeksionet etj Për të eliminuar këtë problem duke përdorur zierje e bimëve dhe rrënjët e knotweed.

 • Një lugë gjelle e lëndëve të para të nevojshme për të bërë një gotë me ujë të valë.
 • Për knotweed dhënë pronat e dobishme e ujit, insistojnë duhet të pini të paktën 15 minuta, pastaj të filtruar atë nëpërmjet një sitë.
 • Merrni 2 lugë e ilaçeve tri herë në ditë.
 • Kohëzgjatja e trajtimit - 7 ditë.

Era e feces nga trajtimi urinës

Ky fenomen pakëndshme mund të jetë një shenjë e dëmtimit të indeve dhe dekompozimit të sistemit nxjerrës, e cila është shumë e rrezikshme. Në këtë rast, të jetë i sigurt që të konsultoheni me një mjek, i cili do të emërojë një ekzaminim dhe trajtim të sëmundjes kompetent.

 • Boronicë, ka diuretik dhe anti-inflamator pronave të ndihmojë lag ashpër "shije".
 • Dy lugë e manave grimcuar dhe gjethet e bimëve duhet të krijoj një litër ujë të vluar, protomytysya 20 minuta për ngrohje të ulët dhe të lënë për 40 minuta.
 • Supë është e rekomanduar për të marrë filxhan ½ 5 herë në ditë për dy muaj.

Era e myk trajtimit urinës

Nëse myk erë urinë, një person mund të vuajnë nga phenylketonuria. Në këtë sëmundje trupi është akumulimi i derivateve të tjerë të këmbimit fenilaninu.

 • Ne rekomandojmë një dietë që është i bazuar në përdorimin e proteinave bimore.
 • Ndaluar për të ngrënë mish, peshk, vezë, makarona, fasule dhe produktet e qumështit, çokollatë, arra dhe xhelatinë.

Era e naftës prishur nga trajtimi urinës

Në përmbajtje të lartë të sinjalit metionin "aromë" të këtij lloji. Supë me kopër ndihmuar të heqin qafe e problemit.

 • Për të përgatitur atë, ju duhet të derdh një gotë me ujë të nxehtë 3 lugë materiale.
 • Gomave 15 minuta në ngrohje të ulët dhe të lënë për një tjetër 45 minuta.
 • Profiltruvavshy pini me napë, ajo mund të përdoret në një sasi prej 1/3 filxhan tri herë në ditë para ushqimit.

Erë të pakëndshme e urinës pas raportit seksual: Trajtimi

Shpesh pas marrëdhënie në gratë mund të duket e ashpër 'aroma' urinë. Kjo është një shkelje e microflora e organeve gjenitale, cystitis apo mëllenjë.

Supa shporta cornflowers lule të gatuaj mjaft e thjeshtë:

 • Dy lugë lëndëve të para duhet të derdh një gotë me ujë të vluar, të lënë për një orë dhe filtruar përmes një sitë.
 • Një gotë pije duhet të pini gjatë ditës.
 • Merrni eliksir për zhdukje "parfum".

Era e pakëndshme e urinës për të prostatës, trajtim

Një erë e fortë e urinës në meshkuj mund të jetë për shkak të BPH. Një numër i madh i urinës kështu grumbullohet në kanalet, dhe proceset inflamatore.

Është zierje efektive e fara e majdanoz:

 • Për të bërë të nevojshme të pres fara majdanoz.
 • 4 tbsp lëndëve të para duhet të derdh një gotë me ujë të valë dhe kuzhinier për ngrohje të ulët për 15 minuta, të lënë për gjysmë ore dhe të kryejë nëpërmjet një sitë.
 • Merrni një lugë gjelle e bimëve para ngrënies 4-5 herë në ditë.
 • Kursi i trajtimit - 7 ditë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin Si të shpëtoj i erën e djersës nën armë.

Parandalimi dhe këshilla për të hequr qafe erë urinë ^

Për të parandaluar zhvillimin e sëmundjeve që provokojnë urina pakëndshme erë duhet të rishikojë rregullat e thjeshta dhe të ndjekin ato:

 • Gjueti në dietë për parandalimin e sëmundjeve të rrugëve urinare. Që dietë është e rekomanduar për të përjashtuar edhe aromë, yndyra dhe ushqimin e kripur, hani sa më shumë fruta dhe perime.
 • Ju duhet të pini shumë lëngje, ujë të pastër, TEAS bimor, lëngje të freskëta dhe pije frutash.
 • Ajo është rekomanduar me forcë që të mos abuzojnë alkool.
 • Sport. Ne kemi nevojë për të lëvizur më shumë, për të parandaluar proceset ndenjur në legen.
 • Shmangni overvoltage nervore.
 • Vëzhgoni rregullat elementare të organeve gjenitale të higjienës.
 • Kohë trajtimin e sëmundjeve infektive.
 • Shqyrtohet rregullisht nga mjeku-gjinekolog.