Trajtimi i mitrës polyps mjetet juridike popullore


Trajtimi në shtëpi i polyps mitrës: receta popullore

Polipe - formimit beninje që formohen në membranën e brendshme të mitrës. Metodat kryesore të përdorura nga mjekësia tradicionale është heqja e tyre.

Për të shmangur një operacioni në tumoret mund të hiqet me anë të mjekësisë tradicionale, fondet të cilat janë të sigurta, efektive dhe nuk kanë efekte anësore.

Çfarë është një polip mitrës: Simptomat, shkakton formimin ^


Polip - një konsolidimi mirë në mitër, të quajtur endometrium një polip në mitër ose fallopiane kanalit - qafën e mitrës qafës së mitrës polip.

Polyps në mitër: Simptoma

 • Menstruacioneve të parregullta;
 • Gjakderdhje të rënda gjatë menstruacioneve;
 • Shkarkimit mucous bardhë vaginale;
 • Diktim pas raportit seksual për shkak të acarim polip;
 • Mazhuschie diktim në mes të periudhave të menstruacioneve;
 • Dhimbje në bark - me tumore të mëdha.

Faktorët që kontribuojnë në formimin e polyps në mitër - abortit, ndikimit mekanike, dështimi hormonal, pezmatimi i vezoreve, sëmundje gjenitale, sistem imunitar të dobët, stresit dhe dështime nervor.

Rreziqet kryer polip endometrial dhe polip në qafën e mitrës, si më poshtë:

 • Gabim dhe infertilitetit;
 • Rilindja në kancer;
 • Gjakderdhje.

Në varësi të indeve, duke formuar një polip, ato klasifikohen në këto lloje - gjëndrave, fijor, gjëndrave - fibroze, adenomatous ose precancerous dhe placenta.

Pyetja "a është e mundur që të krijoj e polyps në mitër" Ka dy përgjigje. Në rast se vula është e vogël dhe asimptomatike, shtatzënia është e mundur. Megjithatë, me përhapjen e fortë dhe të ndritshme - të shprehura simptomat e saj shoqëruese konceptim të përjashtohet plotësisht.

Trajtimi i mitrës polyps mjetet juridike popullore, receta shtëpi ^

Trajtimi Folk i polip mitrës: receta shtëpi

Mjetet juridike popullore përdoren për trajtimin e polyps mitrës janë të efektshme vetëm në diagnostikimin e sëmundjes fazë të hershme. Në prani të polyps mëdha dhe metodën e madhe e vetme e trajtimit është heqja kirurgjikale.

Trajtimi i polyps gjëndrave në mitër

 • Pesë lugë copëtuar mitrës thatë Upland vendosur në një shishe, pour 0,5 litra vodka e cilësisë dhe vendin për dy javë në një vend të errët, duke tundur atë në mënyrë periodike.
 • Mjekim të gatshme duhet të merret tri herë në ditë para ushqimit për 40 pika.

Trajtimi i gjëndrave - polyps fijor në mitër

 • Vaj buckthorn detit mbarsur pambuku - garzë jastëk për të hyrë atë në vaginë në kohën e gjumit. Numri i procedurave - 14.
 • Rrënjë rodhe dhe çaj luleradhiqe në lugë vendosur në një gotë me ujë të vluar për një orë, pastaj të marrë gjatë ditës.

Trajtimi i polyps adenomatous në mitër

 • Përgatitja tarifën në dy pjesë me hithrat dhe të egra u rrit tri pjesë Kastrati.
 • Rezulton Vëllimi Përbërja e 8 tbsp krijoj 500 ml ujë të vluar për 4 orë.
 • Infuzion të gatshme duhet të ndahet në gjysmë dhe të marrë gjatë gjithë ditës.

Trajtimi i polyps në kumak mitrës

 • Lidhu tre lugë lugë Calendula Wort Shën Gjonit dhe celandine.
 • Përzierje duhet të jetë vendosur në një kavanoz dhe derdh 0.5 litra ujë të vluar për gjashtë orë.
 • Infuzion të gatshme duhet të filtrohen dhe të përdoret për douching dy herë në ditë.

Trajtimi i polyps në mumje mitrës

 • Mumiyo duhet të marrë një tabletë me stomak bosh, duke pirë një gotë qumësht të ngrohtë.
 • Kohëzgjatja e trajtimit - 20 ditë, atëherë muaj pushim, pas së cilës procedura duhet të përsëritet.

Trajtimi i polyps në onions mitrës

 • Një e tërë peeled piqem qepë në furrë, pastaj bluaj në një blender.
 • Share përzierje në fashë, formën shtupë dhe të hyjë në kohën e gjumit të thellë në vaginë.

Trajtimi i polyps në celandine mitrës

 • Kuart mbushur freskët celandine, e plotësoni atë me ujë të vluar, të ngrohtë dhe të insistojnë 3-4 orë.
 • Merrni infuzion duhet t'i jepet tri herë në ditë 1 lugë çaji, gradualisht në rritje norma në 100 ml nga fundi i javës.

Trajtimi i polyps në hithër mitrës

 • Gjashtë lugë Hithër lidhur me katër lugë Kastrati dhe dy lugë hips.
 • Pas mbledhje do të grimcuar dhe të përziera, ajo duhet të marrë 4 tbsp përzierje të gatshme, vendas 200 ml ujë të vluar dhe të lënë për 5 orë.
 • Infuzion kurative duhet të merren gotë dy herë të përditshme.

Trajtimi i polyps në mustaqe mitrës artë

 • Merrni 35 mustaqe sustavchikov artë, derdh 500 ml vodka për 10 ditë natyrore.
 • Merrni infuzion duhet të jepet dy herë në ditë para ushqimit 20 pika, i holluar në 100 ml ujë.
 • Kohëzgjatja e përdorimit infuzion - një muaj.

Trajtimi i polyps në hudhër mitrës

 • Karafil të mëdha fshij hudhër, vihet në një me dy shtresa formë shtupë garzë (hudhër brenda), fije fundin e kravatë e tij dhe vihet brenda natës në vaginë.
 • Numri i procedurave - 10.
 • Erozioni Trajtimi i polyps në Propolisi mitrës
 • 5 gr. Propolisi grimcuar pour 100 ml ujë të vluar, prisni disa minuta.
 • Pastaj lagur shtupë në zgjidhjen që rezulton dhe butësisht të hyjë në vaginë gjatë natës.

Trajtimi i polyps në bimeve mitrës

Mblidhni herbs:

 • Pesë lugë knotweed;
 • Lugë kamomil;
 • Dy lugë lisi;
 • Tre lugë hithër.
 • Të gjithë komponentët duhet të jetë me kujdes bluaj dhe përzierje.
 • Pastaj vendin në një tigan tre lugë Mbledhja, e plotësoni atë me ujë, vlim për 5 minuta, pastaj të ftohtë.
 • Përdorni supë filtruar kujdes për douching.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Trajtimi i mjeteve juridike popullore erozionit qafës së mitrës.

Parandalimi dhe këshilla të dobishme se si për të parandaluar formimin e polyps të mitrës ^

Masat parandaluese janë në gjendje për të parandaluar formimin e polyps të mitrës, janë si më poshtë:

 • Përdorimi i kontracepsionit mbrojtëse;
 • Shtatzënisë planifikimi të kujdesshëm;
 • Rishikimi i rregullt i kaluar një gjinekolog;
 • Minimizuar stresin;
 • Zbulimi i infeksioneve gjenitale të hershme.

Përveç këtyre udhëzimeve, vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet sistemit imunitar, i cili është pengesa më e rëndësishme për të sëmundjeve të ndryshme. Për këtë ju mund të përdorni jo vetëm bimor tonik, manaferrat (mjedër, buckthorn, Kastrati, boronicë), produktet e qumështit, fruta të freskëta dhe perime, por edhe një jetë të shëndetshme të plotë, turistik për forcim të përjashtuar stresin dhe për të marrë mineralin - vitaminë droga.