Trajtimi i mjeteve juridike popullore pyelonephritis


Trajtimi në shtëpi i pyelonephritis: receta popullore.

Trajtim efektiv i pielonefrit përdoret jo vetëm drogë dhe teknika mjekësore, por gjithashtu përdoret gjerësisht për vite kërkohen mjete popullore.

Shkaqet dhe simptomat e pielonefrit ^


Pyelonephritis - Urological semundja, inflamator dhe infektiv që ndikon në sistemin urinar, të tilla si inde renale, enë dhe kupa.

Shkaqet më të shpeshta të pielonefrit janë:

 • Hipotermia;
 • Kontaktoni me patogjene të ndryshme;
 • Imunitet;
 • Cystitis Nedolikovanyy;
 • Inflamacion të traktit urinar.

Pyelonephritis mund të ndodhë në dy forma - akute dhe kronike, të cilat janë karakterizuar nga simptomat e mëposhtme të përbashkët:

 • Dhemb dhimbje në shpinë mesit;
 • Urinim të dhimbshme;
 • Të ndryshojë ngjyra (turbullt) e urinës;
 • Ethet, humbje e oreksit, dhimbje koke, vjellje dhe dobësi.

Trajtim Folk pyelonephritis konsiston lëngshme orale e pasur në formën e tinctures caktuara, decoctions, teas, të cilat kontribuojnë ndjeshëm ulin proceset inflamatore ndodhin në veshkave.

Faqja Mjekësia sugjeron përdorur mjete të tilla popullore për trajtimin e shpejtë të pielonefrit:

 • Bimeve medicinale - motherwort, Shën Gjonit Wort, horsetail, nëna dhe njerka, gjethet boronicë, knotweed, mëndafshi misri dhe kështu me radhë. D .;
 • Berries - Kastrati, hirit mal, buckthorn, i tretë, boronicë, mjedër;
 • Gjelbrit - majdanoz, kopër;
 • Honey, Propolisi.

Trajtim i shpejtë dhe efektiv i pyelonephritis në shtëpi: receta popullore ^

Trajtimi i mjeteve juridike popullore pielonefrit, recetave shtëpi.

Faqja trajtimi pyelonephritis duhet të shoqërohet me regjim shtrati dhe dietë shëndetësor të përbërë kryesisht nga ushqimet bimore të papërpunuara, të ziera apo formë të avullit.

Trajtimi i pyelonephritis në gratë

Shkaku më i zakonshëm i inflamacionit të veshkave në gratë nuk trajtohet në kohë cystitis. Fillestar simptomat pyelonephritis zakonisht janë ethe, ënjtje dhe dhimbje në të ulët mbrapa.

Për të ndaluar procesin inflamator, ju duhet të përdorni analgjezik popullore, objektet diuretik dhe bearish temperaturës për trajtimin e pyelonephritis.

Ju mund të përdorni një shumëllojshmëri të recetave mjekësore pijeve të përbërë nga fruta, butë dhe boronicë, bagëti, Kastrati gjethe, kamomil, stigmas misri bearberry ose.

Trajtimi i pyelonephritis në meshkuj

Burrat kanë filluar të përballen me pielonefrit, kryesisht në të moshuarit. Faktorët shoqërues pyelonephritis janë transferuar prostatitis, një inflamacion të prostatës apo ureters.

 • Trajtimet terapeutike duhet të shoqërohet nga një refuzim të plotë të alkoolit mashkullor, yndyrore, djegëse dhe ushqime të skuqura.
 • Tjetra, ju duhet të japin trupit me të bollshme të lëngshme bimor posedojnë pronat diuretik dhe të shkëlqyer të reduktuar dehje dhe inflamacion.

Trajtimi i pyelonephritis në fëmijët

 • Trajtimi i pyelonephritis në fëmijët duhet të përfshijnë masa të gjithanshme - terapi të drogës, mjetet juridike popullore dhe dietë.
 • Diete pyelonephritis fëmijëve dietë përfshin përgatitjen e supave të ulët-yndyrë dhe drithëra të ndryshme, si dhe përdorimin e produkteve me origjinë bimore.
 • Trajtimi i mjeteve juridike pyelonephritis shtëpi përbëhet nga përdorimi i pijeve anti-inflamator Fruta - boronicë, boronicë dhe buckthorn detit. Përveç kësaj, është e dëshirueshme që të përdorin fëmijë diuretics ushqimit - kungull, pjepër ose shalqi.
 • Efekti Delicious shtesë të trajtimit do të japin teas me herbs, ëmbël të freskët me mjaltë natyral.

Trajtimi i pyelonephritis në shtatzëni

 • Pyelonephritis në gratë shtatzëna mund të rezultojë nga ndryshimet hormonale dhe rritur ngarkesën në veshkat. Ilaçet përshkruar nga mjeku juaj, e kombinuar me sukses me mjete popullore, të cilat janë disa herë më të përshpejtojë procesin e shërimit.
 • Për të siguruar efekt anti-inflamator është e rekomandueshme të përdorni lëng kungull (pjatë kungull), çaj me pije frutash lëng boronicë butë dhe teas gjethe, kamomil ose bearberry.
 • Për të krijuar mjedisin më të favorshme për njerëz më të mirë të mjeteve të ekspozimit duhet të mbështetet në një dietë të veçantë mjekësor që siguron trupin me të gjitha substancat dhe vitamina të nevojshme.

Trajtimi i pielonefrit akut

 • Në 300 ml ujë të valë që të marrë Wort Shën Gjonit (2 lugë), 2 oz. Kastrati dhe lë bearberry, 3 gram. manaferrat Rosehip, 1 oz. dëllinjë, buds thupër dhe stigmat misri. Kjo tarifë vlim para përdorimit dhe shtoni lugë mjaltë;
 • Manaferrat kulpër përzier me mjaltë dhe për të marrë para ngrënies për 4 lugë gjelle.

Trajtimi i pielonefrit kronike

 • Lëng patate të përziera me lëng Ash në pjesë të barabarta. Pije infused hani një herë në ditë për 150 ml;
 • 150 gr. Propolisi derdh 500 ml shëndetin e alkoolit dhe vihet në 20 ditë në një vend të errët, lëkundje herë pas here. Merrni një lugë çaji të paktën tre herë në ditë.

Trajtimi i një rëndim të pielonefrit

 • Shkrihet 100 gram. gjalpë, shtoni 10 gr. Propolisi.
 • Pas 20 minutash, të mbuluar dhe llokoçis herë pas here.
 • Atëherë një shumë të ngrohjes dhe ikjen.
 • Rezulton të naftës merren çdo ditë 3 herë për 40 minuta para ngrënies.

Trajtimi i kënaqur pyelonephritis

 • Oats Glass derdh një litër qumësht dhe çiban para derisa gjysma qumështi bëhet më pak. Pelte përgatitur merret çdo ditë për 80 ml katër herë;
 • 60 oz. tërshërë bar derdh ujë (litra) dhe vlim të vluar për rreth 10 minuta. Supë përdoret tre herë në ditë për 200 ml.

Trajtimi i pielonefrit me mjekësi bimor

 • Derdh 500 ml ujë të vluar 1 pjesë liri, 2 pjesë pishe buds dhe stigmas misri dhe 3 të horsetail dhe Wort Shën Gjonit. Përzierje dhe të lënë për disa orë për të marrë dy herë në ditë për 150 ml;
 • Hidh ujë të valë (500 ml) 10 gram. tarifat mjekësore - 10 oz. porichkovyh dhe thupër lë, kone hop dhe fruta dëllinjë, 20 oz. delli dhe hithër, 40 oz. luleshtrydhe dhe u rrit hips. Pastaj përzierje për 30 minuta në një banjë me ujë. Got Berry - ekstrakt bimor merren çdo ditë nga 130 ml në mënyrë rigoroze për ushqim.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin Trajtimi i mjeteve juridike popullore për përdhes.

Parandalimi dhe këshilla të dobishme se si për të lehtësuar e pacientit kusht pyelonephritis ^

Për të parandaluar me sukses pyelonephritis sëmundje rekomandohen këto metoda parandaluese:

 • A nuk do të vonojnë procesin e urinimit;
 • Jo mbiftohem;
 • Në kohë dhe plotësisht prolikovuyut çdo inflamator, infektive dhe ftohjet;
 • Merrni ushqime të fortifikuara, ushqime dhe pije për të mbështetur imunitet;
 • Rregullisht dhe si duhet të respektojë higjienës personale.