Mjetet juridike popullore Bariatric


Trajtimi në shtëpi i trashje: Receta dhe këshilla.

Trashje mund të sjellë pronari i tij një shumë vështirësi dhe probleme.

Trajtimi i procesit patologjike duhet të përbëhet nga rishikimin radikal të dietën e përditshme, disponueshmërinë e ushtrimit, përdorimit të mjekësisë tradicionale dhe nëse është e nevojshme, mjekim.

Çfarë është trashje: shkaqet, simptomat, llojet ^


Kur trashje nënkupton një sëmundje të rëndë e cila karakterizohet nga fituar peshë të tepërt për shkak të depozitat e yndyrës. Manifestimet klinike të këtij procesi janë:

 • Depozitimi i yndyrës në mollaqe, hips, mbrapa, abdomen, zemrat dhe pjesë të tjera të trupit;
 • Lodhja, të qenët i përgjumur, djersitje, gulçim, rrit oreksin.

Shpesh shkaqet e trashje përfshijnë:

 • Faktor i trashëguar;
 • Hahet pakontrolluar (bulimia);
 • Sëmundje të veshkave, endokrine ose sistemin nervor dhe sistemin e tretjes;
 • Overeating psikogjenike;
 • Psikotrope pritja ose hormonet.

Trashje mund të jetë i ekspozuar dhe të brendshme organeve - mëlçisë, zemrës, pankreasit, etj Format kryesore të sëmundjes përfshijnë - 1,2,3,4 shkallë, barkut (sipërme) femurit - kërcitje apo të ulët, Intermediate, fillor, të mesëm endokrine dhe cerebrale.

Trajtimi Folk i trashje propozon për të përdorur ilaçe bimor si do të thotë që synojnë rritjen e djegies së kalorive, nxjerrje e toksinave, blunting urinë, të përmirësuar metabolizmin, e diuretik dhe diuretik. Për këtë mjekësinë popullore përdoret zakonisht këto mjete popullore janë në dispozicion kundër trashje:

 • Shërimi herbs - jonxhë, rodhe, luleradhiqe, liri, murriz, lë Senna, majdanoz, buckthorn etj
 • Food - hudhër med, pumpkins, limon, panxhar;
 • Berries - hirit mal, butë, boronicë.

Këto fonde kanë për qëllim jo vetëm në përdorim të brendshëm si teas ose decoctions për humbje peshe, por edhe të ndikimit të jashtëm në formën e zbutës banja tonik.

Trajtimi i trashje në fëmijët

Trajtimi i trashje fëmijërisë - procesi është shumë e gjatë, e shoqëruar këtë me rritjen e aktivitetit fizik, dietë, pa uri dhe overeating.

Qëllimi i dietat terapeutike për trashje - stop proceset nga trajnimi dhe vonuar më tej yndyrë në indin nënlëkuror dhe organet e brendshme.

Nëse yndyrna shtyrje të kontribuojnë në sëmundje, aktivitetit fizik me terapi dietë trajtim mjekësor të dobishme.

Trajtimi i trashje në adoleshentët

Teens ekspozuar ndaj kësaj sëmundjeje për dy arsye - sëmundjet overeating apo shoqërues. Ky proces është e padëshirueshme për të rinjtë, pasi ata kanë në këtë periudhë jo vetëm që ka probleme psikologjike, por edhe mund të zhvillojnë sëmundje të vështirë.

Mjetet juridike në shtëpi Bariatric supozon se diete, hahet vitaminë - komplekset minerale dhe marrin drogë që shtypin oreksin.

Kursi terapeutik duhet të shoqërohet me aktivitet fizik - ushtrimit aerobic, not, atletikë, etj

Trajtimi i trashje në shtëpi: receta popullore ^

Trajtimi Folk e trashje: receta shtëpi.

Bariatric 1 shkallë

 • Tretë fruta në ujë të thatë shtesës (lugë gjelle / 200 ml), vlim për 10 minuta, pastaj të pini gjatë ditës për të ngrënë për katër orë.
 • Nga taksa e mbledhur në pjesë të barabarta - frytet e malit hirit, gjethet boronicë e rrush pa fara e zezë, kamomil, karamele mente, të marrë 10 gr, Vendin e tyre në një termos me 350 ml ujë të vluar për tre orë.. Pas ikjes supë infuzion, të marrë para ngrënies për gjysmën e një gotë në ditë për katër pritje.

Trajtimin e obezitetit 2 gradë

Shkëlqyer të ndihmuar të përmirësuar metabolizmin e mëposhtme çaj medicinale:

 • Përgatitja e një përzierje të lë thupër, arra, luleshtrydhe, rrënjë rodhe, jamball, lulemine, kone hop, bagëti, vdekur-acaroj dhe Plaku.
 • Art. përzierje lugë krijoj një gotë me ujë të vluar dhe pini si çaj në mes të ngrënies.

Trajtimi i klasës trashje 3

 • Get tbsp gatuar me mbledhjen e bimëve të përbërë nga tretësirë ​​buckthorn (2 tbsp) dhe lugë majdanoz, nenexhik dhe luleradhiqe rrënjë,
 • krijoj atë në një filxhan me ujë të valë, pastaj të marrë një të freskët 400 ml çdo mëngjes.

Trajtim trashje të barkut

 • Merrni 20 gram. mail-Senna, luleradhiqe, acaroj, majdanoz 10 gr. kopër dhe nenexhik, pastaj përzierje.
 • Dy lugë Mbledhja për të mbushur një kavanoz kuart, derdh ujë të valë, pastaj të përfundojë dy orë.
 • Përdorimi supë duhet të jetë në mëngjes dy gota.

Trajtimi i trashje patologjik

 • Para larjes shtoni në zierje e ujit e trumzë, lë thupër, Calendula dhe plepin, dhe pastaj të marrë atë për 20 minuta.
 • Nga mbledhja përbërë nga ferrë, thupër lë nënën dhe njerka, të marrë lugë gjelle, vendosni një filxhan ujë të vluar për një orë, pastaj të marrë në mëngjes dhe të përgatisë të freskët para darkë.

Mëlçisë yndyrore Trajtimi

 • Kungull Qendrore pjekur larë, prerë të lartë, hiqni tul nga fara, derdh në mjaltë të freskët në maj, dhe pastaj të mbyllë prerë dhe për të hequr pjesë të kungull në një vend të errët për 10 ditë. Përzierje përfunduar është derdhur në bankë vënë në frigorifer. Merrni përbërjen terapeutik nevojshme për tbsp tri herë në ditë.
 • Mblidhni petals humbje e ngjyrës Rose, e thatë, pres dhe numri tbsp petals të përziera me një lugë çaji mjaltë, pastaj të marrë mbrëmje me çaj kamomil.

Pankreasit Bariatric

 • Përgatitja e supë të stigmas misri (lugë në filxhan) dhe të marrë gjatë gjithë ditës në dy doza të ndara.
 • Ekstrakt i stigmas misri marrë ushqim në vlerë prej 25 pika.

Leeches Bariatric

Hirudotherapy - një metodë e shkëlqyer për pastrimin e trupit dhe të normalizojë funksionet e tij. Me Leech, një person vuan nga obeziteti, ul kolesterolin, hedh lëng gjakut dhe yndyrna ndarë.

Rekurs për trajtimin me Leeches duhet të jetë duke përdorur profesionist i kualifikuar.

Uji bariatric

 • Para ndodhjes së një dëshirë akute të rostiçeri duhet të marrë minerale jo-gazuara me ujë 1 filxhan, shtoni 1 tbsp lëng limoni dhe hani.

Mjaltë bariatric

 • Vendos pacientit në një sipërfaqe të sheshtë, të përhapur me vendet e mjaltit ku yndyrë dhe 15 minuta për të prodhuar lëvizje të mprehta stakato e duarve.
 • Pas vendet masazh duhet të përfundojë kapem film dhe të lënë për gjysmë ore, pastaj të lajë me mjaltë.

Herbs Bariatric

 • Cook koleksion - gjethe nenexhik, çel bli, fruta kopër, lule kamomil, elderberry zezë.
 • Tre lugë krijoj bimor 600 ml ujë të valë dhe të marrë tre orë gjatë ditës.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe dyspnea artikull mjete popullit Mjekimi.

Parandalimi dhe këshilla të dobishme se si për të parandaluar trashje ^

Baza e luftën kundër trashje është dietë e përbërë nga produkte bimore të ulët minerale dhe fibra. Gjatë kësaj periudhe, konsumi kufizuar të kripës, lëngjeve, yndyrna shtazore dhe karbohidratet.

Fibra të përfshira në ushqime bimore, është konsideruar si "infermiere" zorrë, pasi ajo krejtësisht e qartë se është në gjendje për të normalizuar dhe përmirësuar tretje.

Një tjetër teknikë e rëndësishme është përmirësimi ushtrime terapeutike, përfitimet e të cilit vijon:

 • Rrit ton i sistemit nervor;
 • Stimulon metabolizmin;
 • Metrazhe ngopur me oksigjen;
 • Normalizes karbohidrate dhe yndyrë metabolizmin;
 • Përmirëson kardio - sistemin e enëve të gjakut;
 • Reduktuar peshën e trupit.

Masat kryesore parandaluese për të shmangur trashje përfshijnë:

 • Pajtueshmëria racional, i balancuar dhe ushqim të dobishme;
 • Përjashtime regjimin e produkteve të dëmshme ushqimore - patate të skuqura, sodas, sanduiçe, etj .;
 • Prania e aktivitet të rregullt fizik;
 • Pesha Kontrollit.