Trajtimi i mjeteve juridike popullore herpes


Trajtimi i mjeteve juridike popullore herpes, recetave.

Versicolor - një emër i përbashkët që kombinon disa kushte të lëkurës që ndryshojnë në etiologji, shfaqja e natyrës dhe formën e transmetimit.

Çfarë është Qere: shkaqet dhe simptomat ^


Për trajtimin e çfarëdo lloji eliminimin mjekësinë konvencionale ofron antifungal, anti-inflamator, kortikosteroidet, antihistamines dhe droga të tjera.

Së bashku me terapi të drogës, shumë metoda jashtëzakonisht të popullarizuara të mjekësisë tradicionale që me sukses të ndihmuar të heqin qafe e sëmundjes.

Qere - një sëmundje dermatologjike të lëkurës, të shprehura simptomat e mëposhtme të përbashkëta:

 • Ndryshimi ngjyra - të lehta, skuqje apo errësuar;
 • Shfaqja e skuqjen, nodules, papules, fshikëza apo spote, të cilat karakterizohen nga lëkurë dhe dhimbje si djegie dhe kruarje.

Shkaku kryesor i përhapjes së herpesit janë:

 • Kontakt i drejtpërdrejtë me lejen zgarë (njeriut apo të kafshëve);
 • Trashëgim;
 • Sëmundjet gastrointestinale;
 • Imunitet të ulët;
 • Fungale aktivizimi ose mikroorganizmave virale.

Qere është i ndarë në shumë specie - stryhuchyy, pityriasis (me ngjyrë), e kuqe banesë, i lagësht, rozë dhe herpes.

Në arsenalin e trajtimit kombëtar kursimit ka shumë të thjeshtë dhe teknika efektive që mund të përdoren lehtësisht në kushte normale. Në mjekësi gjoks mjekësisë në shtëpi mund të aplikoni sigurt vijim për trupin e mjeteve juridike popullore për trajtimin e zoster:

 • Propolisi, mjaltë;
 • Tar Birch;
 • Lëng hudhër, dhe kulpër boronicë;
 • Bimëve medicinale - aloe, Wort, rodhe, Calendula, tufë, Calendula, celandine Shën Gjonit dhe të tjerët;
 • Vazelinë, pluhur, vaj ulliri dhe buckthorn detit.

Trajtimi i vendas kursim sugjeron përdorur mjete natyrore si fasha natë, kremra, aplikacione, ointments, dush dhe decoctions.

Qere - një sëmundje serioze dermatologjike që kërkon një qasje gjithëpërfshirëse, është e dëshirueshme trajtim kursim ndërtimin e kombinuar me ilaçe të përshkruara nga mjeku juaj.

Trajtimi i privuar një person

Pothuajse çdo njeri e çdo gjinie dhe moshe kjo sëmundje prirur të lëkurës. Bazuar në këtë arsye, etiologjisë dhe llojet e privimit mjaft e ndryshme, me paraqitjen e artikujve itchy thatë ose me lagështi në lëkurë duhet menjëherë të konsultoheni me një dermatolog.

Pas një dermatolog shqyrtim diagnoza e sëmundjeve dhe të emërojë një gjeneral (immunopovyshayuschee) dhe (vajra, krema) terapi lokale.

Trajtimi i privuar mjetet juridike në shtëpi gjithashtu ofrojnë protivozudnoye shtesë, qetësues dhe shërimin efekt në zonat e prekura.

Trajtimi i privuar fëmijët

Si rezultat, ritmi më aktive të jetës, shpesh i shoqëruar nga kontakt të shpeshtë me kafshët ose kafshët endacakë dhe mospërputhjes me shëndetin, fëmijët e ekspozuar lehtë sëmundje e lëkurës. Për fëmijëri më të zakonshme është stryhuchyy, qanin apo kore trëndafili.

Në shenjat e para të sëmundjes, fëmija duhet të shihni një mjek që diagnoza dhe të përshkruajnë formën e lënë trajtimin e drejtpërdrejtë në formën e ointments ose krem.

Me një shumëllojshmëri të mirë të mjeteve juridike popullore ndihmë shtesë në trajtimin do të largohet trajtimin e jodit me fasha bimor.

Trajtim efektiv të përhapjes së herpesit në shtëpi: receta popullore ^

Trajtimi i mjeteve juridike popullore herpes, recetave shtëpi.

Trajtimi i herpes zoster

 • Peel e 4 portokall derdh një litër ujë të vluar dhe të vënë në një zjarr të vogël për 20 minuta. Pastaj, në supë ostudzhenomu leckë lagësht dhe 30 minuta për të vënë në lëkurë lënduar;
 • Procesi fati 5% peroksid hidrogjeni prekur dhe pastaj lyej ato eritromicin pomadë.

Trajtimi i privuar stryhuchoho

 • Të përhap dy javë propolis alkool mjekësore në një raport prej 50 g: 200 gr. dhe pastaj të marrë një tretësirë ​​të alkoolit të Propolisi trajtuar lëkurës.
 • Kombinoje sasi të barabartë të jodit, vaj ulliri dhe sanëz alkoolit. Done përzierje tre herë në ditë duhet të merret me zonën e prekur.

Trajtimi leje rozë

 • Merrni 50 gram. lisi lë me rritje (galls), pour 250 ml vodka dhe të vënë në një vend të errët të ngrohtë për një javë. Pastaj fshij ekstrakt filtruar në pacientët komplot;
 • Nga mbledhja përbërë nga leh shelg, Calendula, horsetail, rose petals dhe gjethet Blackberry, dy lugë bari për të mbushur në ujë (300 ml) dhe vlim të vluar për 15 minuta. Pastaj tendosje supë pas ftohjes, njomet një garzë dhe të aplikojnë atë në lëkurë.

Mjekimi i privuar otrubievidnoho

 • Lyej vendet e prekura çdo ditë KALINOV lëng rodhe ose vaj;
 • Banka vendosur 20 gr. marigolds, 15 oz. rrënjë rodhe dhe 30 gram. Wort Shën Gjonit, derdh 250 ml vaj vegjetal dhe vihet në 10 ditë në të nxehtit, mos harroni për të shkundur. Mbaroi naftës - përzierje bimore të fshij zonën e fytit.

Trajtimi i eleminuar kuqe

 • Lugë tar thupër përzier me proteina pule dhe lyej njollat ​​e lënduar;
 • Në det buckthorn shypshynovoyi naftës apo pambuk të lagur dhe të vënë për të privuar.

Trajtimi i planus liken

 • Infuzion i lë thupër derdh në spote kusht nxehtë lënduar tre minuta dy herë në ditë;
 • Merrni një dush me një njëzet tretur në infuzion me ujë 30 gram. Wort kamomil barishte Shën Gjonit dhe një litër ujë të valë.

Trajtimi i privuar ngjyra

 • Mix gjalpë me katranit dhe të përdoret si një natë compress;
 • Larë dhe peeled rrënjë rodhe të valoj deri butë, pastaj t'i shtypë Mush blender dhe të zbatohet në vendin e prekur, sigurimin e filmit për 30 minuta.

Trajtimi i privuar dielli

Vaj me Wort Shën Gjonit:

 • Lule të freskëta, gjethe dhe rrjedh Hypericum perforatum bluaj deri sa të qetë;
 • Përzierje rezultuar ishte përzier me vazelinë në raport me ¼;
 • Përfunduar vaj duhet të aplikohet për spote formuar disa herë.

Trajtimi i privuar dërdëllitje

 • Uthulla e Molles trajtojë çdo ditë në zonat e prekura disa herë;
 • Alkooli tretësirë ​​e celandine përdorimit qeth dy herë në ditë për të lyej lëkurën lënduar.

Trajtimi i privuar kreun

 • Vaj pluhur të përzier me hudhër dhe fshij lëng i 5/1 një lëkurë e kokës të fytit, të lënë përzierje për 40 minuta;
 • Emulsion e pjesëve të barabarta të tinctures e Calendula dhe procesit vaj rodhe kokës tri herë në javë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Trajtimi i mjeteve juridike popullore ekzemë.

Parandalimi dhe këshilla se si për të parandaluar përsëritjen e privimit ^

Pas të gjitha trajtimet që kanë për qëllim trajtimin e sëmundjeve dermatologjike, është e dëshirueshme për të vëzhguar masat e mëposhtme parandaluese:

 • Rregullisht të ndryshojë të brendshme;
 • Vëzhgoni rregullat higjienike dhe sanitare;
 • Sendet individualisht personale - rroba, këpucë, në shtrat, kombinezon dhe të tjera;
 • Jo mbiftohem;
 • Një ushqim i balancuar dhe të fortifikuara.