Mjete Wen Trajtimi popullore


Trajtimi wen në shtëpi: receta popullore.

Wen, ose lipomas nënlëkurës janë subjektet beninje, paraqitja e të cilit ngre caktuar siklet estetike, kozmetike apo fizike.

Për trajtimin e tyre nga ana e mjekësisë tradicionale praktikuar heqjen kirurgjikale, e cila për shumë nuk është gjithmonë e pranueshme - për rrezikun e dhëmbëza.

Prandaj, më të njohura janë popullore mjetet juridike që janë në gjendje për të eliminuar defektet e të dhënave pa ndërhyrje kirurgjikale.

Çfarë wen (lipoma): Llojet dhe simptomat ^


Steatit (lipoma, një tumor yndyrore) - një tumor beninj, i formuar nga qelizat yndyrë dhe është e vendosur nën lëkurë. Pamja e saj është shoqëruar me faktorët e mëposhtëm:

 • Mbulimi gjëndra dhjamor;
 • Çrregullimeve metabolike;
 • Slagging organizëm;
 • Semundja e zorreve, tiroide, mëlçisë, veshkave ose diabet.

Inspektimi i jashtëm dhe prekje wen është formimi i dendur ose i butë luajtshme rrumbullakuar që të ngrihet në sipërfaqe të lëkurës.

Në varësi të etiologjisë dhe lokalizimin, tumoret yndyrore ndryshojnë në koltsevydnuyu Lipo pemë qafës (të përbashkët), fijor (dendura), përhapur, kapsuluara, kavernoznuyu, petryfikovani, të butë, lipomas dhimbshme dhe Lipo në këmbë.

Steatit edhe pse ajo është konsideruar si një tumor beninj, por si rezultat i trajtimit neglizhent, lloje të caktuara mund të zhvillohet në tumoret malinje.

Trajtimi Folk wen përbëhet nga recetave të thjeshta, të përballueshme dhe efektive të përbërë nga produktet me origjinë bimore dhe shtazore. Në trajtimin në shtëpi përfshin lyth duke përgatitur ointments medicinale, fasha, aplikacione, vrima infusions brendshme. Wonderful thithjen, anti-inflamator dhe spastrimit pronat janë mjete të tilla popullore për të trajtuar lyth:

 • Indoor dhe pyjeve medicinale bimë - Kalanchoe, aloe, rrënjë rodhe, gjethe delli, nëna dhe njerka, mustaqe e artë;
 • Kalina, mjaltë.

Përveç bimëve, manaferrat dhe produkteve të bletëve, mjekësi tradicionale ofron trajtim mjete wen shtëpi të tilla si hudhër, qepë, piper i zi, sallo, deleje yndyrë, salcë kosi, vaj dhe kështu me radhë.

Ndërtesa Trajtimi wen - një proces mjaft i gjatë, por efektive. Qëllimi i terapisë në shtëpi nuk është vetëm ndërtimi i lipomas, por edhe të pastruar trupin e toksinave, toksina ose substanca të tjera të dëmshme.

Trajtimi wen në shtëpi: receta popullore ^

Mjetet juridike popullore Wen Mjekimi, receta shtëpi

Trajtimi i nënlëkurës wen

 • Pjekur pres qepë, shtoni një lugë gjelle integruar sapun në formën e ekonomik, zbatohen përzierje në bintik.
 • Pastaj të rregullojmë për lipoma nënlëkurës, duke ndryshuar këtë rimbursim dy herë çdo ditë.

Trajtimi wen në këmbë

 • Përgatitja zierje të fortë të celandine, ftohtë në temperaturën e dhomës, lagur atë në napë dhe lipoma sigurt. Compress përgatitur mund të përdoren edhe gjatë ditës dhe gjatë natës;
 • Me formë të zbutur Propolisi për të bërë ëmbëlsira, bashkëngjitni tumor, të konsoliduar, duke e lënë atë gjatë natës.

Trajtimi i lipomas në ring qafën

 • Kashopodibni pesë kalë fruta gështenjë kombinuar me copëtuar tbsp aloe fletë mjaltë, pastaj të aplikojnë përzierje në garzë dhe aplikuar në qafë, ngjesh ndryshon çdo ditë.

Trajtimi i butë wen

 • Pastër ari fletë mustaqe gatuaj mirë, të vënë në 8 orë për Wen, të lartë për të siguruar atë me rroba polietileni.

Trajtimi i dendur wen

 • Në një lipoma mirë steamed rajon aplikoni një përzierje e pjesëve të barabarta të salcë kosi, kripë dhe mjaltë.
 • Pesëmbëdhjetë minuta e përmbajtjes duhet të pije dhe të përsëritur procedurën ditën tjetër.

Fytyrës Mjekimi wen

 • Prerë Aloe fletë me mish, të prerë dhe të bashkangjisë në brendësi të lipoma, fiksimin kasetë e saj.
 • Compress me aloe duhet të ndryshohet në mëngjes dhe në mbrëmje.

Trajtimi wen mbi kokën e tij

 • Pranverë hithrat Hot për të rrëmbej nga rrënja, larë me kujdes, të thata, grimcuar dhe kompakt fort në 500 ml të bankës.
 • Lëndët e para duhet të jenë të përgatitur për të mbushur 60% të alkoolit mjekësor dhe të insistojnë në një vend të errët për 22 ditë.
 • Rezultuar infuzion përdoret si një natë compress.

Trajtimi wen në anën e pasme

 • Mix dy lugë mjaltë lule të freskëta nga tbsp vodka, vënë përzierje në garzë dhe të sigurt në wen.
 • Ndryshimi compress duhet t'i jepet çdo ditë.

Trajtimi wen në dorë

 • Mix sasi të barabartë të vajit të ullirit me vodka, trehsloynuyu rezultuar zgjidhje thith napë, për të imponuar atë në Lipo në dorë, polietileni të lartë dhe vend të ngrohtë.
 • Compress zbatohen gjatë natës.

Trajtimi wen në shekullin

 • Prerë një letër Kalanchoe, të lajë, pres, vihet në garzë dhe të sigurt në lipoma lënë ngjesh natën.
 • Procedura duhet të përsëritet çdo natë në vëmendjen e arsimit.

Trajtimi wen në korrik

 • Letër nëna drogës dhe njerka larë dhe rregulluar Partia e Gjelbër në buzët e rajonit.
 • Ky përdorim compress gjatë natës.

Trajtimi wen prapa veshit

 • Pëlhurë mbarsur me alkool mjekësore, e plotësoni atë piper i zi dhe të bashkangjisë në vesh lipoma për 10 minuta.
 • Përdorimi tani duhet të ngjesh dy herë në ditë.

Trajtimi wen në organet gjenitale

 • Përgatitja zierje e fortë të rrënjëve rodhe në vlerë prej dy litra dhe pastaj derdh atë në ujë për të marrë një njëzet banja të ngrohta;
 • Lugë lë hithër pour fjalën për një orë ujë të zier dhe të përdoren gjatë të ujit infuzion trajtimet organet gjenitale.

Ointments trajtimi wen

 • Sallo (lugë gjelle) dhe hudhër (tsp) bluaj, përzierje dhe të përdorin vaj rezultojnë për fërkim lipoma tri herë në ditë.
 • Faza fillestare e zhvillimit wen duke ointments shërueshme Vishnevsky, e cila duhet të zbatohet në formë të aplikacioneve garzë për disa orë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin Trajtimi i mjeteve juridike popullore urth.

Parandalimi dhe këshilla se si për të shmangur shfaqjen e lipomas ^

Për cilësinë e pastrimit të trupit slagging përdoren jo vetëm ditë agjërimi, por tretësirë ​​shtëpi për administrim oral. Për përgatitjen e tyre, recetat e mëposhtme:

 • Paul kilogram kulpër (manaferrat) bluaj në një blender ose mishit mulli, shtoni një kilogram e gjysmë të mjaltit dhe 0,3 litra konjak vërtetë. Të gjitha komponentët nastayvayutsya në një vend të errët për 30 ditë, gjatë të cilave ata duhet të jenë të tronditur. Rezulton Infuzion është marrë gjatë një vakt në st.l .;
 • Muzik volumin e Rodhe rrënjë 250 gr., Hidh 0,4 litra vodka, të vënë në një vend të errët për 25-30 ditë. Drogës Alkooli tretësirë ​​duhet të merret dy herë në ditë para ushqimit.

Kur vëmendja wen duhet kushtuar dietë:

 • Dëbimi i detyrueshëm nga menuja në këtë periudhë të jenë miell, skuqur, i tymosur, produktet yndyrore dhe alkoolit.
 • Për qëllim të shërimit të gjithë trupin e përditshme e dëshirueshme ngrënë perime të papërpunuara të freskëta, fruta, drithëra dhe ushqime proteinike.
 • Të jetë i sigurt për të vëzhguar regjimit të pijshëm - komposto prej frutave të thata, lëngje natyrale, concoctions lëng (kulpër, hirit mal, buckthorn, butë) dhe ujë mineral të pastër.

Në të ushqyerit dhe të trajtimit metodat e plota janë si më poshtë arsimi parandalimi wen:

 • A nuk e abuzimit të alkoolit dhe duhan pirjes së duhanit;
 • Të mbajë një mënyrë jetese të shëndetshme (të ushqyerit, sportive, fle normale, pjesa tjetër);
 • Me kujdes dhe rregullisht për t'u kujdesur për lëkurën e trupit;
 • Në kohën e duhur për të filluar trajtimin e ndonjë sëmundje.