Mjetet juridike popullore Trajtimi i arteriosklerozës


Trajtimi i arteriosklerozës në shtëpi: receta popullore

Atherosclerosis - një sëmundje të lidhura me moshën e rrezikshme, zbulimin dështimi dhe trajtimi i gabuar i cili mund të çojë në pasoja serioze dhe madje edhe vdekje.

Rregullisht duke përdorur metoda popullore e trajtimit të arteriosklerozës, në lidhje me drogat, mund edhe të përmirësohet enëve të gjakut dhe trupin, dhe për të reduktuar drogë konsum.

Çfarë është atherosclerosis, shkaqet, llojet, simptomat ^


Atherosclerosis është një sëmundje e mesme dhe të arterieve të mëdha musculo-elastik dhe elastike-lloji që rezulton nga shkeljet e proteinave dhe metabolizmit lipidet, duke çuar nga ana e tij për depozitat e bëra në arteriet e kolesterolit, pllakatë dhe pllakë.

Shkaqet e arteriosklerozës:

 • Mosha (45 vjeç e sipër);
 • Predispozicion gjenetik;
 • Mbipesha;
 • Zakone të këqija;
 • Kequshqyerja;
 • Hipertensionit, diabetit.

Atherosclerosis Simptomat ndryshojnë në varësi lokalizimin e sëmundjes:

 • Anijet e gjymtyrëve - dhimbje gjatë lëvizjes, cianozë apo lëkurë të zbehtë, të ftohtë apo mpirje të ekstremiteteve (duart, këmbët, gishtat);
 • Anijet e zemrës - dhimbje në gjoks angina;
 • Anijet e trurit - lodhje, thyerja e vëmendjes dhe kujtesës, pavëmendje;
 • Veshkave arterie - hipertension, marramendje;
 • Aorta barkut - bloating, dhimbje barku i butë, ndjenja e shurdhim, vjellje, belching.

Atherosclerosis është e rrezikshme për shkak se zhvillimi i saj kontribuon në shfaqjen e kardio - vaskulare çrregullime, infarkt miokardi, sëmundje koronare të zemrës, goditje dhe efekteve të tjera negative.

Pranuar ofrojnë këto lloje të arteriosklerozës - clogging ose fshirë, cerebrale, stenozyruyuschyy dhe cardiosclerosis aterosklerotike.

Diagnoza e arteriosklerozës përbëhet nga procedurat e mëposhtme:

 • Hulumtimi dhe rishikimi i simptomat e pacientit sqarim;
 • Përcaktimi i kolesterolit të gjakut dhe metabolizmit lipidet (testimi laboratorik);
 • Ultratinguj, CardioVisor, angiografi dhe procedura të tjera instrumentale.

Trajtimi Folk i arteriosklerozës duke përdorur një shumëllojshmëri e mjeteve në vend që të kombinuara me ushqimin e duhur dhe mënyrën e jetesës janë në gjendje të ushtrojë ndikim efektiv në enët e gjakut të pacientëve.

Më të popullarizuara dhe produktivitetin e këtyre mjeteve juridike popullore për trajtimin e arteriosklerozës:

 • Bimeve medicinale, manaferrat, rrënjët - murriz, u rrit egra, mjedër, Rowan, kamomil, boronicë, gjethet lingonberry, Sophora japoneze, lulushtrydhe, tërfili, agnushe, e përjetshme, luleradhiqe dhe të tjerët;
 • Patate, karrota, panxhar, lëng limoni;
 • Qepë, hudhër;
 • Mjaltë dhe fruta agrume.

Trajtimi i arteriosklerozës në shtëpi përbëhet nga detyrueshëm përdorimit pastrimin e brendshëm dhe trajtimin e anijeve decoctions, infuzione, lëngje, TEAS, përzierjeve të ndryshme dhe përdorimin e ointments natyrore ose aplikacionet e jashtme.

Trajtimi i mjeteve juridike popullore atherosclerosis, recipes shtëpi ^

Trajtimi Folk i arteriosklerozës: receta shtëpi

Trajtimi i lezioneve aterosklerotike

 • Është e nevojshme për përzierje pjesë të barabarta të kamomil, Wort Shën Gjonit, kafshët, gjethe delli dhe urtë, atëherë vendin e 1 lugë gjelle mbledhur në ujë (150 ml) në ditë të valë.
 • Me infuzion bimor ishte e nevojshme për të bërë kërkesë në zonën e prekur dy herë në ditë.

Trajtimi i arteriosklerozës cerebrale

 • Përgatitja dy lugë lëng patate, një lugë gjelle mjaltë, përzierje dhe të marrin tri herë në ditë. Ditën tjetër, lëng patate duhet të zëvendësohet nga panxhar.
 • Tretësirë ​​natyral alkool të përdorimit xhensen 5 pika tre herë në ditë.

Trajtimi i atherosclerosis stenozyruyuscheho

 • Trëndafili lule tërfili të thatë, ata mbushin një 500 ml qelqi jar, pour vodka e tyre natyrore dhe të vënë në një vend të errët për 14 ditë.
 • Ekstrakt gati alkool duhet të merren në për tre muaj para se të shkojnë në shtrat në një lugë gjelle.

Trajtimi i arteriosklerozës e enëve të trurit

 • Mbledhura nga lugë gjethet lulushtrydhe, nenexhik, kopër, horsetail, rrënjë luleradhiqe dhe hips u rrit manaferrat kombinuar me 300 ml ujë të vluar, të lënë për dy orë, pastaj nxjerrjen qartë detyrimet.
 • Ajo duhet të marrë një muaj në 150 ml me një interval prej 5 orësh.

Trajtimin e aterosklerozës te extremiteteve te ulta

 • Një litër ujë të vënë 400 gram. Ash leh, le vlim, pastaj të ftohtë.
 • Zierje gati filtruar dhe duhet të merret para ngrënies për 3 lugë.

Trajtimi i arteriosklerozës e aortës së zemrës

 • Mblidhni kone pishe dhe gjilpërat të rinjtë, për të mbushur e tyre kavanoz kuart xhami, pastaj derdh atyre vodka vërtetë.
 • Përbërja e përgatitur duhet të vihet në një vend të ngrohtë për 10 ditë, atëherë filtruar dhe metoda stërvitje në vlerë prej 15 pika tri herë në ditë para ushqimit.

Trajtimi i karotide arteriosklerozës

 • Kalo nëpërmjet një të madhe rende 50 oz. rrikë, e plotësoni atë me 3 litra ujë të nxehtë dhe vlim për 15 minuta.
 • Pas rrikë supë ka ftohur, tendosje dhe kjo duhet të marrë tri 100 ml në ditë.

Trajtimin e aterosklerozës i aortës abdominale

 • Një të vogël rrënjë lugë lulushtrydhe vendosur në një gotë me ujë, vlim 10 minuta, pastaj shtoni gjethe luleshtrydhe dhe të lënë për një orë.
 • Supë tensionuar për të bërë gjatë ditës, pasi duke e ndarë atë në tre hapa.

Trajtimi i arteriosklerozës mjaltë

 • Lidhu komponentët e mëposhtëm - tbsp mjaltë të pastër natyrore, dy lugë vaj liri, lugë gjelle lëng limoni.
 • Përzierje të përziera duhet të merret një herë në ditë, mundësisht me stomak bosh.

Trajtimi i hudhër arteriosklerozës dhe limon

 • Zhvishem hudhër, hekura, pastaj lidheni atë me limon grimcuar. Rezulton slurry duhet të shtoni 0,5 litra ujë për katër ditë, pastaj të filtruar.
 • Merrni një pije duhet të jetë gati çdo mëngjes për tre shekuj. lugë.

Trajtimi i arteriosklerozës Videos

 • Merrni 50 gram. murriz tufë lulesh, veshtull, kamomil dhe rrënjë Valerian. Për të përgatitur supë duhet të vendosen në një gotë lugë ujë bimor, vlim disa minuta, pastaj të lënë për 20 minuta.
 • Trajtimi i atherosclerosis prodhuar si më poshtë - 100 ml para ngrënies (për 10 minuta), tri herë në ditë për 20 ditë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe bradycardia artikull mjete popullit Mjekimi.

Parandalimi dhe këshilla të dobishme se si për të shmangur zhvillimin e arteriosklerozës ^

Ushqimi atherosclerosis - metoda kryesore e trajtimit, e cila kërkon përdorimin e produkteve në vijim:

 • Ushqim deti, peshk;
 • Salt - 4 oz. e përditshme;
 • Lean mish të ri (viçi, mish viçi, lepuri, pule);
 • Perime (të freskëta, të ziera), herbs, fruta, fruta të thata;
 • Dridhë i zhveshur;
 •  Leshterikët;
 • Qumësht, pije qumështi dhe produktet.
 • Fruta zier, lëngje, pije frutash, teas bimor.

Sipas ndalimi vendosur mish strikte yndyrore, mish organeve, produkte të lartë yndyrë qumështit, yolks vezë, supë mishi, kafe, bagels, pasta, bukë e bardhë.

Masat kryesore parandaluese te parandaluar zhvillimin e aterosklerozës, mëposhtme:

 • Pirja e duhanit ndalohet pirja e duhanit të plotë dhe të konsumit të tepërt të alkoolit;
 • Trajtim në kohë nga obeziteti, hipertensionit, diabeti dhe sëmundje të tjera të zemrës;
 • Duke bërë mënyrë jetese më aktive;
 • Respektimi i korrigjuar dietë të ekuilibruar;
 • Produktet përjashtim që mund të rrisin kolesterolin.