Trajtimi i mjeteve juridike popullore artritit


Trajtimi i mjeteve juridike popullore artrit, recetave.

Trajtimi i artritit kryer me sukses duke përdorur metodat e mjekësisë tradicionale që ofron antimicrobial, efekt anti-inflamator dhe desensitizing në nyje dhimbshme.

Megjithatë, droga qëllim rheumatologist mjeku pacienti të përkryer mund të kombinohet me mjete popullore që ndihmojnë të lehtësuar gjendjen e pacientit, duke shfaqjen e simptomeve akute të artritit.

Shkaqet dhe simptomat e nyjeve artritit ^


Arthritis - një sëmundje inflamatore që mbulon skeletin e brendshem me humbjen graduale të kapsulë të përbashkët, kërc, epiphysis e kockave dhe lidhje periarticular me tendons.

Sëmundja është e ngjashme me Arthrosis është se ata janë të dy mbresëlënëse mbështetje - aparate motorike. Megjithatë, artyt dallimi dhe osteoarthritis nuk është vetëm dhimbje ose inflamacion simptomat, por edhe për shkak të osteoarthritis ekspozuar kryesisht pjesë të moshuar të popullsisë, dhe artritit të nyjeve mund të ndodhë pavarësisht nga mosha.

Në varësi të artritit fluksit ndarë në dy format - akute dhe kronike. Megjithatë, ndikimi i faktorëve të ndryshëm artritit ndarë në reaktive, reumatoid, arthritic, psoriatic, infektive, traumatike, monoartrit, artrit dhe olihoartrit.

Simptomet kryesore të çdo forme të sëmundjes arthritic të ngjashme:

 • Rritja e dhimbje kur lëvizëse gjatë natës;
 • Ndjenja e ngurtësi në nyje;
 • Skuqje dhe ënjtje e pjesës së prekur;
 • Ethet.

Shkaqet kryesore të inflamacionit në nyje është infeksion, metabolizmi shkelur, stërvitje e tepruar dhe lëndimet akute.

Trajtimi Folk e artritit sugjeron përdorimin e metodologjive të thjeshta dhe të provuar përdorim të brendshëm dhe të jashtëm, në mënyrë efektive të ndihmojë për të zvogëluar dhimbje, inflamacion dhe shërim me shpejtësi:

 • Përdorimi i bimor dhe perimeve përzierjet;
 • Banja dhe pellgje terapeutike;
 • Fërkim, aplikimet.

Mjetet juridike popullore për trajtimin e artritit përbëhet nga bimëve, lëngjet e perimeve, manaferrat, produktet e bletëve, vajra, mustardë, terpentinë, alkoolit dhe kripë deti.

Vetë, pjesë e trajtimit në shtëpi e artritit, e kombinuar të përkryer me terapi komplekse drogës dhe ai përdor mjetet lira në dorë. Përveç ilaçeve dhe metodave popullore, trajtim të plotë të shtëpisë arthritis ofron ushtrime rekreative dhe dietë.

Trajtim efektiv të artritit në shtëpi: receta popullore ^

Trajtimi i artritit në shtëpi: receta.

Trajtimi i mjeteve juridike artrit në shtëpi - Procedura efektive nuk ka efekte anësore apo efekte negative në organet e tjera efekt të shëndetshëm dhe pozitiv në të gjithë trupin.

Trajtimi i artritit të përbashkët gju

 • Mix terpentinë, alkool, vaj ulliri dhe një kamfor pak. Perberja rezultuar është rubbed në gju disa herë në ditë;
 • Pallto lule mjaltë me gjethe fier, aplikuar në gju dhe të mbuluar me leckë polietileni.
 • Përdorni një kompresë për natën.

Trajtimi i artritit e hip përbashkët

 • Filxhan gjinore mjaltë, një gotë me lëng rrepkë, 80 ml vodka dhe 0.5 lugë Mix kripë dhe përdoret si fërkimit;
 • Krijoj tre lugë Mbledhja e kone pishe, rrënja e ëmbël flamuri dhe kamomil në 3 litra. e ujë të vluar. Rezulton supë është shtuar kur ka marrë një dush të ngrohtë.

Trajtimi i artritit së sup përbashkët

 • Hidh lëkurat banane nga gjashtë vodka (500ml), të lënë për dy javë në një vend të errët dhe të përdorin sa rëndë;
 • 7 dhjetor. hithër hedh në ujë të zier për 20 minuta. Krapivny infuzion marrë 50 ml ditë.

Trajtimi i artritit të përbashkët bërryl

Mustardë përfundojë:

 • Mix kripë, sode, mustardë, mjaltë në pjesë të barabarta;
 • Përzierje është vënë në garzë dhe të aplikojnë në zonën e lënduar;
 • Marley të mbuluar të lartë me shall plastike përfundojë leshi.

Tërshërë compress për të trajtuar artyt:

 • 10 tbsp bollgur derdh 400 ml ujë dhe kuzhinier për disa minuta.
 • Pasi përzierje tërshërë ka ftohur pak, ajo duhet të vihet në celofan dhe të bashkangjisë në bërryl përbashkët.
 • Celofan konsoliduar leckë pambuku;
 • Compress duhet të mbahet rreth 30 minuta.

Trajtimi i kyçin e këmbës Arthritis

 • Merrni një dush të përbërë nga 5 litra ujë të përzier me 5 lugë mustardë;
 • Përgatitja e një koleksion të nettles, rrënjë shelg, rrënjë majdanoz dhe lule moshuar. Pastaj tbsp kullosa derdh ujë të valë dhe të vënë në 5 minuta në zjarr. Pini supë të ngrohtë me xham të dyfishtë.

Trajtimi i artritit

 • Këmbëngulin se ka lugë Rrënjët luleradhiqe dhe gota ujë të vluar, të marrë 1/4 c. para ngrënies katër herë në ditë;
 • Lë Boronicë (2 st.l) derdh ujë të valë (500 ml), vlim, të ftohtë dhe për të marrë tri herë në ditë për 150 ml.

Trajtimi i artritit së këmbës

 • Në natën, zona e këmbë për të vënë lë të rinj të rodhe, rregullimin e tyre byntykom dhe veshin top leshi çorap;
 • 100 gr. vodka dhe terpentinë përzier me 3 lugë vaj perimesh, një përzierje e garzë të lagur, të përfundojë zonën e prekur, të aplikojnë të lartë dhe të veshin polietileni leshi shall.

Trajtimi i këmbëve artritit

 • Mix vaj bredhi (3 orë) me pjesë tretësirë ​​propolisa.Hotovuyu vaj rubbed në këpucë me majë dy herë në ditë;
 • 150 gr. hala pishe derdh 250 ml ujë, të sjellë në gjendje të valë dhe pastaj vendosja në një vend të ngrohtë në 05:00. Rezulton supë është përdorur si një dush këmbë.

Trajtimi i artritit te gishtat dhe duart

Vaj masazh recetë për trajtimin e artritit:

 • Celandine pres dhe pure mirë;
 • Merrni tri lugë bimeve dhe derdh një litër vaj ulliri;
 • Vendin përzierje në dy javë në një vend të errët;
 • Përdorni një vaj masazh për 30 ditë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe kolit artikull mjete popullit Mjekimi.

Parandalimi dhe të dobishme këshilla se si për të lehtësuar dhimbjen e përbashkët të artritit ^

Për të ndaluar dhimbjen akute të rheumatologists artritit përshkruajnë antimicrobial (azitromicine, gentamicin), kostot e anti-inflamator (aspirina, DIKLOFENAK, Ketorol) dhe desensitizing (Kapsykam, Finalgon) e ointments. Përveç kësaj, pacienti është përshkruar artritit dhe të rekomandojë masazh terapi fizike me ushtrime terapeutike.

Për terapi të shpejtë rehabilitimit ofron shtëpi kombinohen mjekësinë popullore për artrit me dietë, e përbërë nga dietë e mëposhtme:

 • Produktet e qumështit;
 • Peshk detare dhe prodhimet e detit;
 • Viçi, pule;
 • Perime dhe fruta të freskëta;
 • TEAS Berry, pije frutash, lëngje perime, çaj jeshil;
 • Këngët supave, qull qumështi.

Përjashtimet janë subjekt i mprehtë, kosi, salcice, ushqimi yndyror dhe kripë.

Metodat e parandalimit të artritit sëmundjes:

 • Miri ndajë stresin fizik mbi nyje;
 • Rregullisht të monitoruar cilësinë e ushqimit të përditshëm;
 • Merrni komplekset vitaminë minerale;
 • Rregullisht kryejnë ushtrime të thjeshta fizike.