Display #
Title Author Hits
Anhiokardiohrafiya zemra admin 105
Anijet angiografi admin 89
Audiometry dëgjimi 1 admin 101
Baltë - Kundërindikimet baltë, joints baltë admin 103
Banja - Procedurat hydropathic admin 108
Baroterapyya admin 115
Bërthamore rezonancë magnetike - Metoda e diagnostikimit admin 144
Biopsi admin 94
Birë - si të bëjë të birë-1 admin 99
Catheterization fshikëz në gratë admin 105
Catheterization kardiak admin 107
Charcot dush admin 103
Darsonvalization admin 95
Diagnoza radioizotopi admin 102
Douching si për të bërë admin 84
Dush admin 93
EEG elektroencefalogramë admin 106
Emërimi Bronchoscopy si bronchoscopy bërë admin 87
Fasha fëmijët 1 admin 144
fasha ngrohjes medicinale admin 130
Fëmija klizmë admin 102
Fryrë duodenale admin 93
Halvanoterapiya në cosmetology admin 92
Holegrafiya admin 85
Hot compress admin 105
Images rezonancë magnetike admin 91
Jacuzzi banjot karbonike banjot radonit admin 120
Kateterizimit i fshikëzës admin 142
Kateterizimit i fshikëzës në meshkuj admin 114
Klizmë pastrimi admin 106
Kollë e thatë në mbytje bërë mbytje admin 131
Kundërindikimet Ynduktotermyya admin 133
Leeches mjekësore Leeches Trajtimi admin 105
Masazh admin 98
Masazh për fëmijët 1 admin 139
Metodat e terapisë fizike admin 109
Monitor vëzhgimi-1 admin 95
Një kompresë të ftohtë 1 admin 92
NORMAT ultratinguj admin 98
Operacioni laparoscopy - siç bëjnë laproskopiyu admin 109
Përcaktimi temperaturën e trupit admin 141
Përdorimi i ngrohjes pads-1 admin 149
Phonocardiography - Kryerja phonocardiography admin 89
Phototherapy admin 122
Priza veshit - trajtim dhe largimin e priza veshit admin 88
Procedura hazovidvedennya admin 96
Radiografi admin 101
Radiografi Radiometry admin 118
Reography dhe reohepatohrafiya admin 99
Rreze-X diagnoza admin 102
Shkalla Përkufizimi admin 94
Si catheterization-1 admin 97
Si kolposkopinë admin 128
Si për të vënë mustardë 1 admin 106
Si të masazh 2 admin 92
Si të masazh-1 admin 102
Teknologji Lavage stomakut admin 92
Terapi magnetike - contraindications për magnetike admin 232
Terapi mikrovalë, terapi mikrovalë admin 160
Terapi oksigjeni admin 350
Tomography llogaritur e barkut admin 143
Trajnimi fshikëz ultratinguj për kërkime admin 88
Trajnimi Hysterosalpynhohrafyya 1 admin 116
Trajnimi ultratinguj renale 1 admin 90
Trajtimi masazh admin 112
Trajtimi mjekësor bankat Bankat 1 admin 86
Ultratinguj barkut Përgatitja për ultrazërit-1 admin 108
Ultratingull admin 152
Ultratingull - trupi ultratingull admin 92
Uzi gjatë shtatzënisë admin 89
Vektorkardiohrafiya admin 102
Vodka compress admin 113
Zakone të këqija të marrë një orë e gjysmë çdo ditë të jetës sonë admin 99
Zemrat uzi admin 81