Hollim çikore


Çikore të konsiderueshme përshpejton metabolizmin dhe djeg yndyrë shpejt.

Për shumë vite shkenca ka qenë i studjuar ndikimin e çikore në procesin e reduktimin e peshë të tepërt.

Meleni grimcave rrënjët e këtij shitësi natyrore insulinë të ofruara në fund të shekullit të kaluar në dietë.

Mbështetësit e një dietë të shëndetshme flasin për ndikimin pozitiv të pijeve çikore në gjendjen e përgjithshme të trupit të njeriut dhe humbje të konsiderueshme peshe.

A është e mundur për të humbur peshë duke përdorur çikore ^


Vetitë kryesore të çikore që nxisin procesin e humbje peshe:

 • Ndihma për asimilimin e shpejtë të karbohidrateve,
 • efekt pozitiv në organet e tretjes,
 • të përshpejtojë metabolizmin e shkaktuar nga prania e bimëve të mëdha insulinë materiale, pektin dhe intibin:
 • Insulina përfshira në bimë rrënjët, parandalon glukozës nga të ardhurat karbohidrate dedikuar të bien menjëherë në gjak, dhe pengon insulinë. Prandaj çikore ndikon jo vetëm treguesit e peshë, por edhe një mjet i mirë për parandalimin e diabetit.
 • Bimët fibër perime japin trupit një dozë të caktuar të pektin, e cila është shumë e fuqishme ndezjes yndyrë dhe vendosjen sekretim të shpejtë të skorje riciklohen.
 • Përshpejtimi i metabolizmit është një çështje tjetër - intibin parandalon mbushje e qelizave yndyrë të marra menjëherë me energji ushqimit.
 • Gjithashtu ka një efekt të fortë diuretik në trup dhe me sukses eliminon lëngjeve të tepërta nga njeriu.

Të gjitha pronat e dobishme e mësipërme japin shkencëtarëve të drejtën të rekomandojë pranimin e përgatitjes bimor për humbje peshe, pa përdorimin e dietës dhe mbingarkesës fizike.

Një e rëndësishme hollim çikore përfitim të shihet nëse konsum prerë kalori në 1500 kalorive në ditë. Pa dieta strikte dhe parehati nga ushtrimi detyrueshëm në fuqi humbje peshe e çikore ndihmon në zvogëlimin e peshës së përgjithshme prej rreth 4 kg në muaj.

Si për të bërë çikore për humbje peshe: Doza e rekomanduar receta, contraindications ^

Teknologjitë moderne të lejojë që të prodhojë hollim shpjegueshëm çikore kafe pluhurat ngjashme hollim të shpejtë.

Terren dhe të thata rrënjë çikore për humbje peshe duhet të merren çdo ditë për disa muaj. Dy - tre gota pije gatuar rrënjë duhet të pini gjatë ditës. Pranimi i pijeve të tilla duhet të marrin rreth 25-30 minuta pas ngrënies.

Rregulluar siç duhet çikore metodë hollim jo vetëm të rregulluar metabolizmin dhe sjell kolesterolit, por edhe të ndihmojë me djersitje e tepruar. Rregullat themelore të marrë këtë substancë në bazë të konsumit të përditshëm trefishtë.

 • Për të përgatitur supë rrënjët zakonshëm Çikore duhet të vlim për dhjetë minuta deri në 1 orë. Lugë substance terren në 500 gram ujë.
 • Zierje duhet të insistojnë 2 orë.
 • Në zgjidhjen filtruar, ju mund të shtoni sheqer në shije dhe pije para se një vakt prej 100 ml.

Megjithatë, nuk presin që shuma e supë menjëherë do të heqin qafe e peshë të tepërt. Në gabuar mbingarkuar me karbohidratet dhe dietë yndyrë, vetëm çikore nuk do të ndikojë në mënyrë të konsiderueshme në procesin e humbjes së peshës. Ne jo vetëm që duhet të zvogëlojë dietë, por një rënie të konsiderueshme kalori tij.

Efektiviteti i humbjeve të procedurës kilogramëshe panevojshme do të arrihet në një qasje të integruar për humbje peshe. Kjo ulje e ushqimit, aktivitetit fizik dhe, përveç kësaj, duke marrë decoctions e rrënjët çikore. Kjo është, për bisedë fillestare njohjen për disa recetave përdorni këtë mrekulli rrënjët - bimëve për humbje peshe.

Çaj me sheqer për humbje peshe

Për shembull, çaj hollim mund të jenë të përgatitur në dy mënyra. Metoda e parë është më i mundimshëm, por më mirë mbron të gjithë të dobishme si substancë terren:

 • Gjatë 03:00 të insistojnë derdh një litër ujë të vluar 40 gram rrënjë të thatë.
 • Duhet të shtohet si ekstrakt brewed fllad çaj në proporcione të barabarta.

Metoda e dytë është shumë më e thjeshtë:

 • Blej pluhur çastit çikore.
 • Ajo duhet të jetë një filxhan ujë të vluar vetëm të shpërndarë pluhur dhe pesë minuta do të thotë është e gatshme për të marrë.
 • Ajo gjithashtu mund të shtohet në çaj të përgatitur fllad.

Kafe me sheqer për humbje peshe

Në mënyrë të ngjashme brewed kafe dhe një zgjidhje për humbje peshe. Ajo duhet të mbahet mend se çikore në këtë rast është një shtesë e dobishme.

 • Një filxhan kafe me sheqer mbyten urinë në qëndrimit në dietë dhe rrit aftësinë e trupit për të duruar uria.
 • Është e nevojshme për të aplikuar një pije 1-2 herë në ditë.
 • Kjo nuk do të sjellë dëm, të përdorin produktin, si pa frills panevojshme.

Çikore me xhenxhefil për humbje peshe

Jashtëzakonisht të dobishme për humbje peshe çikore kombinuar me xhenxhefil.

 • Për të bërë ajo merr vetëm 2 cm të xhenxhefil dhe një litër ujë të valë.
 • Për të shtuar aromë 2 ch.lozhky mjaltë, një gjysmë limoni të vogël.
 • Përzierje mbetet në një kavanoz të mbyllur gjatë natës dhe në mëngjes ai shtoi 2 orë. Lugë porshka. Pije është gati për përdorim.
 • Duhet të marrë gjysmë ore para ngrënies gjatë gjithë ditës.

Qumësht çikore për humbje peshe

Rregulloje desktop tuaj dhe të merrni dobitë maksimale nga ajo gjithashtu do të çikore me qumësht.

 • Për të përgatitur këtë pije duhet të marrë 2 tbsp. lugë terren ose çikore çastit, qumësht dhe ujë për një gjysmë filxhan çdo të lëngshme.
 • Çikore në prodhimin e pijes mund të përdoret jo vetëm në formë të pastër, por me disa shtesa. Për shembull, nga elbi terren.
 • Në pluhur duhet të derdh qumësht pluhur dhe ujë, llokoçis përzierje dhe pije pritën me gëzim pije kalori.

Disa Kundërindikimet për përdorim çikore justifikuar plotësisht veprimin e substancave bimore. Ndiqni sëmundje nuk lejon të marrë një zierje e rrënjët e saj:

 • venat me variçe,
 • gurët në veshka,
 • Sëmundjet kronike të stomakut dhe zorrët,
 • çrregullime vaskulare.

Por mos e humbni shpresën dhe të shqetësuar në lidhje me të. Ka shumë bimor dhe kimike droga që mund t'ju ndihmojnë për të reduktuar peshën mbivlerësuar.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin magnezi për humbje peshe.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe duke çikore ^

Komentet e shumta në zbatimin e çikore hollim thonë se, subjekt i kushteve të lidhura të tilla si dieta dhe ushtrimet fizike, përgatitje bimor ka një efekt pozitiv në të gjithë trupin e njeriut. Pesha humbje do të jetë gradual dhe të butë.

Në kushtet e mjekësisë humbje peshe rezultatet e shpejtë duke përdorur çikore praktikisht e pamundur, por një qasje të integruar ulur ndjeshëm në peshë dhe yndyra e trupit humbur përgjithmonë.