Uthulla e Molles për humbje peshe


Uthulla e Molles e bën humbje peshe lehtë dhe shumë të kënaqshme

Uthulla e Molles për humbje peshe është një mjet që ndihmon të shpëtoj prej kilogram urryer dhe e bën të humbur peshë shumë të lehtë.

Avantazhi kryesor i përdorimit të uthull molle për të humbur peshë është për të humbur peshë që nuk kërkojnë dietë të lodhshme me fanatizëm vizitoni palestra, të marrë drogë të veçanta ose plotësisht të heqë dorë nga ushqimet tuaja të preferuara.

Pronat e dobishme e uthull molle për humbje peshe ^


Përdorim më të zakonshme e uthull molle për humbje peshe në internet është lavdërimi i drejtë, të cilën shumë ky produkt thirrje një mjet i vërtetë mrekulli.

Me rëndësi të veçantë është përbërja unike e uthull molle. Ky produkt përmban:

 • më shumë se 16 amino acide,
 • vitamina të ndryshme,
 • carotene beta,
 • kalcium, magnez, sulfur dhe elementë gjurmë tjera,
 • pektin,
 • dhe acid oksalik, acetik laktik, dhe acid tjetër fenik.

Pronat e dobishme e uthull molle:

 • Ndihmon rivendosur proceset metabolike në trup, neutralizon radikalet e lira, duke parandaluar plakjen e parakohshme.
 • Perfectly pastron trupin e substancave të dëmshme, përshpejton metabolizmin, përshpejton ndarjen e yndyrave dhe karbohidratet.
 • Ndihmon në forcimin e imunitetit, të rivendosur ekuilibrin e natriumit dhe kaliumit në trup. Në sajë të këtyre pronave u ul oreksin dhe dëshirat për ëmbëlsirat.
 • Zvogëlon sasinë e kolesterolit në gjak, përmirëson traktin gastrointestinal, është një hipertension i mirë parandalues, atherosclerosis.
 • Ka efekt të shkëlqyer kozmetike: lëkurë të zbardhet, i jep forcë e flokëve dhe të shkëlqejë, largon aknet, heq corns.

Megjithatë, një mrekulli - produkt ka një numër të contraindications për të përdorur:

 • Ju nuk mund të abuzojnë produkt jo për të marrë djegie të mukozës.
 • Ajo është e kundërindikuar për njerëzit që vuajnë nga cystitis, pancreatitis, gastrit ose sëmundje peptike.

Nutritionists nuk e mohojnë humbasin peshë dhe për të sjellë përvojën e tyre se humbje peshe duke përdorur uthull molle është mjaft e mundshme. Përfitimet e uthull molle për humbje peshe është e qartë, sepse në një kohë të shkurtër, ju mund të humbni një kilogram pak, me asnjë përpjekje.

Humbur kilogramë shtesë është për shkak të faktit se toksina metabolizmin normale, janë nxjerrë, djegur dhjamin. Përveç kësaj, duke humbur peshë pothuajse ka humbur dëshirën për të ngrënë diçka të ëmbël ose miell.

Si për të bërë uthull molle për humbje peshe, receta, doza, contraindications ^

Ju mund të blini këtë produkt në një supermarket, dhe mund të jenë të përgatitur dhe uthull molle shtëpi vetëm.

Recetë për uthull molle për humbje peshe në shtëpi

 • Nevojë për të larë dhe të imët pres mollë.
 • Të ngrohtë mollë copëtuar, ju keni nevojë për t'i mbushur me ujë të nxehtë.
 • 1 kg fruta kosi duhet pour 100 gram sheqer.
 • Përzierje rezultuar Nevoja malik për të mbajtur në një vend të ngrohtë për 14 ditë, pastaj tendosje dhe derdh në anije për ri-fermentimi.
 • Pastaj ekstrakt mollë përhapet enë të ndara të jetë e mbushur nuk është fundi, që produkti mund të bredhin.

Ka shumë mënyra për të humbur kilogramë shtesë duke përdorur këtë produkt, e quajnë ato më të njohura.

Uji me uthull molle dhe mjaltë në një stomak bosh

Një mënyrë shumë e zakonshme për të humbur peshë dhe të pastruar trupin - një gotë të thjeshtë me ujë me një lugë uthull molle:

 • Pije duhet të pini 30 minuta para mëngjes.
 • Kjo pjesë mund të ndahet në tri pjesë dhe pije gjatë ditës.

Uthull Apple dhe mjaltë për humbje peshe - edhe kombinim perfekt i produkteve për të përshpejtuar djegien e kilogramëve të tepërta. Në pije e përgatitur duhet të shtoni një lugë çaji mjaltë.

Kineze musht molle uthull për humbje peshe

Kjo është një mënyrë efektive për të humbur peshë, patentuar nga kineze - prodhuesi, mbajti një certifikim të plotë shtetëror.

Sot, për lehtësi dhe më të mirë efekti ka hyrë në një kapsulë. Prodhuesi drogës premton se kapsula uthull molle për humbje peshe normalizes metabolizmin dhe për të ndihmuar të heqin qafe 10 - 20 kg në muaj, e cila është një i parregullt dhe shumë të rrezikshme për trupin e njeriut.

Molle musht uthull tableta për humbje peshe kundërindikuar sidomos për gratë shtatzëna, nënat pleqsh, njerëzit me sëmundje të zemrës dhe hipertensionit. Prandaj, nutritionists dhe mjekët nuk e rekomandojmë duke marrë këtë drogë për shkak të premtimeve të saj të errët dhe të dyshimta të prodhuesit.

Përfundon me uthull molle për humbje peshe

Përfundon - një mënyrë tjetër për të përdorur këtë produkt për të hequr qafe e peshë të tepërt. Shumë efektive musht molle uthull për humbje peshe bark, kofshë, dhe për të hequr qafe shënon shtrirje dhe celulitit.

Zgjidhja për mbështjellës mund të jenë të përgatitur si më poshtë:

 • Mix uthull molle dhe ujë raport prej 1: 1.
 • Rroba të lehta, por të plotë lagësht duhet të ujit, të përfundojë fushat problematike e saj, atëherë këto fusha prymotaty kapem film dhe të ulen për gjysmë ore nën një batanije të ngrohtë.
 • Zgjidhja është e rekomanduar më pas për të larë dhe të vënë në një trup ndonjë ilaç për celulitin.

Banja me uthull molle për humbje peshe

Banja me uthull molle është shumë popullor, sepse ajo ndihmon të relaksoheni dhe, sipas shumë komente, djeg mirë ato kg shtesë.

Ndihmë e mirë këto tuba, të shtrihen:

 • 30 litra ujë në banjo duhet të shtoni disa gota e uthull.
 • Pas 20 minutash të trajtimit lëkura bëhet e butë dhe të qetë dhe shënon shtrirje do të zhduket gradualisht.

Molle dietë musht uthull për humbje peshe

Ushqimi me uthull molle për humbje peshe me të drejtë mund të quhet një dietë për dembel. Kohëzgjatja e këtij programi dietë është 3 ditë.

 • Në ditën e parë para vakt për të pirë një gotë me ujë me lugë çaji uthull për çdo 30 kg të peshës. Për shembull, pesha e 60 kg duhet të pini një pjesë të dyfishtë të pije.
 • Në ditën e dytë për të pirë një litër zgjidhje: një gotë në mëngjes në një stomak bosh para ngrënies dhe në xhami gjumit. Pije mbetur për të pirë gjatë ditës.
 • Në ditën e fundit të ditës, përveç pije acetik lejuar për të ngrënë disa mollë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin qumështit për humbje peshe.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe duke uthull molle ^

Opinionet përdorni uthull molle për humbje peshe kontradiktore: shumë njerëz të humbasin peshë të vërtetë si këtë metodë, por ekspertët nuk e rekomandojmë duke e përdorur atë.

Rezultatet e përdorur uthull molle si vijon: një muaj ju mund të shpëtoj nga ekstra 5 kg, por, siç u përmend më lart, duke marrë këtë produkt duhet të përdoren me kujdes.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: