Hollim hip Rose


Rose hollim hip: receta shtëpi

Pronat medicinale e hips u rrit janë të njohur për njerëzit që nga kohët e lashta, megjithatë, e përdorin atë për të humbur peshë janë bërë kohët e fundit.

Kjo mrekulli - kokrra të kuqe mund të përdorni pothuajse të gjithë për shkak të avantazhin e saj të madh mund të quhet disponueshmërinë dhe lehtësinë e përdorimit.

A është e mundur për të humbur peshë duke përdorur Rosehip ^


Rosehip është një mënyrë efektive për të humbur peshë që ndihmon, në sajë të përbërjes së saj unike kimike, ajo është e lehtë për të hequr qafe kilogram panevojshme.

Rosehip është i njohur për vetitë e saj të dobishme për humbje peshe dhe përmirësimin e përgjithshëm të shëndetit:

 • Ajo përbëhet nga vitamina C, B, C, E, dhe një numër i elementeve gjurmë të tilla si kalium, hekur, kalcium, magnez, fosfor, etj
 • Përveç kësaj, ajo ka sheqer, pektin, glycosides dhe vajra esenciale.
 • Vlera e energjisë prej 100 g të manave të freskëta është 109 kcal, fruta të thata - 250 kcal.

Në mjekësinë popullore përdoret gjerësisht fruta dhe gjethet dhe rrënjët e bimëve, sepse rosehips siguron përfitime të pabesueshme për trupin e njeriut:

 • ka antimicrobial dhe anti-inflamator pronave;
 • normalizes të organeve gjakformuese;
 • rrit vetitë mbrojtëse të organizmit;
 • janë choleretic dhe diuretik;
 • tonet trupi në tërësi;
 • shërimin e plagëve.

Veprimi hips gjatë humbje peshe, që synon kryesisht në normalizimin e plotë të sistemit të tretjes. Përveç kësaj:

 • Për shkak të sasi të madhe të kaliumit, fruta dhe gjethet e bimëve të kontribuojnë për rivendosjen e bilancit ujit e kripës në trup, parandalimin e shfaqjes së edemë, yndyrë.
 • Hips pritjes hollim është një parandalimin e madhe e celulitit, promovon humbje të shpejtë të peshës të tepërt duke hequr lëngun akumuluar në hapësirën ndërqelizor.
 • Përfshira në frytet e vitaminës C bimore përmirëson qarkullimin e gjakut, sidomos në zonat problematike.
 • Pektin ndihmon shpëtoj toksina zorrëve, përmirëson traktin gastrointestinal.

Kundërindikimet për hips përdorimi hollim

Pavarësisht nga lista e gjatë e pronave të dobishme, përdorimi i hips në disa raste mund të jetë e kundërindikuar:

 • Kur gastrit, ulçerë peptike, aciditetit të lartë. Këto sëmundje mund të keqësohet për shkak të përmbajtjes në manaferrat sasi të madhe të vitaminës C.
 • Nëse cholelithiasis, diabet, sëmundje të zemrës dhe qarkullimit të dobët.
 • Njerëzit të prirur për reaksionet alergjike, skuqjen, etj
 • Nëse hipotension mund të pini vetëm infuzion alkoolit, hipertension - vetëm ujë.
 • A nuk të kryer shumë larg pije me manaferrat egra u rrit (trëndafili është quajtur), pasi ato mund të shkaktojnë probleme të mëlçisë.
 • Përveç kësaj, ajo është e rekomanduar për të pirë nëpërmjet një kashte concoctions të mos dëmtojë smaltin e dhëmbëve. Pas marrjes duhet shpëlarje gojën tuaj.

Për përdorim u rrit hollim: recetat e rekomanduara doza, contraindications ^

Hips supë hollim: receta popullore

Hips supë hollim

Nëse humbje peshe është më shpesh përdoret një zierje e frutave që është e shijshme dhe të ulët kalori (18 kalori në 100 g) pije. Cook është shumë e thjeshtë:

 • Një lugë gjelle e frutave të pastër duhet të vendoset në një tas smalt dhe derdh një gotë me ujë të valë.
 • Pastaj të sjellë një çiban dhe për të mbajtur për ngrohje të ulët për 10 minuta.
 • Pastaj të pini në një enë të mbyllur duhet të insistojnë për 12 orë.
 • Kur të kalojë kohë, tendosje supë emëruar.
 • Është e rekomanduar për të marrë të pirë dietik tri herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies për gjysmën e një gotë.

Duhet të theksohet se të gjitha vitaminat, e cila është e pasur me të egra u rrit, mund të shkatërrohet pas valë të zgjatur, është e rekomandueshme që të ndiqni udhëzimet pikërisht gatim objekteve. Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet zgjedhjes së frutave: ata duhet të jenë të forta dhe elastike, me asnjë gjurmë e myk, kërpudhat.

Hips infuzion hollim

 • Në termos duhet të zhvillohet tri lugë fruta, para pour një litër ujë të valë.
 • Ne rekomandojmë manave para-shtrirje për nxjerrjen jashtë tastier dhe të shëndetshme.
 • Insistojnë nevojë për të paktën një orë një pije dhe një maksimum prej brenda natës. Në rastin e dytë do të pini aromatik, pak kyslenkym.
 • Shkalla ditore e konsumit - 4 gota.
 • Është e rekomanduar për të pirë një pak të ngrohtë deri para përdorimit.

Rosehip dhe pesha sorbitol humbje

Hips infuzion shpesh e kombinuar me sorbitol për të pastruar mëlçinë, normalizimin e zorrëve dhe për këtë arsye humbje peshe.

 • Rekomanduar më parë për të përgatitur infuzion të egra u rrit manaferrat, bay 3 tbsp manaferrat 0.5 litra ujë, duke vendosur një termos dhe napolihshy gjithë natën.
 • Gotë në mëngjes e pije duhet të shpërndajë tre lugë sorbitol dhe pije në të njëjtën kohë.
 • Pjesa tjetër e infuzion, por pa sorbitol, për të pirë në 20 minuta.
 • Pas 45 minutave të marrë një pije të dytë mund të fillojnë të hahet.
 • Rekomandohet për perime mëngjes, fruta apo arra. Deri në fund të ditës ju nuk mund të marrë ushqim, është e këshillueshme që të mos gënjejë, dhe të angazhohen në punët e shtëpisë gjatë ditës.
 • Kursi i pastrimit në këtë mënyrë përbëhet nga 6 procedura duhet të kryhen me një interval prej 2 ditësh.

Para se të përdorni këtë, si metoda të tjera për humbje peshe dhe pastrim të trupit, të jetë i sigurt që të konsultoheni me një specialist.

Infuzion i hips u rrit dhe murriz hollim

Shtoje tek manaferrat Rosehip Murriz konsiderueshme të rritur pronat e dobishme e pije:

 • Për përgatitjen e tij duhet të marrë një lugë gjelle fruta copëtuar trëndafila të egër dhe një lugë çaji e manave copëtuar murriz.
 • Lëndët e para duhet të vendosen në një termos dhe derdh dy gota me ujë të valë. Mbush gjithë natën.
 • Mjet rezulton e ndarë në disa pjesë dhe pije gjatë ditës një orë pasi të hahet.

Kur kombinohet pritjes shypshynovoyi supë e të ushqyerit dietë dhe stërvitje, një muaj mund të përdorni për të arritur rezultate të prekshme.

Rosehip, oats dhe Kastrati: recetë për humbje peshe

Si shumë njerëz e dinë, dhe të kënaqur, dhe u ngrit dhe lë boronicë të ketë një ndikim pozitiv në trup, të ndihmojë në eliminimin e toksinave, normalizimin e traktit gastrointestinal dhe, natyrisht, e urrente kg humbur.

 • Për të përgatitur supë efektive, ju duhet të kënaqur, grimcuar rose hips (1 filxhan) copëtuar lë boronicë, lë thupër dhe buds, knotweed barit (2 lugë).
 • Oats, buds thupër dhe gjethet e boronicë duhet të krijoj 4 litra ujë të ftohtë dhe të valë.
 • Në këtë kohë manaferrat me trëndafila të egër duhet pour 1 filxhan ujë të ftohtë, të vënë në ngrohje të ulët dhe të sjellë një çiban, shtoni mosmarrëveshjen dhe vlim për 15 minuta.
 • Mbush për 45 minuta. Të dy pije duhet të mbajnë me napë, derdh në një kavanoz qelqi dhe ngrij.
 • Merrni 30 minuta para ngrënies 3 herë në ditë derisa supë është e gjatë. Në ditën e parë për të pirë ¼ filxhan, e dyta - me ½, të tretë dhe në vijim ditë - për 3/4 filxhan.

Kur pija është përfunduar, ajo është e rekomanduar për të bërë një pushim 14-ditore dhe pastaj të përsëritur kursin. Gjatë dietës duhet të hani më pak ushqime që përmbajnë proteina.

Xhenxhefil Rosehip dhe hudhër për humbje peshe

 • Për të përgatitur një ndihmë të tillë diete duhet të marrë xhenxhefil 2-3 cm të trasha, hudhër (2 karafil), u ngrit (2 lugë), një fetë e limon, pak mjaltë dhe ujë (1 litër).
 • Xhenxhefil dhe hudhër duhet hekura, pres manaferrat, shtoni mjaltë dhe limon pulpë, derdh të gjithë me ujë të valë.
 • Pije duhet të insistojnë në një termos për dy orë, pastaj tendosje nëpërmjet një sitë.
 • Merrni një gjysmë gotë tri herë në ditë para ushqimit.
 • Kohëzgjatja e kursit hollim - 30 ditë.

Hips dietë hollim

Sipas dietë 10-ditor lejohet një përdorim të caktuar ditor vetëm produkt i autorizuar në çdo sasi, me çaj dhe kafe duhet të zëvendësohet pije shypshynovym.

 • Dita 1 - ziera vezë.
 • Dita 2 - pule zier.
 • Dita 3 - djathë të ulët yndyrë.
 • Dita 4 - peshku i zier.
 • Dita 5 - perime.
 • Dita 6 - djathë të ulët yndyrë.
 • Dita 7 - fruta të freskëta.
 • Dita 8 - gatuar mish pa yndyrë.
 • Dita 9 - kos me 0% përmbajtje yndyrë.
 • Dita 10 - supë.

Gjatë Shypshynovyy dietë mund të humbni 6 kg shtesë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin hellebore për humbje peshe.

Hips supë hollim hollë dhe rishikimet e mjekëve rezultateve ^

Për të përmirësuar rezultatet e humbje peshe duke hips, ju mund të kombinoni concoctions pritjes bazuar në atë me dietën e duhur, jetese aktive dhe aktivitet të rregullt fizik.

Interneti mund të gjendet vetëm reagime pozitive në lidhje me përdorimin e hips supë hollim:

Elizabeth, 32:

"Me zierje e hips u rrit Unë jam njohur me fëmijërinë e hershme. Nëna ime gatuar atë dhe më dha çaj në vend. Vetëm një muaj më parë kam lexuar një artikull që ajo gjithashtu promovon humbje peshe. Pije supë hips tre herë në ditë për 100 ml në javë. Rezultati - minus 2 kilogram ".

Mary, 24:

"Kam përjetuar një dietë të bazuar në ijet manaferrat supë. U përpoq të përmbahen në mënyrë rigoroze për të gjitha udhëzimet, të hahet produkt të autorizuar vetëm në atë ditë dhe të gjithë larë poshtë me zierje të mrekullueshme. 10 ditë e humbur 5 kg. I këshilloj të gjithë. "

Jaroslav, 29:

"Kjo pije vitaminë pini rregullisht. Muaj, duke kombinuar pije me një mënyrë jetese të shëndetshme, kam humbur 7 kg. Unë kujtoj se mos harroni të shpëlaj gojën tuaj pas marrjes së një pije. Kjo është e nevojshme për të ruajtur smaltin e dhëmbëve nga shkatërrimi acid. "