Formësimin hollim


Formësimin e ndërtesës: trajnim për humbje peshe fillestar

Sot është formësimin hollim mënyrë të lirë, por shumë efektive për të djegur off kilogram shtesë dhe korrigjim.

Avantazhi është se ushtrimi i këtij programi mund të bëhet në palestër me një instruktor, dhe trajnimi mund të bëhet në shtëpi.

Thelbi i mësimeve formësimin hollim ^


Formësimin është një lloj i aktivitetit fizik lidhur me gjimnastikës ritmike dhe promovon jo vetëm humbje peshe, por zvogëlimin e vëllimit të trupit. A formësimin hollim të ndihmuar të shëruar dhe rinovimin e trupit.

Siç e dini, programi sheypinhovuyu hollim zhvilluar specialistë sovjetike për të sjellë në formën e modeleve, duke marrë pjesë në konkursin "Miss Universe." Ajo konsiston në kryerjen e ushtrimeve në muzikë ciklike ritmike.

Avantazhi kryesor i kësaj teknike është që pesha e humbjes mund të zgjidhni ushtrime të veçanta për të korrigjuar fushat me probleme. Rëndësishmja, rezultati pozitiv i formësimit, hollim në shtëpi mund të arrihet vetëm kur kombinuar stërvitje me ushqimin e duhur.

Para trajnimit rekomanduar lexuar contraindications të këtij programi për humbje peshe. Formësimin hollim shtëpi nuk është e rekomanduar për t'u angazhuar në rastet e mëposhtme:

 • në sëmundjet e kardio - vaskulare e sistemit;
 • prania e tumoreve malinje;
 • çrregullime mendore;
 • thyerje, sprains, periudhën postoperative;
 • sëmundjet kronike të sistemit tretës;
 • në prani të këmbëve të sheshtë.

Parimet themelore formësimin klasa të tilla:

 • duhet të marrë frymë me hundë;
 • mundësisht me ushtrime përfshijnë stomak dhe mbani drejt shpinën;
 • kryer trajnime në një humor të mirë;
 • kontroll dietë;
 • gjithmonë të bëjë të ngrohtë-up ushtrime para kryerjes korrigjimin fushat me probleme;
 • Për të shmangur dehidrimit, ju duhet të pini ujë gjatë stërvitje tuaj.

Formësimin e ndërtesës: trajnim për humbje peshe, përshkrimin e ushtrimeve, video tutorial ^

Formësimin hollim: mësimet video

Formësimin apo gjimnastikë: dallimet themelore

Disa njerëz besojnë se formësimin dhe gjimnastikë janë fjalë-sinonime. Siç e dini, të dy llojet e ushtrimit janë lëvizjet ciklike të kryera për procesin e të gjitha grupet e muskujve. Esenca e gjimnastikë është e gjatë, por formësimin - as edhe një mënyrë për të ushtruar, dhe mënyrën e jetesës.

Kjo për shkak se koncepti i "formimin e" përfshin jo vetëm ushtrime fizike që janë të zgjedhur për çdo person, varësisht nga pesha e saj, kushtetutën, sasia e muskujve dhe në masë yndyrë. Kur formësimin kuptohet si ushqimin e duhur.

Formësimin apo palestër

Duhet të theksohet se qëllimi kryesor i punësimit formësimin përforcohet kalori gjatë tendosje aerobic dhe korrigjimin e zonave të caktuara të problemit. Programi palestër për qëllim të korrigjimit të njëjtë.

Një tjetër ndryshim mes formësimin dhe palestër është që vetëm gratë të përfshira në formësimin dhe program palestër të përshtatshme për burrat.

Formësimin ose hap - gjimnastikë

Dallimi në mes formësimin dhe hap gjimnastikë është që lëviz hap gjimnastikë bazuar në hapat. Përveç veçantë platformë klasa stepper, dhe ushtrimeve që synon forcimin dhe hollim hips dhe mollaqe.

Për të luajtur formësimin është platformë në dispozicion stepper ose të tjera pajisje sportive.

Formësimin bark hollim dhe mbrapa

Për të humbur peshë në bark, ajo është e rekomanduar për të kryer ushtrimet e mëposhtme:

 • Ju duhet të shtrihen në barkun tuaj, pak i holluar duart drejtpërdrejta dhe vendin e tyre në frontin e ju me pëllëmbët së bashku. Është e rekomanduar për të ndarë gjoksin nga dyshemeja, pastaj të ulur atë poshtë. Bëni 3 grupe të 20 repetitions.
 • Ajo duhet të shtrihen në dysheme, kërrusem tuaj gjunjë dhe duart e tij prapa kokës së tij të fillojë. Gjunjë duhet të tërheqë në gjoks, heqjen legen off dysheme dhe ndaluar në një pozitë disa sekonda. Bëni 3 grupe të 12 repetitions.

Ushtrime për kofshët hollim dhe mollaqe

 • Ju duhet të ulen në dysheme, ngre këmbët tuaja dhe për të mbajtur tuaj të drejtë mbrapa. Ju duhet të kryejë 15-25 tilts përpara.
 • Ajo duhet të shkojnë prapa dhe të shpërndajë dorë për dore, një prirje këmbë në gju, dhe një tjetër për të ngritur fjalën për disa centimetra. Qëndroni në këtë pozicion për disa sekonda. Kryen 10 repetitions në çdo këmbë. Numri i qasjeve - 2-3.
 • Ajo duhet të jetë i drejtë, të vënë këmbët sup-width tuaj larg dhe këpucë me majë të ngjall veç e veç. E nevojës barabartë të rri duarkryq, pastaj të kthehet në pozicionin e fillimit. Kryen 25 squats.

Formësimin ushtrime për humbje peshe fillestar

Ardhurve që duan të humbin peshë në shtëpi, është e këshillueshme për të blerë një video në të cilën ata do të punojnë ose të kalojnë të paktën një trajnim me një instruktor në palestër.

Për fillestar një program i përshtatshëm ushtrim:

 • Nxehet. Brenda 5-7 minuta duhet të shkundur kokën e tij tilts në anën për të kryer, hidhen. Kjo është e nevojshme në mënyrë që të ngrohtë deri muskujt dhe për të parandaluar dëmtimin.
 • Press. Ju duhet të shtrihen në dysheme dhe të fillojnë heqjen supet e tij në një ritëm të shpejtë.
 • Thalia. Ajo duhet të jetë në dysheme, të vënë këmbët sup-width tij veç e veç dhe të kryejë tilts në anën e dorës kështu të çojë me dorën tjetër prapa kokës së tij.
 • Hips. Ju duhet të shtrihen në anën tuaj dhe të heqë këmbët fillojnë për të kryer në krye. Është e rekomanduar për të bërë 15-20 repetitions për këmbët drejtë dhe të majtë.

Formësimin ushqyerit për humbje peshe

Dietë - një kusht i rëndësishëm për humbje peshe suksesshëm. Duhet kombinuar stërvitje dhe dietë e duhur, ju mund të arrijë rezultate të mira. Parimet themelore të të ushqyerit janë:

 • Gjatë trajnimit duhet të braktisë plotësisht ëmbël, miell, yndyra dhe ushqime të skuqura.
 • Baza e dietë duhet të formojnë perime, fruta, mish, peshk.
 • 2 orë më parë dhe 2 orë pas ushtrimit është e këshillueshme që të mos ngrënë. Për ndërtimin e muskujve le meze të lehtë me produkte proteinike.
 • Nëse ju doni të ëmbël, ju mund të hani një copë çokollatë e errët ose një lugë çaji mjaltë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Callanetics për humbje peshe.

Shqyrton dhe histori të vërteta në lidhje me humbje peshe me formësimin ^

Rezultatet e humbje peshe me ndihmën e formimit tronditëse: një muaj e ushtrimit dhe kontrollin e dietë të rregullt mund të humbni 5 - 7 kg shtesë. Reagime pozitive prej lexuesve tanë besnikë hollim formësimin e gjimnastikës gjithashtu tregojnë efikasitet të lartë:

Natalia, 25 vjet:

"Pas lindjes kam fituar 10 kilogramë shtesë. Pasi në internet, unë rastësisht erdhi nëpër një video të formësimit të trajnimit. I vendosur për të provoni dhe të tërhequr. Unë jam i angazhuar për 2 muaj. 4 javë të trajnimit të vështirë unë kam qenë në gjendje për të hequr qafe shtesë 5 kilogram. I vini re se gjatë seancave unë u përpoq për të ndjekur parimet e të ushqyerit e duhur. Pas një muaji kam humbur edhe 5 kg. "

Marina, 30 vjet:

"Unë mendoj se formimin e një mënyrë shumë efektive e humbjes së peshës. Ushtrim muaj dhe dietë palosur saktë bel tim ulur në vëllim prej 2 cm. Gjatë kësaj kohe, kam humbur 4 kg. Rezultati i kënaqur të gjitha sugjerojnë një mënyrë për të humbur peshë. "

Margarita, 21:

"Kurrë më parë nuk ka qenë i përfshirë në sport, por një herë një mik më mori në një palestër, ku klasat janë mbajtur formësimin. Fillimisht shumë ushtrime dukej mua e vështirë, por në fund unë u bë i përjetshëm. Unë jam i angazhuar për tre javë. Rezultati im - minus 3 kg, shëndeti i përsosur dhe pije alkoolike të shkëlqyera ".