Mashtrimit në humbje peshe ose cheaters dietë


Mashtrimit në humbje peshe dietë ndihmon të mbajë gjatë pa ndërprerje

Pothuajse çdo grua të paktën një herë në jetën e tij u përball me problemin e kthimit kilogram humbur pas dietë përçarje. Bëhen dietë për humbje peshe apo dietë cheater është projektuar për njerëzit, sepse kjo ju mundëson për mashtrim trupin.

Avantazhi kryesor i mashtrimit («cheating» - në gjuhën angleze e mashtrim, mashtrim) në humbjen e peshës është kjo: një dietë ditë lejohet përdorimi i sasive të vogla të ushqimeve të preferuar ose enët.

Çfarë chytinh në humbjen e peshës ^


Procesi i humbje peshe nëpërmjet dietë të bazuar në chytinh për të shpejtuar metabolizmin dhe për të parandaluar fillimin e një efekt pllajë, kur një person i hedh një peshë të caktuar dhe mbi peshë nuk janë, procesi i humbjes së peshës ndalesa.

Ideja për të përdorur mashtrimit në dietë është Joel Marion - ". Bëhen veten për të humbur peshë" diete, autor i Duke hollim teknikë nuk ofron kënaqur hollë të njohura për të gjitha ditët e agjërimit dhe herë të ashtuquajturës boot.

Ai tërhoqi vëmendjen për faktin se mono rraskapitës - dietë nuk mund të kontribuojnë për humbje peshe efektive, sepse ulja në dietë me kalori dhe regjimit të rëndë stërvitje përfshijnë vetëm akumulimin e yndyrës në trup.

Marion bëri thirrje për përdorimin e rritjes ndërlidhës marrjes kalori për të mashtruar proceset metabolike. Kjo ide në dietologji lejon hollë të inkurajojë dhe të përgatisin trupin e tij për pesë ditë dietë të ardhshëm të rreptë.

Dietë dietë mashtrimit do të jetë efektive vetëm nëse kombinohet me humbje peshe e ushtrime fizike, të aditivëve natyrore biologjike që promovojnë humbje peshe, dhe e përdorin atë në vend të zëvendësues të sheqerit.

Bëhen dietë për humbje peshe pa ndërprerje ka përparësi të shumta:

 • dietë të bazuar në produkte të shëndetshme;
 • Programi është shumë i mirë psikologjikisht, sepse ata nuk e braktisin preferuar bën trajton për të gjithë;
 • Ju mund të ndiqni këtë dietë për një kohë të gjatë pa dëm për shëndetin;
 • çdo lloj aktiviteti fizik janë të mirëseardhura.

Por, si shumë metoda dietë e humbje peshe duke përdorur mashtrimin ka mangësi të caktuara:

 • nevojë për numërimin e kalorive;
 • sweeteners dhe zëvendësues të sheqerit si aspartame dhe Splenda konsideruar të dëmshme;
 • humbje peshe chytinh nuk është e përshtatshme për ata njerëz që nuk mund të kontrollojnë sasinë e ushqimit të konsumuar dhe të rëndë Gryka gjatë ditëve të ngarkimit.

Parimet themelore të humbje peshe dietë chytinh nuk nxisin lakmi, por mësojnë cleverly mashtrojnë trupin:

 • The "load" ditë të lejuara për të marrë ushqimin tuaj të preferuar. Hani ëmbëlsira dhe pasta, sigurisht, gjatë humbje peshe chytinh nuk është e ndaluar, por përparësi duhet t'i jepet ushqime të dobishme dhe ushqyese, të tilla si drithëra, perime, fruta.
 • Ju duhet të ndjehen të masës. Për 1-2 ditë e mashtrimit është e lejuar për të rritur përmbajtjen kalori nga 1000-2000 kcal në krahasim me të zgjedhur dietë kalori humbje peshe.
 • Çfarë është gjatësia ideale e "ngarkimit" e trupit? Mirë përkëdhel veten jo më shumë se dy ditë, por me një dëshirë të fortë mund të jetë pak dhe të vazhdojë të monitorojë vazhdimisht futje me kalori.
 • RDA e ujit të përdoret gjatë kopjimit, si në çdo dietat humbje peshe - të paktën dy litra.
 • Kafe dhe alkool duhet të zëvendësohet teas, brewed me herbs.
 • Ditë rikthim rekomandohet një herë në javë ose dy në varësi të kohëzgjatjes së dietës kryesore.

Kushtet mashtrimit menu hollim boot dhe ditës ^

Për të bërë menunë e ditës nuk është e nevojshme, si në ditët e mashtrimit është e lejuar për të marrë ndonjë gjë. Racion planifikuar përçarje mund të përmbajnë produktet e mëposhtme: drithëra, fruta, perime, fruta, ushqim deti, peshk, mish, verë, gjalpë badiava dhe çokollatë, arra dhe shtrëngon qumësht, akullore dhe djathë.

Sigurisht, sens të përbashkët duhet të jetë i pranishëm. Në fund të fundit, qëllimi cheating - nuk ha tepër dhe të gëzojnë ushqimin dhe të përgatiten për ditët e ardhshme dietë të rreptë.

Kur përdorni humbje peshe metodat e mashtrimit nuk mund të heqë dorë ushqim për pushime dhe ditëlindje. Llogaritja e vlerës kalorifike dhe numri i ditëve të boot është krejtësisht i varur nga gjatësia e dietë të përdorura.

 • Kur përdorni dietë 2-javor mund të organizohet vetëm 1-2 ditë boot. Kjo rrit numrin e kalorive të konsumuara në 1000 - 2000.
 • Nëse dietë zgjat nga një deri pesë muaj, chytinh organizohet çdo 7 ditë. Këto ditë, kalori dietë e përditshme mund të rritet vetëm për 800 - 1000 kcal. Vëzhgoni regjim. Nëse keni arritur të humbni peshë të lehtë, do të përpiqen për të mbajtur jashtë për disa javë pa ndërprerje për të arritur humbje peshe më të efektshëm.
 • Gjatë dietë deri në chytinh vjeçare duhet të kryhet çdo 5 ditë dhe 24 orë me rritjen e përmbajtjes kalori vetëm nga 400-600 kalori. Ju gjithashtu mund të bëjë një boot dyditore çdo 7 ditë.

Menu mostër për dietë datën boot ofrohet në vijim:

 • Mëngjesi: drithëra preferuar dhe fruta.
 • Rostiçeri: çokollatë, mundësisht të zezë.
 • Dreka: supë ose supë, pjekur, mish të pjekur ose të ziera, perime të zjera.
 • Rostiçeri: disa goodies, të tilla si akullore ose një fetë tortë.
 • Darka: peshk pjekur në furrë, sallatë.
 • Para se të shkoni në shtrat: një gotë kefir.

Kur të humbur peshë në një dietë të mashtrimit është e lejuar gjithashtu pini çaj bimor me ëmbëlsirat pak sheqer, por në sasi të vogla. Përdorni ushqime të njëjtat të pasura në yndyrë të kafshëve, një menu dietë duhet të kufizojnë ose përjashtojnë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Bran për humbje peshe.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët për mashtrimin në humbje peshe ^

Rishikimet e mashtrimit në një dietë mjaft kontradiktore. Mjekët, për shembull, nuk e rekomandojmë duke përdorur këtë metodë për humbje peshe, duke marrë parasysh kushtëzimet e stresit ushqim për trupin, dhe chytinh - edhe më shumë vizitorë.

Lose peshë, në të kundërtën, në shumicën e rasteve si mashtrimit në një dietë, dhe ata e gjejnë mënyrë shumë efikase e humbjes së peshës për rehati. Përveç kësaj, shumë njerëz të humbur peshë krah shumë i impresionuar chytinh psikologjik të humbjes së peshës, sepse dështimi i planifikuar nuk shkakton keqardhje dhe përshtatje më të mirë në dietë përdorur.

Rezultatet e mashtrimit pozitiv në humbjen e peshës në qoftë se ushqimi është përdorur si duhet. Pas një dietë të mprehtë lakmi të rreptë mund të ndikojë negativisht në të mëlçisë, stomakut dhe fshikëz fshikëz e tëmthit. Trupi nuk do të jetë në gjendje të procesit të një sasi të tillë të madhe të ushqimit. Pra, do të qëndrojë jashtë toksina dhe fermentimi aktive.

Këshilla të lartë për nutritionists duhura mashtrimit në një dietë duhet të duash veten, e di rreth si aktive të ushtrojë dhe hani e drejtë!

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: