Celuloza hollim


Pllakat hollim celulozë: komente, Prona të paluajtshme

Sot në farmaci dhe internet ju mund të blini shtesa të ndryshme biologjike që promovojnë humbje peshe shpejtë. Për fat të keq, disa prej tyre nuk janë të sigurta dhe mund të shkaktojë dëm serioz për shëndetin e njeriut.

Celuloza Pesha humbje është shtojcave krejtësisht të padëmshme diete, mënyrë të natyrshme bllokuar oreksin dhe dëshirën për të bëj diçka.

A është e mundur për të humbur peshë duke përdorur celulozë mykrokrystallycheskoy (KSM) ^


MCC (celuloze mikrokristaline) është lëndë e parë me origjinë bimore, të cilat janë bërë nga pambuku në vend me mbeturina indeve. Ne prodhimin e indeve të formuar grimca të ngurtë për të fshirë. Kjo ICC.

Përbërja e një substancë të ngjashme me yndyrë që njerëzit marrin nga fruta dhe perime. Ajo është përdorur edhe në prodhimin dhe të njohur E 460. celuloze mikrokristaline nuk është tretur, por është përdorur për të reduktuar përmbajtjen kalori të produkteve të caktuara.

Si rezultat i hulumtimit, ajo u gjet se shtues biologjik është gjithashtu shumë i dobishëm. Ndër pronat e celulozës për humbje peshe dhe përmirësimin e shëndetit mund të përfshijnë:

 • Ajo përmban fibra, e cila të sigurojë funksionimin normal të sistemit të tretjes dhe metabolizmit në trup.
 • Promovon pastrimin butë dhe efektiv të zorrëve.
 • Kjo hyhroskopychno substancë, që thyen veprimin e ujit dhe është zhytur.
 • Normalizes kolesterolit.
 • Pengon zhvillimin e tumoreve beninje dhe malinje.
 • Ndihmon në forcimin e sistemit imunitar.
 • Largimi i mbetjeve, toksina dhe produkte të tjera të kalbjes.
 • Shton energjisë, rrit efikasitetin.
 • Ajo është përdorur në praktikën mjekësore për të zëvendësuar qymyr aktivizuar për helmim.
 • Ndihmon në lehtësimin e simptomave të atherosclerosis, diabet.

Celulozë Veprimit në humbje peshe është si më poshtë:

 • Për shkak të faktit se trupi ynë është zhdukur një enzimë që digests ICC në glukozë, celulozë thith substanca të dëmshme dhe së bashku me ta heq ata nga zorrët.
 • Tableta ose pluhur bërë Pini shumë ujë. Pasi në stomak, MCC thithin lëngshme dhe të rritet në madhësi. Kështu, personi ka ndjenjën e ngopjes, e cila ndihmon për të shmangur overeating. Përveç kësaj, reduktuar futje e përditshme kalori.
 • Kur celulozës është në stomak dhe trupi nuk mund të tretet, ai fillon të shpenzojë për yndyrë të energjisë. Si rezultat, nuk është një humbje peshe shpejtë.
 • Fibra dietetike rrjedhin painlessly, pa shkaktuar dëm në trup.

Regjim Celuloza për humbje peshe është e thjeshtë dhe në të njëjtën kohë efektive. Përparësia e saj kryesore është se ai është i sigurt për shëndetin e njeriut dhe jetën.

Kundërindikimet për përdorim MCC për humbje peshe

Ashtu si çdo ilaç tjetër, në pulpë dhe contraindications janë disa nuanca në aplikimin:

 • Kujdes duhet të pini celulozës njerëz të prirur për kapsllëk.
 • Së bashku me celulozë duhet të marrë vitamina, sepse ajo heq nga trupi, jo vetëm të dëmshme, por edhe ushqyesve.
 • Nuk është e rekomanduar për të kombinuar këtë shtojcë me droga të tjera.
 • Njerëzit me bloating, çrregullime të tretjes, anoreksi dhe bulimia duhet të heqin dorë në këtë mënyrë për të humbur peshë.
 • Gjatë shtatzënisë dhe laktacionit përdorimi i MCC është rreptësisht e ndaluar. Gjithashtu nuk rekomandohet për humbje peshe celulozë moshuarit dhe fëmijët.

Celuloze mikrokristaline: përdorimi i recetave hollim ^

Pllakat celulozë hollim, pranimi, dozim

Sot MCC prodhuar në formën e tabletave, ose pluhur. Pluhur mund të shtohet në enët, të tilla si drithëra, supave apo broths. Edhe me pronat trajtimit të ngrohjes ICC mbeten të pandryshuara.

 • Shkalla e përditshme e tabletë ose pluhur është 50 tableta ose 25 gram respektivisht. Kjo Doza maksimale pije nuk është e nevojshme.
 • Është e rekomanduar për të filluar me doza të vogla dhe dy ditë e para të marrë një kapsulë në ditë. Pastaj, doza mund të rritet në 5 tableta në javë - deri në 10 muaj - 35.
 • Celuloza është e nevojshme për të ngrënë 20 minuta para ngrënies dhe të pini shumë lëngje. Në ditën që ju duhet të pini të paktën dy litra ujë të thjeshtë, duke përfshirë supave, çaj dhe kafe.
 • Kohëzgjatja e marrjes së shtojce dietetike - 30 ditë.
 • Pas një 10-ditore peshe break humbje program mund të përsëritet.

Ushqimi celuloze

Veprimi MCC do të jetë më i dukshëm në qoftë se ju merrni ilaçin në një sfond të dietat ulët kalori, me kalori të përditshme e cila është 1500 - 2000 kalorive. Një kusht i rëndësishëm për efektive humbje peshe - Ngrënia e ushqimit të shëndetshëm, dhe përjashtimi nga dietë të gjithë skuqur, yndyra dhe e ëmbël.

Është e rëndësishme për të ngrënë të paktën 5 herë në ditë në pjesë të vogla dhe të përdorin celulozë udhëzimeve të specifikuara. Menutë mostër në ditë si vijon:

 • Mëngjesi: bollgur, i gatuar në qumësht me fruta të thata dhe arra.
 • Rostiçeri: një copë bukë me djathë, mollë, çaj pa sheqer ose kafe.
 • Dreka: një supë drita e mish ligët, perime steamed.
 • Rostiçeri: një fryt pak ose perime, çaj.
 • Darka: një fetë e peshkut të zier me perime, një gotë kos.

Humbja e kilogramëve shtesë nuk do të mjaft të shpejtë. Për një muaj ju mund të shpëtoj nga të paktën 3-5 kg. Për të përmirësuar humbje peshe rezultatet duke celuloze gëlltitje duhet të jetë e kombinuar me ushqimin e duhur dhe aktivitet të rregullt fizik.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Fiber për humbje peshe.

Pesha humbje duke përdorur celulozës: Shqyrton dhe mjekët hollë rezultatet ^

Komente mbi zbatimin e celulozë mikrokristaline hollim të përziera: disa njerëz e admirojnë efekt madhështore, të tjerët argumentojnë se oreksi i tij nuk është i humbur në të gjitha.

Catherine, 23:

"Ky medikament ka tërhequr mua dhe disponueshmërinë e pronave të dobishme. Të gjithë njerëzit që duan të përdorin ICC për të humbur peshë të tepërt, unë do të këshillojë për të ndiqni udhëzimet dhe në çdo rast jo të zëvendësojë një pilulë të plotë vakt. Unë vetë pi kapsula celulozës për një muaj, por pa fanatizëm, por në mënyrë rigoroze në doza të treguara. Ka humbur peshë prej 2 kg. "

Lyudmila, 37 vjet:

"Unë nuk dua që shkruan një shqyrtim negativ, por unë personalisht ndjek humbje peshe nuk është shumë e përshtatshme. Pas 7 ditësh të fillimit të tabletave ICC unë filluan të ndjehen një trishtim të tmerrshme në stomak, kam filluar të paturit e kapsllëk. 1 kg në javë unë ende të humbur peshë. "

Irina, 34 vjet:

"Kjo është një mënyrë e shkëlqyer që kam mësuar nga shoku im më të mirë. Mund të thuhet, dhe më bëri të blerë celulozë. Tashmë pirë tableta 2 muaj, ndiqni një dietë të ulët kalori dhe të drejtuar në mëngjes. Rezultati - minus 7 kg. Para marrjes së MCC ju këshillojmë të konsultoheni me një dietës. "