Hoops hula për hollim


Hoops hula për hollim: llojet dhe pronat.

Hoops hula për të humbur peshë për vite konsideruar një nga treadmills më efektive në shtëpi.

Kjo imitues do të përmirësojë shëndetin, të normalizuar funksionimin e organeve të brendshme, dhe për të ndihmuar të heqin qafe e yndyrë në bel dhe abdomen.

Hoops hula klasa (Hula luajtur): përfitime për humbje peshe, si për të zgjedhur ^


Rrotullimi i luajtur në masazh bel është një kardio gjatë së cilës quickens pulsin dhe për këtë arsye të fillojnë kalorive djegur.

Përveç kësaj, hula-Hop ka një efekt pozitiv në trup, e cila është si më poshtë:

 • Hoops hula janë shumë të efektshme për shifrat e rregullimit, që pas përdorimit të tij yndyrë nënlëkurës ulur ndjeshëm.
 • Ky masazh luajtur ndikon pozitivisht në sistemin musculoskeletal, të frymëmarrjes, normalizes funksionin e zemrës.
 • Në sajë të luajtur dukshëm përmirëson lëkurën në bark. Nëse kryqe kthesë atë, ju mund të arrijë rezultatin e dëshiruar dhe të shpëtoj e celulitit.
 • Hoops hula jep një efekt masazh në zorrët dhe organe të tjera të tretjes.
 • A të luajtur ndihmë për të forcuar muskujt e trungut dhe fleksibilitet mbrapa.

Kjo pajisje është shumë e lehtë për t'u përdorur. Ushtrimet me hoops hula mjaft e lehtë për të zotëruar, për shkak se aftësitë e veçanta ose përgatitja fizike për përdorimin e saj është e nevojshme.

Në shtëpi në një nga hoops hollim Hula është e lehtë për të mbajtur, si luajtur nuk merr shumë hapësirë, dhe për klasat e nuk kanë nevojë për shumë hapësirë. Hoops hula mësimet në shtëpi nuk do të marrë shumë kohë, sepse ju mund edhe të tjerr luajtur ndërsa shikuar filmin tuaj të preferuar.

Për fat të keq, madje edhe në të tillë një mjet i dobishëm ka meta e saj dhe contraindications:

 • Klasat nuk rekomandohet vendosur rrethin gjatë menstruacioneve dhe shtatzënia.
 • Njerëzit të cilët kanë probleme me sistemin musculoskeletal, përkatësisht shpinë, ju duhet të përmbahen nga angazhimi me Hula-luajtur.
 • Në praninë e sëmundjeve gjinekologjike, sidomos në fazën akute, para se të përdorni Hula hoops duhet të konsultoheni me një specialist.
 • Kur sëmundja e veshkave apo luajtur zemra klasa janë të kundërindikuar.

Sot në dyqane sportive ju mund të gjeni shumë lloje të hoops hula-luajtur. Për të përcaktuar se cila është më e mira për të zgjedhur një të luajtur, ju duhet të takohet me varietetet kryesore Hula hoops.

 • Trupi hollim Hula Hoops është luajtur, e cila është e topa, spikes dhe gota thithje të cilat në mënyrë të konsiderueshme rritjen e efikasitetit klasa. Kur kryejnë ushtrime me luajtur, këto zona problematike elemente masazh, përmirësimin e qarkullimit dhe djegia shtresa yndyrë.
 • Magnetike hollim Hula Hoops luajtur është e bashkangjitur me magnet. Rruaza magnetike të krijuar një fushë magnetike që ndikojnë në lëvizjen e grimcave indet e infektuara të trupit të njeriut është i rregullt. Me topa magnetike përmirëson qarkullimin dhe lëkurë të ngopur me oksigjen.
 • Hoops hula Dodger për hollim kostum për atletët më me përvojë, për të cilët luajtur konvencionale janë të efektshme. Hoops hula ngarkesës mund të ketë një peshë prej 1.5 deri 2 kg. Ka hoops të ngurta dhe fleksibël peshuar. Me hoops elastike mund të kryejë një stërvitje, jo vetëm për bel dhe abdomen, por edhe për të shtrihen këmbët. Hoops hula ngurta janë të mira që ato ofrojnë ngarkesën mirë në bark dhe kofshë.
 • Hoops hula me të ndërtuar në counter kalori ju lejon të lehtë të kontrollojë sasinë e kalorive djegur gjatë një stërvitje. Gjithashtu, sensor tregon shpejtësinë e përsosur.

Zgjedhja hoops hula, ju e dini saktësisht se për çfarë qëllimi keni nevojë për të. Ardhurit e rinj, natyrisht, së pari është bërë e mirë me një klasa konvencionale të luajtur, por atletët të avancuara mund të rrotullohen version Dodger Hoop Hula hoops.

Nëse kryesor qëllimi -. Humbje peshe dhe korrigjimi i shifrave, diametri i të luajtur duhet të zgjidhet 90-120 cm Zgjedhja e një hoops hula masazh, ju duhet të jetë gati në siklet gjatë rrotullimit të saj dhe bruising, i cili do të mbahet pasi trupi merr përdorur për të stresit.

Ushtrimi me një Hoop Hula hoops për hollim dhe bel të hollë: rregullat, përshkrimin ^

Ushtrimi për humbje peshe me hoops hula.

Rregullat themelore hula hoops klasa:

 • fillestar duhet të fillojë me 15-minuta stërvitje në ditë dhe gradualisht të rritur kohëzgjatjen, sepse 20-30 minuta seanca me luajtur konsideruar më efektive;
 • mos harroni se luajtur rotacioni djeg më shumë kalori se sa dietë të thjeshtë;
 • për të shmangur bruising pas përdorimit të luajtur masazh të mirë për të blerë një rrip të veçantë për humbje peshe, të cilat do të zbutur goditjet vendosur rrethin në lëkurë;
 • sjellja e trajnimit mund të jetë paraqitja e mundësive të përshtatshme.

Pas zgjedhjes dhe blerjen e luajtur, ju mund të vazhdojë për përdorimin e saj aktiv. Ushtrime të veçanta me Hula-Hoop ndihmojë për të hequr qafe yndyrë në zonat më problematike.

Ushtrimet me hoops hula për barkun hollim

 • Këmbët duhet të vendosen në gjerësi shpatullave.
 • Hop nevojë për të rritur të dy duart mbi kokën e tij.
 • Me miratimin e një dispozite të tillë, zbatimi duhet të fillojë tilting përpara dhe prapa, dhe të majtë dhe të djathtë.

Ky ushtrim do të jetë më efektive nëse përdoret mashtrues luajtur. Vër ndihmën Hop për të hequr qafe yndyrë në bark. Numri i ushtrimeve - 10 prirjet në çdo drejtim.

Ushtrimet me hoops hula për bel i hollë

 • Ajo duhet të jetë i drejtë dhe sjell edhe një këmbë të tjera.
 • Rotacioni luajtur për të fillojë duke përdorur transferimin peshë nga një këmbë në një tjetër.

Ky ushtrim është një nga më të rëndësishme dhe efektive gjatë trajnimit. Nëse koha nuk është e mjaftueshme për klasat, trajnimi duhet të fillojë me këtë ushtrim.

Ushtrimet me hoops hula për hollim kofshët dhe mollaqe

 • Lëvizja është në pozitën e gjerësi të këmbët sup larg. Hop duhet të jetë mbi hips jo, bel, si të gjithë përdoren për të. Kjo marrëveshje hula hoops do të punojnë jashtë mirë glutes.
 • Kryen rotacionin në hips nevojë për 10 minuta. Pastaj e rekomanduar për të bërë një pushim të vogël dhe pastaj të përsëritur rotacionin.

Ushtrimet me hoops hula dorë

Ky ushtrim ka për qëllim ruajtjen e tonin e muskujve në duar.

 • Sepse është e rekomanduar për të rrotullohen luajtur në anën, duke tërhequr mënjanë.
 • Mbajtja rotacionin Hop kryer nga rotacionet duart shtesë.
 • Ju duhet të rrotullohen luajtur për 10 minuta në çdo anë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Tabata protokoll për humbje peshe.

Video, komente rezultatet e hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe duke Hula hoops ^

Rezultatet e humbje peshe duke hoops hula janë shumë pozitive: një çift i muajve të trajnimit mund të zvogëlojë peshën nga 3 - 4 kg dhe belit për të reduktuar sasinë e 4 - 5 cm.

Rishikimet e klasave hollim përdorur hoops hula mund të gjendet vetëm pozitive.