Palestër për humbje peshe


Palestër për humbje peshe ndihmon formojnë një trup të fortë dhe të shëndetshme.

Fitness - program shëndetësor që ndihmon në parametrat e saktë të formës dhe djegur ato kg shtesë.

Klasa të rregullta palestër, të cilat përfshijnë fusha të tilla si running, gjimnastikë, Pilates, Callanetics ose formësimin, për të ndihmuar të heqin qafe centimetra shtesë në bel, hips dhe mollaqe.

Thelbi i palestër ushtrime për humbje peshe ^


Program palestër për të humbur peshë është për të shpenzoj shumë më shumë energji sesa konsumojnë. Vetëm në këtë rast në mënyrë efektive do të kalorive djegur.

Palestër humbje peshe jo vetëm që do të heqin qafe e kg të urryera, por do të ndihmojë për të siguruar se trupi ishte i bukur dhe i shëndetshëm për shumë vite. Pavarësisht nga Drejtimi dhe trajnimit programet janë si më poshtë Pronat e dobishme e këtij programi shëndetësor:

 • Të bësh ushtrime të ndihmon për të forcuar kapilarët, përmirësimin e qarkullimit të gjakut, normalizimin zemrën.
 • Si rezultat i një kombinimi të palestër dhe të duhur të frymëmarrjes oksigjen të mjaftueshëm fillon të prekje. Kështu, shtresa yndyrore djegur. Rëndësishmja, procesi i djegies yndyrë nuk ndalet disa orë pas trajnimit.
 • Palestër për humbje peshe në shtëpi apo në djegien promovon glukozës në gjak efektive. Pas gjysmë ore e ushtrimit intensiv shteruar rezervat e karbohidrateve dhe fillon një zjarr të shpejtë yndyrë.
 • Me palestër përmirëson proceset metabolike, organet e brendshme të fillojë të funksionojë më mirë, është lëvizja kohë zorrë.
 • Nëpërmjet nyje rregullta okupuese bëhen muskujt më fleksibël - elastike dhe të aftë.
 • Njeriu bëhet më e disiplinuar. Përveç kësaj, klasat e rregullta palestër ndjeu një rritje e energjisë është lodhje kronike, rrit disponimin që rezulton nga prodhimi i endorphins.
 • Përmirëson gjumin, forcon shëndetin mendor.
 • Bërë aftësitë e të ushqyerit e duhur dhe kontrollin e vëllimit të ushqim që hahet.
 • Nga shumë lloje të palestër mund të zgjidhni opsionin më të përshtatshëm. Sot, për shembull, gjimnastikë popullore dhe hap gjimnastikë.
 • Humbje peshe palestër në shtëpi nuk është më pak efektive se ndjekin klasat me një trajner.
 • Jo vetëm gratë mund të bëhet duke përdorur rezultatet e palestër. Burrat palestër hollim janë po aq të zakonshme në vendin tonë.

Në rezultatet e palestër mund të gjendet vetëm komente pozitive. Të gjithë njerëzit që ra në peshë duke përdorur programin, e ndjekur rregullat dhe parimet themelore:

 • Klasa të rregullta. Numri ideal i palestër - 3 klasa në javë. Ajo është e mirë që të ndjekin mësimet në mbrëmje 17,00-19,00. Trajnimi Fillimi rekomandohet pas dy orë pas një vakt. Pas klasa gjithashtu nuk kanë nevojë për të ngrënë menjëherë.
 • Për të shmangur dëmtimin, duhet të fillojë trajnimin me kardionahruzok ngrohtë-ups ose të vogla. Këmbë Perfect apo drejtimin në vend që razohreyut muskujt dhe të përgatitur ato për ngarkesën e ardhshëm. Trajnimi Fundi duhet të stërvitje dhe të shtrihen.
 • Programi i trajnimit duhet të ndryshohet çdo muaj, për shkak se trupi mund të përdoret për të ngarkesës dhe të ndaluar procesin e humbjes së peshës.
 • Për një humbje të shëndetshme e peshë të tepërt duhet të kryejë dy kardio dhe energjisë ngarkesën.
 • Rregulli më i rëndësishëm - duhet të shpenzojë më shumë energji sesa konsumojnë.

Ashtu si me çdo palestër hollim program me disa contraindications. Nuk rekomandohet për trajnim në rastet e mëposhtme:

 • në temperaturë të lartë;
 • në prani të frakturave, mushkërive dhe frakturave me komplikime;
 • epilepsi, e cila mund të çojë në kapjen dhe zalisur;
 • Tuberkulozi i eshtrave dhe nyjeve;
 • në prani të tumoreve beninje ose malinje.

Mësimet palestër për humbje peshe: Përshkrimi i ushtrimeve, Video ^


Mënyrat për të humbur peshë duke përdorur një shumë të palestër. Atëherë konsiderohet më interesante.

Hollim Zumba palestër

Zumba Fitness për humbje peshe - një mënyrë jo vetëm të shkëlqyer dhe argëtim, por edhe të hequr qafe kg shtesë. Duke i kombinuar valle Latine dhe gjimnastikë, zumba stërvitje është si vijon:

 • Ajo fillon si çdo stërvitje trajnimi palestër.
 • Pas ngrohtë-up fillon të pushtetit, gjatë të cilave kryhen dy trajnimit dhe valle lëviz forcë.
 • Përfundon seanca disko, gjatë së cilës të gjithë mund të relaksoheni dhe të mësoni lëvizje të reja.

Fitness topin për humbje peshe

Ushtrimi 1 - Ngritja e legenit

 • Ky ushtrim punon jashtë muskujt e barkut në mënyrë të përkryer dhe këmbët dhe mollaqe.
 • Pozicionin e fillimit duhet të shtrihem dhe të ngrejë këmbën tuaj mbi topin, nuk prekur atë.
 • Kur heqjen e legen deri këmbët bien mbi topin.
 • Ngritja pelvisin e tij aq i lartë sa të jetë e mundur, është e nevojshme për të qëndruar në këtë pozicion. Numri i repetitions - 10.

Ushtrimi 2 - Spin

 • Pas theks duhet të vendoset këmbët shtrirë në fitball.
 • Kështu, është e nevojshme për të kryer ngadalë tjerrje, duke mos harruar edhe kujdes.
 • Ajo duhet të kryejnë 10 push-ups të tilla.

Palestër stomak hollim

Ushtrimi 1 - gjarpërues

 • Ju duhet të ulen në dysheme ose në një rrogoz dhe shtrydh sa më shumë që të jetë e mundur nëpër dysheme.
 • Këmbët duhet të jenë të sheshtë në terren.
 • Në këtë pozicion duhet të fillojë të rritet kokën dhe supet.
 • Ju mund të kryejnë kthehet kur heqjen e trupit, por kjo duhet të bëhet me kujdes.

Ushtrimi 2 - pikat këmbët

 • Ju duhet të ul receptorin e telefonit në bar dhe të fillojnë për të hequr këmbët pak prirje, pastaj ato më të ulët.
 • Me kalimin e kohës ju mund të komplikojë stërvitje, duke ngritur nivelin e këmbëve.

Ushtrimi Fitness hollim shtëpi duhet të jenë të rregullta. Vetëm në këtë rast ajo do të jetë e mundur për të arritur rezultatet e dëshiruara. Për palestër në shtëpi është mirë të përshtatshme squats, lunges, duke luajtur, shtangë dore, etj

Vini re se ushtrimi palestër për humbje peshe fillestar nuk duhet të jetë shumë e vështirë në fazën fillestare të trajnimit, ngjarjet nuk detyruar të vijnë në trajnim me sens të përbashkët.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Yoga për humbje peshe.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbjen e peshës, me ndihmën e gjimnastikës palestër ^

Rezultatet e humbje peshe me ndihmën e ushtrimeve palestër përfshijnë një muaj nga ushtrimi i rregullt mund të humbasin 3 deri në 6 kg në varësi të ngarkesës dhe karakteristikat individuale të organizmit.

Opinionet palestër dietë duke përdorur vetëm pozitive, pasi ajo mund të përdoret për të rregulluar formën dhe për të përmirësuar shëndetin.

Ne gjithashtu rekomandojmë shikojnë video - mësim "ushtrime të frymëmarrjes nga instruktor përkul Marina Korpan Trupit" për humbje peshe efektive bark disa centimetra në javë: