Dancing hollim


Lëvizjet Dance hollim të detyruar të punojnë në mënyrë aktive të gjitha grupet e muskujve.

Dancing për humbje peshe - një mënyrë shumë efektive dhe të kënaqshme për të djegur off kilogramë shtesë.

Përveç kësaj, përmes këtij lloji të stresit mund të gjenden jo vetëm hiri, plastike dhe sjellje të shkëlqyer, por edhe për të përmirësuar shëndetin.

Thelbi i klasave valle në vend të dietë hollim ^


Thelbi i ushtrimet valle për të humbur peshë është se ndërkohë që lëvizjet aktive dhe ritmike valle janë praktikisht të gjitha grupet e mëdha muskujve, përmirëson qarkullimin e gjakut dhe, për këtë arsye, që rrjedhin nga trupi i substancave të dëmshme dhe të djegur dhjamin.

Një klasa e rëndësishme valle karakteristike është se valle mund të fillojë dhe njerëzit pa trajnim të veçantë. Ju vetëm duhet të keni dëshirë dhe kohë të lirë.

Përfitimet dhe dinjiteti vallëzimi për humbje peshe:

 • Shpesh në lëvizjet e valle hollim nuk ka tension, tabu dhe ndalesa. Një person i angazhuar në vallet, merr kënaqësi morale, të vendosë ekuilibrin e brendshëm. Çdo njeri është i mirë për të kryer lëvizje të muzikës dhe të kuptojë se çdo hap që çon në figura ideale dhe tërheqëse.
 • Vallëzimi mbi efektivitetin e saj nuk ishte palestër inferiore. Loading fituar duke kryer lëviz valle, pavarësisht nga intensiteti i tyre, e cila nuk duket efekte të mëdha negative. Sesionet orë do të fluturojë shumë shpejt.
 • Catching vallëzimi, njeriu rejuvenates trupin si një e tërë: lëkura bëhet më e tendosur, zbehet rrudhat, shënon shtrirje.
 • Peshë të rëndë përshpejton metabolizmin, zemër të shëndetshme, të fitojë depresioni dhe lodhje, të rritur nivelin e vitalitetit, përmirëson disponimin dhe jep energji në det të rasteve të rëndësishme.
 • Në përgjithësi, duke kryer lëvizjet e valle rritur jetëgjatësinë.

Vallëzimi në shtëpi

Dance mësim në shtëpi do të jetë aq efektive nëse ngarkesa bie në internet ose të blejnë disqe në të cilën regjistruar mësimet video valle për fillestar.

Vlen të përmendet se shumë gra nuk e ndjekin mësimin grup dhe preferojnë vallëzimi për të humbur peshë për shkak të sistemeve të ndërtimit përmes figurave të shëmtuar dhe mungesa e palestër.

Pets vallëzimi për të humbur peshë, natyrisht, kërkojnë fonde për investime dhe humbje të konsiderueshme të kohës, megjithatë, kjo metodë ka një pengesë: gabim askush nuk mund të specifikoni asnjë gëzim dhe nuk mbikëqyrë. Përveç kësaj, paratë e paguara për klasat do të garantojë vizita të rregullta.

Dancing shtatzëna

Gjimnastikë valle për gratë shtatzëna - një mënyrë e madhe për t'u çlodhur dhe për të marrë nënat e ardhshme të energjisë pozitive. Sigurisht, stërvitje e madhe kundërindikuar në gratë shtatzëna.

Ju mund të marrin pjesë në grupin e veçantë të vallëzimit oriental, rumba ose samba për gratë shtatzëna në të cilat mësimi të përpunuara pikërisht ato muskujt që lehtësojnë shpërndarjen. Kur vallëzimi mom, fëmija gjithashtu merr energji pozitive dhe është gjithashtu vallëzimi.

Dancing për fëmijët

Dance ushtrim për fëmijët - një ushtrim shumë i dobishëm, i cili jo vetëm që fëmija aktiv energjisë drejtpërdrejtë në drejtimin e duhur, por edhe për të përmirësuar koordinimin e fëmijëve të forcuar shëndetin e tij. Përveç kësaj, fëmija mëson për të kërcyer disiplinë kolektive dhe komunikimin me kolegët.

Muzikë për vallëzim zgjedhur në varësi të drejtimit dhe dëshiron të hollë. Natyrisht, rezultatet do të jenë më të dukshme nëse gjatë valle ritmike dhe muzikë përvëlues.

Dancing kundërindikuar për njerëzit që vuajnë nga sëmundje të zemrës, frymëmarrjes dhe konvulsione. Para klasa valle për humbje peshe gjithmonë duhet të konsultoheni me një mjek. Varësisht nga rezultatet e anketës, ju do të zgjidhni numrin e ngarkesave dhe trajnimit, si dhe drejtimin më të përshtatshme valle.

Valle popullore për humbje peshe: Përshkrim lëvizjet, rregullat e ^

Për të kërcyer klasa ishin më efektive, ju duhet të ndiqni këto rregulla:

 • Klasat duhet të jenë të rregullta. Në mënyrë tipike, klasa valle janë mbajtur tre herë në javë për një orë.
 • Ju lutemi të jenë të durueshëm. Nga hera e parë vështirë se do të vallëzojnë bukur. Nuk ka nevojë që të përpiqen për të kujtuar të gjitha përnjëherë.
 • Rrobat duhet të përputhen me drejtimin vallëzimi. Nëse valleve të Amerikës Latine, më mirë për të zgjedhur diçka të ndritshme dhe të zjarrtë, qoftë në lindje - mundësisht nabedrennyy blej një shall apo rrip me monedha. Këto pajisje të ndihmojnë për të shijuar atmosferën e valle.
 • Nuk është e rekomanduar për të ngrënë 2 orë para trajnimit dhe 2 orë pas trajnimit. Uji në këtë mënyrë duhet në mënyrë aktive të pijshëm.
 • Mos harroni për frymë e duhur, e cila është baza e trajnimit efektiv.

Konsideroni zonat më të zakonshme të ushtrimeve valle që promovojnë humbje peshe dhe humor heqjen.

Ushtrime mëngjesit me vallëzim për humbje peshe

Gjimnastikë mëngjesit valle - çelësi për një ditë të mirë dhe humor të shkëlqyer. Quite mundësojë fuqizuar muzikë dhe do të kryejë squats, push-ups, ano, diluting lëvizjet e tyre valle.

Në një ushtrim të përfshijë vetëm ato lëvizje, zbatimi i të cilave do të ndikojë në fushat me probleme.

 • Për humbje peshe në zonën e barkut mund të vënë tuaj width këmbët supe veç e veç dhe të kryejë rotacionin legen muzikës së pari në njërën dhe pastaj në mënyrë tjetër.
 • Për të forcuar muskujt e këmbë është në këmbë ideale e zakonshme me shtangë dore në duart e tij.

Belly dance për humbje peshe

Dance orientale, para së gjithash, të promovuar humbje peshe në zonën e barkut, sepse në thelb të përfshijë muskujt e barkut. Gjatë një seancë mund të djegur rreth 400 kalori.

Kjo lëvizje popullore si dridhje, përmirëson gjendjen e lëkurës dhe eliminon "lëvozhgë portokalli në fushat me probleme.

 • Për zbatimin e tij duhet të qëndrojë deri të drejtë, atëherë ulur tailbone, të heqë gjoksin, për të reduktuar teh sup.
 • Gjunjë duhet të jetë vendosur alternuar, gradualisht përshpejtimin e ritmit.
 • Kofshët dhe bark të relaksuar.

Valle Fitness për humbje peshe

Qasje abonim në valle palestër mund të blihen në çdo qendër të mirë palestër. Ky trend kombinon elemente të vallëzimit dhe gjimnastikë lëviz.

Gjatë punësimit ose Latino kombinim hip-hop e squats alternuara, armëve Mahama dhe këmbët, etj

Zumba (Zumba) valle për humbje peshe

Zumba - very funny, të pasionuar dhe drejtimi relativisht e re valle. Kjo lëvizje ritmike dhe zbavitëse e kombinuar me ushtrime gjimnastikë. Për kilogram më efikase djegies gjatë klasave dhe ushtrime të frymëmarrjes të kryera.

Latine hollim Dance Amerikës

Besohet se për të arritur rezultatin e dëshiruar në humbje peshe më të mirë të angazhohen vallet vetme të Amerikës Latine.

Kur klasa janë pothuajse të gjitha muskujt, megjithatë, fokusohet në ijet dhe këmbët. Latina - destinacion i përsosur për ata që duan të harrojnë se çfarë celulitit.

Ne ju rekomandojmë të lexoni gjimnastikë artikull ujit për humbje peshe.

Video, komente rezultatet e hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe përmes vallëzimit ^

Rezultatet hollim ushtrime valle duke përdorur në vijim: në varësi të drejtimit dhe intensitetit të ushtrimit dhe dietë për një muaj të klasave valle mund të humbni 3 deri në 6 kilogramë shtesë.

Opinionet dietë përdorur klasa vetëm të mira valle. Të gjitha të festuar jo vetëm të humbur peshë efektive humbje peshe, por edhe një përmirësim të rëndësishëm në shëndetin.