Gjimnastikë hap për humbje peshe


Gjimnastikë hap përmirëson disponimin dhe ndihmon të luftuar depresionin.

Gjimnastikë Hapi - Një teknikë e zhvilluar nga një amerikan i quajtur xhin Miller, i cili me anë të seancave në gjendje të mbulojë pas një dëmtimi të rëndë në gju.

Pak program hap rehabilitimit është bërë një lloj i ri i palestër dhe fitoi popullaritet në mbarë botën për aftësinë e tij për të djegur yndyrnat padëshiruar në fushat me probleme dhe të përmirësuar shëndetin.

Thelbi i klasave hap gjimnastikë për humbje peshe ^


Hapi gjimnastikë është lëviz valle kryera mbi një kodër të veçantë të quajtur "Pulsanti".

Në këtë platformë siguron një mekanizëm me të cilin ju mund të përshtateni lehtë kulmin e saj dhe, rrjedhimisht, stërvitje me intensitet që do të bëjë ushtrime gjimnastikë hap për fillestar humbje peshe dhe njerëzit me përgatitje të mirë fizike.

Për shembull, një Pulsanti rishtar të përshtatshmet lartësi 15 cm, por për këtë lartësi do të jetë profesionale të mjaftueshme dhe kjo mund të rritet deri në 30 cm.

Nëse është e mundur të blejnë një abonim ose stepper në palestër, ku ai ndoshta është, ju mund të ndërtuar atë veten dhe klasa kryejnë gjimnastikë hap në shtëpi. Për ta bërë këtë, ju mund të ndërtojë një stol të vogël, por shumë të qëndrueshme.

Karakteristikat dhe Përfitimet gjimnastikë hap për humbje peshe janë si më poshtë:

 • Çdo ndihmë ushtrim për të përmirësuar gjendjen shpirtërore dhe për të luftuar depresionin.
 • Me ushtrimin e rregullt ul nivelin e kolesterolit në gjak. Si pasojë, rreziku i atherosclerosis, pancreatitis, sëmundje të zemrës.
 • Përmes trajnimit intensiv mund të pompë një grup të muskujve. Përveç kësaj, gjimnastikë hap ndihmon për të përmirësuar koordinimin, sjellje bëhet e drejtë dhe lëvizje - të qetë dhe të bukur. Njeriu është më e përshtatshme për detyrat e përditshme më të shkathët dhe fleksibël.
 • Gjimnastikë Hapi - një nga versionet më të përballueshme e ngarkesave aerobe, për shkak se klasa nuk kanë nevojë për të blerë një abonim në palestër ose pajisje të shtrenjta ushtrim. Ushtrimet ju mund të bëni në shtëpi, të shkarkoni video në internet hap tutorial gjimnastikë për fillestar. Gjimnastikë hap për blerje humbje peshe në shtëpi kërkon disa pajisje, të tilla si shtangë dore, topa dhe, natyrisht, veshje të rehatshme dhe këpucë.
 • Workouts rregullt të ndihmojë djegur dhjamin. Rezultatet do të jetë edhe më mirë në qoftë se ushtrimi aerobic kombinuar me ushqimin e duhur.
 • Hapi gjimnastikë treguar për njerëz të çdo moshe, si një tonik dhe të zhvillojnë efektin. Në varësi të gjendjes së shëndetit të kulmin e platformës do të jetë ndryshe.
 • Gjimnastikë hap për gratë shtatzëna është gjithashtu shumë i dobishëm, pasi ajo lejon mom për të mbajtur të arsyeshme edhe gjatë shtatzënisë. Megjithatë, ekspertët rekomandojnë që lartësia platforma që nuk i kalon 10 cm dhe workouts janë përjashtuar lëvizjet e papritur, hedhje, hedhje dhe lëvizjet e valle me intensitet të lartë.
 • Gjimnastikë hap për fëmijë - ushtrim, zhvillim durim e përgjithshëm të fëmijës dhe të kontribuojnë në përmirësimin e trupit. Aerobics pranuar duke filluar në kopshtin e fëmijëve, sepse ata mund të merrni fëmijën duke lëvizur nyjet formuar harku zhvillon ekuilibrin, forcon indet e muskujve. Përveç kësaj, fëmija bëhet më elastike dhe fleksibël. Në përgjithësi, fëmija në zhvillim është shumë harmonike.

Mësimet hap gjimnastikë për humbje peshe: Përshkrimi dhe rregullat e ushtrimit ^

Të hap klasa gjimnastikë çuar në rezultate të mira dhe kanë qenë plotësisht të sigurt, e konsiderojnë si më poshtë:

 • Mësimet hap gjimnastikë duhet të përfshijë të ngrohtë-up, trajnim themelor dhe mbajtjen. Stepper zakonisht gjatë ngrohtë-up dhe nuk e përdorin deri në fund të ngrohtë-up mund të fillojnë zashahivat më të lartë për të bërë për të mësuar për këmbët e saj në lartësi.
 • Ngrohtë promovon muskujve ngrohjes dhe shtrihen dhe për të parandaluar dëmtimin. Pjesa më e madhe e trajnimit përbëhet nga ushtrime themelore të tilla si hap. Në fund të grup kryesor i ushtrimeve të kryera për shtyp, mbrapa dhe të armëve. Gjatë hitches bie për t'u çlodhur dhe ende tërheq grupe të mëdha muskujve.
 • Për të zvogëluar rrezikun e lëndimit, kur duke bërë gjimnastikë, ju duhet të ngjiten në platformë duke përdorur muskujt e këmbë, por jo prapa, të qëndrojë në platformën e tërë këmbë, të mbajtur shpinën drejt, nuk përpiqet për të kryer të njëjtin ushtrim për më shumë se 60 sekonda.
 • Gjatë trajnimit janë të lejuar për të pirë ujë, por ajo është e rekomanduar për të ngrënë të paktën 2 orë para se të ushtrimit. Ju mund të kafshoj vetëm fruta ose kos.
 • Nëse gjimnastikë përkeqësuar gjendjen e shëndetit, ju keni nevojë për të ndaluar dhe për të marrë një pushim të shkurtër.
 • Fillestar duhet të rrisë ngarkesën gradualisht. Çdo lartësia pushtimi i platformës ju mund të zoom në dhe të marr një trap.
 • Gjimnastikë hap muzika duhet të jetë ritmike dhe të këndshëm. Lojtari më i mirë për të shkarkuar disa dhjetëra këngë dhe për të ndryshuar ato mujore.
 • Ky lloj i palestër kundërindikuar për njerëzit me sëmundjet e nyjeve, venat me variçe, si dhe një rëndim të sëmundjeve kronike.

Faqja gjimnastikë hap për humbje peshe ndihmon për të hequr qafe yndyrë në vendet më të trazuara. Në vijim do të përshkruajë ushtrimin më popullore aerobic për humbje peshe dhe rregullat për zbatimin e tyre.

Hapi gjimnastikë hollim stomak

 • Është e nevojshme që të hap këmbët në hap dhe rrinë këmbë të tjera. Pastaj ju duhet të kthehet në këmbë kthehet në pozicionin e fillimit. Për ushtrimin më të madhe të komplikojë efikasiteti nuk mund prystavlyayuchy këmbë në hap, dhe duke tërhequr atë në stomak. Kohëzgjatja e ushtrimit - 1 minutë.
 • Në këtë ushtrim, këmbët duhet të kthehet për të vënë në qoshet e kundërta të stepe. Pas kthimit në pozicionin e fillimit rekomanduar ligët kundër këmbë si të afërt me njëri-tjetrin. Për stomak të mirë hollim duhet të nxirren.

Gjimnastikë hap hollim kofshët dhe mollaqe

 • Ju duhet energjikisht të kryer këtë ushtrim. Së pari ju duhet të hap këmbë tuaj të drejtë në shkretëtirë dhe u largua për të rritur në mënyrë që aspiroi për mollaqe të pestë. Kryen 20 repetitions në çdo këmbë.
 • Një këmbë duhet të jenë në platformë, dhe i dyti të marrë përsëri. Në këtë kohë muskujt gluteal duhet të shtrirë. Numri i repetitions - 25 herë çdo këmbë.
 • Një këmbë duhet të rritet hapin dhe të dytë hedhin nga gju përpara. Përsëriteni 15 herë 15 herë më të drejtë dhe të majtë këmbë.
 • Ju duhet të jetë një platformë, pak përkulem përpara, bëj gju e një këmbë dhe një tjetër të marrë përsëri. Pastaj ju të kthehet në pozicionin e fillimit. Gjithsej duhet të përsëritet 10-12 sulme.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Notit për të humbur peshë.

Video, komente rezultatet e hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe duke gjimnastikë hap ^

Rishikimet e humbjes së peshës, me ndihmën e klasa gjimnastikë hap mund të gjendet vetëm pozitive, sepse ushtrim i tillë i thjeshtë mund të në mënyrë efektive të djegë dhjamin dhe të përdorin gjatë orës gjitha grupet e muskujve.

Rezultatet e humbje peshe me ndihmën e gjimnastikë hap janë: një muaj i trajnimeve intensive të kombinuara me ushqimin e duhur mund të humbni deri në 5 kg peshë të tepërt.

Rezultati individ humbje peshe duke përdorur gjimnastikë varet nga intensiteti i trajnimit dhe karakteristikat fizike të trupit.