Spirulina hollim


Spirulina hollim: përdorim në shtëpi

Spirulina hollim përdorur nga shumë gra për moshat, sepse ky lloj i algave ekzistojnë në Tokë rreth pesë milion vjet.

Në të egra që rritet në liqene e Meksikës, Afrikës dhe Kina. Por sot, fermë të veçantë ku Spirulina rritur me sukses artificialisht.

A është e mundur për të humbur peshë duke përdorur Spirulina ^


Spirulina - një alga gjelbër me një kompleks të veçantë kimike që përmban një sasi të madhe të hekurit, kalcium, kalium, mangan, zink, magnez, selen dhe vitamina C, E dhe C, dhe një shumë të proteinave, të cilat nga pronat e saj të dobishme edhe superiore të proteinave shtazore .

Pranimi i Spirulina për humbje peshe do të ndihmojë në sigurimin e trupit me një dozë ditore të proteinave, ndërsa kufiri nuk është tejkaluar. Alga lehtë kompenson për të gjithë mungesën e vitaminave të dobishme dhe bioflavonoids. Pasi në trup, kjo bimë butësisht mbulon stomakun dhe i jep një person një ndjenjë të ngopjes dhe plotësi, kështu që duan të hanë shumë më pak se zakonisht.

Pronat e Spirulina për humbje peshe:

 • Nxit përtëritje e trupit;
 • Ul kolesterolin, lipidet dhe sheqerit në gjak;
 • Ajo përmirëson efikasitetin e të gjitha organeve, veçanërisht sistemet imun dhe endokrine dhe tiroide;
 • Tregon trupin e kripërave të ndryshme, duke përfshirë metalet e rënda;
 • Shkëlqyer përmirëson metabolizmin;
 • Ul oreksin dhe urisë.

Mos harroni se algat vetëm ndihmon trupin të luftojë peshë të tepërt për shkak të shëndetit të saj të përgjithshëm. Por mos harroni në lidhje me ushqimin e duhur dhe stërvitje të moderuar, përndryshe efekti i përdorimit të saj nuk do të jetë aq e dukshme. Ndikimi efektiv në procesin e humbje peshe Spirulina është e mundur vetëm në kombinim me droga të tjera, të tilla si dietë.

Si të përdorni Spirulina për humbje peshe: Doza e rekomanduar receta, contraindications ^

Si të përdorni Spirulina për humbje peshe: llojet, doza

Ka forma dhe metoda e përdorur këtë mrekulli të ndryshme - algave. Para se të marrë Spirulina rekomandohet konsultimi me një mjek në subjekt në dispozicion për ju contraindications.

Doza e Spirulina për humbje peshe

Përfitimet më të mëdha të të ashtuquajturit "live" algave. Megjithatë, kjo nuk është aq e zakonshme.

 • 40 oz. çështje rekomanduar thatë tretur në një gotë me ndonjë pije, lëng, kos ose ujë.
 • Pini një koktej që ju duhet në mëngjes për gjysmë ore para një vakt.

Spirulina ka forma të ndryshme të lirimit:

 • Pluhur duhet të marrë një gjysmë lugë çaji në ditë. Ajo mund të përdoret si një erëza, dhe të shpërndajë atë në pije.
 • Pllakat janë të rekomanduara për të marrë 2 pjesë dy herë në ditë. Lahen poshtë ata kanë nevojë për shumë ujë.
 • Kapsula Doza ditore - 4 -6 copë. Ata kanë nevojë për të pirë tri herë në ditë në mes të ngrënies. Të rriturit për humbje peshe efektive duhet të marrë 6 tableta një herë në ditë, duke zëvendësuar atyre ushqimin.

Lose peshë duke përdorur Spirulina kurset e nevojshme. Kohëzgjatja e algave - nga 20 në 40 ditë, në varësi të efektit që rezulton. Kur marrjen e rëndësishme për të rritur numrin e ujit pije algat. Dita duhet të konsumojnë më shumë se dy litra lëng.

Për të ndihmuar të heqin qafe e celulitit dhe në mënyrë të konsiderueshme do të forcojë e lëkurës të lirshme do të përfundojë me Spirulina. Për ta bërë këtë, aplikoni një shtresë e hollë për të përgatitur më parë prej lëkure të nxehtë jetesës algave. Ndjekur përfundojë përfundojë trupit dhe të mbuluar me ngrohjen diçka.

Kundërindikimet për përdorimin e Spirulina

 • Spirulina nuk është e rekomanduar për gratë shtatzëna dhe lactating;
 • Njerëzit të cilët kanë sëmundje të veshkave dhe kancer tiroide, trombozë ose neurologjike, çrregullime këtë alga edhe kundërindikuar;
 • Hipertensioni është gjithashtu një arsye për të mos marrë Spirulina;
 • Goditje dhe diabetit për të trajtuar Spirulina ndaluar gjithashtu.

Kur zgjedh Spirulina duhet të kihet parasysh se sot shumë kompani kanë bërë të përfshirë në prodhimin e tij, por jo të gjithë të përmbahen në teknologjinë e duhur. Po, Spirulina mund të jenë të kontaminuara mikrotsistinami, të cilat shpesh shkaktojnë dështime në të gjithë sistemin e tretjes dhe të ketë disa efekte të rëndësishme anësore.

Për të shmangur këtë, ju duhet të ndjekim rreptësisht rregullat e prodhimit, i cili është shumë i kushtueshëm procesi. Disa kompani të paskrupullt, sidomos kineze, prodhimet e të cilit e tregut vetëm fiksuar, për të shpëtuar dhe për të prodhuar produkt me cilësi të ulët. Është më mirë për të blerë Spirulina që ka qenë prodhuar kompanitë e besueshme dhe është emërtuar «organike».

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Celuloza për humbje peshe.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe duke Spirulina ^

Sipas mjekëve dhe nutritionists rreth përdorimit të Spirulina përzier. Mjekët janë të sigurt se nuk ka pilula mrekulli, ata mund të flasin vetëm për kompleksin me një dietë të shëndetshme dhe të sportit.

Dhe më e rëndësishmja, para se të përdorni ndonjë pilula dietë, duke përfshirë Spirulina, ju duhet të konsultoheni me një specialist, sepse çdo vetë-ndërhyrje në trup mund të ndikojë në atë mënyrë të konsiderueshme.

Rezultatet e humbje peshe duke përdorur Spirulina, duke gjykuar nga shqyrtime gratë ende mjaft të mira. Shumë gra pretendojnë se duke përdorur këtë Bada ata arritën për të humbur peshë dhe për të përmirësuar shëndetin e tyre.

Rishikimet e Spirulina për humbje peshe përdorni lexuesit tanë të rregullt:

Natalia, 37 vjet:

"Unë u përpoq kapsula Spirulina, rezultati u ndje në disa ditë. I liked se unë nuk hasin ndonjë siklet, të tilla si goja e thatë ose marramendje. Ata mund të humbni peshë në dy muaj nga 16 kg dhe shumë krenar. "

Tatiana, 42 vjet:

"Pas disa muajsh të kësaj algave, pesha ime ulur me 6 kg. Filluan të ndjehen vetëm gjobë, u zhduk ënjtje dhe shurdhim në stomak. "

Elizabeth, 33 vjeç:

"Ai shpejt u bë një go peshë. Muaji rritur hollë për 10 kg. Por filloi gojën fortë thatë, pagjumësi, lëkura derdhur fytyre. Pas ndërprerjes së peshës u kthye në gjendjen e vjetër plus që kanë probleme shëndetësore, stomak hapur. "

Pesha humbje duke përdorur Spirulina është e mundur, ju duhet të ndiqni në mënyrë strikte udhëzimet dhe vetëm të ndryshojë jetën tuaj.