Hollim pastrues


Pastrues hollim: dobi dhe dëm.

Pastrues Pesha humbje nuk është mënyra më e dobishme, por shumë efektive për të shpejt të të hequr qafe peshë ekstra dhe pastruar trupin.

Pastrues hollim: dobi ose dëm ^


Sot, shumë vajza përdorin metoda të ndryshme për të marrë ose të mbajë një figurë të pakta dhe tërheqëse, shpesh pa menduar për pasojat.

Pesha humbje duke përdorur laxatives - një fenomen shumë i zakonshëm në ditët e sotme.

Laxatives forta përfshijnë:

 • Senna lë, vendas në çaj,
 • TEAS të veçanta me aditivët,
 • agjentë farmakologjike, të tilla si magnezi,
 • vajra vegjetale, e cila metodë është kryer në sasi të mëdha.

Shumë të miratojë këto fonde të vazhdueshme, kështu në mënyrë aktive të humbni peshë dhe për të vazhduar për të ruajtur peshën, nuk aplikojnë për këtë përpjekje.

Laksativ veprim në trup në dy faza:

 • Humbje të shpejtë në peshë dhe spastrim zorrëve duke përdorur laxatives për humbje peshe. Megjithatë, pavarësisht nga tërheqja e feces, nga trupi dhe është excreted fluide, pa të cilën trupi nuk mund të funksionojë siç duhet. Yndyrë nuk është e ndarë.
 • Faza e dytë vjen puna për të humbur peshë përdorimit të shpeshtë dhe të shkujdesur të laxatives forta. Në këtë rast, humbje peshe direkt për shkak të faktit se ushqimi praktikisht nuk është përthithur nga trupi, pra, të fillojnë yndyrë djegur. Si rezultat i kësaj, personi merr harmoninë lakmuar, por kjo nuk është tërheqëse, sepse trupi i saj bëhet i thatë, e cila në masë të madhe ndikon në pamjen: lëkurës, e flokëve dhe thonjtë.

Pro dhe laxatives përfitimit për humbje peshe

Efektive dhe të padëmshme pastrimin e trupit duke përdorur një pastrues të jetë e mundur vetëm në qoftë se pritja e tij e ka emëruar mjek të kualifikuar. Specialist domosdoshmërisht të rekomandojë duke përdorur mjete natyrore dhe të rekomandojë se si të përdorin atë.

Në afat të shkurtër, regjimit të duhur të pijshëm, dietë të ekuilibruar dhe kryerjen e aktivitetit fizik, spastrim trupi është shumë efikas.

Për shumë, duke humbur peshë të madhe përdorimin plus i laxatives është lehtësia e kësaj metode të humbjes së peshës. Ata janë të lumtur që shumë mund të hani, ulet në divan, pa kryerjen e aktiviteteve fizike, dhe në mënyrë efektive të humbni peshë.

Ju mund të përdorni një pastrues natyror në shtëpi. Laxatives natyrore në sasi të arsyeshme nuk do të dëmtojë trupin, por të ndihmojë për të normalizuar stol dhe të pastruar trupin.

Cons pasojat dhe rreziqet e laxatives

Si rezultat i përdorimit intensiv të laxatives në trup fillon mungesë dhe minerale ushqyesve.

 • Ndalesa proteina asimiluar nga organi që të çon në mosfunksionim e riparimin e indeve, duke reduktuar vetitë mbrojtëse të trupit, duke reduktuar prodhimin e enzimave që janë të rëndësishme për funksionimin normal të trupit.
 • Yndyrna Mungesa ndikojë negativisht membranave qelizore, të ndihmojë në uljen prodhimin e hormoneve seksuale.
 • Mungesa e vitaminave çon në humbjen e flokëve, fytyre, thonjtë i brishtë dhe tufa.
 • Neveri dhe stomakut dhimbje mund të ndodhë si rezultat i përdorimit të zgjatur të barnave që duhet të përdoren vetëm kur është e nevojshme. Siç e dini, efekti i drogës në thithjen kurriz të stol fluide dhe të rrisë presionin. Dehidrimi mund të shkaktojë të përzier, siklet dhe dhimbje barkut.
 • Përdorimi i rregullt i laxatives mund të shkaktojnë zorrëve rënie funksion të muskujve. Me fjalë të tjera, një person mund të humbasë pjesërisht ose plotësisht kontrollin e zorrë, duke çuar në një varësi në drogë.
 • Pas ndërprerjes së laxatives humbur kg mbrapa me shpejtësi të madhe. Përveç kësaj, dehidratim dhe mungesa e vitaminave të çojë në çrregullime metabolike.
 • Me përdorimin e vazhdueshëm të njerëzve duket jo vetëm varësinë fizike, por edhe psikologjike për laxatives.
 • Laxatives pritjes rreptësisht e ndaluar tendencën e trupit për inflamacion të zorrëve, çrregullime të tretjes, sëmundje të veshkave dhe të zemrës.

Si për të marrë laxatives për të humbur peshë: recetave dozë ^

Hollim TEAS me poslablyuyuchyyefekt: recetave.

Për procesin e humbjes së peshës duke përdorur laxatives nuk kishte asgjë të keqe të trupit, ju mësojnë rregullat themelore të pranimit.

Çaj pastrues për humbje peshe

Laxatives çaji nga gjethet e Hibiscus, Hibiscus, sudanez trëndafilit, etj nuk gjithmonë kanë një efekt pozitiv në trup.

 • Pranimi p.sh. Hibiscus brewed është e dobishme në qoftë se ajo të krijoj dhe të marrë kurse, mos përzihen.
 • Rezultati në këtë rast do të jetë vetëm pozitive: do të pastruar trupin, për të përmirësuar gjendjen e lëkurës dhe do të jetë 1-2 kg.

Kur marrjen e teas laksativ origjinës Lindore pamjen panjohur pashmangshme e pasojave të pakëndshme dhe efektet anësore të tilla si osteoporoza, dhimbje barku, vjellje dhe të tjerët.

Pilula Laxatives

Përdorimi i barnave pa recetë, mund të çojë në më shumë probleme shëndetësore. Ky medikament si Bisacodyl mund të shkaktojnë varësinë psikologjike dhe fizike dhe, për pasojë, zhvillimi i bulimia është overeating konstante.

Humbni peshë duke përdorur laxatives pilula është rekomanduar me forcë. Edhe një herë kemi parasysh se përdorimi i tyre pa mbikqyrjen e mjekut mund të çojë në pasoja serioze.

Laxatives për produktet humbje peshe

 • Ushqime që përmbajnë fibra, përmes të cilit stol lëvizin nëpër zorrët, duke eliminuar kapsllëk. Fibër shpjegueshëm dhe i pazgjidhshëm gjithmonë duhet të përfshihen në dietë. Fibër pazgjidhshëm është krunde tërshërë, oriz dhe bukë e zezë me krunde. Fibrave shpjegueshëm përfshira në kumbulla të thara, rrush dhe fiq.
 • Herbs natyrore. Efekti pastrues bëni bimeve të tilla si kamomil, acaroj apo aloe. Përdorimi i bimëve duhet të jetë jetëshkurtër. Në natën ju mund të marrë jo më shumë se 2-4 gota e TEAS bimor.
 • Produkte që përmbajnë magnez nevojshme për të rregulluar fazën e zorrëve, kontraktimet e saj dhe relaxations. Magnezi gjendet në ushqime të gjithë gruri, perimet me gjethe jeshile dhe arra.
 • Fluid, vepron në mënyrë të veçantë të pastër ende e ujit si një laksativ efektive natyrore. Kur në rritje futje fibra duhet të rritet përdorimi i ujit. 8-10 gota ujë për të pirë çdo ditë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin klizmë për humbje peshe.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbjen e peshës duke përdorur laxatives ^

Rezultatet e humbje peshe duke përdorur laxatives të ndryshme: me përdorimin e duhur mund të humbni peshë me disa kilogramë pa kompromentuar shëndetin.

Rishikimet e përdorimit laksativ për humbje peshe është kjo: tifozët e dietë të sëmurë si këtë mënyrë, por njerëzit të vetëdijshëm preferojnë punën e vështirë për të arritur qëllimet e tyre.