Hidhen litar për humbje peshe


Litar promovon humbje peshe duke përshpejtimin e metabolizmit.

Hidhen litar (litar) për humbje peshe - një efektive dhe të përballueshme mjetet me të cilat ju mund të bëni një hollë figura dhe tërheqëse.

Të bësh litar është e madhe, sepse ju mund të bëni ushtrimet në shtëpi dhe të mos humbim kohë dhe të holla në palestër.

Pesha humbje duke përdorur litar: përdorimi dhe efektiviteti ^


Pesha humbje duke përdorur litar bërë duke përmirësuar rrjedhën e limfatike, kalorive djegur aktive dhe të përshpejtojë metabolizmin duke u hedhur.

Trajnim me litarë skipping të ketë një ndikim pozitiv në shëndetin dhe kanë përparësitë e mëposhtme:

 • Jumping litar (skippinh) të sjellë një shumë të fun dhe të kthehet në fëmijëri, kur litar skipping ishte një subjekt i preferuar për argëtim.
 • Trajnimi litar për humbje peshe është gjithashtu shumë efektive. Një trajnim orë intensive mund të djegë më shumë se 700 kalori, e cila tejkalon rezultatet e orëve të trajnimit intensiv ose një afat të shpejtë.
 • Kur hedhur grupe të përpunuara të muskujve në vijim që janë të ngarkuar të dobët jetën e përditshme. Sigurohuni efikasitetit skippinh mund postrybavshy 15 minuta pa pushim. Ditën tjetër, edhe në njerëz me një përgatitje të mirë fizike do të ndihet jo vetëm dhimbje në muskujt e këmbëve, por edhe në muskujt e duarve, shtypni ose mollaqe.
 • Jumping litar - kardio madhe që përmirëson zemrën. Trajnimi i përshtatshëm është për njerëz të të gjitha moshave dhe intensitet të ndryshëm vetëm ngarkesës.
 • Shkarko njerëzit janë më të qëndrueshme dhe të qëndrueshme, sepse skippinh ndihmon të shpëtoj prej afat dhe të normalizojë funksionimin e sistemit të frymëmarrjes.
 • Litarë parandaluar shfaqjen e celulitit. Dhe jo domosdoshmërisht të mundi një litar skipping në fushat me probleme. Mjafton të angazhohen në të paktën 30 minuta në ditë. Për shkak të rrjedhjes së limfatike duke u hedhur edemë hequr, toksina që rrjedhin dhe për këtë arsye të reduktuar shtresa e yndyrë në fushat me probleme.
 • Litar Jumping në mënyrë efektive të ngrohtë deri muskujt sepse ato janë përdorur si një të ngrohtë deri para ndonjë ngarkesa.
 • Skippinh gjithashtu efektive për parandalimin e venat me variçe. Të paktën, kështu thonë të gjithë prodhuesit skakalok.

Skakalok Avantazhi më i madh është madhësia e vogël dhe me kosto të ulët pryhalok thjeshtë që mundëson klasa litar për të humbur peshë në shtëpi. Hidhen litar për hollim shtëpi - trajnerin më të thjeshtë dhe të përballueshme.

Pavarësisht nga përfitimet e mëdha që e bëjnë hedhje në trupin e njeriut, ata kanë disa contraindications. Nuk është e rekomanduar që të angazhohen skippinh njerëzit që vuajnë nga obeziteti, osteokondroza, scoliosis, venat me variçe, sëmundje të përbashkëta, sëmundjet e kardio - vaskulare sistemit.

Si te zgjidhni një litar për humbje peshe

Sot, shumë varieteteve pryhalok:

 • Litar kërcejnë mund të jenë të ngarkuar merret që rrisin ngarkesën në duar, apo të lehtësuar, të cilat komplikojnë skippinh kundërt.
 • Ajo mund të jetë e pajisur me një kundër bot, kalorive, madje edhe bateri rechargeable që është akuzuar në krahët dhe në hedhje.

Për të humbur peshë, jo domosdoshmërisht për të blerë newfangled disa litar me karakteristika të tjera. Të hidhen litar ishte e lehtë, ju duhet të zgjidhni gjatësinë e saj. Natyrisht, gjatësia optimale do të varet nga rritja e vajzave do të trajnojë me të:

 •  me rritje të 167 cm është më e mirë për të qëndruar në gjatësinë litar prej 2.5 metra;
 •  me rritjen e 167-183 cm janë 2.8 metra;
 •  vajza shumë të lartë me rritjen prej më shumë se 183 cm duhet të blejnë gjatësinë 3.1 metër e litar.

Jo domosdoshmërisht të vijë në dyqan kur blejnë litar, sepse nuk është një mënyrë për të kontrolluar kohëzgjatjen: për ta bërë atë të dyfishtë, tërheq dorën përpara. Litarë gjatësi të përshtatshme, në qoftë se ajo është gati shqetësimet gjinore, dhe nuk është i përshtatshëm, nëse ju nuk arrijnë në dysheme ose shtrirë në dysheme mirë.

Jumping litar (skippinh) për humbje peshe: Përshkrimi dhe rregullat e ushtrimit ^

Ushtrime Fit me skipping litar për humbje peshe si fillestar dhe jumpers të avancuara. Vini re se skippinh më efektive për fushat me probleme të tilla si kofshë, këmbë dhe stomak.

Për të rritur rezultatet e nevojës skippinh për kohëzgjatjen e punësimit ishte 30 minuta në një orë, pas vetëm gjysmë ore pas fillimit të trajnimit intensiv filluar të djegur yndyrë.

Ardhshëm do të jetë ushtrimet themelore që promovojnë peshe fushat me probleme humbje:

Litar Ushtrimi këmbët hollim

 • Skippinh këmbët hollim do të jenë efektive, në qoftë se jo vetëm të kërcejnë mbi dy këmbë, por në secilën këmbë, veç e veç.
 • Ju gjithashtu mund të rrotullohen duke u hedhur si një, dhe dy këmbët.

Ushtrimi litar hollim kofshët dhe mollaqe

 • Hedhur hollim kofshët dhe mollaqe pak efektive kur kombinohet me klasat e duhura të ushqyerit.
 • Gjithkush e di se yndyrë nga kofshët dhe mollaqe janë të fundit, kështu që ju duhet të vërtetë të përpiqen për të arritur këtë qëllim.

A litar bark hollim

Ushtrimet me bark hollim litar përdorur për një kohë të gjatë.

 • Për të djegur dhjamin në bark, ndërsa trupi i hedhur duhet të jetë tilted pak përpara.
 • Për këtë ushtrim për një media të mirë duhet të bëjnë litar disa herë për të marrë në duart e saj dhe të armëve të tërheqë përpara.
 • Pas pozitën fillestare mund të fillojnë shpatet ekzekutimit.
 • Ju gjithashtu mund të bëjë kthehet litar Korpusit në duart e tij.

Numri i repetitions - 35 shpatet dhe 35 të kthehet në çdo drejtim.

Ushtrimet më të zakonshme me litar skipping

"Bell"

 • Ushtrimi është me rotacion hedhje përpara - litar prapambetur.
 • Gjuha Trupat punë të ngjashme me zile punuar.
 • Gjatë ushtrimit të përfshirë muskujt këmbë dhe mollaqe.

Përhapet

 • Gjatë hedhje ju duhet të kthehen në gjunjë në drejtime të ndryshme ose përpara.
 • Rasti kështu duhet të mbetet e palëvizshme.
 • Ushtrimi promovon humbje peshe në bel.

Kalimit këmbët

 • Ju duhet të alternativ pozitën e këmbëve me gjerësi dispozitat këmbët sup larg, kryerjen e litar kërcejnë.
 • Ky ushtrim punon jashtë muskujt gjobë këmbë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni gjimnastikë Hapi artikull për humbje peshe.

Video, komente rezultatet e hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe duke përdorur litar ^

Rezultatet e humbje peshe duke përdorur litar do të shihet në një javë, këmbët dhe bel të bëhet mollaqe zbehta dhe më dinjitoz.

Me kalimin e kohës, shtypi dhe hips bëhen më lehtësim dhe muskujve ton të ngrihem në qiell. Një muaj të trajnimit intensiv mund të humbni peshë nga 3 në 7 kg në varësi të trajnimit.

Falë humbje efektive të peshës dhe shëndetin e mirë, humbje peshe komente duke përdorur litar vetëm e gjeti pozitive.