Fara liri hollim


Fara liri të ndihmojë për të humbur peshë të bjerë rreth 2 kg në javë.

Pronat e dobishme e fara liri u zbuluan nga shkencëtarët në fund të shekullit të kaluar.

Studimet kanë treguar se përbërja kimike e flaxseed përfshin një seri të plotë të ushqyesve të nevojshme për trupin e njeriut.

Karbohidrate të ulët dhe sasia e lartë e fibrave bën të mundur që të përdorin këto fara për normalizimin e të gjitha funksioneve të trupit të njeriut dhe humbje peshe butë.

Cilat janë përfitimet e shëndetit dhe peshe lirit humbje ^


Është e vështirë për të renditur të gjitha pronat e dobishme e Hollim flaxseed:

 • Para së gjithash, numri i madh i acideve yndyrore Omega-3. Farë lugë gjelle përmban rreth 2 gram yndyrë të nevojshme për koordinimin e duhur të zemrës dhe enëve të gjakut.
 • Gjithashtu, farë liri promovon humbje peshe përmes përmbajtjes së lartë të lignans në predha të drithërave. Phytoestrogens Lihnau janë shumë të ngjashme në përbërje të estrogjenit hormonit femëror. Zëvendësimi i phytoestrogen natyror të hormoneve në një grua ndihmon në parandalimin e kancerit.
 • Edhe më studiuar përfitimet e lirit hollim bollëkun e fibër. Krijimi i një efekt mbushje, ajo në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon sasinë e ushqimit të konsumuar.
 • Duke farë bluar liri për të humbur peshë, jo vetëm mund të mbrojnë veten e tyre nga të gjirit dhe kanceri i prostatës, por edhe të ngadalësojnë zhvillimin e tumoreve janë shfaqur.
 • Në kardio - vaskulare çrregullime Omega-3s mbështesë punën ritmike të zemrës dhe normalizimin dështim të zemrës.
 • Problemet diabetik mund të zvogëlojë futje e përditshme të lirit. Edhe një rënie të lehtë në të sheqerit në gjak mund të japë një efekt pozitiv në trajtimin e diabetit të tipit të dytë.
 • Disa komponentë në përbërjen e bërë dhe li dhe veprim anti-inflamator.

Si për të marrë farë liri për humbje peshe, receta, doza dhe contraindications ^

Nëse shqyrtohen veçmas efektet e flaxseed në dietë, rezulton se ka shumë droga dhe dietat projektuar posaçërisht për këtë qëllim.

Supë me fara liri

Para së gjithash, duhet të theksohet se farë liri është një pastrues i mirë. Ky funksion ndihmon për të shpejt të të hequr qafe të produkteve të përpunuara dhe pengon absorbimin e yndyrave përmes murin e zorrëve.

Zierje gatuar si duhet të lirit për humbje peshe nuk është vetëm të ndikojë pozitivisht në të gjithë sistemin e tretjes, por edhe të përmirësojë ndjeshëm gjendjen e flokëve dhe lëkurës.

 • Për të ruajtur pronat e dobishme e lirit zierje është e rekomanduar për të marrë çaj brewed fllad vetëm në formë.
 • Dy herë në ditë, një brewing lugë çaji, ju mund të merrni numrin e nevojshëm të substancave të dobishme.
 • Për të reduktuar peshën me 2 kg në muaj duhet të krijoj një zierje e përditshme.
 • Zavaryvshy ujë të valë dhe prokyp'yatyvshy për gjysmë ore, zierje filtruar e flaxseed marrë 100 gram gjysmë ore para ngrënies.

Mjekësisë tradicionale ofron farë liri përdorimi terren dhe si aditivëve të ushqimit. Në çdo pranimin e fara terren janë aktivizuar procesin e tretjes dhe të reduktuar peshën. Këtu rregullin më të rëndësishëm - pritjen e rregullsisë. Përndryshe, e gjithë ideja është dënuar me dështim.

Një dietë me fara liri me kos

Në mjekësinë popullore, ka shumë nutritionists kërkimore në mbarë botën. Më të popullarizuara dhe të lehtë të arritshme dietë - është shtuar flaxseed me kos të thjeshtë.

Pije duhet të merret vetëm një herë në ditë si me poshte:

 • 1 javë. Mix 100 gram. Kos me 1 lugë çaji lirit.
 • 2 javë. E njëjta dozë e kos dhe kanë 2 lugë fara.
 • 3 javë. Në 100 gram. Kefir shtoni 3 lugë fara.

Rritja graduale e numrit të farave në pije parandalon streset e brendshme të sistemit të tretjes dhe nuk do të lejojë humbje peshe papritur.

Pelte liri dhe çaj

Kur gatim pelte gjithashtu mund të shtohet në flaxseeds ende të nxehtë pije. Gjatë ftohjes pelte liri goxha bymehet. Merrni një pije shumë rregullisht.

Efekti i humbjes së peshës arritur dhe duke marrë farë liri me çaj të zakonshëm. Çaj të nxehtë me lirit për humbje peshe nuk është vetëm e shijshme, por edhe jashtëzakonisht e dobishme.

Vaj liri për humbje peshe

Vendimi racionale për të humbur peshë është e mundur për të mbështetur, duke marrë vaj nga fara liri. Më të mirë të blerë atë në farmaci. Vaj flaxseed duhet të jetë transparent, ngjyrë të verdhë-gjelbër dhe nuk ka sedimenteve.

 • Në një gotë ujë apo lëng duhet të shtoni 2 tbsp. lugë vaj flaxseed.
 • Merrni një pije duhet një herë në ditë.

Ka disa mënyra që marrin vaj flaxseed për humbje peshe. Vaj të pastër liri me hollim mund të marrë 1 teaspoonful me stomak bosh. Kjo jo vetëm që shërohen dhe të ndikojë në humbje peshe, por edhe lehtësimin e kapsllëk.

Duke përdorur vaj flaxseed kur gatim sallatë perimesh, për të shtuar në vaj ulliri. Një disa pika lëng limoni do t'ja jap këtë apetytnist pjatë dhe shije të paharrueshme.

Kundërindikimet për përdorimin flaxseed Hollim

Ka edhe contraindications për përdorimin fara liri:

 • Para së gjithash, kur të marrë një mbidozë e barnave që përmbajnë farë liri. Në përbërjen kimike të ky ilaç është cianid natyral. Kështu fara mirëseardhura liri kryer më pas trajtimit të nxehtësisë, në të cilën cianid tretur, dhe helmim do të jetë.
 • Gjatë shtatzënisë, merrni ilaçe në depo, e cila përfshin farë liri nuk është i rekomanduar.
 • Gjithashtu të përmbahen nga dietë flaxseed duhet të jenë njerëz të cilët kanë një predispozitë për sëmundje të traktit gastrointestinal. Përgatitjet e lirit kanë një veti të forta choleretic.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin e karbonit aktivizimit për humbje peshe.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe duke farë liri ^

Duke gjykuar nga kritikat e shumta në internet rreth asaj se si për të humbur peshë përmes pritjes lirit, efektet pozitive të arritur një numër të konsiderueshëm të grave që marrin drogë. Ata vënë re humbje peshe prej rreth 2 kg në javë. Sigurisht që ka komente negative, por ata janë shumë të pakta dhe ato janë të shkruara, si rregull, njerëzit nuk bashkëngjitni contraindications rëndësinë e drogës.

Disa të anketuar vërejtur shije probleme fara liri. Por kryesisht faqet e internetit e përhapur reagime pozitive dhe entuziast në lidhje me përdorimin e lirit hollim. Përveç humbjes së peshës, njerëzit e vërejnë përmirësim në shëndetin e përgjithshëm dhe efektet pozitive të lirit për humbje peshe.