Qumësht hollim


Përdorimi i carangth qumësht për humbje peshe redukton peshë nga 5 kg në muaj.

Carangth qumësht ose carangth lidhet me bimët medicinale. Për një kohë të gjatë ajo është përdorur në sëmundjet e tëmthit dhe mëlçisë.

Megjithatë, si rezultat i kërkimeve u zbulua se Qumështi ndihmon djegur dhe kilogram të panevojshme.

Pronat e dobishme e qumështit për humbje peshe ^


Përfitimet e qumështit për të trupit dhe humbje peshe është e qartë, për shkak se ajo është e përbërë nga ushqyesve në vijim:

 • Silymarin, e cila ndihmon në forcimin e membranave qelizore, formimin e qelizave të reja. Për më tepër, për shkak të këtij efekti i substancave në trupin e toksinave neutralizuar.
 • Vajra yndyrore të nxitur rivendosjen e indeve, të përshpejtojë metabolizmin, plagë shëruese, të parandaluar efektet negative të carcinogens në trupin e njeriut.
 • Vaj esencial përshpejton sekretimin e carangth qumësht hekurit dhe stomak.
 • Me katranit Qumësht përmirëson imunitetin dhe është dezinfektues.
 • Mukusit, të cilat janë pjesë e murrizat, shëruar plagët, hiqni gëlbazë.
 • Lignano që janë edhe pjesë e një përbërje të veçantë të qumështit, të shpëtoj e substancave të rrezikshme të parandalojë zhvillimin e kancerit, të ulur nivelet e kolesterolit në gjak. Përveç kësaj, lignans të përshpejtojë metabolizmin, normalizimin e bilancit të hormoneve, të përmirësojë sistemin nervor.
 • Në sajë të flavonoids forcuar kapilar stabilizues presion, funksionimin normal të zemrës.
 • Me pjesëmarrjen përfshira në saponins bimore është sekretimi i gjëndrave bronkiale, sinteza e kortikosteroideve. Saponins rregullojnë Uji dhe kripa e metabolizmit, të ndihmojë në lehtësimin inflamacion.
 • Përmbajtja e acideve organike efekt i dobishëm në metabolizmin.
 • Proteine, e cila është pjesë e bimëve medicinale që mund normalizojnë ekuilibrin hormon, përmirësojnë vetitë mbrojtëse të trupit.
 • Alkaloide lehtësimin e dhimbjeve dhe të ndihmojë për të normalizuar qarkullimin e gjakut.

Thistle promovon humbje peshe për shkak të faktit se ka një kurë për sëmundjet e sistemit nxjerrës. Duke falsifikim punë, të tilla si mëlçi, Qumësht tregon trupin e kolesterolit dhe të substancave të tjera të dëmshme, e cila mund të shkaktojë shtim në peshë dhe trashje.

Përveç kësaj, përdorimi i këtij barishte pastruar përsosmërisht zorrët e feces vjetra, nivelet e reduktuara të kolesterolit të keq dhe të sheqerit në gjak, funksionimin normal të sistemit urogjenital, etj Kjo tregohet nga kritikat e shumta të mira të humbur peshë duke përdorur carangth qumësht.

Si për të marrë carangth qumësht për humbje peshe, receta, doza, contraindications ^

Megjithatë, pavarësisht nga një listë të tillë të madhe të pronave të dobishme, Qumështi ka contraindications dhe mund të shkaktojë efekte anësore. Aplikoni carangth qumësht duhet me kompetencë, pas konsultimeve me një specialist. Ajo duhet të mbahet mend se centrali është i kundërindikuar:

 • prania e intolerancës individuale,
 • çrregullime mendore,
 • depresion
 • epilepsi.
 • KUJDES Gjembi duhet të jetë shtatzënë dhe nëna,
 • njerëzit me kancer.

Në rast të përdorimit të tepruar të bimëve mjekësore mund të jetë efekte anësore të tilla si bloating dhe dispepsi, dhimbje koke, skuqje të lëkurës.

Për efekti i humbjes së peshës duke përdorur Gjembi ishte më e fortë, ajo duhet të jetë e kombinuar me luleradhiqe. Rrënjët luleradhiqe janë diuretik dhe si qumështi dhe mbështetjen e mëlçisë normale, fshikëz fshikëz e tëmthit. Gjethet luleradhiqe janë shtuar në salads ose gatuaj ato çaj.

Çaj me carangth qumësht

Thistle gjithashtu mund të jenë të dobishme për të përgatitur çaj. Për përgatitjen e tij është e nevojshme:

 • lugë gjelle fara grimcuar gjemb gomari,
 • pastaj fara grimcuar derdh ujë të valë (3 gota)
 • zier,
 • thahet.

Përdorni çaj carangth për humbje peshe është e rekomandueshme 2 - 3 herë në ditë. Pini një filxhan çaj mrekulli më të mirë gjysmë ore para ngrënies dhe në mbrëmje para gjumit. Ju gjithashtu mund të merrni një lugë çaji të farave në formë të pastër para ngrënies 3 - 4 herë në ditë dhe të pinë ujin e tyre.

Aktualisht humbje peshe ndihmë carangth në vijim do të thotë:

Vakt Qumësht për humbje peshe

Vakt Qumësht për humbje peshe - një droge që është përdorur për të përmirësuar cilësinë e gjakut, pastrimin e mëlçisë dhe veshkat. Kjo është biologjikisht aktive aditivëve (BAA) në formën e miellit nga farat e bimës.

Pluhur Qumësht për humbje peshe, e cila heq substancave të dëmshme nga trupi, janë mjet padëmshme parandaluese. Medikament mund te perdoret ne forme te paster ose shtuar për ushqimin gjatë përgatitjen e tij.

Kapsula Qumësht carangth për humbje peshe

Kjo është një vaj i dhënë barishte, bërë në shell natyrore. Përshtatshme duke marrë vaj për njerëzit që nuk e pëlqejnë shijen e gjalpë, për shembull, në salads.

Përveç kësaj, prodhimi i naftës në kapsula ndihmon të zgjidhur problemin e dozimin e saktë. Ajo është përdorur kryesisht për trajtimin e mëlçisë.

Tableta qumështit për humbje peshe

Në dispozicion quajtur "Kars". Tableta Qumësht carangth të përfshijë një numër të komponimeve të dobishme. Ky medikament është shumë e lehtë për t'u përdorur, dhe ka pronat e mëposhtme:

 • zvogëlon efektin e toksinave mbi trupin e njeriut,
 • të zvogëlojë rreziqet e alkoolit dhe të ushqimit junk në mëlçi,
 • përditëson sistemin e tretjes.

Përveç kësaj, tableta përshpejtojë metabolizmin që rezulton në humbjen e kilogramëve shtesë dhe humbje peshe efektive. Ekspertët rekomandojnë marrjen pilula kur dieting, duke ushtruar për efekt të mirë. Rezultatet e përdorimit të carangth qumësht për humbje peshe mund të vini re pas 2 javësh.

Gjalpë Qumësht hollim

Ky është një mjet shumë i thjeshtë për të humbur kilogramë shtesë, të cilat mund të blihen në çdo farmaci. Pesha humbje duke përdorur bimë gjembore naftës në kurriz të përmbajtjes në substancat që reduktojnë sasinë e kolesterolit të keq në trup. Një vitaminë F, të përfshira në vaj, kontribuon në avari e yndyrë dhe aktive humbje peshe.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin Si për të reduktuar oreksin tuaj dhe humbin peshë.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe duke carangth qumësht ^

Rishikimet e përdorimit të carangth qumësht për humbje peshe janë: bimore për shkak të këtë peshë të ngadaltë, por të sigurt për shëndetin. Shumë hollim vuri në dukje se përdorimi i carangth qumësht për një muaj është rreth 3 -5 kg ​​shtesë.

Përveç kësaj, duke përdorur gjembin për humbje peshe, ju mund të jeni i sigurt se ka rënë në peshë nuk kthehen.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: