Pesha humbje duke përdorur berries Goji


Manaferrat Goji për humbje peshe është përdorur gjerësisht në mbarë botën

Goji Berries, i njohur më mirë në zonën tonë si një "ujku" - një bush fruta helmarinë familje që rriten në mbarë botën dhe kanë më shumë se 40 lloje (barberry tibetian, dereza kineze, fushë jasemini, etj).

Çfarë është manaferrat Goji ^


Megjithatë, varietetet e frutave më të vlefshme dhe të dobishme konsiderohen chinense Lycium dhe Lycium Barbarum, rritje në provincën kineze të Ningxia Hui - gjatë më shumë se 5000 vjet dhe quhet Goji.

Përkundër faktit se manaferrat goji përdorur në mjekësinë e lashtë lindore për shekuj me radhë, më plotësisht pronat e tyre terapeutike janë përdorur tani. Në vitet e fundit ato janë rritur në Kinë në shkallë industriale, deri në 95 Ths. Ton në vit janë dërguar për eksport.

Cilat janë përfitimet manaferrat Goji për humbje peshe dhe përmirësimin e shëndetit ^

Jo më kot këto mrekulli - manaferrat duhet të shumta "Falënderimi i" reagime nga shumë aktorë të famshëm, atletët, shkrimtarë dhe politikanë. Kudo që ata filluan të japin sinonime ngjyra dhe kumbues -. "Hormon të rinjve", "fruta jetëgjatësi", "kokrra të kuqe pasion zgjim", "diamant i kuq", "lumturi kokrra të kuqe" dhe kështu me radhë AP

Fakti se manaferrat Goji kanë përbërje shumë të veçantë kimike që ndihmon për të shëruar të gjithë trupin dhe peshën fenomenale humbur. Po, ata janë:

 • Vitamina (B, Askorbik dhe acid nikotine, betaine, tocopherol dhe të tjerët.);
 • Minerale gjurmë (kalcium, kalium, hekur, bakër, zink, fosfor, selen, germanium - një element i rrallë dhe shumë efektive anti-kancer që parandalon kancerin);
 • Amino acidet;
 • Acidet yndyrore (Omega - 3, Omega - 6 dhe Omega - 9);
 • Antioksidantë;
 • Polysaccharides.

Për shkak të përdorimit aktiv të mrekulli - manave të ngrënë arritur ndryshimet e mëposhtme pozitive në trup:

 • Normalizes presionin e gjakut dhe zvogëlon sheqerit në gjak dhe kolesterolin "i keq" në gjak;
 • Banka forcuar enët e gjakut dhe rrit elasticitetin e tyre;
 • Dukshëm forcon imunitetin;
 • Qelizat marrin mbrojtje nga dëmtimi nga radikalet e lira;
 • Organizmi është pastruar në mënyrë aktive e toksinave, toksina, kripëra, toksinave, kolesterolit të tepërt dhe radionuclides;
 • Ajo normalizes procesin e tretjes, kështu që ushqimi të konsumuar është konvertuar në energji, jo dyqane yndyrë;
 • Ka stimulimi i kolonizimit të zorrëve dhe microflora e tij të dobishme;
 • Zvogëlon rrezikun e ulçerë, gurët në veshka, kanceri dhe sëmundjet e gur tëmthi.

Efektet anësore dhe Anëshkrim ^

Në këtë moment njerëzit janë duke u përpjekur për të marrë sa më shumë produkte me origjinë natyrale që kanë një ndikim pozitiv në trup. Ky produkt, si manaferrat goji, të përdorura në sa herë që të jetë e mundur, duke shtuar ato në drithëra, supave, korsi.

Përfitimet e konsumit të fruta është e pamohueshme, megjithatë, çdo tifoz i mjekësisë bimore dhe përdorimi i frutave të tillë duhet të studiojë me kujdes informacion se si për të marrë produktin, efektet e saj anësore dhe contraindications.

Fruta të thata, në bazë të përgjigjeve të humbjes së peshës, trupi mbart lehtë. Shumë rrallë mund të ketë efekte anësore:

 • Shfaqja e dhimbjeve të barkut.
 • Lactose këtë produkt.
 • Alergjia.
 • Flini çrregullimeve, në qoftë se një person është abuzuar produkt.

Këto simptome mund të ndodhë në abuzimin e frutave. Përveç kësaj, këto efekte të padëshiruara mund të shkaktohet nga preservatives që janë pjesë e manave. Prandaj, blerja është e nevojshme për të sqaruar praninë e eksipiente ne produktit dhe sigurohuni që produkti është e natyrshme jo, të rreme.

Është e rëndësishme të mbani mend se fruti Goji nuk janë një ilaç universal për përtëritje, hollim kuruar çdo sëmundje. Para përdorimit, ju duhet të konsultoheni me një specialist, sepse ata nuk janë të përshtatshme për të gjithë. Manaferrat Goji janë të kundërindikuar për përdorim:

 • Njerëzit me reaksione alergjike të bimëve të caktuara, të tilla si bimët e familjes Solanaceae.
 • Njerëzit që vuajnë nga çrregullime të traktit gastrointestinal.
 • Shtatzënë për arsye se ata të stimuluar zgavrën e mitrës.
 • Pleqsh nënat, si përbërësit aktivë të produktit të merrni në qumësht dhe transmetohet fëmijës.
 • Fëmijët të cilët nuk e kanë arritur moshën e tre.
 • Me presionin e lartë të gjakut dhe temperatura.
 • Njerëzit që vuajnë nga diabeti. Në këtë rast, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj që të mos shkaktojë dëm në trup.
 • Kombinuar me masat kundër diabet, diuretics, droga nonsteroidal anti-inflamator, laxatives, etj

Si të krijoj dhe të ngrënë Goji Berries, receta dhe rekomandimet ^

Shumë njerëz që duan të përdorin produktin për shëndetin dhe humbje peshe, të shqetësuar në lidhje me çështjen që është marrë si berries Goji. Për të përdorur këtë produkt ka sjellë kënaqësi dhe përfitime për trupin, duhet të merren në sasi të vogla. Shkalla e përditshme e frutave është 10 - 30 gram.

Përveç kësaj, në internet mund të gjeni shumë receta që përshkruajnë se si për të pirë berries Goji. Ju nuk mund të pini çaj me manaferrat goji, por bëni ato me fruta apo koktej perime, shtohet në salads, enët e mishit, madje edhe verë.

Si të krijoj berries Goji? Mënyra të lartë:

 • Fruta të thata, i hedh ujë të zier në temperaturë dhome, një vendas i vogël. Infuzion duhet të pini dhe hani manaferrat.
 • 20 g manaferrat, derdh një gotë me ujë të valë, shtoni një lëng limoni pak për shije, të lënë për 10 minuta. Infuzion duhet të thahet. Get çaj Berry Goji. Sipas kritikat, ajo është e mjaftueshme për të pirë një filxhan çaj në ditë për të ndjehen efektet pozitive.
 • Çdo çaj brewing, ju shtoni fruta dhe të gëzojnë disa çaj të dobishme.
 • Për të reduktuar lugë gjelle peshë e manave brewed në dy gota me ujë të valë dhe të merret si vijon: 1 filxhan në mëngjes para se mëngjesi dhe një filxhan në mbrëmje para se të darkë. Për efikasitet më të madh kjo pije duhet të jetë e kombinuar me ushqim dietë.

Recipes me manaferrat Goji ^

Portokalli - koktej kuqe me manave Goji

 • Për të bërë këtë koktej do të duhet të përzierje në një blender me një gotë lëng portokalli dhe një banane dy lugë fruta goji.

Mish viçi me perime dhe fruta Goji

Në mënyrë për të përgatitur këtë gjellë të thjeshtë dhe të shijshme duhet të blerë produktet e mëposhtme:

 • mish viçi (0.5 kg)
 • qepë të vogël,
 • karrota,
 • speca,
 • Fruta Goji (1 tbsp. L.).

Receta:

 • Mishit duhet prerë në kube të mëdha, qepë dhe piper pres, karrota hekura.
 • Produktet duhet të jenë të përziera, të vënë në letër varaku, shtoni manaferrat, erëza për shije, të përfundojë dhe për të dërguar në furrë për 50 minuta.

Supë me mëlçisë derri dhe fruta Goji

 • Për të përgatitur këtë supë që ju duhet për të larë, thith dhe kuzhinier mëlçisë derri.
 • Pastaj shtoni 50 gram manaferrat goji, perime të preferuar dhe kuzhinier deri tenderit.
 • Supë është lodhje e madhe, shton energji dhe tonet.

Ne ju rekomandojmë të lexoni vaj peshku artikull për humbje peshe.

Rezultatet dhe komente për humbje peshe duke përdorur berries Goji ^

Dëshmi e vërtetë rreth manaferrat goji:

 • Diete njohur dhe endocrinologist Profesor Emelyanov pretendon fruta Goji - një burim i vitaminave dhe aminoacidet që ndihmojnë parandaluar plakjen e parakohshme, të përmirësuar metabolizmin dhe për të promovuar humbje peshe.
 • Diete Helen Osipov beson se para se përdorimi i këtij produkti duhet të shqyrtohen dhe Vizita dietës për të shmangur problemet e mundshme. Në mënyrë që të marrin këtë artikull Elena këshillon barnatore ose shitësit e verifikuara për të shmangur blerjen e fakes.
 • Rima Moysenko - mjek i shkëlqyer, kardiolog, terapist diete dhe fizik, tha se për shkak të përmbajtjes së lartë të kalciumit është një rrezik i kaltsynativ.

Në internet ju mund të gjeni polemika hollë në manaferrat goji.

Reagime pozitive në zbatimin e manaferrat goji:

 • Alla fituar nga manaferrat Goji Kherson për të humbur peshë pas lindjes së fëmijës. Për 3 muaj ajo ishte në gjendje të përdorë për të hequr qafe shtesë 8 kg. Beson se goji fruta të dobishme, nuk mund të dëmtojë në qoftë se duhet të përdorin ato. Këshillon kushtoj vëmendje të datës së skadimit.
 • Stephen nga Kiev pohon se manaferrat goji ishin efektive vetëm në fazën fillestare të derivateve të saj. Pak yndyrë nga barku filloi të zbehet, madje edhe këmbë bë më e lehtë.

Reagime negative në përdorimin e manave Goji:

 • Nga Berdyansk Svetlana thotë se pas marrjes frytet e saj shëndetësore u përkeqësua, filloi diarre dhe pagjumësi.
 • Natalie thotë i Pervomayskaya këtij produkti një humbje të parave, pasi ajo nuk arriti të humbni edhe një kilogram të marrë atë.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: