Pesha humbje me Anita Lutsenko


Shkuarja me Anita Lutsenko: si për të hequr barkun dhe humbin peshë

Pesha humbje me Anita Lutsenko - një ushtrim popullor komplekse zhyroszhyhayuschyh që ndihmon njerëzit që duan të humbin peshë, të arritur qëllimet e tyre.

Anita program humbje peshe është shumë efektive, sepse nëpërmjet saj disa njerëz mund të humbasin shtesë 70-80 kilogram.

Secrets hollim e Anita Lutsenko ^


Anita Lutsenko - Kampion i Ukrainës në gjimnastikë dhe palestër, një nga më të mirë trajnerëve palestër vendit.

Ajo ka fituar popullaritet pas programit ekranet televizive të quajtur "balancuar dhe të lumtur." Tani kanal televiziv i Ukrainës shkon në mënyrë të barabartë të njohura me humbjen program televiziv peshe me pjesëmarrjen e saj "me Anita Diaries Pesha Humbje Lutsenko."

Ky trajner kompetent ndihmon njerëzit me mbipeshë nuk ndryshohen vetëm jashtë, por edhe të mësojnë për të udhëhequr një jetë aktive për t'u kthyer në rrugën e duhur normale të jetës.

Trajnim me Anita Lutsenko të kontribuojë jo vetëm për humbje peshe efektive, por korrigjim. Fitness - instruktor beson se një person i cili kurrë nuk i angazhuar në sport, do të jetë e vështirë të pompimit deri muskujt në njoftim shumë të shkurtër.

E vetmja mënyrë për të filluar djegur off kg shtesë - kryejë ushtrime në mëngjes me Anita Lutsenko. Kur trupi është i përshtatur paksa në stërvitje, ju mund të filloni për të përmirësuar atë duke kryer ushtrime për fushat me probleme.

Anita Lutsenko akuzuar pretendon se performanca vetëm nuk është e mjaftueshme. Për të arritur rezultatin e dëshiruar dhe të rregulluar atë, ju keni nevojë për të parë të gjithë mënyrën e jetesës dhe të shpëtoj nga shumë zakone që pengojnë humbje peshe.

Sekretet e humbje peshe suksesshëm Anita Lutsenko vijim:

 • Ne kemi nevojë për të kontrolluar urinë pas ushtrimit. Natyrisht, pas trajnimit çdo person do të ndjeni uri për shkak të përshpejtimit të shpejtë të proceseve metabolike në trup. Ne duhet të mësojnë të heqin dorë tundimit për trupin nisur punën për të djegur yndyrë.
 • Ju duhet të planifikoni me kujdes ditën tuaj. Është e këshillueshme për të ngrënë shpesh, por porcione të vogla dhe të bëjë një stërvitje të shkurtër disa herë në ditë, pa përfshirë trajnimin bazë.
 • Nuk ka nevojë për të vazhdimisht të shikoni në peshë, dhe të blera centimetër. Nëse shkallët tregojnë më pak kjo mund të jetë për shkak të humbjes së indeve të muskujve, nuk yndyrë si të nevojshme. Është e rëndësishme për të kontrolluar konvertimin e volumeve të tyre.

Anita Lutsenko: ushtrim zhyroszhyhayuschye për humbje peshe ^

Anita Lutsenko: ushtrim Video - Trajnimi

Gjimnastikë kthesë me Anita Lutsenko

Në gjimnastikë komplekse kthesë përshtaten absolutisht të gjithë, pasi ka ndonjë contraindications. Në anglisht kthesë do të thotë "gjarpërues". Metodologjia është parimi i spirale, sepse gjimnastikë është quajtur edhe spirale.

Të gjitha ushtrimet janë të bazuara në gjarpërues shpinë dhe pjesë të tjera të trupit. Për shkak se muskujt janë në një situatë të pazakontë, duke përmirësuar lëvizshmërinë dhe fleksibilitetin e tyre. Anita Lutsenko ofron ushtrimet e mëposhtme:

 1. Ju duhet të ulen në një karrige, të paraqesë në një shesh dhe të tërheqë të dy duart në qoshet e sipërme të dërgimit të një katror. Ju e parë duhet të shtrihet qoshen djathtas lart, dhe pastaj gradualisht të lëvizë diagonalisht në këndin e majtë të ulët dhe të ngjiten lart në këndin e majtë të sheshit. Përsëriteni në anën tjetër.
 2. Ju duhet të kthejnë kokën në të djathtë, pastaj u largua 3 herë. Në ana e tij e fundit e drejtë duhet të qëndrojnë, shikoni në tavan dhe pastaj të ulur kokën poshtë, të përsëritur 3 herë. Kryen hapat e njëjtë, duke e kthyer kokën e tij në mënyrë tjetër.
 3. Ajo duhet të marrë shall në të dy duart që ajo të jetë paralel me dyshemenë. Ju duhet të mbajë duart në të gjithë pjesën e sipërme me një shall dhe të kthehet përsëri duart në pozicionin e fillimit. Pastaj ju merrni shall diagonalisht dhe pastaj të përpiqet për të mbajtur atë nëpër sipërme dhe të poshtme të armëve të tërhiqen. Kryen 10 repetitions.
 4. Vënë këmbën tuaj të drejtë përpara dhe zgjeruar duart drejtën e parë, pastaj u largua. Pastaj kthehet në të djathtë dhe të përkulet, arrestimi mbrapa, dhe pastaj të ligët mbrapa pak. Përsëriteni të njëjtën gjë në drejtim të kundërt. Kryen 5 reps.
 5. Ju duhet të vënë tuaj width këmbët sup përveç, armëve poshtë dhe ngadalë ulur trupin përveç pëllëmbë në të djathtë, pastaj u largua. Pastaj në frontin e duarve të nevojshme për të përshkruar tetë.

Palestër me Anita Lutsenko: stërvitje në mëngjes

Akuza, e cila është e rekomanduar për të kryer çdo ditë, përbëhet nga ushtrimet e mëposhtme:

 1. Nxehet. Para kryerjes së ndonjë ushtrim, të jetë i sigurt për të ngrohtë deri muskujt, tërheq jashtë dhe dora kthehet ta bëjë mahi, duke ngritur këmbën e kundërt.
 2. "Shko". Duhet të hidhen nga një këmbë në tjetrën, lakimi, p.sh., gju e drejtë dhe Krahu i majtë vidstavlyayuchy dhe anasjelltas.
 3. Këmbët duhet të vënë gjerësi shpatullave larg dhe zgjas duart tuaja në dysheme. Pastaj ju kërcej, ngriti dhe më pas të përqafojnë këmbët dhe duart për të mbyllur dorën në gjunjë.
 4. Me shtangë dore në dorë duhet të bëjë squats, ngre krahët tuaj deri. Numri i repetitions - 10.
 5. Duke pasur theks shtrirë me shtangë dore duhet të alternuar të shfaqur pastaj djathtas, pastaj u largua krahun përpara.
 6. Ju duhet të vënë këmbët tuaja së bashku dhe relaksohuni trupin. A Mahi përsëri këmbët sjellin kthen paralele në dysheme.
 7. Ajo duhet të shtrihen në dysheme, ngre këmbën e majtë dhe të bëj gju e duhur. Të mbajë një trap në dorën e djathtë, ju keni nevojë për ta sjellë atë, të ngritur trupin dhe zgjat disa sekonda në këtë pozitë. Bëni 10 repetitions.
 8. Run 10 kërcejnë të gjatë.
 9. 5 minuta litar kërcejnë.
 10. Mbrapsht në 7 pikë dhe të bëjë 10 repetitions e ushtrimeve, lakimi këmbën e majtë në gju dhe ngriti dorën e djathtë.

Hollim mësime me Anita Lutsenko për një bark të sheshtë

Shumë gra që janë të angazhuar në procesin e figurës rimëkëmbjes pas lindjes së fëmijës, pyesin se si për të hequr qafe yndyrë shtesë në bark. Anita Lutsenko ofron tre ushtrime të thjeshta për një bark të sheshtë:

 1. Ajo duhet të jetë i drejtë, vuri duart në duart bark poshtë. Ne kemi nevojë për të filluar running në vend për një minutë, duke hedhur bërrylat përpara në mënyrë që ata të prekin duart.
 2. Nga kjo pozitë heqë drejtë këmbë deri dhe të përkthejnë atë mënjanë. Bëni 20 swings çdo këmbë.
 3. Ajo duhet të jetë pak prirje dhe duart e këmbët upertysya në prehër. Pas një frymëmarrje të thellë nëpër hundë tuaj duhet të mbajë frymën tuaj dhe të tërheqë bark, pastaj nxjerr përmes gojës. Numri i repetitions - 10.

Për të arritur rezultatin e dëshiruar që ju mund të gjeni shumë videot e Anita Lutsenko për trajnimin e grupeve të ndryshme të muskujve. Është e rëndësishme për të dëgjuar me kujdes për shpjegimin e saj për të kryer çdo ushtrim të saktë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin e Jillian Michaels 'ka zona problematike "apo se si për të humbur peshë në 30 ditë. 

Shqyrton dhe histori të vërteta në lidhje me humbje peshe me Anita Lutsenko ^

Rishikimet e Anita ushtrimin e Lutsenko vetëm pozitive. Për shkak të kompleksit të saj për hollim mijëra burra dhe gra ishin në gjendje për të hequr qafe e peshë ekstra dhe të rregulluar formën e saj. Këtu janë disa komente të lexuesve tanë të rregullt:

Maria, 27 vjeç:

"Pas lindjes, unë nuk mbulohen me të vërtetë, por stomaku im ka shumë folds. Sapo pashë transferimin e "Çdo gjë do të jetë mirë" dhe tërhoqi vëmendjen për një sërë ushtrimesh për një bark të sheshtë. I vendosur për të provoni. Bëhet dy herë në ditë për një muaj këtë kompleks. Gjatë kësaj kohe bark ime rënë dukshëm. "

Lisa, 23:

"Unë e ngarkuar e Anit rregullisht për të mbajtur trupin tuaj në formë. Ushtrim muaj kombinuar me ushqimin e duhur, unë kam qenë në gjendje për të humbur peshë me 4 kg. "

Irina, 30 vjet:

"Unë fillova ushtrimet e saj në mëngjes nga Anita Lutsenko. Kur e kuptova se kam kryer ajo ishte e lehtë, ajo gjeti internet një video në të cilën Anita paraqet ushtrime për grupe të caktuara të muskujve. Për dy muaj të angazhuara në këto video. Gjatë kësaj kohe, bel im ka rënë në vëllim prej 4 cm, hips -.. 6 cm rezultati Unë jam i kënaqur, por nuk do të ndalet "

Ushtrimi i lartë zhyroszhyhayuschye i Anita Lutsenko ^

Anita Lutsenko për ushqim, sport dhe kujdesit personal ^