Bran për humbje peshe


Bran për humbje peshe të japë një rezultat të shkëlqyer

Bran për humbje peshe - një dhuratë nga perëndia e vërtetë për njerëzit që preferojnë për të udhëhequr një jetë të shëndetshme, dhe me shëndetin për të humbur ato kg shtesë.

Ky produkt mund të quhet një largim nga mielli, përkatësisht shell vështirë e farës së grurit, lirit, kënaqur apo kokrra të tjera. Krunde efektive, pasi ato përmbajnë shumë fibra dhe pak sheqer dhe yndyrë.

Si të dobishme krunde hollim ^


Natyrisht, se shkurtimet janë shumë të dobishme, sepse ato përqendruar shumica e fibra, vitamina dhe ushqyesve të tjera.

Ato përmbajnë vitamina, fibra, hekur, magnez, kalcium, jod dhe elemente të tjera gjurmë. Megjithatë, në fibra krunde përmbajtje edhe më shumë se perime. Ky ushqim është tretur merret me një shpejtësi të vogël dhe në këtë mënyrë njeriu gjatë ndjen urinë.

Shkurtimet përfitim për trupin është e pamohueshme. Pronat e dobishme e produktit:

 • Fiber përfshira në shell e grurit, zorrët nuk tretet, dhe rezultatet të pandryshuara. Për këtë arsye krunde mund të quhet për fshesë zorrëve që pastron atë nga të gjitha të dëmshme dhe të panevojshme. Në të njëjtën kohë ushqyesve trupi absorbon.
 • Përdorimi i krunde parandalon formimin e tumoreve malinje për shkak të faktit se zorrët nuk janë direkt në kontakt me substanca të dëmshme që vijnë në të me ushqim.
 • Ky produkt është parandalimi i dysbiosis, pancreatitis, cholecystitis, atherosclerosis.
 • Përdorimi i krunde kontribuon në thithjen e ngadaltë të karbohidrateve zorrëve, kështu që është e rekomanduar për të përdorur për njerëzit që vuajnë nga diabeti.
 • Vitamina E dhe acide yndyrore të mbështetur shëndetin e burrave dhe grave.
 • Laxatives krunde të dobishme për humbje peshe, si duke shkaktuar zbrazjes shpeshta. Kjo është arsyeja pse ata janë përdorur për parandalimin e hemorroide.

Benefit shkurtimet në humbjen e peshës gjithashtu e pamohueshme. Të gjithë njerëzit që duan të humbin ato kg shtesë që ju së pari duhet për të blerë këtë produkt. Krunde do të shtypur uria jo vetëm të humbur peshë, por edhe normalizimin e zorrë, të parandaluar kapsllëk dhe për të përmirësuar gjendjen në tërësi.

Mjekët rekomandojnë të hahet -dietolohi krunde në vend të bukës. Edhe një sasi e vogël e krunde të shuar urinë përmes aftësisë së saj për të bymehet në stomak dhe për të rritur në vëllim. Ajo është vetëm e rëndësishme të kujtoni se përdorimi i shpeshtë i këtij produkti duhet të pini shumë ujë.

Duhet të theksohet se më parë problemin e trashje, sidomos në mesin e fshatarëve dhe njerëz të varfër nuk ishte aq i përhapur. Sekreti qëndron në faktin se ata mund të përballojë vetëm bukë me miell të papërpunuar. Specialist i njohur në dietologji Pierre Duka beson krunde është shumë i dobishëm dhe produkt të përballueshme i përshtatshëm për ata që dëshirojnë të heqin qafe e kilogram urryer.

Çfarë krunde zgjidhni Hollim ^

Ka shumë lloje të krunde. Pamja e tyre varet nga lëndët e para të përdorura për përpunimin, si dhe natyrën e përpunimit. Çfarë shkurtimet më të mirë për humbje peshe? Përgjigja për këtë pyetje do të varet se sa kohë më parë njerëzit filluan të përdorin ato.

Për fillestar që duan të humbin peshë me krunde, krunde gruri është më e përshtatshme. Megjithatë, ky artikull do të trajtojë të gjitha llojet e shkurtimeve që kontribuojnë në humbjen e kg shtesë.

Krunde tërshërë hollim

Krunde tërshërë hollim shiten në çdo farmaci ose supermarket të mirë. Ju gjithashtu mund të gjeni krunde me shtesa të ndryshme vitaminë. Ky lloj i shkurtimeve që rezultojnë nga përpunimi i kënaqur farë, ajo është mjaft e vështirë, por shumë të dobishme.

Krunde gruri për humbje peshe

Krunde gruri për humbje peshe nuk është më pak popullore se të kënaqur. Ato përmbajnë shumë pak kalori, por vitamina të mjaftueshme, të cilat jo vetëm që japin një efekt pozitiv në lëkurë, por gradualisht do të digjen ato kg shtesë.

Krunde gruri - burim i hekurit, mangan, fosfor, yndyrna të pangopura, etj Departamenti mund të gjendet dietetike krunde gruri pluhur. Kefir granula krunde hollim - e shijshme, mëngjes i përzemërt dhe shumë të dobishme. Është e rëndësishme që të i kushtoj vëmendje për përbërjen e krunde pluhur nuk është përfshirë sheqer, kripë apo shtesa të tjera.

Thekër krunde hollim

Thekër krunde hollim arsye të panjohura nuk gëzojnë popullaritet të tillë si tërshërë apo gruri, por përmbajtja e substancave të dobishme që ata nuk janë inferiore ndaj tyre. Dallimi kryesor në mes të këtij lloji të krunde - shijen e tyre. Njerëzit të njohur si bukë thekre me krunde, e cila është më e dobishme se sa bukë të thjeshtë të bardhë.

Krunde liri hollim

Krunde liri hollim shell bërë nga fara liri dhe për të ndihmuar të pastruar trupin, të përshpejtojë metabolizmin. Ata mund të hahet vetëm ose në rregullisht shtuar në ushqim. Liri është e rëndësishme për të pirë krunde pastër jo-gazuara ujit.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin kanellë për humbje peshe.

Si të përdorni krunde: dozën e rekomanduar dhe contraindications ^

Shumë peshë humbasin shqetësohet pyetje: "Si për të bërë shkurtime për humbje peshe?".

 • Së pari, duhet theksuar se për të humbur peshë krunde mund të shtohet në pothuajse të gjitha ushqimet, të tilla si bollgur, salads, supave, pasta.
 • Përdorin ato për breading mund të peshkut apo qofte, shtoni miell për pjekje ëmbëlsira apo biskota.
 • Përveç kësaj, ata janë të lejuar për të ngrënë në formë të pastër.
 • Ju mund të plotësoni ato me ujë të vluar për një kohë, por ju mund të hani të thatë, me ujë, çaj ose lëng.

Për ata që janë vetëm fillimi për të përfshirë krunde në dietë për të humbur peshë, ka disa rregulla:

 • Ju duhet së pari të kufizojë 3x hahet krunde 1 lugë çaj.
 • Numri i krunde duhet të përdoret për të rritet gradualisht në një lugë gjelle tri herë në ditë.
 • Shkalla e përditshme ky produkt - jo më shumë se 3-4 lugë.
 • Peshe programit humbje minimale për krunde - muaj e gjysmë.

Ndikimi i shkëlqyer në dietë për të siguruar krunde. Një alternativë e mirë dietë - një kombinim i shkurtimeve të produkteve të tjera të dobishme, të tilla si kos.

Për të përdorur krunde kundërindikuar?

Para së gjithash, të përfshihen në këtë produkt nuk duhet njerëzit që vuajnë nga ulcera peptike, sëmundjeve ngjitëse, gastrit. Në këtë rast krunde mund të shkaktojë inflamacion. Për këtë produkt të dobishëm nuk u shkaktojnë dëm, nuk e admirojnë atë. Ajo është e ndaluar edhe për të marrë këtë produkt në lidhje me vitamina dhe droga.

Shqyrtime për përdorim krunde hollim thjesht pozitive. Megjithatë, pavarësisht nga kjo, rezultatet e krunde kontradiktore: një arrin të humbur peshë me ndihmën e tyre, ndërsa të tjerët - nuk. Por, pothuajse të gjitha përmirësim në dukje e shëndetit dhe fluksi i energjisë gjatë përdorimit të tyre.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: