Veshtull hollim bardhë


Veshtull hollim bardhë normalizes metabolizmin.

Veshtull bardhë (ivnaya) - është një nga bimët që përdoren tradicionalisht për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme dhe humbje peshe.

Receta të ndryshme me infuzione veshtull, decoctions dhe droga të tjera, mjekësisë tradicionale rekomandon jo vetëm për të përmirësuar metabolizmin, por edhe për qëllimin specifik të reduktimin peshë të tepërt.

Pesha humbje duke përdorur drogë me veshtull ^


Vetitë kryesore dobishme e veshtull bardhë për humbje peshe qëndron në përbërjen kimike të kësaj bime:

 • Për të përgatitur një bimë medicinale përdor vetëm manaferrat plotësisht pjekur e shkurre me gjelbërim të përjetshëm. Pulpë frutash ngjitës përmban një numër të madh të komponenteve të ndryshme minerale - shumë carotene, Askorbik, ursulova dhe acide të tjera.
 • Për shkak të përqendrimit të madh të substancave efektive zhyroszhyhayuschyh, barishte bardhë veshtull për humbje peshe është e rekomanduar për pastrimin e trupin e toksinave formuar në procesin e jetës.
 • Madhe për përfitimet humbje peshe e veshtull qëndron në mundësinë e dietë të pakufizuar, ndërsa duke marrë tinctures. Zgjidhja ndihmon për të humbur peshë pa përdorur për dietat strikte dhe ushtrime fizike rraskapitës.

Pas një kursi të plotë të terapisë përdorur spastrimit shiritat, ju mund të harrojmë për peshën tuaj për një kohë. Nëse shenja të një kthim në rritje trupit rritje yndyrë në masë, duke marrë infusions hollim të përsëritet.

Efekti i dobishëm i veshtull me humbje peshe manifestohet më plotësisht në rrjedhën e vazhdueshme e rreth 5 -7 ditë. Ky ushqim duhet ende të merret për pjesë të vogla dhe me disa kufizime për numrin e kalorive.

Si për të marrë manaferrat veshtull për humbje peshe: Doza e rekomanduar receta, contraindications ^

Si për të bërë hollim bardhë veshtull, receta.

Veshtull shumë të mirëpritur të bardhë për humbje peshe nuk është e vështirë. Pije shije bar të thjeshtë zavarennoy dhe nuk japin siklet konsumatorit. Përdorni manaferrat thata për të humbur peshë nuk kërkon kufizime të veçanta për ushqim.

Sigurisht, nuk është e nevojshme për të ligët në këto ditë vuhlevodomistki dhe yndyrore ushqime. Dietë të lehta me shumë e produkteve të qumështit do të jetë shumë e dobishme.

Kursi standarde e pastrimit të trupit me veshtull bardhë mesatarisht zgjat pesë ditë. Gjatë kësaj kohe, ju mund të humbni deri në 4 kg mbipeshë. Bimore është krejtësisht ul oreksin dhe çon trupin në ekuilibër.

Kundërindikimet për përdorimin e veshtull bardhë

Ata që do të marrë infuzion e parë të bimëve duhet të jenë të vetëdijshëm se ka contraindications për përdorimin e veshtull për të humbur peshë.

 • Nuancë bërë nga manaferrat thata, të miratuar në doza të mëdha mund të ndikojë negativisht në tërë trupin. Sidomos mund të vuajnë organet e brendshme dhe sistem skeletik.
 • Jo vetëm që duhet të ndjekë dozen e saktë të drogës, por pas çdo pushim për të bërë një kurs të qëndrueshme katër javë.
 • Ka edhe origjinalitet e kimikateve të përfshira në produktet e prodhuara në bazë të veshtull bardhë. Ata absolutisht nuk duhet të marrë njerëzit që vuajnë nga sëmundje të veshkave dhe të zemrës.
 • Absolutisht e ndaluar këtë lloj të infusions pritjes hollim lactating dhe gratë shtatzëna.

Tea nga veshtull hollim

Mos përdorni çaj të zakonshëm veshtull për humbje peshe. Konsumi i pakufizuar i këtyre manaferrat mund të shkaktojë të përzier, të vjella dhe marramendje të rënda.

Dashamirët e pakujdesshëm e concoctions të ndryshme dhe tinctures duhet të jenë të vetëdijshëm se një pjesë e bimëve është një helmet bimore natyrore. Magjistarët dhe magjistarët në mesjetë bërë nga manaferrat veshtull dhe rrjedh substanca shumë toksike.

Pakëndshme supë pasojat pritje në doza të pakontrolluara mund të shkaktojë lezione te traktit gastrointestinal dhe acarimit e sëmundjeve të zemrës.

Në rast të mbidozë aksidentale dhe paraqitjen e simptomeve karakteristike të helmimit mjekësi ambulancës nevojshme tradicionale. Para ardhjes së mjekëve duhet larë stomakun me ujë të bollshëm dhe të marrë qymyr.

Veshtull me gëlqere për humbje peshe

Sipas verifikuar veshtull dhënave me hollim gëlqere marrë jo më shumë se pesë ditë që nga pritja e saj duhet të veprojnë përafërsisht si vijon:

 • Një grusht i madh i bli thata lë me një litër ujë të vendosur në një termos të vluar dhe të lënë gjatë natës. Mëngjes tendosje infuzion dhe pije për ditën në pjesë të vogla.
 • Të nesërmen në të njëjtën mënyrë për të krijoj manaferrat e veshtull të thata dhe të pini gjatë ditës.
 • Në ditën e tretë është një përzierje e gjethet e thara të gëlqeres dhe manaferrat e veshtull dhe derdhi dy litra ujë të valë. Gjithashtu të insistojnë dhe pije për ditë.
 • Përgatitja infuzion në ditën e katërt, të jetë një përzierje e dy substancave bimore me ujë të vluar në një termos direkt të shtoni pak mjaltë. Shije e pije do të jetë shumë nicer.
 • Në ditën e pestë në një përzierje e mjaltë dhe dy llojet e materialit bimor shtuar lëng limoni.
 • Nëse dietë e planifikuar të shpenzimeve 7 ditë, atëherë të dy ditët e fundit të përdorura infuzion recetë, njësoj si në ditën e pestë të dietë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin çikore për humbje peshe.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbjen e peshës, me ndihmën e veshtull bardhë ^

Efektiviteti i ivnoy veshtull për humbje peshe nuk është provuar nga shkenca. Komente të internetit për përdorimin e hollim të bardhë veshtull shprehin opinione tërësisht të kundërta. Dikush ka ndihmuar infuzion e manave të thata, ndërsa të tjerët nuk e vërejnë ndonjë ndryshim në aspektin e humbjes së peshës.

Mjekësisë tradicionale bën rekomandime për pranimin e materialit bimor, pasi besonin se veshtull ka veti vetëm Rrezitje dhe nuk ndikon në procesin e djegur yndyrë. Infuzion i veshtull pak ngre presionin dhe i jep një shtysë të re për vitalitet. Kombinuar me programe gjithëpërfshirëse për humbje peshe dhe ushtrim mund të sigurojë dhe efektin në peshë.

Por rezultatet e humbje peshe tregojnë pozitive duke shiritat e bardhë, pa shtuar Reduktimi i marrjes të ushqimit askush nuk ka arritur ndonjëherë. Që nga marrja e infusions nga manaferrat thata e veshtull, është e domosdoshme që të konsultoheni me një terapist kompetent dhe mjeku - dietës.