Hoops për hollim


Ushtrimi për humbje peshe dhe një bel grenzë.

Hoops për hollim - një nga treadmills më të zakonshme dhe më të përballueshme në shtëpi.

Shumë vajza mendojnë se ajo ndihmon të bëjë bel Hoop hollë, të heqin qafe e yndyrë në bel dhe për të përmirësuar shëndetin.

A të luajtur, për të mirën e humbje peshe që zgjedhin ^


Çdo vajzë e mban mend se Hoop (drekë), një fëmijë ishte vetëm argëtim, por tani për tani, kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të bërë figurë më tërheqëse dhe për të përmirësuar shëndetin.

Për kthesë unazë, jo domosdoshmërisht të ketë formë të shkëlqyer fizike, ju duhet vetëm dëshira dhe vetë-disiplinës.

Për më tepër, shtëpia e një prej të luajtur për humbje peshe është shumë i përshtatshëm, sepse ju mund të përdorni imitues duke shikuar televizor apo duke folur në telefon.

Në të njëjtën kohë kjo pajisje do të përfitojnë trupin:

 • Gjatë mësimeve shumë të mirë të përfshijë kalojnë muskujt e barkut që janë të vështirë për të punuar jashtë, shtrëngimi i saj duke bërë shtypit ose në palestër.
 • Kur rradhës rim, si në çdo ushtrim aerobic, nuk është një kalori djegies së shpejtë dhe për këtë arsye zhduket kg urryer.
 • Dreka është përdorur gjerësisht jo vetëm për humbje peshe, por për parandalimin e sëmundjes degjenerative disk mesit.
 • A të luajtur ndihmë për të forcuar muskujt e mbrapa, bark, armëve, këmbët, mollaqe, të përmirësuar muskulare - sistem skeletik dhe kardio - sistemin e enëve të gjakut, të parandaluar shfaqjen e celulitit dhe të ndihmojë të shpëtoj prej tij.
 • Si rezultat i trajnimit përmirëson funksionin e zorrëve - kjo është për shkak të efektit masazh.
 • Kur përdorni rim hollim zhvillon koordinimin, trupi bëhet më fleksibël dhe i përpunueshëm, i fortë dhe i guximshëm.

Përfitimet luajtur për humbje peshe është se:

 • Është e lehtë për t'u përdorur, dyqan, transporti.
 • Për të studiuar nuk mund domosdoshmërisht të jetë një atlet.
 • Rotacioni mund të kombinohet me ushtrime të tjera dhe aktivitetet fizike për të arritur efikasitet më të madh.
 • A të luajtur për humbje peshe në shtëpi për të ndihmuar të kursyer para dhe kohë në palestër. Dhe rezultati nuk do të presë gjatë.

Pavarësisht nga përfitimet e mëdha të ofruara nga luajtur, ajo mund të jetë e kundërindikuar në rastet e mëposhtme:

 • Gjatë shtatzënisë dhe pas lindjes së fëmijës. Vetëm pas disa kohë, domethënë Vjen 2-3 muaj, përdorimi i nënat rim ndihmojë të forcuar muskujt e barkut.
 • Gjatë ditëve kritike trajnimi me luajtur nuk është e rekomanduar, sepse për shkak të efektit të saj në muskujt e barkut rrit rrjedhjen e gjakut dhe mund të fillojnë gjakderdhje.
 • Përdorimi Dodger luajtur nuk është me vlerë të moshuarit.
 • Në sëmundjet e mbështetjes - sistemit motorik pas operacioneve të kaluara dhe lëndime të rënda. Ndonjëherë përdorimi rim për humbje peshe vetëm mund të përkeqësojnë këto sëmundje dhe do të keqësojë shëndetin.
 • Në kanceri, problemet e veshkave dhe të mëlçisë.

Sot zgjedhja e rims, veçanërisht në dyqane të specializuara sportive shumë të mëdha.

Pyetja është: "Çfarë është luajtur më mirë të zgjedhin për stërvitje më efektive dhe kanë treguar rezultate të mira?".

Për të kuptuar më mirë, ne duhet të marrë në konsideratë llojet më të popullarizuara të rims për humbje peshe:

 • Hekuri luajtur për humbje peshe është nga ditët e shkollës ishte një pjesë e detyrueshme e pajisjeve sportive shkollore. Ju mund të përkeqësohet në mënyrë të pavarur, edhe pse, do të jetë e mjaftueshme për t'u angazhuar pakëndshme.
 • Dodger luajtur mund të arrijë rezultatet e dëshiruara dhe rrit klasat efikasitetit dy herë për shkak të rritet në peshë 0,5-2,5 kilogram. Nëse lëkura është shumë e ndjeshme, pas stërvitje e parë në trup mund të duket bruises vogla që zhduket pas disa ditësh.
 • Hoop butë për humbje peshe - imitues universale, e cila është bërë nga materiali i butë. Përparësia e saj është se ajo mund të përshtatet për të tjerr, kthesë dhe të përdorura në ushtrime të trajnojë muskujt e tjerë.
 • Hop magnetike për humbje peshe është një pajisje me topa bashkangjitur masazh, të cilat janë të përfshirë magnet. Rradhës, darkë, krijon një fushë magnetike, duke ndikuar në lëvizjen e grimcave të ngarkuara në organet është i rregullt. Kjo përmirëson qarkullimin e gjakut, gjaku bëhet më pak i trashë dhe rrit pėrshkueshmėrisė celular.
 • Luajtur Huluhup për humbje peshe, shpesh quhet një masazh. Kjo predhë ka topa apo shfaqje, në të cilën vetëm rrisin efektin e trajnimit. Kur rradhës hoops hula ndarë shtresë yndyrore, e cila kontribuon në arritjen më të shpejtë të qëllimit.

Darkë moderne për humbje peshe mund të kombinohen biokeramikoyu, magnet dhe sende masazh, të cilat janë jo vetëm përmirëson qarkullimin e gjakut, përshpejton metabolizmin, por edhe saturates trupin me energji, kapërcen lodhje dhe heq stresin.

Ushtrimi me një luajtur për humbje peshe dhe një bel i hollë, të sunduar përshkrim ^

Basic rregullat klasa Hoop për humbje peshe:

 • Fillestar zakonisht zgjedhin rims lehta dhe të rritet gradualisht ngarkesën.
 • Gradualisht, nevoja për rritjen e trajnimit dhe: nga 5 minuta për trajnimin e nevojshëm për të provuar një orë.
 • Ju nuk mund të prerë drekë pasi të hahet.
 • Rregullsinë e rëndësishme e klasave. Hop nevojë për të prerë çdo ditë për të parë rezultate pozitive humbje të shpejtë në peshë.
 • Kombinimi rotacionin rim mundësisht me një dietë të veçantë.

Shumica ushtrime me Hoop ndihmë për të hequr qafe yndyrë në zonat problematike. Çdo ushtrim mund të punojnë jashtë grupeve individuale të muskujve.

Ushtrime për bel të pakta

 • Ushtrimi me një bel Hoop hollë që duhet të bëni, nuk është vënë këmbët.
 • Rotacioni duhet të bëhet me shpinë të barabartë, me duart mund të bëhen në anën ose prapa zchepyty kokë.
 • Grow darkë, ndërsa është e nevojshme, nuk janë duke përdorur hip dhe muskujt zhdrejtë dhe shtypni.

Është e rëndësishme gjatë këto ushtrime të ndryshojë normën e rrotullimit. Darkë të klasit të parë mund të luhet ngadalë dhe pastaj gradualisht të rritur ritmin. Kohëzgjatja e rrotullimit - të paktën 15 minuta. Ushtrimi me një bark luajtur humbje peshe dhe mund të ndihmojnë njerëzit të heqin qafe e bark birrë.

Ushtrime për kofshët dhe mollaqe

Nëse ushtrimi rotacioni me këmbë përveç në gjerësi shpatullave, është më pak efektive për të përdorur një të luajtur për hollim kofshët dhe mollaqe. Ai gjithashtu do të ndihmojë të hequr qafe celulitin në këtë fushë problemit.

 • Rotacioni është e rëndësishme që muskujt gluteal ishin tensionuar.
 • Kryen rotacionin gjithashtu mund prisede.
 • Për efikasitet më të madh mund të bjerë nën drekë bel dhe rrotullohen atë në hips.
 • Sigurisht, hera e parë ajo do të bjerë dhe të japë këtë bezdi. Por me kalimin e kohës, ju mund të përshtatet, si për të shmangur atë.

Ushtrimi Hand

Ushtrimi me një luajtur në dorë janë rritur linjë rim për çdo dorë. Kjo luajtur nuk duhet të jetë shumë e vështirë për të nuk zbatohet plagosur.

Një tjetër ushtrim që forcon muskujt e armëve nga më poshtë:

 • Këmbë e drejtë duhet të jetë edhe hap për luajtur dhe të fillojnë dorën e djathtë për të tërhequr mbi.
 • Kryen lëvizjen e nevojshme për të shtrirë dorën e parë të drejtë dhe këmbë të drejtë, pastaj dorën e majtë dhe këmbën e majtë.
 • Numri i repetitions: 15 në çdo anë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin litar kërcejnë për humbje peshe.

Video, komente rezultatet e hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe duke luajtur ^

Rezultatet e humbje peshe duke luajtur si vijon: 30 ditë trajnimi intensiv mund të shpëtoj nga ekstra 6 centimetra në bel.

Opinionet dietë përdorur klasa luajtur gjendet vetëm pozitiv: stomaku është e sheshtë, duke eliminuar celulitin dhe përmirësimin e shëndetit të përgjithshëm.