Mumiyo hollim


Mumiyo hollim: Pronat e dobishme.

Mummy - ajo smolopodobnoe substancë të përbërë nga shkëmbinj që prodhojnë rritje në të çara dhe shkëmbinj.

Nxjerrja e substancave të dobishme të kryera vetëm në disa pjesë të planetit tonë. Që nga kohët e lashta, mumje përdorur si një kurë për shumë sëmundje, por kohët e fundit rrëshirë malor janë përdorur për humbje peshe dhe korrigjim.

A është e mundur për të humbur peshë duke përdorur mumje ^


Vetitë shëruese mumje për humbje peshe janë përdorur në mënyrë aktive kohët e fundit, por përfitimet e saj shëndetësore kanë qenë prej kohësh i njohur.

Për shkak të mumje janë resins të ndryshme dhe elementët gjurmë, vitamina, acide organike dhe inorganike, substancat Humic, albumin, etj, kjo substancë ka veti shumë të dobishme:

 • Një efekt pozitiv mbi shëndetin, përshpejton metabolizmin dhe përmirëson pamjen.
 • Nëpërmjet përmbajtjes në rrëshirë përbërjen e saj malor, përmirëson gjumin, zvogëlon stresin, heq depresionin.
 • Përdoret si laksativ, tonik dhe kostot e reduktuar.
 • Ofron inflamator trupit, antimicrobial, rigjeneruese efekt.
 • Nxit formimin biliare dhe aktivizimin e zhelchevyvedenie.
 • Tregon toksina dhe lëngjeve të tepërta, stabilizimin e mëlçisë.

Përfitimet mumje për humbje peshe është e qartë. Një nga karakteristikat e tij kryesore - normalizimi i proceseve metabolike në trup. Gjobë rrëshirë Mountain zvogëlon urinë, zgjidhjen e problemeve të shpeshta me overeating, i cili është shkaku kryesor i trashje.

Mumje veprim i gjatë humbje peshe

Deri tani, shkencëtarët nuk mund të shpjegojë procesin me të cilin formoi substancë. Ne vetëm dimë se për të luftuar trashje, është efikas:

 • Tableta Mumiyo hollim marra nga mbipesha duke stimuluar metabolizmin, normalizuar tretje.
 • Përveç kësaj, përdorimi i saj zvogëlon ndjenjën e urisë dhe ndjenjë ngopje duket shumë më të shpejtë.

Pra gradualisht racione substanca do të bëhet i vogël dhe mbipeshë do të zhduket, duke ulur futje me kalori.

Si për të marrë hollim mumje: dozën e rekomanduar receta, contraindications ^

Pranimi dozë të drogës është zgjedhur bazuar në peshën e saktë të personit. Mjekët ofrojnë rekomandimet e mëposhtme për përdorim mumje:

 • Për një person i cili peshon 70 kg - jo më shumë se 0.2 gram në ditë,
 • 70 deri në 80 kg - 0.3 gram
 • 80 deri 90 kg - 0.4 gram
 • mbi 90 kg - 0.5 m

Kohëzgjatja e mumje:

 • Ju nuk mund të përdorni të drogës më shumë se 20 ditë.
 • Breaks janë të nevojshme për të shmangur varësinë.
 • Intervali rekomanduar kohë - nga 5 deri në 30 ditë, pas së cilës ju mund të rivendosur pritje.
 • A nuk e shpenzojnë më shumë e preferueshme 4 kurse në vit.

Megjithatë, kjo nuk është vetëm rregullat për të ju ndihmojë të gjeni formën e dëshiruar. Pesha humbje me mumje do të jetë efektive në qoftë se të bëjnë përpjekje shtesë. Procesi i humbje peshe do të jetë më i shpejtë në qoftë se ju të rritur aktivitetin fizik dhe për të reduktuar futje me kalori.

Është e rëndësishme të kujtojmë se vetë drogës nuk djeg shtresë yndyrore, por vetëm lehtëson procesin e humbjes së peshës.

Mummy dietë për humbje peshe

Faza e parë - trup të hartimit. Para se të marrë mumje duhet së pari të pastruar trupin duke përdorur një dietë të spastrimit.

 • Gjatë rrjedhës së trajtimit me mumje duhet të përjashtohen nga dieta e skuqur, tymosur, miell dhe ushqim të ëmbël.
 • Ju nuk mund të hani ushqim të konservuar, turshi, mish, kafe pije dhe sode.
 • Është rreptësisht e ndaluar të pirjes së duhanit dhe alkoolit konsum.
 • Dietë tre ditë pastrimi duhet të përbëhet nga perime, fruta, fruta të thata, ushqim deti.
 • Para vitit është dush dëshirueshme ose vizitoni sauna.

Mummy mbështjellës me hollim dhe celulitin

Mumiyo në kombinim me krem ​​të ndryshme dhe vajrave të përdorura për sukses përfundon për të humbur peshë. Procedura e kryer siç duhet gjithashtu ndihmon për të hequr qafe e problemeve të tilla të përbashkëta si celulitit.

Është e rëndësishme të dini për contraindications me mbështjellës mumje për: Mos trajtimet e rekomanduara për sëmundjet e enëve të tilla ose në praninë e lëkurës së dëmtuar.

Nëse nuk ka contraindications, procesi i mbështjellës është:

 • Për të përgatitur përzierje anti-celulitit krem ​​duhet Mummy, ujit dhe krem ​​ushqyes.
 • Kjo duhet të fshij krem ​​në lëkurë.
 • Pas fërkim të kujdesshëm, zona problematike nevojë film ushqim të përfundojë dhe të vishen ngrohtësisht të jetë e mundur. Është e nevojshme për të forcuar proceset e këmbimit.
 • Kohëzgjatja e trajtimit - 1 orë. Pas kësaj kohe, krem ​​duhet të shpëlaj me ujë të ngrohtë.

Për të hequr qafe erë, përzierje mund të shtoni vajra të ndryshme thelbësore, të tilla si portokalli ose dëllinjë.

Golden mumje Altai mumje dhe hollim

Altayskoe mumje - një ilaç popullore në formën e tabletave ose zgjidhje që janë përdorur për të eleminuar shënon shtrirje dhe "lëvozhgë portokalli" në fushat me probleme. Të hequr qafe këtë problem delikat, të ndihmojë të përgatitur në scrubs shtëpi dhe banjot me shtimin mumje.

 • Për të përgatitur banja anti-celulitit, duhet të jetë i holluar 5 gram të drogës në litër katin e ujit dhe shtoni zgjidhje që rezulton në banjo.
 • Para se të marrë një dush me një mumje, ju keni nevojë për të larë dhe avull trupi për poret ishin të hapura.
 • Trajtimit Altai mumje - 7 banja, të cilat duhet të merren në një ditë.

Golden mumje hollim - të paktën një mjet efektiv që ndihmon të hequr qafe shënon shtrirje dhe celulitit. Kjo është një droge në pilulë që ofron riciklimin e një efekt tonik në trup.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin Si për të humbur peshë më shpejt pas lindjes, pleqsh nënave këshilla.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe duke mumje ^

Pavarësisht përbërjes unike e burimeve natyrore shëruese, mjekët paralajmërojnë se jo të gjitha aplikacion të sigurt. Përdorni mumje kundërindikuar:

 • Fëmijët nën moshën 12 vjeç;
 • nënat shtatzëna dhe gji;
 • në prani të tumoreve beninje ose malinje;
 • me gjakderdhje të brendshme, presion të lartë të gjakut;
 • në të crregullimeve të sistemit nervor qendror.

Rezultatet e humbje peshe duke mumje vijon: një kohë të shkurtër është e vështirë për të arritur një rezultat të mirë, por në kombinim me aktivitet fizik dhe të ushqyerit e duhur mund të humbni 3 kg në muaj.

Shqyrtime për përdorim mumje hollim të gjeni të ndryshme: disa admiruar këtë drogë dhe disa thonë se ai nuk ka të kontribuojë për humbje peshe efektive.