Mos hani dhe humbin peshë pas gjashtë e vërtetë apo fiction


Mos hani pas 6: rezultatet hollim

Pothuajse çdo person i cili është i interesuar në humbje peshe, e di rregullin e artë e shumë dieta, "Mos hani pas 06:00."

Gratë që kanë përjetuar një metodë të argumentojnë se një javë lehtë mund të shpëtoj disa kg shtesë.

Mos hani pas gjashtë dhe të humbni peshë: Mit apo Realitet ^


Duhet të theksohet se postulat i ushqimit pas 18:00 kanë dy avantazhe dhe disavantazhe. Një gjë që shumica e njerëzve sinqerisht besojnë në se në qoftë se ata refuzojnë ushqimin në mbrëmje, atëherë pesha e tyre do të ulet me shpejtësi.

Mund të hani pas 6: postulat Origjina

Ka tre versione që shpjegojnë zgjedhjen e numrave 6:

 • Ajo ishte 18-00 pas rënie e aktivitetit fizik, kështu neroztrachena energjisë të depozituara në zonat e problemit.
 • Dine nevojë për të paktën 3 orë para gjumit. Nëse ju shkoni në 9-10 orë, pas 6 ha padëshirueshme.
 • Ushqim ngrënë në mbrëmje, dhe është tretur dobët në stomak gjithë natën. Gjithashtu, gjatë natës trupi nuk ka absorbuar ushqyesve nga ushqimi.

Pse nuk mund të hani pas 6

Përgjigjet në pyetjen "Pse nuk mund të hani pas gjashtë" mund të konsiderohen pluses kryesore të këtij rregulli:

 • Për shkak të faktit se gjatë natës metabolizmi ngadalëson marrë pas kalorive vonë darkë nuk janë shpenzuar, dhe depozituar në yndyrë. Ushqim Disclaimer pas 6 ndihmuar të heqin qafe e kilogramëve urryer dhe për të blerë formën e dëshiruar.
 • Rritet kortizolit sekretuese gjatë natës dhe redukton konsumin e glukozës nga muskujt. Kështu, glycogen grumbullohet në mëlçi, i cili promovon formimin e mases yndyrë.
 • Kilocalories marrë në mëngjes dhe në pasdite ju mund të lehtë të kalojnë ditën, por nga darka e vona të energjisë është konvertuar në yndyrë.
 • Nëse një person ha deri 06:00, dhe pastaj në mëngjes, pastaj përmes të tillë një pushim të gjatë në mes të ngrënies trupi fillon të djegur yndyrë.

Mos hani pas efektivisht 6

Kundërshtarët e kësaj metode të humbje peshe pretendimi se mohimi i ushqimit pas 18.00 madje mund të dëmtojë shëndetin e njeriut. Ata argumentojnë në këtë mënyrë:

 • Pesha e trupit nuk varet herë vakt, dhe në sasinë e tij. Njeriu që do të hani racione më të vogla, duke përfshirë gjatë natës, mund të në mënyrë efektive të humbni peshë shumë se një grykësi, i cili 6:00 hanë ëmbëlsirat në sasi të pakufizuar, dhe pas gjashtë vështirë kërkuar uritur.
 • Kjo metodë e duke u shpëtoj prej kg ekstra të vështira për t'u ndjekur, veçanërisht njerëzit të cilët punojnë gjatë natës.
 • Nëse keni nevojë për të humbur peshë, jo i keq jo hani pas gjashtë? Përgjigjja është e thjeshtë: në qoftë se një person është i relaksuar për faktin se ai nuk do të hani gjatë natës, atëherë kjo metodë mund të përdoret. Por në qoftë se ai pret horror kohë në mbrëmje të ditës, një humbje e tillë e peshës program madje mund të çojë në çrregullime psikologjike. Natyrisht, përdorimi i saj është i nevojshëm.

Çfarë duhet të hani pas 6

Sa e çuditshme si ajo Dashuri, por pas gjashtë është ende e mundur, por jo të gjitha produktet. Rëndësishmja, ushqimi duhet të jetë një të ulët kalori.

 • Perfect për një rostiçeri mbrëmje e perime të freskëta ose steamed, dhe kos, djathë të ulët yndyrë, një fetë djathë ose kos pas 6 nuk do të bëjë ndonjë shifër dëm.
 • Pas gjashtë mollë dhe fruta të tjera, të tilla si banane apo grejpfrut reduktuar urinë dhe ngop pak trupin.

Për të lehtësuar transferimin e ngrënies në mbrëmje, pa nevojë serioze për të zhvilluar një zakon. Kjo duhet të lexohet me rekomandime të thjeshta:

 • Pas vendimit për të humbur peshë me këtë metodë, ju gradualisht të mësohen gradualisht. Së pari, është e rëndësishme që të heqë dorë yndyror, i kripur, i tymosur dhe ushqim të ëmbël, pastaj gradualisht të zvogëlojë pjesën e Mbrëmësores ushqimore.
 • 18.00 duhet menaxhuar për të ngrënë të paktën katër herë. Pjesë duhet të jetë e vogël, por të kënaqshme.
 • Siç u tha tashmë, rostiçeri mbrëmje të jetë e mundur, por vetëm ushqimi kalori të ulët.
 • Ëmbëlsirat mund të hahet vetëm në mëngjes dhe në sasi të vogla.
 • Mbrëmje më mirë të shkojë të marrë një shëtitje apo diçka tjetër të marrë kohë për të shpëtuar nga dëshira për të ngrënë.

Sipas rregullave në 1-2 javë të zhvilluar në një zakon të qëndrueshme dhe të braktisin vakt mbrëmje do të jetë shumë e lehtë.

Dietë "mos hani pas 6": parimet, rregullat ngrënies, menu ^

Mos hani pas gjashtë, shqyrtime, menutë

Dietat menu "Mos hani pas 6"

Dietë e këtij programi dietë duhet të hartohet në mënyrë që trupi merr ushqyesve të nevojshme:

 • Në menynë inkurajohen që të përfshijë ushqime të lëngshme, perime, fruta dhe mish ligët.
 • Por, para gjumit mund të pini, për shembull, një kos qelqi ose kefir.
 • Gjatë ditës, në mes të ngrënies për të pirë lëng të mjaftueshme: ujë të pastër, TEAS bimor, pije frutash dhe lëngje pa sheqer.

Dietë mostër menu në ditë të tillë si më poshtë:

 • Mëngjesi: bollgur gatuar në ujë, pa gjalpë, 2 vezë të ziera, çaj të gjelbër me një fetë bukë me gjalpë.
 • Rostiçeri: Fruta dhe djathi me përqindje të ulët të yndyrës.
 • Dreka: supë vegjetarian, sallatë, hikërror dhe një copë mish ligët.
 • Rostiçeri: merak perime me një copë peshk të zier, sallatë perimesh.
 • Darka: 200 ml kos.

Dietë e madhe Avantazhi është se ai është i sigurt për shëndetin dhe shumë efektive. Ky program është e rekomanduar për të kryer edhe mjekët, për shkak se ajo mund të ndihmojë për të pastruar trupin.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Mantra për humbje peshe.

Mos hani pas 6: komente dhe mjekët hollë rezulton ^

Rezultatet e dietë "pa ushqim pas gjashtë" janë: një muaj mund të shpëtoj prej 2-4 kg peshë të tepërt. Permiresimi mund të rezultojë në qoftë se sasia kontrolli dhe cilësia e ushqimit dhe përdoret për të udhëhequr një jetë aktive.

Shqyrtime postulat "mos hani pas gjashtë" mund të gjendet vetëm pozitive. Përveç kësaj, ky rregull nuk mbajnë njerëzit e vetëm të zakonshëm, por edhe yjet e biznesit tregojnë.

Singer Valery:

"Valery thotë harmoni e tij - nuk është një dhuratë natyrore. Për të qenë në formë, kjo e vë një sasi të madhe e përpjekjeve. Rregulli bazë, e cila aderon yll - Refuzimi për të ngrënë në mbrëmje.

Për më tepër, nuk ka këngëtar në dietë skuqur, yndyror, tymosur, miell dhe ushqim të ëmbël. Valeria kishte rritur mësuar me regjimin e ditës në të cilën nuk ka vakt mbrëmje. Kjo, thotë ajo, ajo është në gjendje të mirë dhe ndjenja e madhe "

Maria, 25 vjeç:

"Për humbje peshe për shkak të mungesës së ngrënies në mbrëmje, unë e di të dorës së parë. Vetë provuar këtë metodë dhe kjo mbeti i kënaqur. Pasi unë nuk kam kohë për të ngrënë në mbrëmje, pasi kam vizituar gjimnastikë, erdhi në shtëpi vonë dhe së shpejti shkoi në shtrat.

Pas 7 ditësh, kam filluar në njoftim peshë dhe pesha ulur me 2 kg. Ky rezultat motivuar mua, dhe unë nuk pranoi vakt mbrëmje. Një javë ka rënë një tjetër 2 kg. "

Elena, 35 vjet:

"Refuzimi Sot për të ngrënë pas gjashtë u bë zakon time të qëndrueshme. Unë harchuyusya saktë, ata shpesh, por në pjesë të vogla, të përpiqet të bëjë rregullisht ushtrime fizike. Brenda dy muajve të këtij regjimi Kam humbur 7 kg. Unë ndjehen të madh, dhe të duken të mëdha. "