Humbje peshe diuretik


Hape diuretik: dobi ose dëm.

Mbipesha një farë mase për shkak jo vetëm për të rritur yndyrë, por fluide mbajtjes.

Luftuar yndyrë mund të marrë shumë kohë, por edhe tërheqjen e lëngjeve - disa ditë.

Për këtë qëllim, diuretics (diuretikë) për humbje peshe, të cilat janë droga larguar me shpejtësi nga lëngu trupit.

Diuretik për të humbur peshë: dobi ose dëm ^


Pesha humbje është të lehtësojë tërheqjen e lëngjeve nga trupi, duke zvogëlimin pesha e trupit dhe yndyra e trupit të mbetet.

Kur marrjen e diuretics këshilluar me forcë për të marrë ushqime që përmbajnë kalium kalium.

Është e rëndësishme të theksohet se ndërsa humbje peshe diuretik veprim do të jetë e sigurt vetëm nëse ju merrni ato në këshilla profesionale për të trajtuar ose humbje peshe.

Avantazhet dhe përfitimet e diuretics për humbje peshe

 • Diuretics caktojë ekspertë në sëmundje të tilla si hipertension, nefrit, veshkave dhe dështimi i zemrës, cirroza e mëlçisë dhe helmimit të rëndë.
 • Diuretics kontribuojnë në marrjen e shpëtoj ënjtje, kështu që ata shpesh janë të përshkruara gjatë shtatzënisë.
 • Etiketat shpesh shkruajnë se përdorimi i diuretics është spastrim zorrë. Nëse përdoret me mençuri diuretics, është e mundur për të pastruar në mënyrë efektive trupin e toksinave.
 • Përparësia e madhe e drogës me një diuretik, është se ata kanë një kosto të ulët. Diuretik më efektive e natyrshme për të humbur peshë në shtëpi - shalqi.
 • Nëse një zgjedhur si duhet, ajo mund të përdoret për të përmirësuar qarkullimin e gjakut, të eliminuar abuzimin e ujit dhe bilancit me ujë kripë, stabilizimin e tensionit të gjakut, të parandaluar stanjacion.

Dëmtojë drogës diuretik

 • Pastroni trupin me një diuretik mund të çojë në probleme të veshkave dhe dehidratim.
 • Shfrytëzimi intensiv diuretik i fortë mund të çojë në çrregullime kardiake, sepse diureza jo vetëm lëngjeve të tepërta, por kalium dhe natriumi.
 • Diuretics shfrenuar që marrin mund të çojë në dhimbje koke të shpeshta dhe marramendje, humbje të vetëdijes, nauze dhe vjellje, mungesa e oreksit.
 • Përveç kësaj, plotësim intensive ul vizion, presionin e gjakut, djersitje e tepruar dhe skuqje të lëkurës.

Disa federatat sportive në vende të ndryshme mohuar marrjen e diuretics para konkurrencës. Marrë ato shpesh boksierët dhe atletë për kontrollin e peshës para konkurrencës. Diuretics janë të ndaluara për shkak të disa vdekjeve, kur atletët zemra ndal për shkak të diuretics intensive pritës.

Përveç kësaj, diuretics pengesë e madhe është se pas marrjes së ish-peshë duke fituar me shpejtësi të lartë.

Si për të marrë diuretics për të humbur peshë: recetave dozë ^

Parimet marrin diuretik

Për të mirëpritur diuretics nuk sjell dëm të pariparueshëm, është e nevojshme të dinë rregullat themelore të pranimit:

 • Para diuretics përdorin për të hequr qafe e peshë të tepërt, ju duhet të konsultoheni me një specialist.
 • Përdorimi i diuretics është rreptësisht e ndaluar në sëmundje të tilla si diabeti, lupus, përdhes, etj, si ajo mund të shkaktojë komplikime të rënda të këtyre sëmundjeve.
 • Çdo ditë duhet për të kontrolluar ekuilibrin e ujit, duke përdorur zhyroanalyzator. Ju duhet të peshohen në një kohë, mundësisht në mëngjes. Kur peshon nevojën për të hequr rrobat.
 • Mundohuni të shmangur dehidrimit, për të plotësuar bilancin e ujit duke marrë 8 gota ujë në ditë.
 • Përjashtojnë kripë nga ushqimet dietë që nxisin ndalimin e lëngjeve në inde.
 • Kontrolloni nëse diuretics janë në përputhje me droga të tjera të marra.

Për të reduktuar sasinë e lëngjeve në trup është e dobishme që të përfshihen në dietën e përditshme të diuretics natyrore. Për shembull, ajo është e rekomanduar për të shtuar sallatë majdanoz, e pjekur në xhenxhefil ose çaj xhenxhefil të krijoj.

Çaj diuretik për humbje peshe

Për ta bërë atë të nevojshme për përzierje komponentët e mëposhtëm:

 • 20 gjethet e luleradhiqe, 20 g Senna dhe hithër, 10 g të nenexhik dhe kopër dhe derdh ujë të valë.
 • Insistojnë për 10 minuta dhe të fillojnë për të pirë gllënjka të vogla.
 • Humbje peshe duhet të fillojë me një filxhan në ditë. Pastaj gradualisht rritjen e marrjes në 3 gota në ditë.
 • Atëherë ju duhet të fillojë për të reduktuar sasinë e alkoolit të konsumuar në ditë për 1 filxhan çaj.
 • Çaj të pijshëm duhet të jetë përpara se të hahet.

Për të ruajtur peshë, ju duhet të pini një gotë çaj pas trajtimit është e përfunduar. Për të kryer një kurs të tillë të trajtimit duhet të jetë jo më shumë se 1 herë në vit.

Pilula diuretik

Pllakat - një tjetër mënyrë për të hequr qafe e peshë të tepërt. Hape nxit urinimin janë pronë e mposhtur oreksin. Megjithatë, ata kanë disavantazhe dhe efektet anësore në formën e:

 • Shkak pagjumësi, marramendje, diarre dhe varësinë psikologjike.
 • Përveç kësaj, përdorimi i tyre ka një ndikim negativ në një karrige, duke shkaktuar acarim të zorrëve.

Pllakat janë si vijon: ata bymehet në stomak, duke krijuar një ndjenjë e plotësi. Duhet të theksohet se është më mirë për të zgjedhur diuretics natyrore që nuk dëmtojnë trupin.

Produktet diuretikë për humbje peshe

Nga diuretics natyrore të përfshijë ushqime të mëposhtme:

 • Frutat dhe manaferrat, të cilat përmbajnë shumë ujë. Frutat përmbajnë vitamina dhe është diuretik sigurt. Me përdorimin e tyre në trup zvogëlon përqendrimin e natriumit.
 • Frutat kontribuojnë për urinim më të shpeshtë. Më efektive në këtë drejtim janë: fasule, asparagus, karrota, bizele, selino.
 • Kafeina gjithashtu ka veti diuretik. Studimet kanë treguar se konsumimi i kafesë, çajit dhe pijeve të tjera që përmbajnë kafeinë nuk shkakton dehidratim, por në mënyrë aktive heq lëngjeve nga trupi.

Herbs diuretik për humbje peshe

Hollim diuretik tarifë jep efekt të butë në trup se sa droga. Herbs nuk janë vetëm të përjashtojë nga të lëngshme, por edhe në mënyrë efektive të pastruar trupin. Farmaci ju mund të blej një koleksion të gatshme të bimëve ose të bëni vetë.

Diuretics efektive bimor përfshijnë:

 • horsetail fushë,
 • lë thupër,
 • carangth qumësht,
 • majdanoz dhe bimëve të tjera.

Acaroj dhe luleradhiqe kompensuar kullimin e kalciumit gjatë urinimit të shpeshtë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni laxatives artikull për humbje peshe.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe përdorimin e drogës diuretik ^

Rezultatet e humbje peshe duke diuretics janë shumë të ndryshme. Nëse ju merrni diuretics të arsyeshme, ai mund të humbni një kilogram pak për shkak të humbjes së lëngjeve, por jo yndyrë.

Shqyrtime për humbje peshe përdorim diuretik përfshijë profesionistët mjekësorë këshillojnë kundër përdorimit të diuretics pa u konsultuar me një specialist, megjithatë, gratë shkojnë në të madh për të arritur qëllimin e dëshiruar dhe pamje tërheqëse.

Në qoftë se ju përdorni diuretics bimore dhe produkte natyrore shënim shumë një humbje e lehtë peshë të humbur peshë dhe për të përmirësuar shëndetin e përgjithshëm.