Frost hollim


Hellebore Kaukazian për humbje peshe: Udhëzime për përdorim

Frost është një mënyrë shumë popullor për të luftuar peshë të tepërt dhe është përdorur për humbje peshe për një kohë të gjatë. Më shumë se 60% e grave përjetuar atë, shënojnë një humbje të konsiderueshme peshe.

Megjithatë, për të arritur rezultatet e dëshiruara dhe nuk dëmtojnë shëndetin, duhet të ndiqni dozen e specifikuar e kësaj bime dhe pikërisht ndiqni udhëzimet për përdorim.

A është e mundur për të humbur peshë duke përdorur hellebore barishte ^


Frost - një barishte e familjes Ranunculaceae. Ka shumë lloje të tij, por kjo metodë hellebore Kaukazian është më efektive për procesin e humbje peshe. Rrënjët e saj, edhe pse konsiderohet helmuese dhe toksike përdorur me sukses në trajtimin e sëmundjeve të caktuara.

Përbërja unike kimike e hellebore bën atë ilaçe shumë efektive. Substancat aktive e kësaj bime:

 • Alkaloide - komponimet kimike komplekse që kanë një shumë të pronave të shërimit.
 • Glycosides kardiake - komponimeve toksike që kanë një efekt pozitiv në trajtimin e mosfunksionimit të zemrës, hipertension, sëmundje të sistemit nervor.
 • Glycosides flavonoid forcojnë muret e enëve të gjakut.
 • Saponins dhe kumarin.
 • Vajra esenciale janë pronat e shërimit farmakologjike.

Gama e pronave terapeutike e hellebore për humbje peshe dhe përmirësimin e përgjithshëm të shëndetësisë është shumë e gjerë:

 • Rrënjët e kësaj bime të ndihmuar të pastruar trupin, eliminimin e toksinave, ndalimin e baktereve patogjene dhe në mënyrë efektive të trajtuar Sëmundjet të tilla si artriti, osteokondroza, arthrosis, hiqni kripën nga trupi, duke e kthyer lëvizjen e përbashkët.
 • Përdorimi i duhur i drogës çon për të ulur nivelin e sheqerit në gjak, të normalizuar presionin e gjakut.
 • Frost është një diuretik i shkëlqyer. Pas konsultimit me një specialist, ajo është përdorur për të prodhimit edhe rërës nga veshkat.
 • Normalizes metabolizmin, të sistemit nervor, ndihmon tretjen e ushqimit, forcon sistemin imunitar.
 • Frost është konsideruar si një mjet të veçantë që pengon zhvillimin e tumoreve.

Hellebore Veprimit për humbje peshe është delikate spastrim trupin e toksinave, kripërave dhe lëngjeve të tepërta. Me përdorimin e kësaj bime mund të shpëtoj disa kg shtesë, por për të përmirësuar rezultatet, është e rekomandueshme që të ndjekin rregulla të thjeshta:

 • mos nopem;
 • vetëm ndjekin dozimin;
 • përmbahet në kohën e pranimit;
 • bëni stërvitje fizike;
 • të çojë një jetë aktive;
 • hani e drejtë.

Acar Kaukaz: përdorimi i hollim e rekomanduar recetat dozë, contraindications ^

Hellebore Kaukazian: udhëzim pranuar hollim

Përgatitja e hellebore pluhur

Drogës është përdorur kryesisht në formë pluhuri, të cilat mund të porositen në internet ose të bëjë tuaj. Për fat të keq, farmaci nuk është shitur.

 • Për pluhur vetë-hotelierike duhet të gërmoj deri rhizomes në bimët e vjeshtës dhe të pastrohen.
 • Pastaj tharë në ajër të hapur (jo e dëshirueshme që rrënja e rrezet e diellit bien). Rrënjët thata janë hije të ngjyrë kafe të errët jashtë dhe brenda butë.
 • Për pluhur, lëndëve të para duhet të shtypen në mënyrë të përsëritur duke përdorur mulli.

Frost hollim: metodën e aplikimit

Për pluhur efektiv humbje peshe të hellebore duhet të marrë në doza të tilla:

 • 10 ditë - 50 mg.
 • 10 ditët e ardhshme - 100 mg.
 • 10 ditët e ardhshme - 150 mg.
 • 5 muajt e ardhshëm - 200 mg.

Pas një pauze 30-ditore është e rekomanduar për të përsëritur kursin. Kështu, kohëzgjatja e përgjithshme e humbjes së peshës duke përdorur barëra hellebore është një vit dhe një muaj.

 • Për të pastruar trupin ishte efektiv, duhet të specifikohet dozë të barit në mëngjes në një stomak bosh me ujë.
 • Është e mundur për të shpërndarë pluhur në një gotë me ujë të ngrohtë, të lënë për 15 minuta përpara se të hahet dhe të pijshëm në mëngjes.
 • Është e këshillueshme të mos hajë një tjetër 2 orë pas marrjes.

Duhet të theksohet se para se të përdorni këtë fabrikë, ju duhet të konsultoheni me një mjek. Në asnjë rast nuk mund të hash bar së bashku me drogat që përmbajnë kalcium apo bimëve të tjera fuqishëm. Është e rëndësishme gjithashtu që të mos kombinoni këtë metodë e humbjes së peshës duke përdorur laxatives të forta, si dhe nxitjen e zorrëve mund të shkaktojë probleme serioze shëndetësore.

Përveç sa më sipër përshkruara përdorimit metodë bimëve, ka metoda të tjera të përdorimit:

Plotësuese ushqimore në kapsula

 • Merrni tri herë në ditë 1 kapsulë me ushqim.
 • Për humbjen e peshë të tepërt duhet të hani e drejtë dhe pak të zvogëluar pjesën e ushqimit.

Çaj me hellebore

 • 1 lugë çaji mustardë (200 mikrogramë) grimcuar në materialet e papërpunuara pluhur duhet të derdh ¼ ujë të nxehtë dhe të mbush për 10 orë.
 • Pije në mëngjes për 2 orë para mëngjes.

Fibra nga Frost

Kjo është një produkt që përbëhet nga një shell gruri dhe bar. Ajo mund të përdoret në gatim dhe si një maskë për fytyrë dhe qafë.

 • 3 tbsp fibra duhet te holluar ne 200 ml kos ose kos, të largohet për 5 minuta.
 • Pi 1/3 filxhan tre herë në ditë.

Frost me krem ​​për korrigjim

 •  Krem është e rekomanduar për të fshij në fushat me probleme, pas një dush.

Kundërindikimet për përdorim hellebore

Për shkak të faktit se hellebore konsiderohet bimë helmuese, e përdorin atë edhe në këto doza, disa njerëz e duhanit. Pluhur pritjes, shtojcave diete, lengjet e mishit dhe krem ​​kundërindikuar:

 • fëmijët nën 14 vjeç;
 • gratë gjatë shtatzënisë dhe laktacionit;
 • njerëzit me produkt individual intolerancës;
 • sëmundja ishemike e zemrës, sëmundjet e tëmthit.

Merrni drogës duhet të përdoret me kujdes, sepse një mbidozë mund të shkaktojnë helmim të rëndë, të shoqëruar nga të përzier, marramendje, diarre, tingëllim në veshët, ënjtje të fytit dhe gjuhën, skuqje. Bimët analfabetë pritjes shpesh shkakton të sëmundjeve kronike dhe madje edhe arrest kardiak.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin kërpudha Qumësht hollim.

Hellebore Kaukazian për humbje peshe: komente dhe mjekët hollë, rezultatet humbje peshe duke hellebore ^

Rezultatet e humbjes së peshës duke përdorur barëra hellebore shquar: në 2-3 muajt e parë ndryshime pozitive. Gjatë kësaj kohe, ju mund të humbni peshë nga 7-12 kg, dhe trupi nuk do të rrudhë ose shënon shtrirje. Kombinimi i kësaj metode me një ushtrim mjeteve dhe ushqimin e duhur, ju mund të arrijë rezultatin e dëshiruar.

Rishikimet e zbatimit të hellebore Kaukazit për humbje peshe të ndryshme. Mbështetësit humbje peshe duke përdorur lidhjen hellebore për pronat e saj unike dhe pushtet të mrekullueshme, dhe kundërshtarë të lidhjes dietë të toksicitetit të impiantit.

Maria, 39 vjeç:

"Kur 1.5 vjet më parë kam shikuar në veten me kujdes në pasqyrë dhe ka vendosur se ju keni nevojë për të humbur peshë. Për disa kohë ulur në dietë, sportive nuk janë të angazhuar, për shkak se ata nuk kanë kohë për të. Pasi të parë reklamat hellebore dhe të vendosur për të provoni këtë ilaç. Unë rreptësisht ndjekur udhëzimet. Fillimisht duke qenë pak më keq, por pastaj çdo gjë ishte në rregull. Në vetëm një vit, kam rënë 20 kg.

Elena, 27 vjet:

"Në 2 vitet skemë hellebore specifikuar në udhëzimet. Gjatë kësaj kohe, jo vetëm që humbi 25 kg, por ishte ndjenja më e mirë. Pushova të dhemb këmbët dhe gjunjët janë cramping mori shumë energji. I këshilloj të gjithë. "

Svetlana, 32:

"Kohët e fundit dëgjuar nga një mik i hellebore, nëpërmjet të cilave gjashtë muaj ajo ka humbur peshë nga 10 kg. Një muaj pasi fillova të shqetësojë të thotë dhimbje koke të rënda dhe të përzier, dhe pesha nuk është në rënie. Unë u ndal duke marrë hellebore. "