Humbje vdekur peshë


Humbje vdekur peshë - minus 3 kg në ditë.

Shumë njerëz në ndjekje të dietat humbje peshe janë viktima të të gjitha llojet, sepse humbje peshe pa këshillën e një mjeku me përvojë mund të dëmtojë seriozisht shëndetin dhe të japë një efekt afat-shkurtër.

Me një aktivitet të vazhdueshëm dhe të bollshme neglizhuar ushqim fizik në trupin e njeriut akumulon një sasi të madhe të toksinave që janë mbeturinave biologjike dhe pjellë jo vetëm zorrë, por edhe organet e tjera.

Ka shumë mënyra për pastrimin e toksinave. Pas një prej tyre, ju mund të qartë trupin tuaj të magnezit.

A është e mundur për të humbur peshë duke përdorur magnez ^


Le të fillojmë me faktin se magnezi apo sulfate ndryshme magnez është laksativ. Dhe aplikimi i pronave themelore të magnezit për të humbur peshë provuar plotësisht.

Magnezi marrë jo vetëm për të pastruar plotësisht trupin e toksinave, por edhe për trajtimin e helmimit, hipertension, epilepsi dhe sëmundje të tjera.

 • Farmacitë shesin pluhur magnezi për humbje peshe, të cilat duhet të holluar me ujë deri sa të shpërbëhet. Ka edhe tableta të magnezit. Të dyja punon pothuajse në të njëjtën mënyrë.
 • Kripë vaske tretur në magnezi efekt hollim të madh në të gjithë trupin. Drogës fjalë për fjalë tërheq lëkurës shumë substanca të dëmshme. Pas marrjes së një dush të tillë të mirë-duke u përmirësuar në mënyrë të konsiderueshme. Salt zgjidhje krijon një fushë magnetike, e cila ndikon pozitivisht në shëndetin.

Përfitimet Fast prekshme të magnezit për humbje peshe është një mënyrë tejet agresive, e cila nuk duhet të abuzohet. Këto procedura janë zakonisht kryhet vetëm para fillimit të një dietë, si futje e shpeshta të magnezit në humbje peshe të hershme mund të dëmtojnë seriozisht trupin, duke shkaktuar diarre të shpeshta të vazhdueshëm.

Efekti magnezi pastrues kur humbje peshe ndodh në rreth dy orë pas marrjes së drogës:

 • Një ditë pas marrjes magnez reduktuar peshën prej rreth tre kilogram.
 • Zorrë do të pastrohet plotësisht e toksinave dhe depozitave të tjera.
 • Microflora fillon të veprojë në mënyrë korrekte dhe të asimilimit të ushqyesve rritje.

Për procedurat e zvogëlimin e peshës të lidhura me magnez mund të ndihmojë humbje peshe vetëm në rast emergjence. Ky ind yndyror dhe lëngjeve të tepërta do të mbetet në trup. Prandaj, duke marrë magnez mund t'i atribuohet lehtësim të shpejtë të traktit gastrointestinal para dietë të zgjedhur se direkt në humbje peshe.

Si për të marrë magnez për humbje peshe: Doza e rekomanduar receta, contraindications ^

Futje e duhur të magnezit për humbje peshe duhet të jetë në përputhshmëri të plotë me dozen e duhur.

Në procesin e largimin e toksinave nga aktet e drogës trup shumë të mirë. Pasi kjo është një pastrues kripur, duke marrë medikamentin rrit zorrët peristaltikës dhe toksina përftuar aktive në formën e feces. Në dietë, e themeluar në reduktimin e marrjes të ushqimit, efekti i magnez redukton urinë dhe e bën trupin të absorbuar substancave të dëmshme.

Të contraindications kryesore për përdorimin e magneziumit është prania e sëmundjet e mëposhtme:

 • çrregullimet në të traktit gastrointestinal;
 • sëmundje kronike dhe akute të veshkave;
 • Reaksionet alergjike ndaj përbërësve magnez;
 • sëmundjet respiratore;
 • Shtatzënia dhe ushqyerja me gji.

Krijuar përafërt dozen e rekomanduar e magnezit për humbje peshe:

 • Normë Sigurt: 25 - 30 gram të drogës tretur në 100 gram ujë.
 • Efekti i relaksimit ndodh pas rreth 2-4 orë.
 • Rekomandohet për pastrimin e zorrëve e toksinave të marrë magnez në gjysmë ore pas marrjes së një gotë me ujë me limon.
 • Në mbrëmje, në prag të procedurave të pastrimit të bëjë një klizmë.

Banja e magnezit për humbje peshe

Pesha humbje duke përdorur banjë magnez duke përdorur një mënyrë më të butë. Ata mund të marrin jo më shumë se dy herë në javë para gjumit.

 • Për të përgatitur një dush të tillë në doza të barabarta marra dhe kripë e zakonshme e detit.
 • Shtuar të njëjtën sasi e kripërave magnez.
 • Përzierje është derdhur shkrin në ujë.
 • Bath me magnez duhet të marrin jo më shumë se gjysmë ore.
 • Uji pas notit mund të jenë me baltë, siç do trupi i një numri të madh të toksinave.

Duhet të theksohet se duke marrë banja me magnez është një barrë të konsiderueshme në të gjithë trupin. Prandaj, ju nuk duhet të merrni pjesë në një procedurë të tillë shumë agresive.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Kombucha për humbje peshe.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe duke përdorur magnez ^

Duke u përpjekur për të reduktuar peshën dhe humbin peshë me magnez, është e nevojshme që të mos harrojmë se kjo drogë nuk duhet të merret në mënyrë të pakontrolluar. Mjeku profesional kurrë rekomandojmë magnez për humbje peshe. Ata nuk mund të ketë efekte anësore të drogës si letargji, dhimbje koke, rënie e papritur në presion dhe pasoja të tjera të pakëndshme dhe të rrezikshme, por edhe mosfunksionim më serioze organe të rëndësishme jetësore.

Për pastrimin dhe detoksifikimin e trupit, ka shumë ushqim të padëmshme me fibra bimore dhe bakteret thartuar qumësht, sepse normalizimi i traktit gastrointestinal mund të rregullohen metodat më të butë.

Por komente të shumta të përdorimit të magnezit për humbje peshe nga njerëz të cilët kanë shkuar tashmë përmes procesit të përgatitjes për humbje peshe, sugjeron një efekt pozitiv i magnezit në humbjen e përgjithshme shëndetësore dhe peshe. Rezultatet pozitive të humbjes së peshës duke përdorur magnez janë arritur në lidhje me stërvitje dhe dietë të ndryshme, kështu që të flasin për të mirën absolute e magnezit për humbje peshe, nuk ka asnjë arsye.

Mos harroni se edhe një trup të fortë dhe të shëndetshme duhet të reagojnë në futjen e magnezi. Kjo është e rëndësishme jo vetëm për të kryer procedurën e pastrimit, por edhe të parandaluar degradimin pas gëlltitje. Mjekësia këshillon duke bifidumbacterin për të rivendosur florën dhe rehydron për normalizimin e bilancit me ujë kripë.

Në çdo rast, para se të marrë të drogës duhet të konsultoheni me një terapist dhe të sigurohemi se nuk ka sëmundje kronike. Përdorimi i duhur i magnez, dietës dhe stërvitjes do të japë njëqind fitore për qind në luftën kundër peshë të tepërt.