Vaj liri për humbje peshe


Vaj liri promovon humbje peshe dhe parandalon shumë sëmundje

Aktualisht në botë ka shumë mjete që kontribuojnë në humbjen e kilogramëve shtesë, ndër të cilat vërejmë është një mënyrë unike për të humbur peshë si vaj flaxseed.

Pronat medicinale e këtij produkti janë arritur kryesisht për shkak të përmbajtjes në acide yndyrore polyunsaturated.

Cilat janë përfitimet e hollim vaj liri dhe pastrim ^


Sipas mjekëve, përdorimi korrekt i vaj liri normalizes tërë trupin, dhe parandalon zhvillimin e sëmundjeve të ndryshme.

Fakti se vaj flaxseed bën një efekt i dobishëm për shëndetin, paraardhësit tanë e dinin, si shëndet të shquar të mirë dhe jetëgjatësi.

Avantazhi kryesor i produktit liri është si vijon:

 • Ai përbëhet nga acide yndyrore të dobishme Omega 3,6,9 dhe të tjerët të përfshirë në shumë procese biologjike. Për më tepër në këtë produkt që ato përmbajnë shumë më tepër se në vaj peshku, i cili është shpesh prindërit janë të detyruar të marrin fëmijët e tyre.
 • Përveç kësaj, vaj nga flaxseed përmban vitamina A, B, E, F, që ndikojnë pozitivisht në kardio - vaskulare sistemit, përmirëson aktivitetin e trurit, parandalon shfaqjen e edemë.
 • Përdorni përmirëson metabolizmin, ul kolesterolin në gjak, duke e bërë enët e gjakut të fortë dhe elastike, normalizes hormonal.
 • Përfitime të mëdha ajo ofron në shtatzëni për shkak se në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon rrezikun e ndonjë - çdo anomalitë në fetus.

Përfitimet e naftës flaxseed është e qartë, për shkak të përdorimit të saj:

 • pengon pllakatë;
 • përmirëson rrjedhshmëri e gjakut, parandalon mpiksjen e gjakut;
 • shëron ulcerat në zorrë;
 • është parandalimin e kancerit te gjirit dhe zorrës së trashë;
 • eliminon dhimbje të forta gjatë menstruacioneve;
 • përmirëson funksionin riprodhues në meshkuj;
 • përmirëson vetitë mbrojtëse të organizmit;
 • ul inflamimin, pengon aterosklerozë, osteoarthritis;
 • normalizes metabolizmin yndyrë, duke uljen e peshës.

Prona hollim vaj liri, sidomos në këto ditë kur shumë janë të shqetësuar problemi i trashje, të interesuar në të dy burrave dhe grave. Shumë vite më parë studiuesit gjetën, vaj flaxseed duke promovon humbje peshe:

 • Ajo u gjet se gëlltitje e këtij produkti nuk është i vonuar dhe është i ndarë në dy komponentë: glicerinë dhe ujë. Një glicerinë dhe ujit, nga ana tjetër, thithet dhe excreted natyrisht. Rrjedhimisht, përdorimi i naftës flaxseed për humbje peshe është shumë efektive në luftën kundër trashje.
 • Megjithatë, mbani mend se djegur dhjamin me këtë produkt ndodh kryesisht gjatë natës gjatë gjumit. Prandaj, në qoftë se ju vetëm të marrë atë në shtrat, të gjithë ushqimi është ngrënë para jo të shtyhet si yndyrë.
 • Nëse përdorimi i naftës flaxseed çdo ditë, ne mund të shohim se metabolizmin dukshëm përshpejtuar, pastron trupin dhe përmirësimin e shëndetit në përgjithësi. Përveç kësaj, me këtë produkt janë excreted nga toksina trupit dhe substancave të ndryshme të dëmshme.
 • Një tipar shumë i rëndësishëm i këtij produkti është që të rregullojë oreksin e tepruar, e cila është shumë e rëndësishme kur duke përdorur programe të ndryshme dietë. Në veçanti, ajo të përkryer mund të zgjidh problemin e të hahet para gjumit.

Recetë liri të naftës në shtëpi ^

Liri të naftës për humbje peshe në dispozicion në çdo farmaci. Kur zgjedhjen e rëndësishme që të ndiqni këto udhëzime:

 • Produkt me cilësi të ka një të artë - ngjyrë kafe dhe ka sedimenteve. Varësisht nga shkalla e pastrimit ndryshon intensitetin e ngjyrë.
 • Ajo gjithashtu duhet të i kushtoj vëmendje të metodë gatim flaxseed naftës. Vaj Vetëm ftohtë presion të prodhuara në temperatura deri në 45o C mund të hahet. Përgatitja duhet të specifikohet në etiketë.
 • I kushtoj vëmendje dhe të jetë në afat të produktit. Në qoftë se ajo mori më shumë se një vit nga data e prodhimit, ajo nuk është e aplikueshme.
 • Era e vaj liri të jetë e pazakontë, por shije të këndshme dhe një hidhërim të lehta. Nëse shije dhe erë të pakëndshme, ajo ka veti të dobishme.
 • Vaj flaxseed mirë ka shitur gjithmonë një shishe qelqi të errët.

Naftës së papërpunuar liri për humbje peshe mund të jetë i gatuar në shtëpi. Ka dy mënyra për të gatimit: tjerrje nxehtë dhe të ftohtë. Pronat më të dobishme të produktit, gatuar metodë ftohtë presion. Përveç kësaj, kjo metodë e gatimit më të lehtë.

 • Pra, për vaj flaxseed për 100 gram fara liri derdh 100 ml ujë.
 • Është e nevojshme që të prisni derisa uji zhytur në farës, dhe ata do të rritet në madhësi.
 • 01:00 - Vlerësohet kohën e pritjes.
 • Atëherë ju keni nevojë për një të mirë hekuri tigan të ngrohtë dhe të vënë farën e saj.
 • Duhet të mbulojë tigan dhe të skuqura fara për një orë në ngrohje të ulët.
 • Pastaj dritat e fara e naftës do të lirojë disa të lëngshme.
 • Është e nevojshme që të thahet dhe të filtruar duke përdorur garzë.

Si për të bërë vaj liri, dozën e rekomanduar dhe contraindications ^

Vaj Pritjes liri për humbje peshe në dy mënyra:

 • Ajo është shtuar për ushqim, për shembull, sallata të ndryshme, drithëra ose djathë. Produkti i flaxseed jo vetëm të bëjë enët e veçanta, por edhe normalizes zorrët. Megjithatë, mbani mend që e vë atë për të ngrohur trajtim është i kundërindikuar.
 • Mënyra e dytë është që të përdorin vaj liri në një stomak bosh për humbje peshe. Doza çdo ditë është e nevojshme të rritet çaj me një deri në dy lugë. Përveç kësaj, ajo është e dobishme për të pirë një lugë çaji 15 minuta pas darke. Pini një gotë me ujë të ngrohtë është e nevojshme.

Pavarësisht nga përfitimet e dukshme të naftës flaxseed, jo të gjithë mund të tolerojë shijen e saj të veçantë. Në këtë rast, vijnë në ndihmë të kapsula xhel të naftës flaxseed për humbje peshe që janë prodhuar nga të ftohtë të ngutshme për liri.

Ashtu si shumë ushqime, vaj flaxseed nuk është për të gjithë. Kundërindikimet për vaj flaxseed përdorim janë:

 • Apliko ajo është rekomanduar me forcë për ata që vuajnë nga sëmundjet e pankreasit, traktit biliar, Ulçera në stomak që nuk shkaktojnë përkeqësimin e këtyre sëmundjeve.
 • Në qoftë se një person ka koagulimit të dobët të gjakut, vaj flaxseed ai gjithashtu i kundërindikuar.
 • Ndaluar për të pirë për nënat shtatzëna dhe pleqsh, dhe njerëzit që marrin anticoagulants ose kundër depresionit.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin mashtrimit në humbje peshe dietë apo mashtrues.

Rishikimet e përdorimit të naftës flaxseed është pothuajse gjithmonë pozitiv, sepse pas 14 ditëve të përdorimit të saj mund të vëreni lëkurës përmirësim, flokët dhe thonjtë, dhe për të arritur humbje peshe 3-10 kg në varësi të peshës fillestare dhe karakteristikat biologjike të organizmit.

Megjithatë, duhet të theksohet se rezultatet e naftës flaxseed do të jetë më efektive në qoftë se ajo nuk ka marrë më shumë se 40 ditë që të mos dëmtojnë shëndetin.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: