Një mënyrë e lehtë për të humbur peshë metodë Allen Carr


Allen Carr: vetëm të humbur peshë!

Sot, në mesin e larmi të madhe të metodave humbje peshe është shumë e vështirë për të zgjedhur më të përshtatshme dhe efektive.

Një mënyrë e lehtë për të humbur peshë Allen Carr ndoshta i njohur për shumë, për shkak se librat e tij janë të Bestsellers në mbarë botën.

Allen Carr, dhe ndalohet pirja e duhanit është e lehtë për të humbur peshë ^


Allen Carr - shkrimtar anglez, i cili fitoi famë falë teknikës së tij, si për të lënë duhanin. 

Duke qenë një duhanpirës avid, ai ka përballuar me sukses me varësisë dhe themeluar rrjet mbarëbotëror të klinikave që kanë ndihmuar mijëra njerëz të heqin qafe e kam zakon të dëmshme dhe të rrezikshme. Përveç kësaj, ai është autor i librave mbi se si për të humbur peshë, të kapërcyer alkoolizmit, të shpëtoj nga frika, etj

Thelbi i programeve humbje peshe

Këshilla se si për të humbur peshë, të paraqitur në librin e quajtur "Një mënyrë e thjeshtë për të humbur peshë." Allen Carr thotë se, vetëm ndiqni rekomandimet e tij, ju mund të arrijë humbje peshe efektive. Programi është i bazuar përdorin vetëm ushqim të shëndetshëm dhe të dobishme. Kufizimet ekzistuese të kësaj teknike të lëvizin shumë më e lehtë se sa disa kufizime dietat rënda.

Sekreti i efektivitetit të programit është, para së gjithash, besimi në fuqinë e Allen Carr. Në fillim leximin e librit mund të duket se sistemi nuk humbni peshë strehon nuk ka komplikime, megjithatë, një mënyrë e thjeshtë ka disa nuanca.

Humbni peshë duke Allen Carr thotë se njerëzit të cilët janë mbipeshë kanë mundësi për të ngrënë ushqimin tuaj të preferuar në çdo sasi pa ndjenja faji ose stresin psikologjik.

Baza e librit "mënyrë e lehtë për të humbur peshë" është analizë e vetvetes. Çdokush njohur me këshilla Allen Carr duhet në mënyrë të pavarur të rishikojë pikëpamjet e tyre për ushqim dhe të shpëtoj prej kilogram panevojshme.

Parimi i Carr në lidhje me humbje peshe është: "Ju mund të hani asgjë, të gëzojnë një vakt dhe ende qëndrojnë të pakta. Në sajë të programit të saj humbje peshe të veçantë mund të arrijë rezultatet e mëposhtme:

 • gradualisht të humbni peshë duke ngrënë ushqime të preferuar dhe produktet;
 • shpëtoj e pendimit gjatë ngrënies;
 • gëzojnë shijen e ushqimeve të preferuara;
 • eksplorojnë përfitimet e tyre;
 • dovirytsya oreksin e tij dhe hani më pak, të ndaluar kohë;
 • të përmirësuar shëndetin.

Programi nuanca humbje peshe Allen Carr

Sipas rekomandimeve të autorit, të përjashtohet nga zëvendësuesit dietë. Surrogates autori e quan produkte që kanë një ndikim negativ në trupin e njeriut. Këto produkte Allen Carr përfshijnë:

 • Ushqimi nuk mund të hani pa aditivëve, për shembull, pa erëza.
 • Ushqime që përmbajnë karbohidratet.
 • Desserts dhe një shumëllojshmëri të ëmbëlsirat.
 • Qumësht. Metodologjia autori konsideron se ky fëmijë vitale, por të vogla janë të pranishme në trup enzimë në gjendje të ndryshojë produktet e qumështit.
 • Mish. Ai argumenton se fakti që një person - jo një grabitqar dhe trupi i tij nuk është përshtatur për të tretet mish. Ai pretendon se mish, duke lëvizur poshtë një zorrë të gjatë njerëzore, fillon të kalbet.

Allen Carr, mënyra më e lehtë për të humbur peshë ^

Allen Carr dietë dhe ushtrim - rruga drejt harmonisë

Procesi i humbjes së peshës me metodën e Allen Carr përbëhet nga disa teza kryesore:

Overeating - armiku kryesor i humbjes së peshës!

Allen Carr në librin e tij përpiqet të shpjegojë për lexuesit se ju nuk mund të hani për kompaninë ose për arsye se ajo ishte koha për drekë.

 • Ushqimi do të përfitojnë trupin vetëm nëse personi do të hanë kur i uritur.
 • Ngarkesës deri deri sa të bjerë nuk ka nevojë për të ndaluar rekomanduar vakt menjëherë pas fillimit të ngopje.

Mbështetet në instinktet!

Allen Carr vëren peshë të humbasin rrugën e kafshë të egra dhe mëson lexuesit e tij të besimit instinktet dhe dëgjoni me trupin tuaj. Ai shkruan se disa ushqime një person ha vetëm për shkak të ndikimit mbi atë të reklamave agresive.

 • Për shembull, mediat frymëzuar banorët e planetit, çaj, kafe apo alkool - është e shijshme. Pa reklama, vështirë se dikush do të bien dakord për të pirë këto pije.
 • Por, frutat, perimet dhe shkrimtar arra konsideron produkte të dobishme që promovojnë humbje peshe. Këto ne mund të përdorim pamundur të freskëta, të përpunimit.

Produktet e përpunuara - produktet e dëmshme!

Ndikimi negativ në trupin e kanë të gjitha produktet e panatyrshme.

 • Më të rrezikshme, sipas Allen Carr është sheqer, ushqime të konservuara, vaj i rafinuar, kafe dhe çokollatë madje mund të shkaktojnë varësinë.
 • Pije pritja lejohet vetëm ujë apo lëngje të freskëta.

Ushqim veçantë - bazë për humbje peshe efektive!

 • Sipas autorit, trupi nuk mund të duhet të tretet proteina, karbohidratet dhe yndyra në të njëjtën kohë, për shkak se ajo kërkon enzimat e ndryshme.
 • Ai rekomandon hahet fruta veçmas nga ushqime të tjera dhe të përdorin proteinat veçanta dhe karbohidratet.

Enët e preferuar e lejuar!

Programi nuk ka për qëllim të braktisjes të plotë të ushqimeve të preferuara, si shumë dieta vështirë Allen Carr.

 • Është e rëndësishme të 70% të dietën e përditshme të përbërë nga fruta, perime dhe arra.
 • Pjesa e mbetur prej 30% mund të bëni enët tuaja të preferuara, të tilla si patate të skuqura.

Konsumi dhe konsumi i kalorive - një pjesë e rëndësishme e procesit!

Energjia që hyn në trup nëpërmjet ushqimit, sipas punës Allen Carr duhet të shpenzohen plotësisht gjatë ditës. Për ta bërë këtë, të kryejnë ushtrime fizike ose luajnë sportive. Kalorive Neroztracheni të kthehet në yndyrë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin Si për të humbur peshë të shpejtë në shtëpi.

Shqyrton dhe histori të vërteta në lidhje me humbje peshe metodë Allen Carr ^

Sipas mjekëve rreth humbjes së peshës me metodën e Allen Carr të ndryshme. Disa besojnë se të heqin dorë nga mishi nuk është e nevojshme, sidomos vajzat e reja që duan të bëhen shtatzënë në të ardhmen dhe të bëjë një fëmijë. Të tjerë janë dakord me shkrimtarin.

Feedback nga lexuesit tanë të rregullt që e kanë provuar këtë teknikë janë:

Natalia, 29:

"Pas leximit të librit, marrëdhënia ime për ushqim ka ndryshuar në mënyrë të konsiderueshme. Me programin Allen Carr unë kam qenë në gjendje për të humbur 10 kg shtesë në 2 muaj. Megjithatë, unë vetëm ndjekur udhëzimet dhe rregullisht kryer stërvitje. "

Irina, 35 vjet:

"Përkundër faktit se unë nuk jam mbipeshë vuajnë, ende vendosur për të lexuar librin për të kuptuar më mirë se cilat produkte do të përfitojnë trupin tim. Allen Carr përshkruan një program humbje peshe në një mënyrë të relaksuar. Sot kam një harchuyusya muaj, sipas rekomandimeve të librave veçmas ushqehen dhe të kandidojë në mëngjes. Ndonjëherë lejojë veten për të ngrënë një pjesë të vogël të tortës apo mishit. Humbur peshë prej 2 kg. "

Alena, 30 vjeç:

"Pas leximit të librit procesin Allen Carr e humbjes së peshës, bazuar në përdorimin e frutave të papërpunuara dhe perimeve, qëndrimi im për ushqim nuk është ndryshuar shumë. Unë nuk mund të heqin dorë nga produktet e qumështit dhe mishit, për shkak të hahet ato që nga fëmijëria, kështu që unë mendoj se kjo metodë nuk është i përshtatshëm për mua. "