Lipoic acid për humbje peshe


Lipoic acid për humbje peshe - minus 5 kg në muaj.

Hollim subjekt ka qenë prej kohësh në mënyrë të vendosur e pushtuar të gjitha revistat e modës, faqet e internetit, kanalet televizive dhe radio. Ka vetëm nuk ofron receta të mrekullueshme. Në kërkimin e tij të vazhdueshme dhe të vazhdueshme për të qenë gra tërheqëse të pakta dhe tërheqëse thjesht palodhur.

Do lipoic humbje peshe acid ^


Lipoic acid? një antioxidant i njohur mirë, e cila është pjesë e ushqimeve të njohura si të freskët mish, patate, panxhar, karrota, brokoli dhe spinaq.

Kohët e fundit, ajo gjendet në maja. Në vazhdim pronat kërkimore mjekësore lipoyevoyikysloty ndihmuar të identifikojë këto fakte interesante për njerëzimin:

 • acid lipoic është një substancë vitaminë medikament;
 • ka theksuar pronat antioxidant;
 • përfshirë në shumë procese kimike të trupit;
 • gjendje për të zëvendësuar insulinë për një kohë të shkurtër;
 • optimizes marrjen proces glukozë, rivendosjen e transferimit të energjisë;
 • rrit efektet e shumë barnave.

Zbulimi habitshme është raportuar se vitamina N (emri tjetër lipoic acid) është prodhuar nga trupi. Duke marrë pjesë aktive në jetën e qelizave për të krijuar dhe proceset biokimike substancë merret me besim ballë në rehabilitimin e njerëzve.

Lipoic acid - pluhur të vogla të verdhë që ka një shije të hidhur dhe nuk është veçanërisht erë e këndshme. Në mënyrë të veçantë se ajo është lehtësisht i tretshëm në alkool që përmbajnë lëngje dhe tejet të dobët në ujë. Por lipoyevoyikysloty prodhuar pilula hollim eliminuar shumë prej mangësive të mësipërme substancë.

Veprimi lipoic acid në humbje peshe në bazë të pronave të dobishme të vitaminës:

 • Lipoic acid është i përfshirë në mënyrë aktive në uljen e peshës;
 • të parandaluar rritjen e indit dhjamor;
 • blloqe glukozë e tepërt në qelizat;
 • përmirëson imunitetin;
 • përfshirë në restaurimin e sistemit nervor dhe të muskujve të zemrës;
 • përmirëson metabolizmin brenda qelizave dhe në mes tyre;
 • është antiaksidantom më i fuqishëm;
 • ndihmon të përballen me oreks rebele.

Kryesore hollim lipoyevoyikysloty Përfitimi është aftësia e tij për të përshpejtuar konsumin e glukozës themelore "blloqe ndërtimi" të trupit. Nën drejtimin e kësaj vitamine Karbohidratet lehta të konvertohet në energji dhe nuk grumbullohen në formën e peshës së tepërt.

Pronat speciale lipoyevoyikysloty hollim u shënuan në mes të shekullit të kaluar. Mjeshtre e kohës e quajti atë vitaminë harmoni dhe pëshpëritje për njëri-tjetrin raportuar se enzimat unike janë në gjendje të marrin pjesë në rregullimin e metabolizmit lipidet dhe të ujit dhe nuk lejojnë rrjedhjen e tepërt të glukozës në qeliza.

Në ditët e sotme, acid alfa-lipoic për humbje peshe është shumë popullor dhe popullore shtesë biologjikisht aktive. Efekti i saj në aftësinë për të ngadalësuar metabolizmin e trupit ndihmon të konvertohet sheqerit në energji shërimit.

Si për të pirë lipoic acid humbje peshe: recetat Doza e rekomanduar, contraindications ^

Pesha humbje me vitaminë N - 5 kg në muaj.

Lipoic acid (vitaminë N) e krijuar nga trupi në shumën e kërkuar vetëm në një moshë të re. Gjatë viteve, janë ndjerë më akute mungesa e saj. Në fillim të '30 është optimale  futje lipoic acid për humbje peshe, si nje shtojce dietetike popullore. Një përdorim i tillë nuk do të çojë në një tepri e vitaminë dhe lipoic nuk kontribuojnë në akumulimin e tij në qeli se sa është e nevojshme.

Duke marrë një kapsulë të vitaminës N lehtë për stomak ose 2 - 3 herë në ditë një orë pasi të hahet, ju do të kontribuojë për një absorbimin më të mirë të procesit humbje peshe drogës dhe më efektive. Dozim ditor për humbje peshe lipoyevoyikysloty 50 mg do të optimizuar plotësisht për organizmin, dhe marrjen 100 deri 200 mg të medikamentit lipoic, mund të veprojë si një skulptor vet trupit së.

Përdorni lipoyevoyikysloty rrisë ndjeshëm shpejtësinë e metabolizmit ndërqelizor, të përmirësuar metabolizmin lipidet, do të kërkojë të sjellë përsëri në normale kolesterolit "keq", u tha njom qelizat me energji, duke çuar në një përtëritje të rëndësishme të trupit.

Sot në raftet e farmacive që ju mund të shihni të gjitha llojet e formave të përgatitjeve lipoic acid. Ata janë lëshuar në formën e tabletave dozimit dhe kapsula, pezullime, pluhurat paketuara dhe injeksione. Shpesh lipoic acid është pjesë e barnave terapeutike, duke rritur efektin e tyre specifik.

Duke zgjedhur këtë metodë e humbjes së peshës, dhe duhet të konsiderohet si një contraindication për përdorimin e lipoic acid:

 • shtatzënisë dhe laktacionit;
 • Reagimi alergjik ndaj drogës;
 • diabeti, gastrit dhe ulcera peptike droga me lipoic acid mund të merren në mënyrë rigoroze në këshillat e mjekut.

Gjatë "dietë lypoevoy" nuk është e rekomanduar për të ngrënë hekur-përmbajnë ushqime dhe alkool, e cila redukton efikasitetin e ndikimit të drogës.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin e acidit sukcinik për humbje peshe.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe duke lipoyevoyikysloty ^

Shumë komente rave në lidhje me aplikimin e lipoic acid për humbje peshe tregojnë se kjo metodë me të vërtetë punon me sukses:

 • Pritjes në doza të arsyeshme lipoyevoyikysloty jo vetëm që promovon humbje peshe, por edhe heqjen e substancave të dëmshme të mbeturinave nga qelizat.
 • Për shkak të kontrollit të qëndrueshme të glukozës dhe përshpejtimin e kalbjes së saj zvogëlon trashësinë e yndyrë.
 • Si një antioxidant fuqishme, ngadalëson procesin e plakjes, përmirëson ndjeshëm gjendjen e lëkurës.

Rezultatet e para të humbjes së peshës në lipoic acid mund të shihet brenda pak javësh të përdorimit. Por ndryshimi maksimal i qëndrueshëm pritet, por duke bërë atë së bashku me ushtrimin e rregullt dhe kulturën e duhur të ushqyerit.

Lose 5 kg në muaj është realist dhe i parrezikshëm për shëndetin. Vitamina harmoni do të vijnë në ndihmë të të gjithë burrave dhe grave të interesuara, por ajo vetëm nuk mund të përballen me problemet që ju të grumbulluara me kujdes shumë vite. Me kombinimin e duhur të ilaçeve lipoic acid për stërvitje optimale dhe dietë të ekuilibruar ndonjëherë mund të arrijë të pamundurën.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: