Petëzim hollim


Kantier për humbje peshe: se si të marrë, dozim

Kantier hollim përdoret nga gratë tona për mjaft kohë dhe ky produkt të vlefshme provuar efektivitetin e saj të padyshimtë.

Me alga deti mund të përmirësojë në mënyrë të konsiderueshme të trupit dhe të shpëtoj prej centimetra tepërta në ijet dhe bel.

A është e mundur për të humbur peshë duke përdorur leshterik ^


Kantier - një lloj alga deti ngjyrë kafe të gjatë që rritet në Atlantik dhe oqeaneve Paqësor.

Veprimi në humbje peshe leshterik shkaktuar nga përbërja e tij kimike të dobishme:

 • Acid alginic largon metalet e rënda dhe rrezatimit.
 • Magnez, kalium, mangan dhe fosfor të kontribuojë në përmirësimin e normës së zemrës, ulet nervozizmi, rritjen e sekretimit biliare.
 • Fiber lufton kolesterolin, jod ndihmon gjëndër tiroide, dhe vitamina B shëndetshme tërë trupi.

Pritja humbje peshe leshterik lejon njom stomak, duke shmangur marrja e tepruar me kalori. Ajo krijon një ndjenjë të ngopjes dhe plotësi për shkak të ënjtje të fibrave në trup.

Pronat e dobishme e leshterik që promovojnë humbje peshe, është efektet e saj unik në trup:

 • Normalizes metabolizmin dhe përshpejton metabolizmin.
 • Ndalon zgjidhjen e yndyrës nën lëkurë.
 • Ndihmon për të përmirësuar qarkullimin e gjakut dhe enëve të gjakut të qarta.
 • Ajo i ndihmon ushqim më të mirë asimiluar.
 • Thallus leshterik - një thesar i vërtetë që lejon trupit për të shëruar dhe të bëjë njerëzit më të shëndetshme.

Si të përdorni leshterik për humbje peshe: Doza e rekomanduar receta, contraindications ^

Laminaria thallus humbje peshe: komente

Konsumi i pamatur i leshterik mund të dëmtojë trupin. Para se duke e përdorur atë që ju duhet të vizitoni një mjek i cili mund të vlerësojë shëndetin dhe identifikimin e sëmundjeve që mund të jenë në kundërshtim me trajtimin e alga deti.

Kundërindikimet për përdorim leshterik janë sëmundjet e mëposhtme:

 • Tuberkulozi;
 • Jade;
 • Ekzemë;
 • Urtikaria;
 • Tiroide Hyperfunction;
 • Abrasions;
 • Sëmundjet e stomakut dhe zorrët;
 • Origjinalitet.
 • Shtatzënisë dhe laktacionit.

Recipes nga leshterik

 • Së pari ne kemi nevojë për të derdh një sasi të vogël të ujit leshterik thatë në temperaturë dhome. Pasi të bymehet alga, ajo mund të shtohet në enët e ndryshme.
 • Për shembull, ju mund të përgatisë një sallatë të lehta, të prerë leshterik gatshëm dhe duke shtuar në të qepë dhe perime të naftës.
 • Një tjetër recetë sallatë duhet të prerë imët mollë, trangujve dhe karrota dhe shtoni ato në kale detit. Sallatë kosi krem ​​të mirë.
 • Ju mund të hani leshterik për mëngjes. Për këtë mbrëmje është e rekomanduar për të derdh tre lugë alga deti me ujë të nxehtë në mëngjes duhet të drenazhuar lëngun e panevojshme dhe mund të jenë të dobishme për të filluar vakt.

Doza e pilula humbje peshe leshterik

Tablet është padyshim opsion më i përshtatshëm se çdo gjë tjetër. Por përdorimi i tyre i pamenduar mund të dëmtojë. Mos harroni se para se tableta përdorimit duhet të lexoni udhëzimet.

 • Ju duhet të merrni një tabletë në ditë me ushqim.

Përfundon me laminaria për humbje peshe

Për përfundon thata leshterik të përdorura në formë pluhuri ose lë. Këto procedura mund të hiqni në mënyrë të konsiderueshme celulitit dhe të bëjnë lëkurën më të dinjitoz dhe rinore. Kantier përkryer përdor toksina dhe substanca të dëmshme, modele kuptoj konturet dhe rikthen ekuilibrin e ujit.

Përfundon ndarë në të nxehtë dhe të ftohtë:

 • Përfundon Ftohtë lehtësojë ënjtje të tepërt dhe lehtësimin e lodhje.
 • Hot përfundon ndihmojë shifër e saktë, për të forcuar dhe të butë të lëkurës dhe të aktivizuar qarkullimin e gjakut. Megjithatë, procedurat e tilla janë të ndaluara për gratë që vuajnë nga varices.

Para fillimit të algave duhet të zhytem në ujë. Termat dhe temperatura të varet nga lloji i mbyllur:

 • Për hot thith specie alga nevojshme për 20 minuta ne nje temperature prej 45-65 gradë. Një temperaturë të lartë është e padëshirueshme, pasi në këtë rast ushqyesve janë shkatërruar, janë në leshterik.
 • Për llojin e ftohtë e përfundon leshterik rekomanduara derdh ujë të ftohtë dhe mbush atë për orë të tëra.
 • Kantier duhet të marrë një numër të 400-600 metra, e cila është e rekomanduar për të derdh 5 litra ujë.

Mbështjellës duhur kryhet në disa faza:

 • Së pari, trupi duhet të pastrohen mirë dhe të përgatitur duke përdorur pastrim.
 • Pastaj të vendosni në lëkurë fryrë algave tuaj përgatitur.
 • Pastaj trupi i rekomanduar përfundojë për të mbuluar film ushqim dhe batanije të ngrohtë (në qoftë se ajo është një procedurë e nxehtë). Kur të përfundojë ftohtë fshehur është e nevojshme.
 • Kohëzgjatja e procedurës - 30 minuta deri në një orë.
 • Në fazën përfundimtare të algave janë hequr nga trupi, lëkura është shpëlarë me ujë të ngrohtë dhe të lyhet anti-celulitin krem.

Scrub me Laminaria

Perfectly poret pastër dhe e bëjnë lëkurën më të pastër dhe të qetë do të pastrim bërë në shtëpi:

 • Për ta bërë këtë, përzierje 1/2 filxhan pluhur leshterik me 1/2 filxhan e llum kafeje.
 • Kjo përbërje është e rekomanduar për të vënë në lëkurën steamed me lëvizje rrethore masazh.
 • Atëherë ju keni nevojë për pastrim të lajë trupin dhe të aplikojnë moisturizer për të.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Spyrulyna për humbje peshe.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe duke leshterik ^

Rezultatet e humbje peshe duke përdorur leshterik është me të vërtetë mbresëlënëse. Ajo shkon në trup dhe rinovimin update përmes përdorimit të peshës së algave shpejt shkon larg.

Shqyrtime për përdorim leshterik hollim lexuesit tanë të rregullt:

Natalia, 27:

"I përdorur përfundojë, i cili ndihmoi mua të butë të lëkurës dhe humb një kilogram pak."

Margarita, 35:

"Unë zëvendësoi zakonshme kripë leshterik thatë dhe kështu ka humbur 7 kg. Gjithashtu duke përdorur pluhur të thatë konvencional dhe përfundon. I really like kënaqësinë mendojnë se pesha nuk është për të detyruar. "

Svetlana, 43 vjeç:

"Pas lindjes kam fituar 8 kg shtesë dhe miku kale deti këshilloi mua. Pas pranimit të saj kam humbur 4 kg në muaj. Unë u bë gjithashtu një të ndjehen më mirë në përgjithësi rekomandojmë leshterik. Për më tepër, ajo është shumë e lirë. "

Përdorimi i leshterik dhe ndihmon në përmirësimin e trupit të heqin qafe e peshë të tepërt dhe edemë. Megjithatë, para se duke e përdorur atë domosdoshmërisht duhet të konsultoheni me një mjek.