Misër njollë hollim


Stigma misri të përshpejtojë metabolizmin dhe usmyryayut oreksin shkëlqyer.

Stigma misri mjekësi popullore kanë qenë prej kohësh i njohur si një mënyrë shumë efektive për të trajtuar shumë sëmundje, spastrimit trupit dhe humbje peshe.

Vetë misri është shumë e vlefshme dhe produkt të dobishëm, por shumica kanë të njëjtën pronat medicinale kalli misri stigma.

Mëndafshi Si të dobishme misri për shëndetin dhe humbje peshe ^


 • Tipari kryesor me të cilin mëndafshi misri të promovuar humbje peshe - aftësia për të reduktuar oreksin, të reduktojë urinë, nevojën për ëmbël.
 • Ekstraktet nga kjo bimë dhe rregullimin e niveleve të glukozës në gjak, kështu që humbjen e peshës më të lehtë për të kryer dietë me një rënie në konsumin e ëmbël;

 • Në mjekësi, mëndafshi misri është përdorur kryesisht si një choleretic mirë dhe diuretik. Ato stimulojnë lëvizjen e biliare, të nxitur të pastër nga toksina, të përshpejtojë metabolizmin, kolesterol më të ulët. Nuk ka dyshim se kjo është edhe prona të rëndësishme të stigmas misri hollim;
 • Përveç kësaj, ato përmbajnë yndyra dhe vajra esenciale, vitamina B, C, K3, filohinon, acid panteonovuyu dhe ushqyesve të tjera;
 • Përfitimet padyshimtë stigmas misri dhe për të luftuar ënjtje dhe celulitin, pasi ato janë të bilancit dhe të rregulluara me ujë -solevoy në trup dhe ndihmon në heqjen e lëngshme tepërt;
 • E rëndësishme gjatë luftës me mbipeshë dhe qetësues pronat e stigmas misri. Ata në mënyrë efektive të zvogëlojë nervozizëm, të ndihmojë për të përballuar me sfond negative emocionale, të promovuar gjumë të mirë.

Si për të bërë mëndafshi misri, receta, doza dhe contraindications ^

Në këtë fabrikë shumë karakteristika të dobishme. Megjithatë, ka disa contraindications për përdorimin e stigmas misri:

 • Ato nuk mund të zbatohet për njerëzit me oreks të reduktuar, me peshë ose anorexic;
 • Që nga concoctions misri kanë pronë choleretic, të jetë i sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj nëse ju keni gurë apo sëmundje të rënda të veshkave.
 • Stigma misri të kontribuojë për koagulimit të gjakut, dhe nuk mund të përdoret nga njerëz me venat me variçe, ose në qoftë se ekziston një rrezik i clots gjakut. Për këtë arsye kjo nuk është e rekomanduar për të pirë infuzione të stigmas misri gjatë menstruacioneve.

Ju duhet të ndiqni rregullat e thjeshta kur merr concoctions mjekësore të stigmas misri:

 • Për shkak se kjo fabrikë ka veti diuretik dhe gjatë pritjen e tij ka humbur një shumë të lëngjeve, të jetë i sigurt për të mbushur këtë humbje. Rritja e konsumit të ujit në 2 litra në ditë;
 • Me ujë nga trupi shfaqet shumë elemente gjurmë, duke përfshirë magnez dhe kalium. Filloni plotësim të micronutrients;
 • Efekti i ndonjë ilaç bimor vjen vetëm kur merren rregullisht. Për të marrë stigmas misri është i rëndësishëm dyfishuar. Duhet të marrin 1-2 herë dhe kanë dorën përsëri shtrihet për ëmbël;
 • Shfrytëzimi më i mirë i stigmas të fillojë pas muaji, atëherë ju keni kohë për të pirë larg kursin e plotë para e ardhshme;
 • Pritja është e rekomanduar për të kombinuar me dietë të ulët kalori dhe aktivitetit fizik.

Stigma misri mund të blejnë tashmë të thara apo të përgatisë veten. Nëse keni ndërmend për të korra bimore veten, ju duhet të mbani mend se ata duhet të mbledhin në fazën e "qumështit" cobs maturimit. Nëse korrje të vonë, mbledhja do të përfitojnë nga një gjysmë. Është e rëndësishme të misrit rritur në vend ekologjikisht të pastër dhe jo të trajtuar me kimikate. Materialet e thatë para kërkohet në hije, si shumica e bimëve dhe dyqan më pak se një vit.

Me stigmat misri mund të gatuaj supë, çaj vendas ose të bëjë tretësirë ​​të alkoolit:

Supa stigmas misri hollim

Supë misri për humbje peshe përgatitur si me poshte:

 • 1 stigmat misri lugë çaji derdh një gotë me ujë të valë.
 • Përzierje është pjekur për një minutë ose banjë me ujë të nxehtë.
 • Insistojnë 45-60 minuta, shtrydh.
 • Rezulton supë është i ndarë në tri pritje dhe pije gjatë ditës.
 • Lejo supë për të humbur peshë duhet të jetë 30 minuta përpara se të hahet.

Një tjetër recetë për supë misri:

 • Materiali 4 lugë thatë papërpunuara brewed filxhan ujë të vluar, të përfundojë të ngrohjes dhe të lënë të mbush 2 deri në 3 orë.
 • Ju mund të krijoj çaj në një termos, është më e lehtë dhe më efikas.
 • Shtrydh përzierje mirë dhe dyqan në frigorifer.

Tea bërë nga mëndafshi misri për humbje peshe

Çaj misri për humbje peshe përgatitur me përdorimin e bimëve të tjera:

 • Ju do të duhet 200 gram. stigmat misri, 100 gr. lë rrush pa fara (e thatë), 100 gr. çaj jeshil.
 • 2 lugë përzierje filxhan ngjitur me ujë të valë (ju mund të në një termos) dhe insistojnë 2-3 orë.
 • Pini këtë çaj mund të jetë 1 gotë për 25 - 30 minuta para ngrënies.

Alkooli tretësirë ​​e stigmas misri

 • Insiston në 70% alkool.
 • 200 gr. Thatë para pour 200 gram. alkoolit fort të alkoolit avulluar në dhe të vënë në një vend të errët në 20-21 ditë.
 • Merrni 35 - 40 pika në të njëjtën skemë.
 • Në tinctures alkool më të theksuara efekt qetësues.

Merrni stigma nevojë për të paktën dy javë, por më pak se një muaj. Atëherë të jetë i sigurt për të marrë një pushim në të njëjtën kohë gjatë së cilës keni qenë infuzion dhe të përsëritur kursin përsëri.

Ne ju rekomandojmë të lexoni hollim Ginger artikull.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe duke përdorur stigmas misri ^

Rezultatet e përdorimit të stigmas misri varet nga shumë faktorë. Mjekët rekomandojnë marrja e bimëve të kombinuara me metodat konvencionale të humbje peshe, dietë të ulët kalori dhe aktivitet fizik, si stigmës vetë nuk e djeg yndyrë, por kanë pronat që ndihmojnë trupin për të luftuar trashje.

Shqyrtime prej mëndafshi misri hollim në internet ju mund të gjeni krejtësisht të ndryshme - Përt tifozë entuziastë, lehtësisht të rënë 6 - 8 kg në muaj për skeptikët ashpër që nuk e shihni rezultatet humbje peshe. Shumë varet nga metabolizmi individuale, zakonet e tij ushqyese dhe më shumë.

Kush - është më mirë të pini stigmas misri çaj që të ndihmojë të ndaluar të hahet gjatë natës dhe për të marrë një efekt mahnitëse, teas të ndryshme të lejojë që të ulen dietë të preferuar që nuk është duke u pakësuar në ëmbëlsirat gjatë natës, disa pika tretësirë ​​tretë ndihmon të rivendosur palestër 2 herë më e tepërt peshë se zakonisht.

Është e rëndësishme të kujtoni se TEAS bimor vetëm edhe me një fabrikë të tillë të dobishme si hollim stigma bimor ndihmojë numër i vogël i njerëzve, por në kombinim me metodat konvencionale të kontrollin e peshës japin një rezultat të shkëlqyer.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: