Shafran i Indisë për humbje peshe


Curcumin është përdorur për humbje peshe është për të shpejtuar metabolizmin.

Shafran i Indisë - një barishte të lartë me familjen xhenxhefil.

E gjithë kjo në një bimë shumë e bukur lulëzuar përdorura në ushqim dhe qëllime mjeksore. Pluhur Sidomos popullor portokalli me rhizomes shafran i Indisë.

A është e mundur për të humbur peshë duke përdorur shafran i Indisë ^


Në mesjetë, tregtarët indianë importuar këtë të ndritshme dhe të shijshme erëza në vendet e tjera. Shpesh Që shafran i Indisë ishte shtuar një shije ekzotike dhe aroma për enët shumë evropiane dhe pije.

Sidomos njohur pronat e dobishme e shafran i Indisë për humbje peshe, përveç ushqime të ulët kalori gjatë të ndiqni çdo lloj dietë.

Shtimi i pluhur portokalli jo vetëm që ndihmon në lehtësimin e urisë dhe të reduktuar oreksin, por edhe përshpejton yndyrë djegie të rënda, aktivizimin e proceseve metabolike. Përfitimet padiskutueshme e shafran i Indisë për humbje peshe në bazë të pranisë në përbërjen e kurkumyna pluhur imunomodulator fuqishme.

Është e rëndësishme të mbani mend se ka contraindications të caktuara për përdorimin e shafran i Indisë:

 • Kategorikisht duhet të heqin dorë pranimin e tij për njerëzit që vuajnë nga sëmundje gur tëmthi dhe çrregullime të tëmthit.
 • Ju duhet gjithashtu të marrin në konsideratë karakteristikat e veçanta të materialit bimor të personave të prirur për reaksionet alergjike, si shafran i Indisë, si shumica e bimëve mesdhetare, është një alergjen fortë.

Në shenjë e parë e reaksioneve negative duhet të eliminohen pije me shafran i Indisë dhe ngrënies për humbje peshe me këtë lloj të erëza, dhe të marrin masa për të reduktuar efektet negative. Prandaj, kur të marrë ilaçe të tilla si aspirina, anticoagulants dhe pilulës presionit të gjakut, duhet të përmbahen nga përdorimi jo vetëm e shafran i Indisë dhe erëza të tjera.

Si për të marrë shafran i Indisë për humbje peshe: Doza e rekomanduar receta, contraindications ^

Prova të besueshme shkencore mbi ndikimin e rrënjëve portokalli shafran i Indisë në procesin e humbjes së peshës janë marrë në vitin 2003 nga qendra ushqimore amerikane. Minj laboratori marrë një sasi të madhe të ushqimeve yndyrore. Gjysma e kafshëve vëzhguara janë dhënë çdo ditë 500 mg e shafran i Indisë.

Eksperimenti zgjati 3 muaj dhe rezultatet e tij bëri konkluzionet e mëposhtme:

 • Prania e përqëndrime të larta në kurkumyna trupit të vërtetë punon si një drogë për humbje peshe.
 • Doza e vogla janë në formën e aromave, e cila ne praktike njerëz duke te humb peshë nuk është prekur.
 • Efekti pozitiv i shafran i Indisë në humbje peshe mund të arrihet vetëm në kombinim me dietë dhe aktivitet të butë të mjaftueshme të rëndësishëm fizik.
 • Ndihmë Spezia për të balancuar ushqim kalori dhe t'i jepte një shije shumë origjinale dhe të shijshme.
 • Efektiviteti i kufizimeve dietetike kur shtohet racionit ditor e shafran i Indisë rritet ndjeshëm, dhe rezultatet e dëshiruara do të arrihet shumë më të shpejtë.
 • Futje të rregullt të shafran i Indisë për humbje peshe si një shtesë në ushqim të përgatitur fllad dhe pijet mund të punojnë si nisjen e të gjitha sistemet e trupit për humbje peshe aktive dhe enët e pastra nga kolesterolit të tepërt.

Shafran i Indisë me kos për humbje peshe

Përdorimi i shafran i Indisë me kos lehtëson funksionet e traktit digjestiv, metabolizmin dhe sjell trupin e njeriut e nevojshme për të vendosur jetën e lactobacilli. Përveç kësaj, kjo pije mjaft promovon shërimin e mëlçisë.

 • Kos të freskët duhet të jetë përzier me një lugë çaji mjaltë dhe gjysmë lugë çaji shafran i Indisë.
 • Ju duhet të pini nga kjo përzierje svezhepryhotovlennuyu çdo ditë pas vakt mbrëmje.
 • Dozimi dhe pini vogël sips pranimi i tij i stomakut ndihmon trupin në pjesë të vogla për të shpërndarë përbërjen mbi gjithë sipërfaqen e stomakut, pa shkelur ekuilibrin acid themelore.

Qumështi i Indisë për humbje peshe

Nëse ju preferoni për të marrë cilësi të lartë dhe përzierje të shëndetshme të proteinave dhe erëza, shafran i Indisë dhe qumështi do të ketë një efekt pozitiv në të gjithë trupin. Kjo pije do të kënaqë urinë dhe shpejt të rivendosur vitalitetin në lodhje fizike dhe mendore. Në Ayurveda përzierje si e dobishme ushqyese të quajtur - qumësht artë.

 • Për të përgatitur pije të ngjyrë të artë duhet të valoj 250 gram qumësht të tërë.
 • Ju duhet të ndalet vlim dhe shtoni të qumështit një lugë çaji mjaltë.
 • Hidh ka dy teaspoons e shafran i Indisë dhe përzierje tërësisht.
 • Ky koktej është e shijshme dhe të shpejt të ndihmojë në eliminimin e peshë të tepërt.
 • Vakt i Fundit ditë mund të zëvendësohet koktej lehtë ushqyese e një përzierje e qumështit zier dhe ujit.
 • Për ta bërë këtë, 1 tbsp. portokalli lugë pluhur shafran i Indisë derdh 100 g ujë të valë. Pas 15 minutash, zgjidhja duhet të shtoni 100 gram qumësht dhe pak mjaltë.

Shafran i Indisë me kanellë dhe gjallëri për humbje peshe

Erëza të tilla ekzotike si shafran i Indisë në kombinim me xhenxhefil dhe kanellë treguar sidomos për humbje peshe. Ata kontrollojnë nivelin e sheqerit dhe të pengojnë shndërrimin e saj në yndyrë. Kur ju të shtoni mjaltin, këto erëza janë edhe më të shpejtë dhe më të mirë.

Për të pirë vepruar vetëm për të humbur peshë, ju duhet të mbani disa rregulla të gatimit:

 • Ju duhet të marrë një lugë çaji çdo erëz dhe derdh dy gota me ujë të valë.
 • Shtoni mjaltin dhe le të ftohtë.
 • Kjo pije, kaloi ditën në pjesë të vogla, të shkëlqyer humbje peshe ndihmë dhe për të zvogëluar në mënyrë të konsiderueshme yndyrë trupit.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin agjërimi për humbje peshe.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe duke shafran i Indisë ^

Komente pozitive për përdorimin e shafran i Indisë për këshilla hollim dhe nutritionists profesionale tregojnë se përgatitja bimor bën ndonjë dietë më efektive. Ashtu si çdo çështje bimore, të rekomanduara për konsum të ushqimit, shafran i Indisë mund të dëmtojë trupin në qoftë se ajo është për të marrë në përgjigje të doza më të larta.

Lejueshme mesatare totale marrjen dozë të dobishme e shafran i Indisë nuk duhet të tejkalojë 12 gram në ditë. Ajo është në përdorim të rregullt në lidhje me dietë të kryer siç duhet, rezultatet pozitive të humbje peshe duke shafran i Indisë nuk do të jetë shumë të vijë.